Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 180 . 181 . 182 . 183 . 184 . 185 . 186 . 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Júl. 06. 17:28


Quoting: charlie
Szóval ja. Ez a cucc már 7+ éve amikor bejelentették (2015 októberében!) is rettenetesen rossz ötlet volt, és azóta sem lett jobb.


Ammen.

mc68k
Tag

# Elküldve: 2023. Júl. 06. 18:35


Ha eladnak belőle 1 millió darabot, akkor igazuk lett. Ha csak kettőt, akkor bukta. A vásárlók eldöntik, hogy kell-e nekik?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Júl. 06. 19:26 - Szerkesztve: charlie


Ah, a csacsi öreg Vindóz95 "egyél tehénszart, 100 billió légy nem tévedhet" érvrendszer. :) Nem mondom, hogy nincs igazad, "piaci" szempontból, de technológiai szempontból - és mint fejlesztő ezen szempontok az amigás közösségre és ezáltal személy szerint rám is gyakorolt hatása miatt is - had legyen már ellenvéleményem. :)

BSzili
Tag

# Elküldve: 2023. Júl. 06. 19:48


Quoting: dino
Sajnos, next gen retro lett, anno pont ettol feltek, hogy mire kifejlesztenek, majd sorozatgyartasba kuldonek egy gepet, addigra csunyan elavul...lasd.
Iszonyat vallasi fanatikusnak kell ahoz lenni, hogy ebbol vegyen majd valaki.
Ha csak nem adjak szinte ingyen. (de ilyen meg nem volt, nem is igen lesz)
Mind ezek ellenere, azert golndolom eladnak majd parat.

Amedia Laurent azt írta a Facebook posthoz kommentben, hogy drágább lesz mint a Sam460LE. Szóval ja, tippre a vásárlók nagy része a meglévő OS4 felhasználók közül fog kikerülni.

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2023. Júl. 07. 11:02


Nekem van 2 db OS4 vasam. Egyenlore nem ruhazok be egy harmadikra... Komoly érv kéne, hogy meg legyek győzve, de sajnos erre kb zéró az esély.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Júl. 07. 21:07 - Szerkesztve: dino


Nekem volt 1db OS4 es vasam, de miota eledtam, azota cseppet sem banom, semmi ertelme, MOS 1000x jobb regi (fing occco) Apple hardveren...
Viszont volt egy A4000 gepem, T hazban, azt mar banom, hogy eldadtam..grrrr
KLASSZIKOT!!!! TOBBET...SOHA!!!! :) de soha... semmit, inkabb elasom a kertbe :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Júl. 07. 23:22


Nem ke' a flame...

Őszintén, én is, meg a MorphOS Team is örömmel venne bármit, ami nem egy technológiai vérszopás és nettó zsákutca, nem véletlenül támogatjuk az X5000-t és a Sam460 mindenféle verzióit is. Ebből is kapott a MorphOS Team, még bőven azelőtt, hogy a gép egyáltalán be lett volna jelentve, de megmondták hogy ez nem lesz jau...

Nem hallgattak rájuk AEonéknál. Ennyi.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2023. Júl. 10. 14:20


kijött a TFX WHDLoad-os verziója v2.0!

nálam:
TF1260 50 mhz 11-18 fps
TF1260 94 mhz 17-25 fps
a HELP gombbal játék közben átállítható NTSC módba amivel nyerünk plusz 2 fps-t ;) viszont így némileg "megnyúlik a kép" az NTSC mód miatt, nem gáz

94 mhz-en viszont melegszik a vas!
annyira, hogy egy idő után a WHD random ki is lep, és egyre gyakrabban (hűvös gép esetén ez még nem jelentkezik), ha átállítom 94-ről 50-re akkor teljesen stabil, ezt eddig még csak a TFX-nél tapasztaltam! mondjuk tegyük hozzá a lakásban most 31.1 Celsius van, lehet ez is közrejátszik ;)

minden beállítás fullon!!!
persze ha visszaveszünk a gfx-ből javul a sebesség
természetesen nem lesz 100fps :) "csak" stabilan 24.5-6 lesz

több cpu és fpu módban lehet indítani a játékot de úgy vettem észre az AUTO módban 99,9%-ban stabil, nincs gfx bug (nálam)

sok mindent javítottak, főleg grafikai bugokat és stabilitást, de a 94 mhz-s verzió még instabil (nálam) az 50 mhz-en stabil nálam és 94 mhz-n is ha autó módban indítom

egyéb CPU módokban van fagyás, de még nem volt időm végig próbálni (random, hogy 1-2 perc után kilép avagy simám letolsz vele egy küldetést - persze lehet az én rendszerem a ludas), majd még tesztelem! ;)

...

a WHD engedélyezi a SHOW FRAMERATE opciót de a leírás szerint instabil lesz a game! de azért nagyrészt jó, de éles küldést ne így repülj :D ha csak nem akarsz random "Access Fault" és hasonló hibaüzenetekben gyönyörködni :)

A TFX.040 (beta) verzió nálam az indulás után szép "Illegal Instruction" hibaüzit generál 94 mhz-n, 50-en nem fagy (lásd "94 mhz-en viszont melegszik a vas!" részt). max. 24,6 fps

A TFX.FPU verzió nálam az indulás jó, szép "Illegal Instruction" hibaüzit generál 94 mhz-n, 50-en nem fagy (lásd "94 mhz-en viszont melegszik a vas!" részt). max. 24,6 fps

most ennyit :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Júl. 10. 18:35


Kivancsi lennek, hogy megy Pistormon.
Gyanitom, hogy kifagy.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2023. Júl. 10. 18:43


Azt írtak szarul megy... de ez így volt eddig is :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2023. Júl. 21. 03:37


HOL megújult! – Hall of Light Amiga!

"Akik az ókorban kutatnak, mondhatjuk, hogy sokszor sok sötét előcsarnokon és sötét helyen kell átmenniük, mielőtt eljutnak az Aula Lucisba, A fény nagy csarnokába; régi levéltárakba kell járniuk, és sok megformált és molyrágta feljegyzést kell felkutatniuk, és így mintegy a sötétségből a fényre hozniuk, hogy a mai világot tájékoztassák arról, amit az előzőek tettek, és hogy őseink szemével lássuk az igazságot.

J. Howel "Londinapolis"


Az Aula Lucis vagy a Fény Háza rövid, de rendkívül egyszerű leírása néhány alkímiai tantételnek csak most az Amigára alkalmazva azt. ;)

Ezzel a mondattal kezdte meg működését anno 2001. december 10-én az Amigás Hall of Light weboldala.

És hogy mi is ez tulajdonképpen?

Ez nem más mint az Amiga "játékok" nagy adatbázisa!

Most pedig elérkezett a HOL teljes megújulása! 2001 - 2023.

Szebb, újabb, gyorsabb!

Talán kissé szokatlan a régi design után de a csapat bízik benne még jobban fogjátok tudni használni mint eddig!

Hajrá, próbálgassátok!

A támogatás ugyan úgy folyamatos mint ahogy eddig! ;)

http://hol.abime.net/ - ahogy eddig is!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2023. Júl. 24. 20:51 - Szerkesztve: dh1


Amiga Dark Forces Mania – A Dark Forces egyike azon kevés játékoknak, amelyek miatt félig-meddig rendszeresen visszanéztem van-e már Amigás portja. És MEGJÖTT VÉGRE! MEGÉRKEZETT!

Star Wars rajongók egyesüljetek! BSzili kiadja a Dark Forces nem hivatalos Amiga portját (High end Amiga szükséges erősen javalott)!

A Birodalom az egész galaxisra kiterjeszti gonosz karmait, és bolygókat emészt fel, pusztító eredményekkel. A Lázadók Szövetsége számos küzdelem során értesült egy új birodalmi harci állomásról, a Halálcsillagról, amelynek ereje elegendő egy egész bolygó elpusztításához.

A gonosz Birodalom titokban hatalmas hadsereget épít, hogy teljessé tegye uralmi arzenálját, és megállíthatatlanná tegye rémuralmát. Kyle Katarnnak, egy hivatalos birodalmi rohamosztagosnak csatlakoznia kell a Lázadó Szövetség titkos műveleti részlegéhez, és csatáról csatára kell visszafoglalnia a Birodalmat belülről.

Sok más Doom-alapú játékkal ellentétben a Star Wars™: Dark Forces realisztikus megközelítéssel próbálkozott: a küldetések egy meghatározott történetszálat követtek, amelyet néha jelenetekkel vágtak fel a narratíva előrehaladása érdekében. Minden küldetésnek megvolt a maga eligazítása és célja. A pályákat úgy tervezték, hogy azok valódi bázisokat, bányákat, létesítményeket és más ismert helyeket ábrázoljanak a Star Wars™ univerzumból, például csillagromboló belsejét, Jabba hajóját, Coruscantot stb.

– Tapasztald meg a teljesen interaktív környezeteket a morfózó falak és padlók, mozgó platformok és futószalagok segítségével, valósághű világítással és hangulati effektekkel.
– Fegyverkezz fel 10 különböző fegyverrel, hogy megküzdj 20 különböző típusú ellenséggel, a rangidős rohamosztagosoktól a gonosz Kell Dragonig.
– Fedezd fel a virtuális Star Wars-univerzumot testközelből, miközben 14 izgalmas küldetésen robbansz keresztül.
– Mássz fel a kifutókra, nézz és lőj fel és le, ugorj le a párkányokról, gázolj át a szemétben.

"BSzili nem oly rég hivatalosan kiadta nem csak az ID Software klasszikus játékának, a 'Wolfenstein 3D'-nek és a 'Spear of Destiny'-nek a teljes verzióját, hanem más játékokat is, mint például az Exhumed, vagy a Powerslave. Nos, itt egy újabb BSzili bejelentés, ugyanis közölte, hogy elérhetővé tette a Dark Forces című Star Wars first person shooter játék Amiga portját. A LucasArts által fejlesztett és kiadott játék eredetileg 1995-ben jelent meg MS-DOS-ra és Macintosh-ra, a fiktív Star Wars kiterjesztett univerzumban játszódik, amely nem sokkal az eredeti Star Wars film előtt, egy évvel a film eseményei után játszódik.".

Ami az Amiga verziót illeti, BSzili mondta az EAB fórumokon keresztül: "Elkezdtem dolgozni a Dark Forces natív portján, amely a The Force Engine-en alapul. A DF-nek már létezik egy 68k-s Mac verziója, de az egyetlen videó, amit találtam róla, hogy nem FPGA Amiga hardveren fut, ez [https://youtu.be/42hE3Gi1k28csap]. Biztos vagyok benne, hogy be lehet állítani, hogy jobban fusson, csak összehasonlításképpen hagyom itt. Az Amiga porthoz a TFE legtöbb új funkcióját el kellett távolítanom, de megörökölte a beviteli rendszert és néhány technikai változtatást, amelyek barátságosabbá teszik a multitasking operációs rendszerek számára. Mivel a DOS konfigurációs ablak eltűnt, hiányzik valamiféle Preferences szerkesztő, amivel testre lehet szabni a vezérlést és megváltoztatni a különböző beállításokat. Ha nincs ötleted, hogy mit csinálj az Amiga Tool Jam-en, akkor itt van neked egy.".

https://itch.io/jam/amigatooljam

Követelmények:
- 68040 vagy 68060 FPU-val
- Kickstart 3.0
- AGA lapkakészlet vagy RTG
- 8 MB gyors RAM (+4MB a MIDI-hez)
- 70 MB lemezterület
- AHI 4.18+

Nem támogatott funkciók:
– Konfigurációs menü
– nagy felbontások

Telepítés:
A Dark Forces még mindig kereskedelmi forgalomban van, és megvásárolható a különböző áruházakban:

https://www.gog.com/en/game/star_wars_dark_forces/

https://store.steampowered.com/app/32400/STAR_WARS__Dark_Forces/

Másold be a következő fájlokat a játék fiókjába:
– LFD fiók
– DARK.GOB, SOUNDS.GOB, SPRITES.GOB, TEXTURES.GOB
– LOCAL.MSG
A DARKPILO.CFG-t is át lehet másolni a DOS verzióból, hogy ott folytassa, ahol már ahol abbahagytuk.

Teljesítménybeli megfontolások:
– A FFS elég lassú a nagy fájlok keresésében, ami szünetekhez vezethet a játékban amikor új adatokat kell betölteni a lemezről. Ez javítható a több puffer hozzáadásával, de ajánlott a játékot PFS vagy SFS kötetről futtatni.
– A mechanikus merevlemezek még jobban lelassíthatják a játékban történő betöltést, ezért a szilárdtest-lemezek tárolóeszközök (Compact Flash, SD-kártya, SSD stb.) használata ajánlott.
– A framerate számláló engedélyezéséhez nyisd meg a settings.ini fájlt egy szövegszerkesztőben, és állítsd be a következőt show_fps=true.

Hang:
A játék az AHI Music Unit-ot használja a hangkimenethez.
Az ajánlott audió mód a következő: Paula: Fast 8 bit stereo++ 11 KHz-en vagy az ezzel egyenértékű Fast stereo++ mód a hangkártyák esetén.
Az 11025 KHz frekvencia feletti frekvencia nem jár előnyökkel a következők szempontjából a hangminőség szempontjából, hanem enyhe teljesítménycsökkenéssel jár.

Zene:
A játék alapértelmezés szerint egy egyszerű beépített szintetizátort használ, amely a DoomSound by Joe Fenton alapján készült. Ehhez be kell tölteni a MIDI_Instruments fájlt, és szükség van a következőkre körülbelül 4 MB többlet memóriát igényel. A külső MIDI modulok is támogatottak a CAMD segítségével, ennek engedélyezéséhez állítsd be a midiType=0 értéket a settings.ini fájlban. A beépített szintetizátor használata esetén állítsa be a midiType=2 értéket az alapértelmezett érték visszaállításához.

Billentyűzet és egér:
A játék a modern WASD + egérkéz vezérlést használja. Jelenleg nincs mód arra, hogy megváltoztatni az alapértelmezett hozzárendelést.

Kontroller-támogatás:
A játék támogatja a 7 gombos CD32-kompatibilis gamepadeket és a PlayStation PSXPorton keresztül csatlakoztatott kontrollereket.

CD32 gamepad:
– Piros: elsődleges tűz
– Kék: másodlagos tűz
– Zöld: guggolás
– Sárga: ugrás
– Play: következő fegyver
– Fordítva: futás
– Előre: használat / irányváltás
– D-pad: mozgás

PSXPort:
– Kereszt: ugrás
– Kör: futás
– Négyzet: guggolás
– Háromszög: használat
– Válassza ki: feloldás
– Start: menü megnyitása
– L1: előző fegyver
– R1: következő fegyver
– L2: másodlagos tűz
– R2: elsődleges tűz
– D-pad fel: automap
– D-pad lefelé: gázmaszk
– D-pad balra: éjjellátó
– D-pad jobbra: fejlámpa
– Bal bot: irányváltás, mozgás
– Jobb bot: fordulás, felfelé és lefelé nézés

Teljes képernyő:
A játék megkérdezi az operációs rendszert, hogy az adott felbontáshoz melyik a legjobb Mode ID, de ez nem várt eredményekhez vezethet, ha vannak nem használt monitor illesztőprogramok a Devs:Monitors-ban.
Javasolt, hogy ezeket tedd el a Storage:Monitorsba, de ha ez nem lehetséges, ezekkel a tooltípusokkal kikényszeríthet bizonyos módokat:
– FORCEMODE: az elérhető üzemmódok szűrése az üzemmód nevén keresztül.
A lehetséges értékek:
– PAL, NTSC, DBLNTSC, DBLNTSC, EURO36, EURO72, SUPER72, MULTISCAN.

Alapértelmezés szerint a játék RTG módokat választ, de ha az RTG-kártyája a Zorro II módban működik, ajánlott helyette a natív módokat használni.

Gamma korrekció:
Ha a képernyő túl sötét, a settings.ini fájlban módosíthatod a gammaértékeket. Először állítsd be a colorCorrection=true, majd a gamma értékét 1.000 és 1.500 között nagyobbra.

IMÁDLAK BSZILI MESTER! ;)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Júl. 25. 15:58 - Szerkesztve: dino


Szuper!
Ez min megy igy? UAE?
Pistorm alatt probalta mar valaki?
Nincs valakinek egy "teszt" verzioja, ami pocc-roff megy ? :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2023. Júl. 26. 00:24


ez láthatóan UAE ... szokásos Saberman féle átkurás...
https://www.youtube.com/watch?v=rvDILzSrrLQ

Ez a 3 a valid sebesség!
https://youtu.be/7l9uwUQS8LE

060/100 azért jobb ;)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Júl. 26. 07:03


Mediator?
NTSC?
RTG?
100Mhz?

Mindent megkapott, amit csak lehet!
Igy mar max korrekt a teszt!
:)
Allat 4000!

BSzili
Tag

# Elküldve: 2023. Júl. 26. 07:54


Így fut 060-ason:
https://www.youtube.com/watch?v=7UsiAUiwbO4
https://www.youtube.com/watch?v=7l9uwUQS8LE

A PiStorm megeszi reggelire:
https://www.youtube.com/watch?v=hj-QSr1P-jQ

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Júl. 26. 11:15 - Szerkesztve: charlie


Tud RTG módot? (Szerk: megtanultam olvasni, szóval igen :) )

Mert majd megnézem Warpon akkor, ott ugye RAM sávszélesség jellegű bandwidth van az RTG RAM-ba (lévén u.a. chip fizikailag a kártyán mint a Fast RAM). Mert értem h. a TF1260 100mhz-n fut (második videó), meg alatta van a Mediator, és egy R9200, de ez a kettő esetünkben csak lassíthat, ha egyáltalán csinál valamit vele. :)

Amúgy még jó, hogy a PiStorm gyorsabb sokkal, ciki is lenne ha nem. :) De ez ez már vagy 25 éve így van, hogy az Emuk gyorsabbak.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Júl. 26. 13:24 - Szerkesztve: dino


Quoting: BSzili
https://www.youtube.com/watch?v=7UsiAUiwbO4


Hehe, egesz jol fut 3.2.1 alatt sima 060 on!


Quoting: BSzili
A PiStorm megeszi reggelire:


Ez meg allat!

Leborulok labaid elott Mester!

Figy, X-Winget (DOS) nem lehetne osszehozni?

Nekem az lenne az nativ Amigas netovabb...:)
Kene, mint egy falat kenyer... :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2023. Júl. 26. 20:03


és 640x480-ban ;) :D

BSzili
Tag

# Elküldve: 2023. Júl. 27. 06:25


Nem, mert nem publikus a forrása.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2023. Júl. 27. 15:07 - Szerkesztve: dh1


powered by Apple? :)

ja, hogy ugy komplett nem publikus (a 640×480 miatt erre asszocialtam) :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Júl. 27. 16:29


kapjak be...

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2023. Aug. 01. 06:41


BSzili


Hatalmas koszonet a munkadert!
Vegre van ertelme elovenni a blizzard 060 at.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2023. Aug. 01. 08:09 - Szerkesztve: BSzili


Jó szórakozást! Én teszt közben már az elején úgy belejöttem, hogy végigvittem a játékot. Most valami menüt próbálok gyártani hozzá MUI-ban, mert sokan hiányolják, hogy át lehessen állítani az irányítást.
A forráskód meg tudjátok hogy van a legtöbb játéknál: a DOS-os kifogyott, Mac nem is volt.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Sze. 06. 17:07


Quoting: dh1
Amiga Dark Forces Mania


Mna, ideert videkre is :D
Kertem egy osszeallitott verziot... koszi R.8 Mester!
Teszt: A1200/060/66 Apollo/RemApollo/3.1.4Os.
Nem gondoltam volna, beszaras, hogy ilyen jol megy!
Mikor megprobaltam a multitaskot, masodjara is beszartam!
Mint allat! :)


BSzili


Ui: sohaj...hogy mit tudnal kihozni egy X-Wingbol?
Sohaj...
Talan egyszer szabad lesz a forras, es kedved is lesz meg majd osszehozni...

BSzili

Mindenesetre, kurvara leborulok a labaid elott Mester...
Kibaszott zseni vagy!

:D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2023. Sze. 07. 01:47


hm... akkor te az "enyemmel" jatszol :D

mivel Rey tolem szervalta ;)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Sze. 07. 05:58


Quoting: dh1
hm... akkor te az "enyemmel" jatszol :D


Akkor korbe is ertunk. :D
(neked is koszi)
(mar van benne GUI is a beallitasoknak)

nzo
Tag

# Elküldve: 2023. Sze. 07. 08:15


dino Átküldenéd nekem a DF pakkot?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Sze. 07. 11:42


nzo
teljesitve :)
(remelem meg az a mailcimed, amire kuldtem)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2023. Sze. 07. 11:43


;)

<< 1 ... 180 . 181 . 182 . 183 . 184 . 185 . 186 . 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by light forum script miniBB™ © 2001-2024