Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Jún. 22. 16:58


Mondjuk mert az összes kicseszett netbank kér egy kedvezményezett nevet az átutaláshoz? :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Jún. 22. 19:40 - Szerkesztve: dino


dh1:Igyvan, szeretem latni, hogy valoban az e a nev, mint amit megadott a szamlatulaj. Egyebkent, hamarosan irok privatban neked, ott majd megbeszeljuk...

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2011. Jún. 22. 20:27 - Szerkesztve: Szergely


DH1: ez nem bizalmatlanság kérdése :-) anélkül nem tudok netbankolni, hogy nem töltöm ki a nevet...
ha kamu nevet adok meg akkor mit csinál a bank? próbálta már valaki? .-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jún. 23. 10:00 - Szerkesztve: dh1


Quoting: charlie
Mondjuk mert az összes kicseszett netbank kér egy kedvezményezett nevet az átutaláshoz? :)


Barmit odairhatsz ... kurvara nem szamit a nev

Wazz nekem a T-Mobile-hoz az van irva, hogy tremobil es megis minden honapban megkapjak a zset ...

Komolyan mar ennyire nem lehettek benak ...

Gondoljatok, hogy a Bank majd nyomozgat, hogy mit irtal nevnek?! Nem az alapjan azonositanak, hanem a kibahosszu szamlaszam alapjan ... ha harom pontot irok oda akkor is elmegy a zse es megkapjak ... evidens ...

Akinek kell a nev keressen a megadott mailon privatban, a nev nem publikus!

Azt is megmondom, hogy miert.

Azert, mert a Microsoft szponzoralja a lapot, mert ugy gondoljak, hogy meg azelott felvasarolnak minden lehetseges ellenfelet, meg mielott az tenni tudna ellenuk ... ha veszelyesek leszunk megszuntetik az ujsag tamogatasat es vege a dalnak ... pl ezert nem lesz TurboCalc meg WordWorth leiras sem, mert veszelyes az MS-re nezve ... meg a vegen mindenki atterne Office-rol ... :P
LZX tomoritot leirast ne is kerjetek wazzz!

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 23. 10:24 - Szerkesztve: TCH


Tényleg az LZX-ről kéne legalább egy négy oldalas cikk, hogy a mikrofos immáron másfél évtizede egy Amigás tömörítő algoritmusát használja az ÖSSZES tömörítőjéhez (cab, chm, lit, wim, sőt a disktömörítéshez is), mert sajátot képtelenek voltak írni.

Ebből fél oldalnyi szöveg ír egy kicsit az LZX-ről, a többi meg tömény mikrofos anyázás.
Sőt legyen inkább tíz oldal és akkor egy oldal szól az LZX-ről és kilenc anyázza az m$-t.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Jún. 23. 11:27 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
Barmit odairhatsz ... kurvara nem szamit a nev

De ha odairom a nevhez, hogy pl Nagy Bertalan, a szamlaszam helyes, majd ha frissiti az oldalt, kijon egy teljesen masik nev, akkor tudom, hogy valami santit. :) Az en netbankom ilyen. Fapados is, mert pl, ha szemelyesen megyek be az OTP be es onnan fizetem be szamlara, akkor nincs atutalasi koltseg, nincs 2napos banki transzfer(egybol megkapja a zset). Hat ezert.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Jún. 23. 11:34


Quoting: TCH

Tényleg az LZX-ről kéne legalább egy négy

Mar volt regebbi Amigas ujsagokba kivesezve.
Inkabb szerintem 3.0-3.1 es rendszer 4GB on feluli HDD k rol kellene, az sokkal hasznosabb lenne. Pontos parameterezessel, lehetosegekkel.
Van egy baratom, aki szerintem megirna a cikket, ha kell. No es kell? :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jún. 23. 11:39


Lehet rola szo! :)

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 23. 12:02


Quoting: dino
Mar volt regebbi Amigas ujsagokba kivesezve.
dino, ha nem esett volna le, amit én mondtam az is olyan szar vicc volt, mint dh1-nek, hogy a mikrofos szponzorálja a lapot. :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jún. 23. 13:26


Ki mondta, hogy vicc ...
Csarli is a MS mellett melozik :) ki tudja, lehet, hogy kem ... :D

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 23. 14:28


Persze, az m$ majd egy Amigás lapot szponzorál és megtiltja, hogy 20 éves táblázatkezelőkről írjatok, hóóóógyne. :D
Meg aztán egy Amigás banda is majd pont lepaktál a mikorfossal.

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2011. Jún. 24. 09:41


TCH: pedig ez az egyetlen cég, amelynek az alapítója (gondolom a felsége határozott nyomására) be meri vallani, hogy neki bizony Pici és Puha ... "oh Billi this is Micro & Soft!!!" :-PPPPPPPPPP legalább ezt értékelhetnéd bennük! ;-)

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 24. 13:33


:DDDDDDD

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2011. Jún. 26. 10:36


tudtam kamu kedvezményezett névvel is utalni :-))))) simán kitöltötte magának a számlaszám az adatokat.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jún. 28. 10:17


Uraim, uraim ... varjuk a megrendeleseket!
Eddig osszesen 4 azaz NEGY megrendeles erkezett ...

A nyomda 10 alatt le se "sza...ja" ...

AmiCon-on ennel joval tobben "koveteltek" papir verziot ...

Ejnye bejnye! :)

Talan akkor maradunk az elso szam utan online ... :(

Ez most rajtatok is mulik!

smokey2k
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 28. 13:48


Amigamania-rol saját véleményem:

tartalom: 10/10 perfect
kivitelezés: 8/10 elfogadható

Egy kérdésem van csak, ezt a papír témát miért ? Főleg manapság. Nem látom az okot vagy indokot, értelmét meg leginkább nem. Valaki felvilágosítana ?

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Jún. 28. 14:01


Mert a kézzel fogható változat mégis csak jobb, bármikor előveheted.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jún. 28. 14:11 - Szerkesztve: dh1


Quoting: adsr
kivitelezés: 8/10 elfogadható


Megis mi a problemad vele?
Ezek utan egy Amiga Only-t vagy Amiga Vilagot hova sorolnal?
Mondjuk igenytelenekkel tele a vilag ... :P

Quoting: smokey2k
Valaki felvilágosítana ?


Ti kertetek!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jún. 28. 14:17


Annyit meg hozzafuznek, hogy nagy szaja sokmindenkinek van Amiga teren ... de ha tenni kell avagy netalantan meg fizetni is akkor hirtelen szar lesz minden.

Asszem itt lett befejezve a papir alapu szarakodas ...
Tenyleg, hogy meg ebbe is beleronditson valaki, pedig csak orulni kellene az egesznek ...

Szanalmas nah ...

smokey2k
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 28. 14:28


Amiga only és Amiga világ így ahogy emlékszem rá 4/10 mind2, bocsi részben cu amiga-an nőttem fel, magyar papír magazinok közül max. a guru közelítette meg azt a színvonalat amit elvárok egy papír újságtól design és kinézet terén.
Persze a design csak egy dolog, a tartalom a lényeg, sorry hogy nem vagyok "elfogult akkor is dicsérem ha nem így gondolom" alkat :p
Tudom drága a színes 100 oldalas tele bazi nagy színes képekkel újság, de ez nem mentség. A tartalom viszont pont úgy jó ahogy van.

adsr: van egy tonnányi régi újságom, nem szívesen veszem elő ha valami információ kell mivel mire megtalálom amit akarok addig neten 10xer megvolt már, szóval ez nem releváns.

smokey2k
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 28. 14:34


Nem tudom miről van szó amúgy én nem voltam azok között akik kértek volna papír alapú újságot mivel értelmetlen dolognak tartom. Manapság már a nagy újságok is digitális formában gondolkodnak.

dh1 a dolog ne keserítsen el, nem tudom hogy a szerkesztők között vagy e, ha igen akkor szép munka és ebben a formában tökéletes! Van egy olyan érzésem hogy 10-20 db papír alapú újságért vért izzadtatok volna, és a dolog nem hálálta volna meg magát :(

Ha esetleg egy diskmag verzióban jönne ki az lenne az igazán coolság!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jún. 28. 15:22 - Szerkesztve: dh1


Nah akkor egyertelmu ... nem tul jo a szeperzeked ... :) :P

Ne is haragudj, de a regi Guru-t (s most mocskosul nagykepu leszek :) messze veri az AM kinezetben. Maximum neked nem jon be az uj szelek uj dizajnja ...

Most ez a trend, tudom mert ez a szakmam ...

Persze lehet jobbat, szebbet ... de csak a perihelion 6 oldalaban tobb melo van mint a jopar Amigas ujsag teljes terjedelmeben ...

AOnly, AVilag ... nem sorolom, durva tordelesi hibak, semmi extra, osszehanyt oldalak, tipografia sehol ... Aki azt latta az soha nem akart volna PM-ben tordelni foleg nem Amigan ... nem oregbitettek az Amigas DTP hirnevet ... s itt most nem a tartalomra gondolok.

A lap ketfele verzioban keszul, online es nyomdai ..., sok-sok munka van benne mind a szabadido, csalad, nok rovasara ... jah es penzbe is kerul

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jún. 28. 15:28


Megneztem ket Cu Amiga-t ...
Annal is szebbek vagyunk ... szakmai szemmel nezve is.

De, majd ragyurok a kov. szamra meg! :)

Felreertesek elkerulese vegett, nem vagyok megsertodve! :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jún. 28. 15:31


Digitalis ujsagrol ... Tobb nagy nyugati lap attert digitalisra, vagy az eddig ingyenes cikkeiket fizetosse tettek es volt ahol 10%-ra esett vissza az olvasottsag ... azert az emberek tobbsege meg mindig papirt olvas am ...

Napilapnal voltam muveszeti vezeto szal tudom mi kell az embereknek ... ami szep es jo, rendesen megtervezett, amin latszik a szeretet, a hozzaertes az nem kell ... mert nem tudjak mi a szep ... ha valami hulladekot elejuk dobsz azt meg zabaljak ...

Egyik beosztottamat meg akartak jutalmazni egy olyan oldalparert amit en eldugtam volna de a nagyfonoknek bejott ... en meg megvetoztam ...

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 28. 16:18


Én vennék, de nincs lóvém rá. :(
De én ezt már a party-n is mondtam.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jún. 28. 16:20


Quoting: TCH
Én vennék, de nincs lóvém rá. :(


Tudom, es meg is ertem ...
Sajnos ennyibol lehet megoldani ...
Talan olcsobb lenne ha fekete feher lenne ...

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Jún. 28. 17:21


Quoting: smokey2k

Amigamania-rol saját véleményem:

tartalom: 10/10 perfect
kivitelezés: 8/10 elfogadható

Egy kérdésem van csak, ezt a papír témát miért ? Főleg manapság. Nem látom az okot vagy indokot, értelmét meg leginkább nem. Valaki felvilágosítana ?



DH1!! Lécci nézd meg jobban mit idézel, ezt nem én írtam...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jún. 28. 17:32 - Szerkesztve: dh1


Quoting: adsr
DH1!! Lécci nézd meg jobban mit idézel, ezt nem én írtam...



Szar a blogmotor ... hiszen ezt Smokey irta es en tole is ideztem ... a blogmotor tette oda, hogy kitol ...

smokey2k
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 28. 18:02


nem baj adsr a hibás :DD

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jún. 28. 18:09


:D

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by discussion forum software miniBB™ © 2001-2024