Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 144 . 145 . 146 . 147 . 148 . 149 . 150 . 151 . 152 . 153 . 154 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2020. Máj. 16. 08:16


Warp1260

Nagyon kene. Baromi jo cuccknak tunik.
Nincs 060 asuk vagy mi ez a felarazas ?
Semmit se ugy vesz az ember hogy felig kesz :)

Kb veszel tv t cpu nelkul , vagy jarganyt vezerlo panel nelkul :)
Szepen megveszed es nezegetheted :D

Amugy kivalo hir !
Koszi Dh1 !

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Máj. 16. 10:56


Thomas, edes istenem... :D

CPU nelkul NEM vehetsz Warpot.
Vagy toluk veszel, vagy te veszel, elpostazod es ok beforrasztjak neked.
CPU nelkul nincs Warp!

Ez is van odairva ;)

Scifi
Tag

# Elküldve: 2020. Máj. 16. 13:52


Nekem kell egy ilyen!

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2020. Máj. 16. 23:14


Én anno játszottam a Diablo-val, mondjuk nekem nem jött be, de ez szerintem egy az egyben hozza az eredetit. Tökéletes a mozgás, ilyen volt ez PC-n is. Kártya nagyon megdobogtatta a szívemet, szerintem a tökéletes kártya is lehet belőle. Nem emuláció, hanem eredeti szív dobog benne. Mondjuk a sok öndicséret helyett megnéztem volna pár tesztet vagy programot, mennyire patent módon futnak. Mert értem én, hogy faszán megy a Diablo, de 250 ezer forint nem kevés pénz. Ezt nem hogy az asszonynak, még magamnak is nehéz lenne megmagyarázni, miért is kell. Amúgy jól látom, hogy nem látom pörögni a hűtő ventilátorát, miközben 105 MHz-n megy a cucc futtatva a csoda programot?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Máj. 17. 06:28


Megjegyzem, hogy csomo embernel mar kint vannak a Warp 1260 teszt vagy "elorendelt" peldanyok ... nem tom melyik, de Hertellnel is mar van egy ... es fotozgatjak oket facsera...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Máj. 17. 10:53


Quoting: Kukacmarci
Tökéletes a mozgás, ilyen volt ez PC-n is

Ahogyan írtam PC-sen szaggatós ;-)

Quoting: Kukacmarci
Ezt nem hogy az asszonynak, még magamnak is nehéz lenne megmagyarázni, miért is kell

Ezt nem értem én sem, ezt az érzést (ráadásul PC-s) egy 5eFt-os Pentium konfig visszaadja. És, hogy a PC mellett is szóljunk, a 90-es évek PC játékaihoz eredeti PC dukál, ahogyan Amiga élményhez is real Amiga :-)
Mindent a maga helyén... ;-)

Ettől még le a kalappal és nyilván jó a plusz sebesség, de, hogy ezt "PC-zésre" használjuk, kicsit eretnek, szerintem ;-) :-D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Máj. 17. 11:56


Ezt a kartyan levo ARM CPU t mire hasznaljak amugy? MP3 lajatszasra ugytudom. Nem lehetne befogni mondjuk egy mai web browser matekoztatasara? Esetleg filmlejetszas? A 060 as hozna a rendszert, az ARM meg matekolna, ha kell.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Máj. 17. 12:06


Nem, dehogy, csak audiot tud...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Máj. 17. 12:09


Quoting: yellowdog
Ahogyan írtam PC-sen szaggatós ;-)


Most az a baj, hogy ket sprite kozott nem szamol ki neked meg 10et? Mert ugye az assetben csak ennyit rajzoltak meg... ;) Nincs szaggatas vagy ha van az leginkabb PS1en...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Máj. 17. 17:40


A tipikus PC-s szaggatásra gondolok, amikor elcsúszik pl. a tetőnél jól láthatóan a rajzolás, gondolom a VSync és/vagy doublebuffer hiánya miatt ;-)

Scifi
Tag

# Elküldve: 2020. Máj. 17. 20:49 - Szerkesztve: Scifi


Ha valaki szerette régen és most (én most játszom először):

Caesar 3 MorphOs-en is:

MorphOs file:
https://www.morphos-storage.net/?id=1534625

Kell neki még MorphOs alá SDL2:
https://www.morphos-storage.net/?find=sdl2

1. PC-n telepítettem az eredeti gamét :) (-aki keres talál) (winfos 10 64bit).

2. Ezután magyarítás:
https://magyaritasok.hu/magyaritasok/caesar-3/236

3. A PC-n telepített könyvtár pen drive-ra másolva Mac mini-re átdug-másol.

Aztán a könyvtárba a morphos file-ok és kész!

Fut ablakban, teljes képernyőn szépen.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Máj. 21. 04:48


Keszul a kovetkezo lapszam - pszt! ;) -, yeah!

Nade...

Kellene nekünk par hw... hatha rendelkeztek vele, es kolcson is adnatok (vagy esetleg elado) egy-egy teszt erejeig...

Keresunk:
VF Sound system
MAS player
Melody Z2
Toccata

ImpactVision 24
ProGrab 24RT

Spectrum 28/24
Picasso II/+

DKB 2632

CDTV trackball

CD32 FMV modul

hat ennyi, az eselytelenek nyugalmaval, de hatha ;)

de ha barmi mas, tesztre felajanhato HW-tek van ne tartsatok magatokban! :)

Koszi!

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2020. Máj. 21. 05:38


Hú, akkor összekapom magam a képminőség teszttel... A screenshotok már megvannak, és a szöveg nagyobb része is, csak még végső formába kellene öntenem. Van valami leadási határidő?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Máj. 21. 15:54


Warp Mania - Ez első fecske Warp 1260-nak feltűntek a kiválasztott emberkéknél. A héten csöngetett náluk a futár egy-egy promó W1260 pakkal. Irigykedünk!

Az először a kártya árazásáról hírt adó spanyol Retrocengo (életemben nem halottam róla idáig) nevű retrofan már közzé is tette az unboxing és beépítés videóit!

Utáljuk érte! ;)

https://youtu.be/C0SEUXSsQvc
https://youtu.be/OSHTed3avBM

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Máj. 21. 15:54


Quoting: Dr.OG
Van valami leadási határidő?


hétvége ;)

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2020. Máj. 21. 17:04


Quoting: dh1
hétvége ;)

A mostani vagy a következő? ;-)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Máj. 21. 18:40


Quoting: Dr.OG
a következő?

Szeptember 5. ;-) :-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Máj. 21. 22:04


Quoting: dh1
Warp Mania - Ez első fecske Warp 1260-nak feltűntek a kiválasztott emberkéknél. A héten csöngetett náluk a futár egy-egy promó W1260 pakkal. Irigykedünk!

Haat, reg tetszett mar ennyire turbokartya, mint ez.
Kivancsi leszek a tapasztalatokra is...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Máj. 22. 03:07


Quoting: Dr.OG
A mostani vagy a következő?


melyik év! ;)

annyira nem sietos, de minel elobb, annal korabban el kell kezdenem ;)
sokban mulik a leadasoktol is, abban a masfel evben a cikkek kesei leadasa is benne volt ;)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2020. Máj. 23. 09:32


Quoting: dh1
Keresunk:
VF Sound system
MAS player
Melody Z2
Toccata

ImpactVision 24
ProGrab 24RT

Spectrum 28/24
Picasso II/+

DKB 2632

CDTV trackball

CD32 FMV modul


No, akkor Toccata, Spectrum, Picasso2 (eredeti village tronic), CDTV trackball, CD32 FMV modul van.

A tobbiben nem tudok segiteni, mert az nincs. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Máj. 23. 09:51


wowwww, mindig Ratmantol jon a segitseg! :)

bar tudom egy-egy kartya tobbeknek is van, de hat csendben hallgatni aranyat er :D ;)

Priviben egyeztetunk mester! Danke!

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Máj. 23. 10:01


Én is odaadnám bármimet, de konkrétan semmim nincs... :-( ;-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Máj. 23. 11:51


Quoting: Scifi
2. Ezután magyarítás:



a 3 magyaritas kozul melyiket hasznaltad?
en a magyaritott videosat, de ott a jatek menuk leforditottak, de a sztori, mit uzent az irnok stb. az nem

Scifi
Tag

# Elküldve: 2020. Máj. 23. 14:05


Én is azt, sajnos nem 100%-os...

siz
Tag

# Elküldve: 2020. Máj. 24. 12:55 - Szerkesztve: siz


A korább
Quoting: dh1
Az először a kártya árazásáról hírt adó spanyol Retrocengo (életemben nem halottam róla idáig) nevű retrofan már közzé is tette az unboxing és beépítés videóit!

Azóta feltett még egy videót, amiben beépíti a gépbe a kártyát és kipróbálja. A pofázást érdemes áttekerni, de amúgy nem rossz így elsőre. Azt mondja, hogy ő bétateszter és kb. 3 hónap múlva lehet megvenni a kártyát. A Paula->HDMI mixer rész még nincs kész, firmware update-tel fog jönni. Mondjuk szerintem baromi csúnya megoldás ez, hogy kint az RCA-ba bedugom a kábelt és valahol visszavezetem a kártyába, már csak azért is, mert a floppy alatti nyíláson két USB és egy HDMI van, ott nincs helye a hang bemenetnek - de remélem ez még változik később.

Szerk: én baromira várom már és remélem tudok venni egyet. Az ára szerintem elég jó, Blizzard 1260-ak is drágábban mennek ennél és ez meg annál jóval többet tud - bár a B1260-at is imádom.

Szerk2: a hűtést is kipróbálja, elég hatékonynak tűnik. + jónak tűnik a diag/setup toolja is

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Máj. 24. 19:31


Tenyleg jo cucc ez igy jobban szemugyre veve.
Ez a szoftveresen allithato orajel tuning nem semmi. Ez idaig hasonlot sem lattunk soha.
A tobbi is renbben van, egyedul a ket moitor kozotti kapcsolgatas nem fasza.
Azzal nem tudom mi a terv.
Amugy szimpi, siz: irj ram privatban ha raszanod magad, lehet engem is erdekel majd..

YADA
Tag

# Elküldve: 2020. Máj. 25. 13:52


nemtom mennyire tunt fel masnak, de V4 standalone (de lehet hogy csak en maradtam el?):

http://apollo-core.com/index.htm?page=preorder&subpage=order

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Máj. 26. 04:17


En viszont azon vagyok megrokonyodve, hogy a V1200-n sem megy az AGA a HDMI-n... tehat tovabbra is ket monitor szukseges... :(

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Máj. 26. 07:30


Warp VS Vampire Mania - Egy új videó ahol az Amiga két új üdvöskéje meri össze erejét, vagyis Vampire1200 versus Warp1260. Bár a videó a lehető legrosszabb megvalósításban készült azért ezt-azt talán következtetésként levonhatunk... de én nem merek. Szóval kommentben várjuk ki mit lát, mi a véleménye! Megkönnyítjük a mi nézőink dolgát, a bal oldali a V1200 Vampire! Véleményeket plz., melyik gyorsabb, vagy jobb szerintetek?! Bár reméljük hamarosan jobb feltételekkel is látunk versus tesztet (szemből, azonos monitoron, konfig leirasokkal - milyen core/fw, hany mhz stb.).

https://youtu.be/aYvNQwJOlv4

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Máj. 26. 09:33 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
melyik gyorsabb, vagy jobb szerintetek?!

Meg ha esetenkent gyorsabb is a vampir, ha egyatalan az.
Viszont olyan kartya semmi kepp sem kell, amin egy igazi Amigasdemo fekete kepernyove fagy...ezzel sztem el is mondtam mindent.

<< 1 ... 144 . 145 . 146 . 147 . 148 . 149 . 150 . 151 . 152 . 153 . 154 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by chat forum software miniBB™ © 2001-2024