Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 144 . 145 . 146 . 147 . 148 . 149 . 150 . 151 . 152 . 153 . 154 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
mc68k
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 28. 13:30 - Szerkesztve: mc68k


Mert fos az egész; évekig gyűjtögettem a pénzt anno A1200 turbora, amin van RAM. De nem jött össze: A C= hamarébb beadta a kulcsot. Olyan gépet dobtak piacra, amihez a RAM ára a fél gép árát tette ki. Idióta barmok.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2020. Már. 28. 16:09 - Szerkesztve: charlie


Hogy fair-ek legyunk, a C= a PCMCIA slotot kepzelte el egyszeru es olcso RAM-boviteshez anno, csakugy mint az A600-on. Ezzel lehet vitatkozni, de attol meg gondoltak ra.

Ketlem h. egy 2-4MB-s PCMCIA RAM annyiba kerult volna mint a fel gep, radasul 92-93-ban a 2MB RAM meg PC-n sem szamitott vegletesen kicsinek. En 94-ben 2MB RAM-mal kaptam az elso (low-end) PC-m, es kb. 96 lett, mire upgradelve lett 4-re, aztan meg meg tovabb. Es ugye az A1200 is low-end gep volt, mindig is.

A 32bites Fast RAM-os turboval hasonlitgatni nem biztos h. fair-nek tartom a kerdest.

Mas kerdes, hogy a C= szvsz siman bedolt volna a kilencvenes evekben amugy is, a Windows 95 sikere meg az Apple-t is majdnem elvitte, es a Microsoft is benne volt abban h. mentsek meg, csak azert h. ne legyen monopolhelyzete a piacon (es emiatt ne daraboljak fel, amirol ugye anno szo volt). Mikozben a C= odaat Amerikaban ekkortajt mar senkit se erdekelt. Foleg hogy tudjuk, hogy valami HPPA RISC CPU + PS1-szintu konzolharver combot reszelgettek, mint next-gen Amigat, ami aztan vegkepp nem lett volna kompatibilis semmivel, es Windows NT-t futtatott volna, meg valamifele emulalt AmigaOS-t. Azt meg lathatjuk, hogy az osszes ilyen RISC + custom cucc hardvernek vegul mekkora sikere volt es hogy elterjedtek.

Inkabb annak oruljunk h. erre a szintu elkurasra mar nem maradt idejuk. :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 28. 22:00 - Szerkesztve: yellowdog


Én csak azt nem értem, miért nem tudtak egy (vagy kettő) nyamvadt SIMM foglalatot "ráragasztani" arra az alaplapra...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2020. Már. 29. 00:35 - Szerkesztve: charlie


Most írtam le. Mert a PCMCIA slot már ott volt RAM bővítéshez.

Pluszban - bár nem értek hozzá, de úgy sejtem - nem volt rajta semmi, amivel pl. a Fast RAM DRAM frissítését meg lehet oldani további chipek hozzáadása nélkül, mert azt pl. a Ramsey csinálja egy A4000-ben, ha jól emlékszem. (A custom chipsetben az Alice csak a Chip RAM frissítését tudja.) Szerintem a PCMCIA dugó meg a CPU slot is jobb és flexibilisebb megoldás így sok év távlatából mint egy SIMM foglalat lett volna.

Ott az Atari STE, az 4MB-ig bővíthető gyárilag, van rajta SIMM foglalat mekkora királyság, kár h. azon túl mindenhez forrasztópáka kell... Pls no.

mc68k
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 29. 01:52


Köszönöm és anno is köszöntem, de nem kérek 16 bites RAM bővítőt a 32 bites gépbe. Viszont nem akadályozok mást, hogy PCMCIA kártyával bővítse a RAM-ot. :D

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 29. 06:18


Kérdés, hogy mennyire (volt) egyszerű PCMCIA-s RAM-ot beszerezni?

Én (és gondolom a többség) CF-kártyával fájltranszferre használom a picimacit, de kinek a pap, kinek a paplan...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 29. 11:02 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: charlie
Szerintem a PCMCIA dugó meg a CPU slot is jobb és flexibilisebb megoldás így sok év távlatából mint egy SIMM foglalat lett volna.

Amennyiben egyéb dolgokra használjuk, igazad van, hiszen az volt a kor USB-je :-)

Quoting: mc68k
nem kérek 16 bites RAM bővítőt a 32 bites gépbe

Köszönöm, pont ezt akartam írni. Nyilván aki nem "hardveres" annak úgymond mindegy, de bennem folyamatosan motoszkált volna, hogy belül a fél busz csak a levegőben lóg, nem használja a rendszer. Az ebből következő hátrányokat nem kell említenem.

Quoting: Dr.OG
Kérdés, hogy mennyire (volt) egyszerű PCMCIA-s RAM-ot beszerezni?

Én vásároltam anno, talán 10-20EUR volt eBay-en. Bevallom addig "használtam" amíg próba erejéig beraktam, a fejlécen megjelent a plusz memória, mondom oké, de csak 16 bites... Szóval ki is szedtem és pár év pihenőt követően ment a Vaterára majd mc68k segítségével készítettem rendes 32 bites memóriát a gépbe. Igaz én SRAM-okat használtam, de ez végül is nem lényeges.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Már. 29. 22:24


csak egy kerdes a hardveres kollegakhoz ...

egyalapvetoen nem teljesen uj 1200es, hogy nezne ki a ti elgondolasotok szerint? mit cserelnetek es mire?

illetve miert ne lehetne manapsag csinalni egy ilyen vasat?
gondolom, hogy nem 2 nap es sok szopas, de egy javitott, modern 1200es milyen lenne?

persze retro szinten, nem pecevero hwrol van szo...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 30. 10:27


Quoting: dh1
csak egy kerdes

Na ez egy nagyon jó kérdés, és külön öröm, hogy általad íródott :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Ápr. 04. 11:12


most magam alá sírok a gyönyörtől!
archive.org
bármilyen Amigas waret találsz, katt rá és indít hozzá egy böngészős emulátort, AROS-os Kickstarttal 😀
Beszarás!
Ez csak nekem újdonság?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Ápr. 04. 20:07


Szerintem ezek a dolgok a "feleslegesen szenvedtek vele" kategóriába tökéletesen beleillenek. Akinek nem volt azt azért nem értékeli, akinek volt, vagy van Amiga otthon, az meg azért fog idegenkedni tőle ;-) Tuti, hogy nincs ember a földön aki ezen, ezzel játszana ;-) Kb. az elindítom, jé megy, ok... ennyi, szerintem ;-)

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2020. Ápr. 04. 22:25


Quoting: dh1
AROS-os Kickstarttal 😀
Beszarás!


Miről van szó?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Ápr. 05. 07:32


Bongeszobol jaccunk....😄
Ez is megy, de az Amiga sokkal faszabb...kb ennyi.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Ápr. 05. 09:46


Ezt hagyjuk meg a "PC-seknek", a kétféle élmény össze sem hasonlítható, főleg ha igai géppel és CRT-n játszunk :-)

siz
Tag

# Elküldve: 2020. Ápr. 05. 11:08


De arra kurva jó lehet, hogy kipróbálsz egy ware-t, hogy érdemes-e letölteni és átvinni az igazi Amigára.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Ápr. 05. 11:52


Quoting: siz
De arra kurva jó lehet, hogy kipróbálsz egy ware-t, hogy érdemes-e letölteni és átvinni az igazi Amigára.


siz tesonal a pont es a rendes gondolkodas ...

komolyan mar, ennyire nem lehettek ... khm :(

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Ápr. 05. 16:37


Oké, tényleg, igazatok van, erre nem gondoltam én sem :-) Bár ott van a WinUAE, pár klikk és mégsem böngészőben fut, na :-P

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2020. Ápr. 11. 22:44


Quoting: mc68k
Köszönöm és anno is köszöntem, de nem kérek 16 bites RAM bővítőt a 32 bites gépbe. Viszont nem akadályozok mást, hogy PCMCIA kártyával bővítse a RAM-ot. :D

Az A600-nál kb. teljesen mindegy...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Ápr. 12. 09:01


Quoting: reynolds
A600-nál kb. teljesen mindegy

Nyilván a 32 bites rendszerek esetében nem mindegy.

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2020. Ápr. 13. 02:53


Quoting: mc68k
Elküldve: 2020. Már. 25. 17:03 - Szerkesztve: mc68k


Az elso link privat. :'(

A masodik ahhh imadom! Ott voltam a fahazban es a satorban is!
Ott tanultam zenelni na es ki volt a mesterem? Petroff!
Atyaeg mennyi emlek! Nagyon jo volt, akar a mai napig mennek ilyen taborba!
Ezt Dh1 el ugy erzem meg kell beszelnem. Ha jol olvastam o is volt ott.

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2020. Ápr. 13. 21:50


Quoting: yellowdog
Nyilván a 32 bites rendszerek esetében nem mindegy.

Fontos a zero tolerancia a diszkriminacioval szemben. Az A600 is Amiga. :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Ápr. 14. 02:46


Warp Mania - A CS-LAB S.C. ismét hallatott magáról!
Egy klassz videó a Warp 1260-ról!

https://youtu.be/iqk3Z7jvLm4

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2020. Ápr. 14. 09:04


Dh1 atyaisten!
Grafika az hogy?
Berosaltam!

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2020. Ápr. 14. 15:45


Kövezzetek meg, de ezt jobban szeretnék a 'zerkettesbe, mint egy vérszívót :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Ápr. 14. 16:59


Quoting: peachman
Kövezzetek meg, de ezt jobban szeretnék a 'zerkettesbe, mint egy vérszívót :)

Teljesen megertelek :) A legjobb nekem megis a gyari A4000T SCSI, CV64 es CyberStorm 060, Peggy Pus, Delfina Lite ele ulni...mikor kinyitom a sotetitett uvegu ajtajat, mintha a Harley Davidsonomat inditanam be, na olyan... :)
Nem is vagyok tobbre... :)
Na meg egy sör....

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Ápr. 15. 01:39


Quoting: thomassd
Grafika az hogy?


hm?

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2020. Ápr. 16. 11:00


Quoting: dino
ikor kinyitom a sotetitett uvegu ajtajat, mintha a Harley Davidsonomat inditanam be,


Kepet kerekszepen!

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2020. Ápr. 16. 11:00


Quoting: dh1
hm?

Latom van benne rtg cucc meg hdmi kimenet :o

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2020. Ápr. 16. 12:09


Quoting: dino
ikor kinyitom a sotetitett uvegu ajtajat, mintha a Harley Davidsonomat inditanam be,


Kepet kerekszepen!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Ápr. 16. 13:50


Quoting: thomassd
Kepet kerekszepen!


:)

kep

kep2

<< 1 ... 144 . 145 . 146 . 147 . 148 . 149 . 150 . 151 . 152 . 153 . 154 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by online community software miniBB™ © 2001-2024