Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 144 . 145 . 146 . 147 . 148 . 149 . 150 . 151 . 152 . 153 . 154 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Jan. 27. 15:15 - Szerkesztve: dino


Quoting: nemazoty
De korodra való tekintettel... :)

Nem emlekeztem az introra, meg az editorra... akkor bocs :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 29. 18:03 - Szerkesztve: yellowdog


Náci zászlók...? Jaaj, ne máá :-D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Feb. 02. 01:53


RAM Mania - A500+ és plusz 1 mega CHIP Ram

Githubon felütötte fejét a "blark" nicknevű user billentyűzetéből egy dokumentum, mely plusz 1 megabyte-os Chip RAM bővítést prognosztizál az Amiga 500 Plus-hoz.

Ékessége hogy csak 40 tűt használ a trapdoor feletti bővítő portból, és így az egész kártya csak 2,54 mm.

Mivel az Amiga 500 Plus alaplapon tartalmaz RTC (óra) lehetőséget ez a RAM bővítő kártyán elhagyhatóvá vált.
Ezen okból megoldható lett a pici kompakt méret. Jelentősége abban van, hogy ezen rövidebb élcsatlakozó olcsóbb és könnyebb beszerezhető, mint a teljes hosszúságú.

A design szabadon felhasználható egyedi építés céljából! Kufárok nem támogatottak! ;)

Doksi itt:
https://github.com/blark/a500plus-chipram-expansion

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Feb. 02. 02:28


AmigaOne Mania - A1222 Korai Adopter Program helyzetjelentés

A két bejegyzésben, két különböző fórumon, Matthew Leaman állapotjelentést adott a legfrissebb A1222 Korai Adopter Program felhasználóira vonatkozóan. Ellentétben az eredeti közleménnyel és annak megfogalmazásával az a1222plus.com-on az első tétel nem korlátozódik a 100 táblák: „Bárki, aki előrendeli az AAA bundlet, garantálni kell a lehetőséget, hogy megvásárolhassák a A1222 Plus korai Adopter pakkot...” - vicces, mert ugye mi ezt alapnak vettük... / szerk.

És az amigaworld.net-en kijelentette: „Jelenleg a 97x AAA csomagot értékesített az AmigaKit, így az értékesítés hamarosan lezárul.”
Emellett az a1222plus.com-on a FAQ fog tisztázni néhány, még mindig nyitott kérdést. - Ez is vicces... / szerk.

Újabb érdekesség: a sajtóközleményben karácsonykor azt mondták, hogy a „korai Adopter mobok szállítása várhatóan az első negyedév vége körül várható, 2020-ban”. Most a FAQ azt mondja, hogy „a motherboardok gyártása a második negyedévben várható" - Ismét érthetetlen... valamit eladok, de utána határozom meg mit és mikor? / szerk.

Azt már a bejelentésnél nem értettem, hogy a magyar fejlesztésű AmigaSys új verzióját az Amiga 35. évfordulójának dedikálva, CD-n megkapjuk a Bundleban ... de sehol, senki nem tudott infót adni mit jelent ez a 35. éves speckó kiadás hol és kinél készül (akar idehaza?!)... - közben az AmigaKit oldalán már csak konkrétan "AmigaSYS (CD) for use on UAE" ami lehet az AmigaSYS 4-es verziója? Ami vagy 10 éves, nem naprakész termék? / szerk.

Eközben az AAA Bundle most elfogyott.

Így legalább 100 ember rághatja a körmét 2020-ban, feltehetően a 2. negyedévig, hogy kapnak e A1222-es alaplapot (aztán meg azon, hogy lesz e hozzá OS4, mert csak Linuxszal nem lennék maradéktalanul boldog vele)... de jó, hogy nem most vettem :D

http://a1222plus.com/

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Feb. 02. 02:49


Game Mania - A „Killerball” ingyenesen letölthető

A Future Sport kategóriában a „Killerball” videó sportjátékot a klasszikus „Rollerball” (1974) SciFi film ihlette. A Microids - Worldwide adta ki, fejlesztőcsapat név szerint nem volt, de 4 francia fejlesztő neve szerepel a játék stáblistájában. Grafikailag a Speedball szériára hajaz. Mostantól letölthető ADF és IPF formátumban, valamint WHDLoad archívum is készült hozzá az Amiga Futur jóvoltából.

https://www.amigafuture.de/app.php/dlext/?cat=53

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Feb. 02. 03:27


Game Mania - Rotator

A Psytronik Software, a nagy C64 kiadó nem olyan régen Amiga játékok forgalmazásába kezdett. Egyik első fecskéje a Rotator (Forgató). Egy gömb formájú drónt kell irányítanunk, mely minden irányba forog és pattogva jár. Igen, ne is kérdezzétek, ez baromi nehéz :) ez már kihívás. A játék teljesen assemblyben készült, így a legendás elődökhöz méltón standard ECS gépeken is vígan elpattog! A kivitelezés vér profi, a grafika eszméletlen szép! A hangok tiszták. Megvásárolható bigbox, gyűjtői kiadásban és digitális verzióban (6,99 USD). Aki legalább nem képes 7 USD-t adni érte az ne várja, hogy egyre több és több Amigás játék készül!

ROTATOR jellemzők:

• 64 szín a képernyőn (OCS/ECS-en is);
• csodálatosan részletes grafika;
• selymes 50fps scroll/görgetés;
• 8 felfedezhető világ;
• 80 ördögi szinten át (és tényleg :) );
• több lehetőség az elrontott szintek végigviteléhez;
• automatikus replay opció mely bárhonnét folytatható;
• gyémántokat kell gyűjteni, hogy kinyíljon a pályavégi kijárat;
• ha nem lenne elég nehéz, bizonyos idő után árvíz tölti meg a pályát;
• ajtók, erőterek, tüskék és egyéb csapdák;
• merevlemez telepíthető;
• standard A500 + / A600 / A1200-n is működik;
• menteni a játék opciókat, és tárolja melyik szintnél tartasz;

Itt megvásárolható:
DIGITÁLISAN - https://psytronik.itch.io/rotator

BIGBOXBAN - http://binaryzone.org/retrostore/index.php?main_page=index&cPath=2_27

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Feb. 02. 04:51 - Szerkesztve: dh1


Game Mania - Valhalla a Vulcantól

Anno a Commodore csődje utáni időszakot próbálta meglovagolni a Vulcan Software minőségi játékaival. Ráadásul budget áron kínálták ezeket a gyöngyszemeket, pedig a helyük a legendás etalon játékok között van. Emlékszem mennyit játszottam Vulcan játékokkal 95-től 99-ig. Élmény volt mind, profi kivitelezéssel.

Valószínűleg nem csak nekem tünt így, ezért egy csapat rajongó átültette a Vulcantól a Valhalla And The Lord Of Infinity-t. Böngészőből játszható! Grafika egy az egyben az Amigásból átemelve! A hangok is, bár talán kicsit kitisztítva a millió audio file. Az irányítást a mai böngészőkhöz igazították, és a játék ez által könnyebben irányítható lett. Még nagyobb élmény!

Ha épp nincs nálad az Amigád, de van egy laptopod vagy desktop pécéd, nettel és kéznél, de a csilli-villi RTX20x0 helyett inkább egy ízig-vérig pixeljátékkal nyomulnál inkább akkor hajrá, indítsd a tűzrókából, krómból, bármiből az alábbi oldalt:

https://drummer-si.itch.io/valhalla-the-game

A játék eredetileg Amigán három részt ért meg (még a Valhalla & The Fortress Of Eve és a Valhalla: Before The War), jelenleg csak a The Lord Of Infinity böngészőbe iktatott verziója van kész, de a készítő a többi részt is ígéri kedvenc böngészőnkre!

A hír írásakor nem volt lehetőségem letesztelni, hogy az AmigaNG böngészőkön működik-e... jó lenne ha azokon is működne! Mindenképp jelzem mi a helyzet ez ügyben!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Feb. 07. 22:52 - Szerkesztve: dh1


Breaking News! - Kijött a MorphOS 3.13! ELSŐ RÉSZ!

A változások, nem profiktól :) teljesség igénye nélkül ... :)

Quark

    Javítva a Pegasos II leállítási probléma

    Javítva számos probléma a Pegasos I OpenFirmware támogatásában

    Továbbfejlesztett Sam460 „SATA” támogatás

    FD = FWDebug boot opció Pegasos I / II rendszereknél

    Javított azonosítása a PCI-E PowerMac-nek

Cybergraphics

    Stabilitási javítások

DOS

    Javított RunCommand () állapot megőrzése és helyreállítása

    Elutasítja a bootot az ISO ha újabb MorphOS verzió van rajta

    Fixálva az indító kódot néhány nem indítható eszköz esetében

    Javítva egy potenciális összeomlást a CreateNewProc-nál

Exec

    Javított ColdReboot / ShutdownA kezelés

    Fixált a lebegőpontos kerekítési mód

FatFS

    Fixált zero page hiba ACTION_REMOVE_NOTIFY

FFS2

    Szokásos bugfix

Grafika

    Bugfix és teljesítménybeli javítás

Intuition

    Képernyő ablakot nem lehet véletlenül ikonizálni többé

    Rögzített képernyő erőforrás szivárgás (legyen ez bármi :)

Log

    Továbbfejlesztett és megjeleníthető szegmens információk - 68K kivételével - program számláló címekkel

    Javított FPSCR regiszter kijelzés

PFS3

    Javított softlink támogatás

PowerBook

    Javított Num Lock LED ellenőrzés egyes billentyűzet modelleknél

Ramlib

    Javított hamis library verzió OldOpenLibrary hívásnál amikor debug opció engedélyezve volt

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Feb. 07. 23:43 - Szerkesztve: dh1


Breaking News 2! - Kijött a MorphOS 3.13! MÁSODIK RÉSZ!

A változások, nem profiktól :) teljesség igénye nélkül ... :)

Ambient

- Színátmenetes tapéták tiltása kevés videó RAM esetén

- Csökkentett video RAM-használat

- Javítva az ikon-módosítás esetén előjövő és versenyhelyzetból fakadó összeömlás helyzet

Alkalmazások / FlowStudio

- Kisebb javítások és fejlesztések

Alkalmazások / Odyssey bongésző

- Kisebb javítások és fejlesztések

Alkalmazások / Jukebox

- Karakterkódolás javítások

Alkalmazások / rDesktop

- Javított AHI audio bugok

Alkalmazások / Showcase

- Fixált végtelen ciklus probléma

Alkalmazások / Transfer

- Stabilitási javítások

- Hozzáadott hiányzó UTC idő konverzió az FTP letöltéseknél

Alkalmazások / VPDF

- Frissített poppler.library 0.85.0

- Javítva egy Freetype kapcsolatos memóriavesztés probléma

C / Iprefs

- Továbbfejlesztett felismerés és jelentési rendszer rossz boot.img elindítása esetén

C / PowerMac7FanControl Új

- Új eszköz, amellyel a ventilátorok sebességét, állapotát és a rendszer hőmérsékletét monitorozhatjuk, PowerMac7 rendszereken

Devs / Monitors / Radeon

- Kiszűri a nem megjeleníthető felbontásokat

- Javított DualLink DVI kimenet kezelés R100 / R200 GPU esetén

- Javított iMac iSight dual head támogatás

Devs / Monitorok / SM502

- Fix megjelenítésére 16-bites módban

Default UI Skin

- Alapértelmezett lett a retro-ihlette Origo skin

Devs / Network / p50x0_eth.device

- Új meghajtó az onboard GbE hálózati vezérlőkhöz a P50x0 szériás A-EON alaplapokon

MUI

- Kisebb javítások és fejlesztések

YADA
Tag

# Elküldve: 2020. Feb. 08. 13:13


"Rögzített képernyő erőforrás szivárgás (legyen ez bármi :)"
Vagyis "Rögzített"="Javított"

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Feb. 14. 02:24


Quoting: Yada
Rögzített


jah, tudom de mar nem engedett visszajavitani a forummotor

amugy Te is irhatnal hireket ;)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Feb. 14. 18:33 - Szerkesztve: dh1


Game Mania - A Mutation Software (és a Jedi :) visszatér

Mutation Software: alapítva Adrian Cummings által, 1989-ben az Egyesült Királyság beli Portsmouthban. Amiga, Atari ST, PC, asztali / kézi konzolokra fejlesztő cég. Tipikus Amigas játékfejlesztő cég. Miért? Mert ő a kóder, grafikus és a zenész, a titkár és minden egyéb. Négy saját játéka jelent meg Amigára 1991 és 1998 között, illetve több munkája készült a Core Design megrendelésére is. Adrian most, 2020 januárban bejelentette új, izgalmas terveit miszerint felújítja a Mutation Software régi játékait (Tin Toy - platform játék, Tommy Gun - egy shooter játék és a Castle Kingdoms ami egy izometrikus nézetű akció játék). Mi több egy új AGA játék is kiadásra kerül még idén ősszel - WIZ: Quest for the Magic Lantern - de ez még a fejlesztés korai szakaszában leledzik. Az előbbi három fizikai dobozos floppy-lemez formában, míg a Wiz floppyn és digitálisan is elérhető lesz. Adrian annyira komolyan gondolja, hogy a floppy-lemezes verziók már meg is érkeztek a gyártósorról!

Vásárlás itt: www.mutationsoftware.uk

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2020. Feb. 15. 08:24


Castle Kingdoms jópofa, a többi nem jött át annyira. Érdekes, egyikről sem hallottam eddig, köszi.
Ahhoz képest, hogy elméletileg ősszel jön a Wiz, még egy képet sem találni a neten róla. Bele kellene húzna:-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Feb. 17. 15:15


nem kotelezo kiadni egy kepet sem ;)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2020. Feb. 17. 16:14


Reagáltam a fenti MorphOS releasenotes fordítás félreértésre odaát a MorphOS topicban.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2020. Feb. 17. 16:40


Quoting: dh1
nem kotelezo kiadni egy kepet sem ;)

Megkönnyíti az eladást 😜

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Feb. 17. 17:38


Quoting: Kukacmarci
Megkönnyíti az eladást 😜

Ha még nincs kész, mit akarnak eladni?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Már. 02. 03:29


Game Mania – RESHOOT PROXIMA 3 Techdemo

Alakul a molekula! ;)

https://youtu.be/kbHcDreos74

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Már. 02. 14:56


Quoting: dh1
RESHOOT PROXIMA 3

jol nzez ki...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Már. 06. 00:19


Az egyik elso, hazai V1200 megerkezett...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Már. 06. 07:00


Quoting: dh1
Az egyik elso, hazai V1200 megerkezett...

Szuper, gondolom lesz teszt...

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 06. 13:45


Quoting: dino
Quoting: dh1
Az egyik elso, hazai V1200 megerkezett...

Szuper, gondolom lesz teszt..

Várom én is (mármint a tesztet)...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Már. 06. 20:43


Nem a mienk a tulaj meg nem vallalta szal, nem :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Már. 10. 12:17


rajtam kivul ki az aki ismet kiakadt a Checkpoint podcast Amigas temajara?

siz
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 10. 12:54


Quoting: dh1
rajtam kivul ki az aki ismet kiakadt a Checkpoint podcast Amigas temajara?

Én még nem hallgattam meg, el vagyok maradva 8-10 adással. :/

kzb
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 10. 13:06


Quoting: dh1
rajtam kivul ki az aki ismet kiakadt a Checkpoint podcast Amigas temajara?


Én már nem nagyon hallgatom, Grath nyilvánvalóan 'amigaitis'-ben szenved és ez a napi retro blogjának a bejegyzéseiben is látszik.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2020. Már. 10. 13:23 - Szerkesztve: charlie


Újságírók... Ignore. :)

Legalábbis én, miután az első 3 mondatban sikerült nekik egy hektoliter égbekiáltó faszságot elmondani az Amiga 1200-sről, rájöttem, hogy ez az a szint, amire reagálni is kár...

siz
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 10. 14:29


Egyébként én is így vagyok vele: meghallgatom, a vicceiken elröhögcsélek. Néha-néha felhúzom magam a fél/hamis információikon, amiket terjesztenek, de legtöbbször nem üti meg az ingerküszöbömet, ignorálom ezeket.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 10. 19:22


Quoting: dh1
ki az aki ismet kiakadt a Checkpoint podcast Amigas temajara?

Linket kérhetnék?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Már. 10. 21:14


Csarli, nem volna kedved egyszer az igazi Amigat bemutato checkpoint podcastban vendegeskedni, mint az Amigarol legtobbet tudo delegaltunk? :)

Csak mert en leszervezem szivesen!
Skypeon muxik a dolog, szal megoldhato, senkinek sehova nem kell menni...

En egyszeruen kibamod kivagyok attol, hogy az a ket Amiganak szentelt adasuk is kiritkan aluli volt, a hozza nem ertok, hulesegeket beszeltek. Pl. az Amiga podcast ket "szakertoje" egykori Amiga tulajdonos volt es az A500-on es floppy cserelgetesen soha nem jutottak tovabb, bocs Dewla es Zephyr de ez az igazsag.

Minden tiszteletem a Checkpoint keszitoke - bar ha az osszes tobbi temajuk is csak ennyire valid, akkor vajon a tobbi tema mennyire igaz? :D - de ezt helyre kene hozni.

En egyebkent kiosztottam most oket, a Facsen. Reakcio eddig nem volt, vagy mar ki is zartak a csoportbol. :) Stokiek egyszer mar kirugtak az IDDQD csoportbol, mivel a Bearral kozosen keszitett GURU ujsagrol ment a hulyesegosztas aztan a helyehozast ugy buntettek, hogy kirugtak a picsaba ...

Duhitooooo!

<< 1 ... 144 . 145 . 146 . 147 . 148 . 149 . 150 . 151 . 152 . 153 . 154 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by light forum script miniBB™ © 2001-2024