Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 162 . 163 . 164 . 165 . 166 . 167 . 168 . 169 . 170 . 171 . 172 ... 186 . 187 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Jún. 24. 15:58


orulok ha tetszett! :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Jún. 24. 16:33


dh1
Koszi az ujdonsagokat.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Jún. 26. 16:36 - Szerkesztve: dh1


FPS Mania – Blood
Egy másik nagyszerű saját nézetű game, a Solo Kazuki féle FPS – mely annó MS-DOS-ra megjelent lövöldözős ware –, a 'Blood' van ismét átportolva Amigára hazánk fia, BSzili által. Eredetileg a Monolith Productions fejlesztette és a GT Interactive adta ki 1997-ben. A Blood egy olyan játék, amely rengeteg grafikai erőszakot tartalmaz, mint például az ellenségek darabokra robbantása, a képernyőre fröccsenő vér, lángoló ellenség sikolyai és még sok minden más, ami szerves részét képezi a Blood erőszakos hangulatának. Nyammm! :D
Jelenleg ez az Amiga build "work in progress" állapotban van (béta), és egyelőre csak zárt bétaként tesztelik. A játék jelenleg legalább 68060-ast kíván, és ajánlott 80mhz és 32mb ram, de a további fejlesztések, optimalizációk okán, remélhetőleg ezek a kemény követelmények csökkenhetnek, amikor a végső verzió kiadásra kerül. Bár ne várd el, hogy a játék egy stock A500-on vagy A1200-on fusson! :D 040/25 valószínűleg már kevés lesz, de 060/50-en és afelett kiválóan játszható lesz. RTG nem árt neki, de AGA-n is elkaristol.

Videó Warp 1260-ról: https://youtu.be/lxxaP_dObqQ

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Jún. 27. 05:45


Eddig utso Amiga Mania 13-14 dupla szam nyomdai verzioja...

Ket varians, attol fuggoen kinek hogy jo...

Van egy egyben a boritoval es egy biritonelkul ahol a borito kulon van mellekelve... elnevezesbol latszik mi, merre, meddig... lehet vagdosni...

http://amigamania.amigaspirit.hu/AM_13-14_PRINT_WITHOUT_COVER.pdf

http://amigamania.amigaspirit.hu/AM_13-14_PRINT_WITH_COVER.pdf

http://amigamania.amigaspirit.hu/AM_13-14_B4-B1.pdf

http://amigamania.amigaspirit.hu/AM_13-14_B2-B3.pdf

BSzili
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 29. 20:35


dh1
Kösz a hírt. A 80 MHz-et nem kell annyira komolyan venni, 66 MHz-en már egész jól fut. A memória sebessége többet számít. Érdekességképpen az eredeti játéknál Pentium 75 MHz volt a minimum.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Júl. 04. 23:39 - Szerkesztve: dh1


Hehehe ... az Apollo csapat felbomlott.
Igor kilep a csapatbol es ezzel a V2 gyartasanak is vege!
A V1200 kartyaknak is annyi.
Aki akar meg most rendelje elo!
Ami elkeszult eladjak aztan vege...
Aki eddig regisztralt annak fel fogjak ajanlani a v4-es verziokat, amibol lesz 1200es es 500/2000es is... Icedrake v1200 es Firebird v500/2000 neven.
512 ram stb, de ami eleg gyanus hogy egesz chipsetet emulalni fogja ugy mint a v4SA... tehat egy rakas szar lesz... "powered" by AROS
Igergetes szerint pont azt fogja tudni amit 5-6 eve a v2 is tud (ja nem tud...)
A gyartas nemetorszagba koltozik, minoseg lesz! (eddig nem volt??? hahahahahahahaaaa)

jajjj :(

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Júl. 05. 01:08 - Szerkesztve: charlie


@dh1: Forras?

Szerk: ja latom mar, az apollo-core.com forumba hanyt be Gunnar, a team updaterol, ide meg az uj acceleratorokrol.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Júl. 05. 01:30


nem irtam forrast mert ez facsen jott szembe... :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Júl. 05. 07:34


Quoting: dh1
Hehehe ... az Apollo csapat felbomlott.

No ez kemeny, pedig anno en biztam ezekben, aztan kesobb latvan a toketlenkedest, meg a tervezesi hibakat, a bizalom reszemrol szertefoszlot...

R.I.P.

(Ha mar FPGA jo nekem a MIST, AROS mentesen...)

mc68k
Tag

# Elküldve: 2021. Júl. 05. 12:48


Quoting: dh1
az Apollo csapat felbomlott.


Thank You God! :) :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Júl. 05. 13:14 - Szerkesztve: charlie


Nem oszlott fel, azt irta a Gunnar amugy, hogy ujra osszealltak a Natamis csokaval, amihez anno elkezdodott ugye az Apollo core meg ezeknek a fejlesztese. Mondjuk abbol is ki tudja mi lesz, mert az a csavo is kilepett amikor a Gunnar atvette a hatalmat es a community agyonpresszuralta a Natamit h. legyen mar valami. Szoval ja...

Mondjuk ha mar a felbomlasnal tartunk, en eleg sok embert ismerek aki tenyleg ex-Apollo team tag volt, vagy segiteni probalt ott, eleg ha a PiStormon dolgozo Claude Schwarz-ra, vagy a Buffee mogott allo csavokra gondolunk, de pl. a rostocki Amiga guru Henryk Richter is ilyen, aki meg patcheket is kuldott az FPC-hez, hogy jobban menjen Vampire-n, na mar o is inkabb Matze-vel dolgozik a TK4060 nevu 4000-sbe valo turbokartya projekten... Szoval ugy tunik senki nem marad meg Gunnar mellett huzamosan...

mc68k
Tag

# Elküldve: 2021. Júl. 05. 13:49


Van egy eladó, de firmware bugos C64-em: 100 EUR az ára. A javított firmware-t *majd küldöm, ha meglesz*, csak te vedd meg és fizess! :) :) :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Júl. 05. 14:10


@mc68k: Ez nem a Vampire amit leirsz, hanem a Turbo Chameleon... :P

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Júl. 05. 14:21


:D

mc68k
Tag

# Elküldve: 2021. Júl. 05. 14:35


A mondandóm lényege: régen is létezett software update: vehettél új ROM-ot, ami új funkciókkal bővítette ki a gépet (pl. Akai, E-MU sampler stb. akkor még nem online ment az update), DE (most jön a lényeg): amikor újonnan megvetted a berendezést, már minden funkció*bugfree működött* és nem csak egy ígerethalmazt kaptál, hogy majd lesz jó firmware, egyszer...

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2021. Júl. 05. 14:58


Quoting: charlie
@mc68k: Ez nem a Vampire amit leirsz, hanem a Turbo Chameleon... :P

Nekem van TC64-em is a MiST mellett, nem rossz hardver. Mostanában havonta-kéthavonta jönnek ki az új FW-k, amiket csak azért neveznek még mindig bétának, mert kissé kényszeresek (vagy nagyon maximalisták) a német arcok, akik csinálják.
Mellesleg a minimig core is egészen használható rajta, van már AGA és RTG támogatás benne: https://retroramblings.net/?page_id=1422

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Júl. 05. 15:07


Nincs vele tapasztalatom, de ja, a TC64 az jó lett mostanra úgy hallom több felől. De azért az elején röhögtünk, hogy Amigának jobb volt mint C64-nek, mert a Minimig core jobban ment rajta és kompatibilisebb volt, mint a C64 core. (Emlékszem még Lázihoz AmiConra hozott le valaki, ott néztük.)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Júl. 05. 15:18


Quoting: charlie
Minimig core jobban ment rajta és kompatibilisebb volt,

A Minimig core mar egy kifeljett valami, aki ujra Amigazna es nem szanna ra annyit, hogy real gepet vegyen, siman ajanlott kategoria pl a MIST.
Itthol van mar par emberkenek, de hirdetesekben eladot meg nem lattam, gondolom mindenki elegedett vele... :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Júl. 12. 00:18


Vettem egy Kipper2k fel CD32 risert!
Turbo es TF328 nem erdekel... arra ott a tobbi vas - akkor minek is vettem?
2 okbol...
Ezek utan mar csak VAM-mal tehetetnem meg :)
Illetve ezen van szabvany Amigas RGB kimenet... mindezt direkt VGA-n a DELL U2412M-re kotve csodalatos elmenyben van reszem... kibajooooo!
Sosem lattam ilyen minosegben a CD32 kepet...
Igen CRT igy-ugy de mar letettem rola, ez igy kivalo!
Ajanlom mindenkinek!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Júl. 18. 04:25 - Szerkesztve: dh1


Amiga Game Mania - CSÚSZTASD EL A CSEMPÉKET ÉS FEDD FEL AZ ÜZENETET!

A Follix egy kirakós játék, amelyet erősen inspirált az Atomix, egy 1990-es játék, amelyben a játékosnak kémiai molekulákat kellett építenie azáltal, hogy helyesen összekötötte az atomokat, amelyekből készültek. Hasonló mechanikát használva a Follix mind a 30 szintjén a játékosnak egy üzenet egy darabját kell felépítenie azáltal, hogy a megfelelő helyekre csúsztatja a megfelelő szöveges karaktereket tartalmazó lapokat. (angol nyelvtudás előny :D )

TECHNIKAI ÉRDEKESSÉGEK

A Follix az AMOS Professional 2.00-ban íródott, harmadik féltől származó kiegészítők nélkül. A saját fejlesztésű ALS motornak köszönhetően azonban egy igazi AGA játékról van szó. A játék 8 bitsíkkal, 24 bites színekkel, több réteggel, áttetszőséggel, fade-in/out effektekkel, alpha-cycling effektekkel és kristálytiszta hanggal (beleértve a 14 bites beszédmintákat is) rendelkezik!

KÖVETELMÉNYEK

AGA Amiga számítógép
700 kB CHIP RAM
350 kB egyéb RAM
PAL kijelző
sztereó hangszórók :)
billentyűzet és/vagy digitális joystick/joypad
760 kB lemezterület (ha telepítve van)
5 egység NVRAM (egyéb tárolási lehetőség nélküli Amiga CD³² esetén)

A játékot Simone Bevilacqua a Retream oszlopos és egyetlen tagja :D készítette. Nekem a kedvenc Amigás fejlesztőm! Végtelenül profi kódot készít mindezt AMOS-ban, de sosem mondanád meg, hogy ez nem assembly és egy ember munkája. Brutális! Minőségi! Az Amigát végtelenül tiszteli! A srác indie fejlesztőként próbál C64, Amiga és PC platformon ebből megélni! Kérek minden Amigást, hogy pár dollárral támogassátok meg a srác munkáját, ne veszítsünk el egy ilyen profi kódert, grafikust, zenészt! Én minden játékát megvettem, 2 dollár a minimum összeg, a maximum szabadon választott!

TÁMOGASD!

A srác durva, modern, saját scene és game engineket is fejleszt standard AGA-ra, minden játéka 14 bites minőségű audióval rendelkezik, a grafika modern, letisztult, gyönyörű! Indie fejlesztőként keresi a gép végső határait. A kód 2 mega chip ram alatt működik! Nincs szaggató scroll, nincs szükséges plusz fastram! Gyönyörű minden játéka!

Támogatni itt lehet, avagy az eddigi játékai ITCH.IO-n vásárolhatod meg:
https://www.patreon.com/RETREAM
https://retream.itch.io/

Az ALS motor minden játékának alapja, az ITCH.IO-n látható fejlesztéseknek ez az alapja!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Júl. 18. 12:14 - Szerkesztve: charlie


Ha már Amiga gamék, akkor Athanor 2, Legend of the Birdmen:

https://www.youtube.com/watch?v=3H4jfGa0ImU

Ha jól értem ez egy eredetileg Atari ST-re 1-2 éve megjelent új point n click kalandjáték amigás portja, gyönyörű, a hőskort idéző pixelgrafikával. Angol és francia nyelven tud.

39 EUR-ba kerül, ha jól értem ez dobozos tok-vonó verzióra értendő, beleértve az ingyenes postázást is az EU-n belül. Száz darabot akarnak eladni így, összesen. Szóval gyűjtői darabok! (Gondolom majd lesz elektronikus kiadás is, de arról nem szól a fáma? Fix me?) Bővebb infó:

http://www.safargames.fr/index.php/76-commodore-amiga-world-premiere

Szerk: itt vannak képek a dobozos (Atari) kiadásról:
http://www.safargames.fr/index.php/70-j-3

Szerk: Amúgy az Atari verzióra azt írják, hogy (opcionálisan) STe enhanced, vagyis 4096 színárnyalat, blitter támogatás és digi hangok is vannak benne, szóval az Amiga port is mindezeket nyújtja, nem kell egy mindenütt 16 színű quick and dirty Atari portra gondolni.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Júl. 18. 16:45


en mar 1,5 eve nezegetem ezt a jatekot (francia csoka azota posztolja az Amiga port "ujdonsagait"), de nalam nem ugrotta meg a szintet technikailag... (egyebkent van tobb jateka, szinten portolva Amigara)

a problemam, hogy egyetlen animacio sincs a jatekban, full minden fix... nem fujja a fak leveleit a szel, nem hullamzik a tenger, nem ver fel port a szel, az NPC-k mereven allnak, a varos tok ures, aprosagok mozogjanak, par pixel zizegjen... az egyetlen megoldas a kornyezet elove tetelere egy-egy digitalizalt hang, pl. a kutya nem csovalja a farkat csak ugat... ez azert mar C64-en is tobb kalandjatek fenyevekkel megugorja...

mindezek mellett biztos sok melo volt vele, de szerintem manapsag ez keves, legalabbis 39 eurot nekem nem erne meg (igaz mindet megkapod)...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Júl. 18. 22:48


Lengyel testvéreink nagyban toljak az Amigát, nem olyan szánalmasak mint mi...!

Most jelent meg a MorphOS - Volume Two

https://bitronic.pl/index.php?lng=eng&kwt=10010&tms=372

Potom 440 oldal és ez a második, a folytatás!

Érdemes egyébként is náluk körülnézni:

https://bitronic.pl/index.php?lng=eng

Kivándorlok!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Júl. 20. 01:00 - Szerkesztve: dh1


FELHÍVÁS

"Sziasztok!
1990-91 körül írtam egy szöveges kalandjátékot Amiga Basic-ben, (a Fáraó Kincse) ami megjelent az 1992/1 Amiga Magazinban, a floppy mellékleten. Ez volt a második ilyen játékom, 40 helyszínnel, minden grafika vagy zene nélkül, de rendesen elkészítve és befejezve. Azóta eltelt 30+ év, az Amigámat eladtam, a lemezeim elkallódtak, és a játékról meg is feledkeztem.
Most, ennyi idő után a 14 éves lányaim elolvasták a Ready Player One-t, nagyon tetszett nekik, és nyaggattak, hogy mutassak nekik őskori, 8 bites cuccokat. Valahogyan rátaláltunk az Időrégész Android-os verziójára, és azóta azzal játszanak --- szépen haladnak benne előre, élvezik.
Annyira szeretném nekik megmutatni a régi játékomat! Nagyon nagy élmény lenne látni, hogy a gyermekeim azzal játszanak, amit alig valamivel idősebb koromban készítettem 30 évvel ezelőtt. Nekem is nagyon sokat jelentene, ha elő tudnám keríteni ezt is darabkát a múltamból. Vajon olyan történetet alkottam, ami a mostani önmagamnak is tetszene? Nem tudom, nem emlékszem már.
Megpróbáltam előkeríteni az Amiga Magazin lemezmellékletét, de eddig nem jártam sikerrel. Beszéltem az OSA archívummal, az OSZK-val, a Műegyetem könyvtárával, de egyiküknek sincs meg a floppy. Hirdettem az Apróneten. Beszéltem a régi osztálytársaimmal és a tanárommal. Minden általam ismert archívumot feltúrtam a neten, de nincs meg a floppy. Magát az újságot megtaláltam, itt van: https://issuu.com/retrotime/docs/amiga_magazin_1992_1
Kérlek, segítsetek előkeríteni az Amiga Magazin AM010 mellékletét (PD - Public Domain), hátha megvan még valakinél a padláson. Hátha az országban létezik még ez a floppy – nagyon sokat jelentene! 😊
Egy üveg jó whiskey-t adok a becsületes megtalálónak!
Köszönettel: Balázs"

Ha valakinek van infója szóljon nekem plz!
A whiskey-t nem nyúlom le! Az a megtalálóé természetesen, csak rajtam keresztül lehet kommunikálni! Köszönjük!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Júl. 23. 21:53


Happy 36. Birth Day, Amiga! – Az első Amiga modellt - későbbi nevén Amiga 1000-et - 1985. július 23-án mutatták be New Yorkban egy nagyszabású show keretében, ahol Andy Warhol popművész a Blondie együttes énekesnőjének, Deborah Harrynek egy éppen elkészült képét színezte át az Amigán, miközben a közönség élőben nézte. Ez pontosan ma volt 36 éve! Boldog 36. születésnapot Amiga!

A1000

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Júl. 31. 01:01 - Szerkesztve: dh1




Legendák Mania – "Az ember, aki huszonévesen elkezdett egy régi platformra portolgatni erősebb hardverre készült játékokat - avagy a magyar srác, akinek az Amigás Duke Nukem 3D-t meg az Amigás Bloodot lehet köszönni, és ez csak kettő az igen terjedelmes életművéből, és még hol van a vége. BSzilivel beszélgettünk a legújabb adásban." Ezen bevezetőt az aktuális, mindenki által ismert és szeretett Checkpoint podcast beharangozójából vettem át, engedelmükkel. A 7x08 rész a "Portolás Amigára" címmel fut, és nem is nagyon kell Amigásoknak gondolkodniuk, hogy ez a "konverter powered by Stöki :D" nem lehet más, csak is BSzili Mester! Akinek az utóbbi évek AOS3, AOS4, MOS és AROS portjait köszönhetjük! Volt lehetőségem tesztelni vele és profi a srác! Egy kincs! Szüksége van az Amiga rendszereknek rá! Köszi BSzili! Hálásak vagyunk!

Persze emellett van nem Amigás játék kódja amire társaival büszke lehet!

A podcast itt hallgatható, letölthető: https://tinyurl.com/nmj8rezk

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Júl. 31. 03:33 - Szerkesztve: dh1


Kedves nagytiszteletű olvasóink!

Bezárjuk a kaput!

Köszi mindenkinek a figyelmet!
Elnézést a "hisztikért" és egyebekért... sajna ilyen vagyok.
Van ez így... jönnek a fiatal titánok és majd csinálnak jobbat (vagy sem).

A 15. lapszám fiókban marad (ameddig elkészült, a 100%-ot sajnos nem érte el).

Amiga Rulez!

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2021. Júl. 31. 08:00


Sajnálom, de elfogadom a döntést. Részletesen kifejtettem ezzel kapcsolatos véleményemet a turbinás topicban.

Zozoka
Tag
# Elküldve: 2021. Aug. 05. 09:15


Szomorúan olvasom

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2021. Aug. 07. 23:36


Öööö... soha ne mondd, hogy soha. :) Régóta ismerem DH1 kollégát. Lesz még szerintem meglepetés és kívánom magunknak, hogy legyen igazam.

<< 1 ... 162 . 163 . 164 . 165 . 166 . 167 . 168 . 169 . 170 . 171 . 172 ... 186 . 187 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by PHP forum software miniBB™ © 2001-2024