Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
fanka
Tag

# Elküldve: 2013. Jan. 24. 19:01


Na akkor megosztom a facebook oldalt itt...
Hátha jól jön...
http://www.facebook.com/pages/FankaDeli/49644032362?ref=hl

fanka
Tag

# Elküldve: 2013. Jan. 24. 19:25


Na ezt írtam...

Drága barátaim!
Az ember személyiségét millió dolog befolyásolja. Az én munkám arról szól, hogy egyszer majd ismerd fel, hogy a személyiséged - ha úgy tetszik az egód - csupán a személyiséged. Nem több mint egy telefirkált papír, aki elhiteti veled, hogy Te tulajdonképpen ő vagy. De nem. Te egy egyéniség vagy! Szóval anno mindenki másnak pc számítógépet (bár ez olyan mint a bacon szalonna) vettek a szülei a környezetemben, de az én édesanyám fogalmam sincs miért egy Amiga 1200-ast vásárolt nekem. Illetve apuval közösen. A mai napig itt cseng a fülemben, ahogy anyu mondja, hogy: Ferikém! A legdrágább számítógépet szeretném megvenni neked, mert szegények vagyunk és nem tudjuk évente cserélni mint a többiek! Így is lett. Több mint 5 évig használtam ezt a gépet úgy, hogy még az utolsó időkben is, mikor a többieknek már hiperszuper 486-osaik, meg pentiumjainak voltak... a legjobb hangulatú Cannon Fodderezések, Mortal Kombatozások, Wormsözések nálam zajlottak. Egyéb tapasztalásaim is akadtak a gépen keresztül, de ezeket most a kisebbek okán nem részletezném. Szóval az "Amigám" egy igen vastag vonal lett személyiségem lapján... mondhatni postaironnal lett odavésve. Már 1992-ben, amikor a többiek még fekete háttérrel nyomkodták a dost... meg utána még évekig norton commandereztek... mi amigások nevettünk a markunkba, hiszen a 80-as évek végétől, minket szép színes grafikus operációs rendszer várt... gyakorlatilag a mai operációs rendszerek elődje, illetve keserédes módon sok tekintetben a mai napi jobb mint a mostani legújabb rendszerek. Érdekes módon minden ember akit anno az amigások közt ismertem valamilyen módon különc volt. No persze sok butaság is történt, hiszen egyesek mindenféle rendezvényeken pécéket meg windows lemezeket fűrészeltek, lázadásukat ilyen fura formába öntve... de hát na. Mindenhol vannak butusok. Minden esetre, bárcsak átadhatnám nektek azt, amivel több lettem erre az életre ez által a géptípus, és a vele járó szemlélet által. Nyilván innen ered, hogy később mac-es lettem, de a mai napig egy olyan mac-et használok, amelyen az utóbbi években megjelent programok már nem is futnak. Nekem megfelel, sőt. De az Apple és a Microsoft gyakorlatilag soha a nyomába sem ért az Amigának... aki tapasztalta a gépet, és a vele járó bődületes kreativitást, az tudja jól. Csak hát a pénz... Meg a cégvezetők egója. 95-96-ban véget vetett ennek a jelenségnek, és ti legtöbben már úgy olvassátok e sorokat, hogy fogalmatok sincsen miről beszélek. Mostanában nézelődtem a neten, hogy venni szeretnék még egy működő amigát, és Zentével majd nyomkodni egy kicsit, hiszen "gyerekjátékban" sem láttam azóta sem olyan poénosokat és ártatlanokat mint amigán. Nézelődtem a neten és találtam is párat, de mivel egy olyan világot élünk, ahol az nCore mindennapi használata egyáltalán nem okoz etikai problémát néhány erkölcsi lázadón kívül senkinek, ezért még várat magára a vétel. Ajánlom nektek ezt a linket barátaim, ha esetleg e földi lét butuska dolgaiból egy igazán különlegeset magatokévá akartok tenni, ilyen poszthumusz jelleggel is! Ölellek titeket!
http://www.facebook.com/AmigaManiaMagazin

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jan. 24. 20:14


fanka
Ez tetszett :)

tassika
Tag

# Elküldve: 2013. Jan. 24. 20:20


Jó látni, hogy itt vagy még! Szép történet! Szív melengető mindig ilyeneket olvasni.

Quoting: fanka
Érdekes módon minden ember akit anno az amigások közt ismertem valamilyen módon különc volt. No persze sok butaság is történt, hiszen egyesek mindenféle rendezvényeken pécéket meg windows lemezeket fűrészeltek, lázadásukat ilyen fura formába öntve... de hát na.

Na igen! Egyszer előfordult velem, hogy szégyelltem, hogy Amigás vagyok, és az volt a szomorú, hogy nem is egy közénk tartozó miatt.
Biztos sokan emlékeznek az itt jelenlévők, a Tomcat féle meg nyilvánulásra, az egyik fYaNICA party-n. :-/ És persze direkte azért, mert kint volt az RTL fókusz.
Ezt azóta sem bocsájtottam meg neki. :-|
Uff! Én beszéltem!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jan. 25. 00:20


Fanka teso! Koszonjuk az Amiga Mania Magazin neveben is! :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jan. 25. 00:20


Quoting: tassika
Ezt azóta sem bocsájtottam meg neki. :-|


ize, ez mi is volt?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jan. 25. 00:48


Játék ajánló WEB - Lemmings DHTML alapokon
http://www.elizium.nu/scripts/lemmings/index.php

tassika
Tag

# Elküldve: 2013. Jan. 28. 20:49


Quoting: dh1
Quoting: tassika
Ezt azóta sem bocsájtottam meg neki. :-|


ize, ez mi is volt?

Hm... Úgy látszik csak bennem hagyott ilyen mély nyomot. :-)
2002-ben (te jó ég, több mint 10 éve) a fYaNICA #7 volt kint az RTL Fókusz, ott szimplán mindenki média.ecik-nek hívták őket. :-)

Már városi legenda volt, hogy van egy számítógépes közösség, akik számítógépeket törnek-zúznak, már, már vallásos megszállottsággal, egyesek szerin valamilyen szekta vagyunk. :-)

Nem emlékszem már pontosan, hogy Louise hívta ki őket, vagy sem, de nem is ez a lényeg. Azért jöttek, hogy bemutassuk, hogy nem kell tőlünk félni, nem a PC zúzás egy ilyen összejövetel lényege, hanem az egyes emberek, csapatok számítógépes alkotásainak a bemutatása, versenyeztetése.
Persze az összejövetelhez hozzátartozik a PC zúzás is. ;-)
Ami persze el is jött. Ha emlékezetem nem csal Ratman hegesztette a kiszuperált PC-s alaplapot, szép kékes-zöld szikrákat hányva. :-)
Ezután a szépen előkészített áldozat kivéreztetése jött.
Amiben Tomcat szépen ki is vette a részét, amivel nem is volt baj, csak aztán a fal lábazatára kihelyezett 5-6 CD-t, és előkapott egy flóbert pisztolyt, amivel célba lövöldözött a kihelyezett CD-kre, ezután a szétvert PC roncsait nekiállt levizelni.
Na ezt én nem nagyon tudtam értékelni, de lehet csak azért, mert nem voltam részeg, és egyéb tudat módosító hatása alatt sem álltam. Ekkor szégyelltem magam az miatt, hogy Amigás vagyok. Más részről pedig dühített, hogy egy úgy mond, kívülálló miatt kellet szégyenkeznem.
Arról nem is beszélve, szegény Louise mit érezhetett. Nem véletlen nem akarta engedni adásba az ott forgatottakat.
Végül csak lement az anyag, de Louise-ék erősen cenzúrázták, ez után egyeztek bele az adásba.

Tömören, röviden ennyi lenne a történet. :-)

siz
Tag

# Elküldve: 2013. Jan. 29. 07:53


A pisztolyos történetre emlékszem én is (lehet, hogy ott voltam??), meg mintha utána kitiltották volna Tomcatet a partikról, nem?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jan. 29. 13:39


Igy mar nekem is beugrott.

Amikor lovoldozni kezdett akkor mi szepen behuzodtunk ...

Ezert esett ki az emlekeimbol, nameg jobb nem emlekezni ra ... :(

tassika
Tag

# Elküldve: 2013. Jan. 29. 17:58


Quoting: dh1
Ezert esett ki az emlekeimbol, nameg jobb nem emlekezni ra ... :(

Sajna nekem az akkor nagyon rosszul esett, mai napig, ha meghallom Tomcat nevét, rögtön ez az eset jut eszembe. Ez van! :-/

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Jan. 30. 08:05


De jó, hogy nem voltam ott azon a partyn. Azért ez a gyerek már akkor is nagyon gáz volt ezek szerint...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jan. 30. 08:31


En ott voltam, viszont a pece annyira sem erdekelt, hogy eloben lassam, mikent verik szet a szarokat. Inkabb csendesen Amigaztam tovabb odabent... :)

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2013. Jan. 31. 09:38


hm :-) mikből maradtam ki?

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 27. 02:19 - Szerkesztve: thomassd


ott voltam par baratommal jo volt ugralni a hoki pc n
Tomcat re en se voltam buszke...elmult mar

most meg ...tolvajkergetők a yutyubon...

A tecsöveden keressetek rá:
géprombolás 2 fókusz

http://www.youtube.com/watch?v=SVmb3thof2w

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 27. 07:42


Ratman szakszeruen lekapcsolta a monitort komuveskalapaccsal :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 15. 12:26


Hölgyeim és Uraim!

Az Amiga Mania 06 célegyenesbe fordult, sőt már lassan át is szakítja a célszalagot! :)

Sajnos rajtunk kívülálló okok miatt várnunk kellett.
Tovább nem várhatunk... :)

Ami kimarad azt a következő számban kell keresni majd, remélhetőleg!

Nem ígérjük, de talán a hétvégi Retro kiállításra már lesz pár nyomot példány, ha mégsem a következő hét a megcélzott kiadási dátum!

Amiga Forever!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Ápr. 15. 12:58


Gratu!
Akkor utalhatom a penzt?
:)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 15. 14:15


NEM!
NEM!
Valtoznak az utalasi adatok (szamlaszam)!
Plz amig nem szolok ne!
Koszi!

sodreg
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 15. 14:16


Ónlány verzió mikor jelenik meg ? :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 15. 15:45


Ha mar megvetted a papirt! :P

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Ápr. 17. 12:17


Quoting: dh1

Ha mar megvetted a papirt! :P


Es azt hogy lehet? Elhozta nekem a futar az elozo szamot, de annyira tetszik neki a mag, hogy nem birta nalam hagyni. :-)

Remelem szombaton lesznek korabbi szamok is az uj mellett.

Hevö
Tag
# Elküldve: 2013. Ápr. 17. 13:10


Igen, elvitte a futár...ott volt a liter tej, meg a gyümölcs mellett a szatyrában... vissza is hozta érintetlenül mindet tételesen... fejlesztettel demot a futárral, az téveszthette meg...na de most szombaton!!!

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Ápr. 17. 15:36


Rajtam nem mulik. Nem fogok felreallni az AM elol!
Mielott megsertenenk az egesz demo scenet az inkabb csak egy subintroscript volt :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 17. 15:49


Quoting: lazi
Es azt hogy lehet? Elhozta nekem a futar az elozo szamot, de annyira tetszik neki a mag, hogy nem birta nalam hagyni. :-)


???

Hevö
Tag
# Elküldve: 2013. Ápr. 17. 17:30


Viktor: átvittem Lázihoz az AM05 újságját, és úgy belemerültünk a demokódolásba, hogy ugyanazzal a mozdulattal haza is vittem tőle - a liter tej, a kiló alma + a pendrive társaságában, ami a legújabb, és első, brutális intronkat tartalmazta... így történt

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 17. 21:37


jaja, ertem :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 17. 22:02


AM06

siz
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 17. 22:05


HURRÁ! VÉGRE! :)

Hétvégén kézbe lehet már venni (Csokiban)?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 17. 22:06


Remeljuk osszejon, necces, de holnap megy a nyomdaba, szal egy 20-30 darabot szeretnenk vinni

<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by free forum software miniBB™ © 2001-2024