Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 153 . 154 . 155 . 156 . 157 . 158 . 159 . 160 . 161 . 162 . 163 ... 186 . 187 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2020. Okt. 24. 22:39 - Szerkesztve: charlie


Mivel zajlik az AmiWest, allitolag ott bejelentettek a P96 v3.0-t, benne a 20 eve vart CyberVision (gondolom ez alatt a CVPPC/BVPPC-t ertik, mert a korabbiak eddig is mentek) driverekkel, valamint screen dragging tamogatassal. Reszletek kesobb itt: http://wiki.icomp.de/wiki/P96#Update_to_V3.0

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2020. Okt. 25. 14:11


@Chain-Q: már ki is adták. És igen, valóban a CVPPC/BVPPC szupport is benne van, meg sok minden más is változott, ahogyan a historyban írják.
Hamarosan teszt. :D

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2020. Okt. 25. 16:55


Nos, felramoltam. Mukodik. ZZ9000-el. :) Ki kene probalni, hogy mennyivel lenne jobb mondjuk egy Picasso-II-vel, de most erre nincs energiam.
A lenyeg, hogy itt van, mukodik es mar vegre 3.0. :D

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2020. Okt. 25. 19:01


Videjó?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Okt. 27. 07:22


Nah itt az utodunk:

http://www.amiga-addict.com/

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2020. Okt. 27. 21:19


Ha lesz belőle valami.....

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Okt. 28. 07:12


lajk, bar az Amiga Maniat jobban szeretem, mert hazai es hazai nyelven beszel..

sirszor
Tag
# Elküldve: 2020. Okt. 28. 14:28


Azért elég optimista a címlapon szereplő "best-selling magazine" kifejezés amikor még 274 előrendelés hiányzik.
Még lehet benevezek egyre, de a címlapja alapján lehet, hogy közel sem lesz olyan tartalmas mint az AmigaMánia.

Tényleg... Ha valaki nyomtat(tat) véletlen az utolsó AM számból, szívesen csatlakoznék hozzá.

Lehet, hogy az AM-et is angolul kellene papíron kiadni. Hamarabb gazdaságossá válna.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Okt. 28. 16:17 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: gmiki
elég optimista

Inkább fellengzős, de ez jellemző nagyjából mindenre ami Nyugati ;-) A megtévesztésen alapuló piacgazdaságban ez megszokott, csak nekünk furcsa akik éltünk más rendszerben is :-)

Quoting: gmiki
Lehet, hogy az AM-et is angolul kellene papíron kiadni

Ez nem rossz ötlet, esetleg két nyelven...
Magyarul elég lenne a PDF, hogy ne legyen akkora a nyomdaköltség. Az eladások alapján pedig el lehetne akkor gondolkodni, hogy a következő kitermelné-e a magyar papír verziót esetleg.

Quoting: gmiki
lehet, hogy közel sem lesz olyan tartalmas mint az AmigaMánia

Konkrétan borítékolható, dh1 nélkül meg sem tudják közelíteni azt a színvonalat, az biztos.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Okt. 31. 12:13


S mit szoluk ahhoz, hogy az AMD ujra feltalalta a Chip RAM-ot :D

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Okt. 31. 17:41


Erről is írhatnál egy aprócska cikket :-)
Mikorra várható a következő szám?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Okt. 31. 17:46


Quoting: yellowdog
Ez nem rossz ötlet, esetleg két nyelven...
Magyarul elég lenne a PDF, hogy ne legyen akkora a nyomdaköltség. Az eladások alapján pedig el lehetne akkor gondolkodni, hogy a következő kitermelné-e a magyar papír verziót esetleg.


Gondoljatok az elmult 14 lapszam alatt nem mentunk vegig a lehetosegeken? Avagy nem probaltunk ket nyelvuek lenni? Azota is varjuk a forditasokat... Vagy nem voltatok itt az elmult 9 evben? "eladások alapján"? Hogy, mi? Tudod mennyi volt a legnagyobb eladott peldanyszam? 50 db. :D meg en is kinevetem. Ezert van csak PDF. Az ujsag csoda, hogy elkeszul, nemhogy 2 nyelven ket peldanyban meg nyomda?! Az Amiga Future folyamatosan anyagi gondokkal kuzd, tamogatokat es forditokat keres. Pedig ok ELADJAK az ujsagot, penzert, nem ingyen osztogatjak mint mi. Konyorognom kell ismeretlen Amigasoknak, hogy irjanak cikket. A duplaszam ota bejelentettem, hogy mar csak tordelni vagyok hajlando, azota kb. semmi nem tortent. Reynolds kollega elvileg irt cikkeket de meg nem lattam, meg Dr.OG kollega. Es ennyi. Ezert megint "kenytelen" voltam en leszervezni par embert. 10-bol 9 Amigas pontosan ugy csinal mint ti. Okossagokat oszt es varja mikor irunk neki ujsagot... en szivbol csinalom, ezert nem kerunk erte penz. Sokszor elszakad a cerna, de azert ahogy lehet osszehozok mindig egy lapot es ez most nem azert kerul ide mert azt varnam, hogy dicserjenek. A heten csak 3 embert probaltam berszervezni. Amig dumalni kell, publicban mind oriasi Amigas, de amikor irni kenne az aktualis, dragan megvasarolt hw/sw-rol akkor senkinek se ideje se kedve se semmi. Ezert ketnyelvu, nyomdaban nyomott ujsagot 50 embernek? ... Hat, nem! Marad az egyszer csak jon a kovetkezo szam, de hogy mikor az nekuk is meglepetes, ezt megigerhetem. Ez van, kis orszag kis Amiga... de ha valaki mindezt jobban leszervezi tegye meg, en biztosithatom betordelem mindegyik kovetkezo szamot free, csak legyen minden leszervezve! De addig varjatok amig osszehozunk valamit abbol ami van ;)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Okt. 31. 17:47


Quoting: yellowdog
Mikorra várható a következő szám?


várható...

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2020. Nov. 01. 16:10


dh1
Van egy Bargon Attack végigjátszásom.....

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Nov. 01. 16:18


Quoting: dh1
várható...

De én úgy kérdeztem, MIKOR??? :-D Úgy értem, kb... ;-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Nov. 01. 18:56


ne... nem erted?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Nov. 01. 18:57


Kukacmarci, johet!

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2020. Nov. 07. 13:47


Ezt működtem ma... Lightscribe CD.
CDTV

Awe
Tag

# Elküldve: 2020. Nov. 07. 18:21


Hol tudtál venni LS lemezt? Néha láttam ebay-en, de horror áron.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2020. Nov. 07. 18:45


awe74
Itthon vettem 4 bontatlant. 1000 Ft volt:-) 250 darabja.
Király lett, ugye?

Awe
Tag

# Elküldve: 2020. Nov. 07. 20:19


Nagyon király. Én anno CD32-höz nyomtattam lemezeket. Szines lézeres tokban. Mint a gyári. Még mindig megvannak.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2020. Nov. 07. 23:30


Quoting: awe74
Én anno CD32-höz nyomtattam lemezeket

Feltehetnéd ide, megnézném. Voltam CD gyártó cégnél is, de nem tetszett a végeredmény. Nagyon látszott, hogy nem eredeti.... Ez viszont vagány.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Nov. 16. 19:58


SysInfo Mania - Megjelent az új, 4.4-es SysInfo!

- A sebességszám megváltozott kezelése, ha nagy, nem ír tizedesjegyeket.
- Kicserélt „Chip Speed vs A600” algoritmus, amely pontosabb.
- AC68080 támogatás.
- Frissítés már nem próbálja megnyitni 68040 / 68060.library-t ha nincs ilyen CPU.
- Hibajavítás: fix a 68040/68060 FPU nélküli változatainál, nincs Guru!
- Sok frissítés / javítás található a SysInfo.guide dokumentációban.
- Rengeteg kódtisztítás.

Forrás: https://sysinfo.d0.se/

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Nov. 21. 23:46 - Szerkesztve: dh1


Mar rendelheto az Amiga Addict Magazine ...

Nem tartott sokaig az az 500 elorendelo osszszedese ...

Ott van ertelme ujsagot csinalni :) :(

Megrendeltem, kivancsi leszek, az elooldalak alapjan ez minosegi lap lesz.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Nov. 26. 23:19


Urak, van valakinek informacioja Maverick kollegarol?
Regi nagy Amigas, a Demologia cikksorozat iroja a Maniaban.

Vmi gaz lehet Maverickkel...

Hetek ota nem erem el sem Skypeon, se mailban, se a telot nem veszi fel, pedig kicseng ... vissza nem hiv...

Lehet COVID problemaja van?
Kisse megijedtem...

Van valakinek infoja esetleg?!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Nov. 29. 16:56


Amiga "Mini vs Maxi"(?) 500 Mania - A kultikus és legendás Amiga 500 számítógépet a Retro Games cég újból kiadja.

A Retro Games Ltd. hivatalosan bejelentette, hogy kiadja az Amiga 500 (Mini vagy Maxi - nem eldöntött a név és a kivitelezés) változatát 2021-ben. Egészen biztos, hogy az Amiga 500 előre telepített játékokkal érkezik. Izgalmas lesz látni, hogy mit választanak a fejlesztők. A Retro Games esetében az Amiga 500 nem az első retro számítógép replika. A C64-nek már volt két új kiadása részükről, az elődök útmutatásul szolgálhatnak az "új" Amiga 500 számára. Ára várhatóan 120 Euró körül lesz. Több infó még nincs…

Forrás: Retro Games Facebook és www.pcgameshardware.de: https://tinyurl.com/y2ujq8w3

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Dec. 10. 15:27 - Szerkesztve: dh1


Vigyazzatok!
A Pixelwizard Retro Shoptol ne rendeljetek. (https://shop.pixelwizard.eu/)

Konkretan november 22-en rendeltem toluk ket fele 3D nyomtatott termeket. Egy A3000 HDD mountert es 3 db A3000 Daughter Board Clipseket. Szallitassal, mindennel 27 euro. Kifizettem PayPalon keresztul, meg is jott a PP-tol a fizetesrol az igazolas a Pixeltol pedig, hogy mit rendeltem. December 10. van. Csomag sehol. Probalok belepni a shopba az accountommal, nem el... Nezem a termekeket a HDD monunter mar nem elerheto. Most rajuk irtam, hogy WTF...

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2020. Dec. 11. 09:42


Quoting: dh1
Amiga "Mini vs Maxi"(?) 500 Mania - A kultikus és legendás Amiga 500 számítógépet a Retro Games cég újból kiadja.

Ez egy jó hír, köszi. Ha itthon nem érdekesen árazzák, bezsebelem...
Gondolom egy pendrive, s fut minden egyéb játék is.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Dec. 11. 12:32


Quoting: Kukacmarci
Ha itthon nem érdekesen árazzák

Ja, itthon nem szokták... :-D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Dec. 17. 22:15


Megjelent az Amiga Addict elso szama.
Pofas, de szerintem tulontul a regi Amiga Format koppintas, mai DTP program tobbet lehetne kihozni belole.
Tartalmilag viszont olyan semmilyen (nekem)...
"Tele" hirdetessel...
Lesz ez meg jobb is, negyes ala - szerintem... :)

<< 1 ... 153 . 154 . 155 . 156 . 157 . 158 . 159 . 160 . 161 . 162 . 163 ... 186 . 187 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by online community software miniBB™ © 2001-2024