Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 162 . 163 . 164 . 165 . 166 . 167 . 168 . 169 . 170 . 171 . 172 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Máj. 27. 08:07


Hajra! Metal Gear mindent visz...! :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Máj. 27. 18:52


Quoting: dh1
tesztre installalva a kovetkezo Maniaba...

Lehet tudni esetleg már egy közelítőleges megjelenési dátumot?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Máj. 28. 22:36


meg kb. sem, sajnos, a szerkesztok jo resze lelepett az uj embereket meg gyujtogetem, vagy interju problemak vannak (nincs kep, hiaba kerjuk stb., nincs kesz a forditas)
ebbe faradok bele :(
lesz, remelem mielobb

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Jún. 01. 00:19 - Szerkesztve: dh1


Amiga Per Mania - Amiga Corporation: Az AmigaOS 3.2 kereskedelmi forgalmazásával kapcsolatos nyilatkozat.

Az AmigaOS 3.2 kiadása után elhangzott, hogy a digitális kiadás megjelenése eltarthat egy ideig, mivel a Hyperion szeretne egy rést teremteni a kereskedők számára, hogy a CD verzióval némi bevételt generáljanak.

Ezen a kedden egy névtelen forrás egy PDF dokumentumot juttatott el az amiga-news.de-hez, amely állítólag az Amiga ügyvédjének, Gordon E. Troy-nak a Digital River-nek küldött faxát tartalmazza. A Digital River egy E-commercie szolgáltató, amelyet a Hyperion használ az AmigaOS 3.1.4 digitális terjesztésére - még ha az Amiga és a Cloanto ügyvédeinek sikerült is ezt egy időre megakadályozniuk.

A május 25-i keltezésű dokumentumban az ügyvéd megindokolja, hogy az AmigaOS 3.2 terjesztése miért sérti az Amiga védjegyeit és szerzői jogait, és kifejti, hogy a Hyperion elleni perben eljáró bíró mely területeken értett már egyet az Amiga álláspontjával.

Troy úr azt is állítja, hogy (idézve) "a Hyperionnal szemben nemrégiben lefolytatott vizsgálatunk [...] erősen arra utal", hogy a Hyperion "nem lesz képes teljesíteni kártérítési kötelezettségeit", és hogy a Digital River végül felelősségre vonható. Végezetül arra kéri az E-commerce szolgáltatót, hogy vegye le az AmigaOS 3.1.4 összes letöltését, és egyáltalán ne lépjen fel az AmigaOS 3.2 forgalmazójaként.

A amiga-news.de megkereste Mike Battilana-t (Amiga Corporation, Cloanto), hogy ellenőrizze, hogy a kapott dokumentum valódi-e. Válaszul Battilana úr az Amiga Corporation hivatalos nyilatkozatát küldte el az AmigaOS 3.2 forgalmazásával kapcsolatban:

"Timothy De Groote és én (Mike Battilana) egy egyezségi megállapodást tárgyaltunk, amelyet Ben Hermans 2021. január 20-án írásban elfogadott. (Ezt ő is képviselte a bíróság előtt.) Tizenegy nappal később azonban visszalépett.

A Ben Hermans a megállapodás értelmében az Amiga Corporationtól jogot kapott volna a Hyperion Entertainment részére (amivel jelenleg nem rendelkezik) az AmigaOS 3.2 kiadására. Ha a Hyperion ki akarja adni ingyenes frissítésként, az Amigának nincs ellene kifogása, de a Hyperion nem lépheti túl a jogait ÉS nem profitálhat belőle".

A Ben visszalépés miatt azonban az AOS3.2 kiadása hivatalosan nem engedélyezett.
Ezzel újabb jogi eljárást vonva maga után a jogokkal rendelkezők részéről!

Forrás: amiga-news.de

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Jún. 01. 00:37


Látom senki nem köszöntotte Amiga Day alkalmából a többieket!

Ej-ej-ej... :D

Boldog Amiga Napot mindenkinek! ;)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 01. 06:22


Quoting: dh1
meg kb. sem, sajnos

Ezt szomorúan olvasom :-( Majd esetleg írhatok ha van/lesz rá igény, persze ettől nyilván nem telik be a lapszám és nem jön előrébb a megjelenési dátum sem.

Quoting: dh1
Látom senki nem köszöntotte Amiga Day alkalmából a többieket!

Boldogot mindenkinek, én Jay Miner tiszteletére (időzítve) összeraktam egy HDMI nyavaját, ennél többre nem futotta, Bcsánat... ;-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Jún. 01. 08:32


Csatlakozom az elottem szolokhoz, en eppen (FPGA) Amiga, vagy mi elott ultem...Nem bugzik mar szarra a Mental Hangover... :)
A Sysinfo sem fagy szarra, a letisletujabb muxik...
Viszont vannak meg aprobb anomaliak a fegyverrendszerben... :D

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 02. 22:38


Ezt nem fogjatok elhinni ez az ember egy zseni!
Renderfarmot csinalt RPI bol a Lightwave hez!
Eddig hol volt ez a csoka?

https://m.youtube.com/watch?v=HcDH-czQoxs

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Jún. 03. 18:25


irtuk Amiga Mania Magazinban a facsen :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Jún. 11. 19:11 - Szerkesztve: dh1


Sirok bammeg, siiirok :)

BRAND NEW and BOXED Amiga 4000T
elado bontatlan Escom A4000T

az elado magyar, de koppenhagai cim ...
Vámosi József

6500 EUR





















dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Jún. 11. 21:32


Quoting: dh1
6500 EUR

Kemeny...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2021. Jún. 11. 22:32


Éppen még beleférne, de most ritkább halra horgászok, ami nem amiga. :D
Csak egy büdöspécé, de megyar és ritkább mint az A4000T. :D
Köpni ér. :D
(Amúgy van ritkább, magyar büdöspécé is nálam, ha valaki talál még egyet, az nagyon becsülje meg, mert még a commys A4000T-nél is ritkább madár).
Erről van szó. Amennyit ki tudtam deríteni róla, csak a nullszériáig jutott. Ami több forrás szerint akkoriban ötven darabot jelentett. ... és akkor most elindulnék a picsába, be van csomagolva mindenem.
Köszönöm a figyelmet, leülök én magamtól is. :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Jún. 13. 02:43


urak, van nyomdai verzió az utolsó Amiga Mania dupla számból...
5 mm-es kifutóval, de nem kilövés szerint
(csak a borító van kilövés szerint B2-B3 és B4-B1)
feltegyem letölthetőben vagy felesleges mert senkit nem érdekel?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2021. Jún. 13. 08:18


@dh1: Szerintem mindenképpen és előre is köszönjük, Mester!

edem
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 13. 08:50


Igen, én is szeretnék nyomtatni egyet. Köszönjük!

Dodi
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 13. 13:58


Igen. engem is érdekel.Köszi

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Jún. 16. 22:53


okok, nemsokára felteszem! :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Jún. 16. 22:53 - Szerkesztve: dh1


DVPlayer Mania - Játszd újra Cobra & Hans

A Fellner István aka Cobra (hazánk fia) által készített DvPlayer (én rajzoltam Dh1 :D ) az egyik első professzionális videólejátszó volt az AmigaOS 4-re. Egy korlátozott funkciójú OEM verzió az AmigaOS 4 disztribúció részeként került kiadásra. A regisztrált felhasználók megvásárolhatták a frissítést a teljes verzióra, amely számos videóformátum támogatását tartalmazta, beleértve az MPEG-1/2, AVI, ASF/WMV, valamint az MPEG hangfájlok és a VideoCD, SVCD és DVD videó formátumokat.

Cobra & Hans der Ruiter

A lejátszó az avcodec.library-n keresztül számos audio- és videokódeket is támogat, többek között az MPEG Video 1/2, DiVX, XVID, MJPG, Cinepak, Indeo Video, PCM, MPEG Audio (Layer1-3) és még sok mást. A teljes verzió különböző skineket is feloldott, és a regisztrált felhasználó jogosult volt ingyenes frissítésekre, amikor azok elérhetővé váltak. Az A-EON Technology 2015-ben vásárolta meg a DvPlayert a Stephentől, és a munka folytatódott az A-EON RadeonHD v2 vezérlő hardveresen gyorsított videolejátszás támogatásának hozzáadásán, amely a grafikus kártya saját GPU-ját használja.

Sajnos, bár egy béta verzió is készült belőle, kereskedelmi forgalomba nem került, mivel Cobrának a saját vállalkozásának támogatására kellett koncentrálnia, és abban az időben nem találtak más fejlesztőt a munka befejezéséhez.

Ugorjunk előre 2021-be, és örömmel jelenthetem, hogy grafikus gurunk, Hans der Ruiter ott folytatta, ahol Stephen abbahagyta, és elkészítette a DvPlayer új béta verzióját, amely jelenleg tesztelés alatt áll.

DvPlayer 2021 kompozit videó támogatással - X5000/40-en!

Lehetővé teszi a nagy felbontású videofájlok lejátszását teljes képernyős módban vagy méretezhető, menet közben átméretezhető ablakokban. Matthew Leaman arról tájékoztatott, hogy ha minden jól megy, az új verzió jövő hónapban megjelenik az AmiStore-on. Addig is itt egy képernyőfelvétel a DvPlayerről, amint egy HD és 1080p videót játszik le egyszerre az X5000/40 készüléken. (és még mindig benne a nevem, nekem ez külön öröm :D )



dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Jún. 16. 23:22 - Szerkesztve: dh1


Hippo Mania - Mod lejátszó: HippoPlayer 2.46beta

Kari-Pekka Koljonen, a HippoPlayer nevű Amiga MOD-lejátszó fejlesztője tegnap a Githubon közzétette a program Amiga verziójának első frissítését 21 év után.

Érdekesség a fejlesztésből:

"Néhány évvel ezelőtt volt egy felhasználói kérés, hogy szüntessük meg a méretkorlátozást a modullistán. Ez egy igazán szórakoztató kihívás volt. A kód feltételezte, hogy a modullista indexe pozitív 16 bites szám lesz, és ugyanezt az indexet használta néhány "mágikus" értékkel párosítva. A kódot sok helyen meg kellett változtatni, hogy ez működjön. A korlátozás most 0x1ffff 131071), ami egy hihetetlen érték.

Egy ilyen hatalmas lista sok memóriát igényel, és nagyon lassú a feldolgozása, mivel ez egy kétszeresen összekapcsolt lista. A listaismétlési számítások némi optimalizálást igényeltek, hogy A500-on is futtathatóak legyenek. (Következő kihívás: megszabadulni az összekapcsolt listás rekordtól).

A keveréskezelés eredetileg csak 8192 (0x1fff) modulból álló listák esetén működött. Mostanra ez a korlátozás is megszűnt.

Úgy döntöttem, hogy kihívást adok magamnak a felhasználói felület néhány változtatásával. A főablak gombjai elég "rejtélyesek", mivel a bal és a jobb egérgombbal történő műveletekkel érhetők el, amit teljesen elfelejtettem. Hozzáadtam a tooltip funkciót, amely minden egyes kapcsolóhoz súgószöveget ad. Ez az első tooltip a Kick 1.3 alatt?

A jobb egérgombbal történő kattintások nem igazán működnek olyan jól, mint a bal gombbal. A kapcsolók csúnyán néztek ki, és így nem voltak túl felhasználóbarátok. Megváltoztattam a kapcsolókat, hogy jobb gombbal kattintva is megfelelő változást mutassanak.

Továbbá hozzáadtam néhány tippet a műveletek futtatásához.

Egy másik szempont, ami arra ösztönzött, hogy folytassam a munkát a HippoPlayer-en, a multitasking gyenge megvalósítása volt. Akkoriban fogalmam sem volt a szálbiztos programozásról. Ez véletlenszerű összeomlásokhoz vezethet.

Az Exec biztosítja a megosztott adatok védelmére szolgáló szemafort, ami mostanra már sok helyen kiegészült.

Hibajavítások:

– A TFMX modulok betöltésekor eltávolítottuk az idegen kérvényező felugró ablakát.
– Javítottuk azt az esetet, amikor a kicsomagolt modulokat nem azonosították modulokként, vagy egy nem modulos fájlt érvényes modulként azonosítottak (rosszul inicializált memória miatt).
– A fájlkérőből eltávolított memóriaszivárgás.
– A memóriahasználat több helyzetben is csökken:
– A véletlenszerű játék könyvelése mostantól egy dinamikusan kiosztott táblázatot használ.
– Minden egyes modullista bejegyzés mostantól kb. 30 bájttal kisebb, 1000 modul esetén ez kb. 30 kB memória megtakarítást jelent! :-)
– A felesleges könyvtárbetöltés eltávolítva az indításból. Ez lassú gépeken is felgyorsítja az indítást.
– Javított stabilitás
– A lejátszás elindítása és leállítása, valamint a modulok betöltése, hasít mint egy őrült, most már nem hajlamos az összeomlásra. Ezt úgy érjük el, hogy a moduladatokhoz és a modullistához több helyen exkluzív hozzáférési ellenőrzéseket adunk hozzá (lásd fentebb).
– Egyéb általános rossz viselkedés a kódban eltávolítva lett sok helyről, a felhasználó számára közvetlenül nem volt látható.
– A modulprogramok betöltésekor vagy fájlok hozzáadásakor jobban átvészelheti a kevés memóriát.
– Egy csomó kisebb javítás, mint például a végrehajtó találatok eltávolítása néhány helyen.
– Kódújraalkotás! Sok helyen még mindig elég nagy a felfordulás."

A legfrissebb béta verzió letölthető a Github zöld Code gombot lenyomva a Download ZIP menüpontból. A kicsomagolt archívumban a "dist" mappában található, és a meglévő telepítésre rá másolható. Végül másolja a 'HippoPlayer.group'-ot az 'S'-be."



dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Jún. 18. 02:05 - Szerkesztve: dh1


SID Mania – Zorro SID kártya

Az Amiga valós SID lejátszó, egy Zorro II kártya autoconfig nélküli, amelybe egy valódi SID chipet tehetünk a C64 6581, 8580 vagy bármilyen helyettesítőből egyet. A kártya lehetővé teszi a SID hangfájlok lejátszását valódi SID chipen vagy pótláson a Delitracker playeren keresztül avagy a segítségével valódi SID hangot hallhatunk a Frodo C64 emulátorból az Amigán. Az eredeti tervező Christian Bauer, de a lengyel Superbonio becenevű srác felélesztette a projektet és néhány korrekciót végezett a terveken a megfelelő szűrők és tápfeszültségek formájában a SID mindkét verziójához, amelyeket jumperekkel választunk ki a kártyán. Mivel a design elég régi és nem túl csiszolt a kártya (még) nem működik A2000 vagy A500 Zorro II-vel, talán működik, de nem tesztelt 030 CPU-val FPU és MMU nélkül. Más Amigában működik, A1200 Zorro-val, A3k és A4k-ban hiba nélkül. Itt van két videó ennek a kártyának az egyik első változatáról működés közben: https://www.youtube.com/watch?v=QOlyukb5uWo https://www.youtube.com/watch?v=6BfD3O8DvEo&t=11s
Több kártya is elérhető az AmiBay-en, mindegyik tesztelve van.

Az alábbi linken néhány fotó: https://www.dropbox.com/sh/7psar6u63ds5ugr/AAA4uBM-4mhzqgExZuZ5C6zra?dl=0

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Jún. 18. 09:38 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
A HippoPlayer hírben pár dolgot magyartalanítanék:
ez egy kétszeresen összekapcsolt lista. (...) (Következő kihívás: megszabadulni az összekapcsolt listás rekordtól).

A "kétszeresen összekapcsolt listát" magyar programozói zsargonban "kétirányú láncolt listá"-nak hívjuk, ugyanígy az "összekapcsolt listá"-t egyszerűen "láncolt listá"-nak. (Szerk: most látom, hogy az általam linkelt Wikipedia cikk is kétszeresen láncolt listaként hivatkozik a kétirányban/kétirányú láncolt listára. Nekem az is jó. A szintén használt "kétirányú" arra utal, hogy a listát mindkét irányban, azaz az nem csak az elsőtől az utolsó elemig, de az utolsótól az első elemig is "végig lehet járni", mert minden eleme nem csak a következő, hanem az előző elemet is ismeri.)

eltávolítottuk az idegen kérvényező felugró ablakát.

Az extraneous ez esetben nem idegent, hanem feleslegeset, zavarót jelent, vagyis a TFMX betöltőből el lett távolítva egy felesleges és zavaró felugró ablak.

Kódújraalkotás!

Én inkább a kódátdolgozás kifejezést használnám, bár a "refactoring" relatív új kifejezés és már a kényszeres magyarítási hullám után érkezett szóval a szakmabeilek is max. refaktorálást, kódrefaktorálást mondanak, ha magyarul kell kifejezni a dolgot. Amúgy nyilván a refaktorálás nagyon nem magyar szó, de van előzménye, elég ha a "manufaktúra" szavunkra gondolunk.

Ne értsd félre, ez egy nagyon nehéz hír volt, úgy lefordítani h. ne fájjon és vissza is adja az eredetit, pluszban az angol szövegen is érződik h. nem anyanyelvi beszélő írta, főleg a változtatások listáját... Én az ilyenek átültetésére 1:1-ben ritkán vállakozom... :) Szóval respekt. De gondoltam a későbbiekre nézve, építő kritikaként!

YADA
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 18. 19:25


Szerintem az epito kritika nem banto, senki nem ugy szuletett, hogy mindent tud egybol.
Reszemrol a "ketiranyu lancolt lista" kifejezesnel maradnek, magyarul maskepp meg sem ertem, suliban is azt tanitottak. Refaktoralas detto.

Ahogy elozo cegemnel mindenki "magyarul" mondott mindent (angolt nem is ertettek), aztan
egyszer csak mondtak, hogy az adatokat "csévében" kuldjem at. Hat mondom magamban, ez nem cerna vagy buza, mit cseveljek rajta? Kello kuzdes utan sikerult kicsikarnom beloluk, hogy az CSV akart lenni.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Jún. 19. 23:34


koszi a javitast, foleg koddal foglalkozo forditas nekem eleg nehezkes...
de sajna nem tudom mar javitani, az erre szant ido mar lejart a forum engine-ben avagy van erre lehetoseg utolag?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Jún. 20. 00:26 - Szerkesztve: dh1


ACA Mania – Új ACA kártyá(k) a Schönfeld művekből

Az ACA1234 minden korábbi, 68030-as processzorral kínált gyorsítót felvált az ACA kínálatból. Míg az elődök legtöbb műszaki adatát megtartja, nagy sebességű háttértárolóval egészíti ki, ami még jobban javítja a számítógép általános sebességélményét, mint az IDE gyorsító, amely szintén elérhető ebben a modellben. A 8 MByte helyi flashmemóriával és a helyi CF-kártya foglalattal az ACA1234 ideális mindazoknak, akik szeretnének visszatérni az Amiga hobbihoz, de nem szívesen nyitják ki a számítógépet a tömegtároló hozzáadásához.

Míg IDE-speeder technológiánk a belső IDE-portot akár 14 MByte/s nyers átviteli sebességre gyorsítja (ami CF-kártyákkal kb. 5 MByte/s-os, fizikai merevlemezekkel pedig akár 9 MB/s-os mindennapi teljesítményt eredményez), addig a helyi CF-kártya foglalat a 10 MByte/s-ot is meghaladhatja. A konkurens termékekkel ellentétben mindkét lehetőség nem igényli a számítógép kinyitását, sőt, a chipek foglalatukból való eltávolítását sem. Az IDE 4-es PIO üzemmódra történő gyorsítás szoftveres beállítással aktiválható. Az IDE gyorsító funkció nem érhető el, ha ACA500 vagy ACA500plus készülékhez csatlakoztatjuk ezen kártyákat.

Az ACA1234 lapok a memóriateljesítményt a 68030-as processzor memóriateljesítményének határára viszik. Ez négy 32 bites átvitelből álló sorozat négy CPU-ciklus alatt, amit az ACA1230 2010-es bemutatása előtt még nem mutattunk be. Ezért a legjobb teljesítményt kapja MHz-enként minden régi 68030-as konstrukciókhoz képest. Ezen felül az ACA1234 gondoskodik arról, hogy exec bázisú burst-képes gyorsítótáras, 32 bites Fast RAM legyen a fedélzeten. Ez egy újabb "újdonság", amelyet az A1200-as 68020/68030-as gyorsítók világában vezettünk be.

Egy másik hatalmas előrelépés a régebbi gyorsítókhoz képest a memória leképezése a hagyományos 0x00c0.0000 címre. Ez az a hely, ahol sok A500-as játék trapdoor memóriabővítést vár. Az ACA1234 kártyák csak azért adnak jó kompatibilitási lökést, mert ez a kis darab memória a megfelelő helyen van.

Az ACA1234 PCMCIA-barát: nem tiltja le a PCMCIA-slotot, így továbbra is használható hálózati kártya vagy CF-kártya adapter ebben a nyílásban.

Teljes feature lista:
– 127 MByte RAM automatikus konfiguráció
– 1 MByte RAM fenntartva a gyors Kickstart újratérképezéshez
– 8 MByte flash a telepítőfájlok és a Kickstart ROM-ok számára
– Helyi CF-kártya foglalat nagy sebességű tömegtárolóként
– IDE gyorsító technológia olvasáshoz és íráshoz az órajele csökkenthető az energiatakarékosság érdekében. A kártya engedélyezése/letiltása szoftveresen elérhető. Bekapcsolás nélkül is az óraport 55%-al nagyobb sebességnövekedést biztosít, mindezt nagy fokú A1200 kompatibilitással megspékelve!

Az ACA1234 memóriája automatikusan konfigurálódik. Ez azt jelenti, hogy az összes memória rendelkezésre áll a bekapcsolástól kezdve anélkül, hogy bármilyen szoftvert kellene telepíteni a számítógépre.

Ha nincs szükség a teljes sebességre, a kártya lelassítható az energiatakarékosság vagy a hőcsökkentés érdekében. A sebességet egy próbaidőszakra a névleges órajelen túl is növelheti - ha úgy találja, hogy a processzor egy bizonyos szintű túlhajtást el tud fogadni, akkor állandó túlhajtási licencet vásárolhat. Ez egyben frissítési utat is biztosít azon felhasználók számára, akik a CPU-t gyorsabb sebességi fokozatra cserélték. Az ACA1234 esetében elérhető sebességek a következők: 25 MHz, 33 MHz, 40 MHz és 50 MHz. Az órajelsebesség megváltoztatása mindig a számítógép újraindítását igényli.

Egyes szoftverek nem szeretik a gyorsított végrehajtást. Ezekben az esetekben az ACA1234 kikapcsolható és "lopakodó üzemmódba" helyezhető. Ez lehetővé teszi az ilyen szoftverek futtatását anélkül, hogy a gyorsítót el kellene távolítani. A 68030-as működéshez való visszatéréshez nem szükséges a számítógépet kikapcsolni.

Az ACA1234 óraportja vagy egy RTC modult, vagy egy RapidRoad USB host vezérlőt fogadhat. A RapidRoad működése 55%-kal gyorsabb, mint az A1200 számítógép belső órajelportjával. Ez a funkció az A1200 számítógép minden üzemmódjában, valamint a frissített CPLD-vel ellátott, kiválasztott ACA500plus modelleken is elérhető. Nem áll rendelkezésre, ha az ACA1234-et ACA500-as gépen működtetik.

Végül, de nem utolsósorban, az ACA1234 rendelkezik a gyakorlatban bevált A1200-as alaplapi interfészünkkel. Néhány A1200 alaplapot nem megfelelő időzítési komponensekkel szállítottak, és módosításra van szükségük a gyorsítókkal való megbízható használathoz. A mi interfészünkkel az ACA1234 kevésbé valószínű, hogy szükség lesz ilyen alaplapi javításokra. Bár az ACA1234 megbízhatóan működik az A1200 alaplap bármelyik patch-szintjével, mégis érdemes elvégezni ezeket a patch-eket, mivel ezek az AGA lapkakészlet Super-Hires felbontásainál a grafikai hibákat is kijavítják.

A csomag a következőket tartalmazza:
– 127 mega RAM-mal szerelt kártya és CPU
– rövid telepítési kézikönyv

Ezen kívül szükséged lesz még rá:
– Transzfer mód az AMGA konfigurációs eszközhöz (ingyenes letöltés a mi wiki-tól).
– A Commodore által leírt alaplapi javítások: ha az A1200 E123C és E125C kondenzátorokat esetleg el kell távolítani.
– Megfelelő tápegység, amely jó szabályozást biztosít, még bővítményekkel megpakolva is.

A kártyán lévő processzorok használtak és karcolásokkal rendelkeznek.

A kártyák még nem elérhetők!

Forrás: IComp - https://tinyurl.hu/tSWl/

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Jún. 22. 09:26 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
Elvileg nincs idokorlat az edit funkcion, fura... En adminkent le tudom tiltani h. az userek egyes hozzaszolasokat editalni birjanak, de azon a poston nincs letiltva. Szoval passz.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Jún. 22. 21:38 - Szerkesztve: dh1


CD32 Mania – Két hosszú év után végre elkészült az Amiga CD32 Digitális Enciklopédia (itt található https://screenpedia.online/?product=album)! A készítő - Duncan Gedge - köszönetet mond mindenkinek, aki segített a kiadvány elkészítésének rögös útján, akár több száz kérdésére válaszoltak, vagy akár csak kölcsönadtak egy tesztpéldány CD32-es játékot támogatásként. Köszönetképpen az Amiga közösségének, Duncan kiegészítette egy kedvezménykóddal (PROMÓCIÓS KÓD: 'amigalove') az eladást amit a pénztárnál be lehet váltani, hogy körülbelül 2 fontot spórolhassunk a vásárlásból. Utolsó sorban azok, akik megvásárolják a könyvet, és bármilyen hibát vagy hiányzó tényt találnak valamelyik játékkal kapcsolatban és azt beküldik, Duncan javítja és kiad egy frissített verziót életre szóló plusz költség nélkül. Reméli - és mi is -, hogy élvezed az Amiga CD32 Digitális Enciklopédiát! Jó olvasást és nézegetést!



dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Jún. 23. 00:20 - Szerkesztve: dh1


A500 Mania – Spitfire 500: Amiga 500-as géphez készült low-end szintű gyorsító

A svéd Jorgen Bilander GitHub-projektként mutatta be a Spitfire 500-at, egy low-end gyorsítókártyát az Amiga 500-hoz. Mint ő maga írja, erősen inspirálta Matthias Heinrich CDTV-RAM-IDE bővítése. Az elkészült hardver 14 MHz-cel, IDE-kapcsolattal és 4 vagy 8 MB Fast RAM-mal szereli fel az Amiga 500-at. A projekt azonban még folyamatban lévő munka, így jelenleg nem állnak rendelkezésre KiCad fájlok. Ez azonban a Rev. 1B-vel változni fog. A GitHub projektben egy link is található egy demó videóhoz, amely bemutatja a dolgok jelenlegi állását. A turbó költséghatékony megoldás lehet a kisebb pénzű Amigások számára.

Jorgen Bilander azonban felhívja a figyelmet arra, hogy ha a jövőben kereskedelmi forgalomba kívánják hozni a gyorsítókat, akkor előzetesen be kell szerezni Matthias Heinrichs jóváhagyását is.

A videó és további információk a hivatalos GitHub-projektben találhatók: https://github.com/jbilander/SF500.



dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Jún. 23. 02:20 - Szerkesztve: dh1


Az új Amiga Addict (UK) újság a Egyesült Királyságban megtette a védjegy bejelentést, logó és márkanév legalizálása okán, a Szellemi Tulajdonjogi Hivatalnál (mondjuk furcsa, hogy mindezt a 6. lapszám után teszik meg...). Örömmel várták az befogadásról szóló értesítést, de ehelyett kaptak - meglepetten - egy felszólítást, hogy ezen ténykedésüket az AmigaKit Ltd. (https://amigakit.amiga.store) nem nézi jó szemmel. Mind a név, mind a logó - szerintük - sérti az ő Amigás jogaikat.
Az Amiga Addict kifejezte értetlenségét és leszögezte, hogy a végsőkig harcolni fognak mert ebből (is) per lesz...
Most, hogy így az utolsókat rúgja a Mania, már nem is bánom, hogy nem jön egyszer csak egy felszólítás a részünkre is... :( Döbbenet :(

Balage
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 23. 02:52


AmigaKit: valamibol meg kell eljenek, ha mar a megrendeleseket nem kuldik.
Becsuletukre szoljon, legalabb megdolgoznak erte, hogy az ember utalja oket :)

Koszi a hireket, dh1!

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 23. 18:45


Szinten koszi a hireket Dh1!

<< 1 ... 162 . 163 . 164 . 165 . 166 . 167 . 168 . 169 . 170 . 171 . 172 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by bulletin board script miniBB™ © 2001-2024