Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 144 . 145 . 146 . 147 . 148 . 149 . 150 . 151 . 152 . 153 . 154 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 19. 21:38


Quoting: dino
igy otvenfele ez nekem nem hianyzik

Még gyenge 3 hónap aztán indul a következő fél évszázad...

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 20. 05:27


Quoting: dino
A floppyhang sem hianyzik egyatalan, orulok, hogy megszabadultam a feelingtol...

Nekem hiányzott a kattogás, raktam is piezo beepert a Gotekbe: https://github.com/keirf/FlashFloppy/wiki/Hardware-Mods#speaker
FlashFloppyval szépen működik, még a hangerő is állítható az FF.CFG-ben:
https://github.com/keirf/FlashFloppy/wiki/FF.CFG-Configuration-File

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Jan. 21. 04:30 - Szerkesztve: dh1


Labda Mania - Két portja is készül az Ataris/C64-es Yoomp! játéknak.
Egy labdát - esetünkben egy Boing Ball-t -, lehet egy alagútban terelgetni.
Az alagút falán - ahol a labda gurul -, mindenféle extrákat vehetünk fel, csak át kell gurulni rajta a golyóbissal. És természetesen csapdák, lyukak várnak minket szeretettel. Komoly ügyességet kívánó arcade játék mindkettő!

1. Amiga Yoomp!

Az egyik változat a C64-re is portoló RGCD kezei közül kerül ki! Tegnap villogtak vele! A játék a tervek szerint három beállítással működik, konfigurációk szerint:
Alacsony beállítás - A500 + 512 Slow RAM vagy A600 4 színű paletta és kisebb az alagút;
Közepes beállítás - A1200 vagy A500 / A600 + 512 Fast RAM 4 színű paletta alagút méretezés anélkül;
Magas beállítás - A1200 + 512 Fast RAM vagy A500 / A600 14Mhz + 512 Fast RAM 8 szín palettával.
Az igazi engine EHB módban van, így van 7 vagy 15 színben (átláthatóság) fut, talán erősebb gépeken beállítható lesz.

CD32 verziót is ígérnek, új grafikákkal, CD audió trackekkel. A játék nem túl szép, talán a grafika lecserélése segít majd. A mellékelt videó alapján és a megjelölt konfigurációk ismeretében sokkal többet nem várnék... de szerintem ki lehetne hozni egy Fast RAM-os A1200-ből többet is. Valószínűleg az OCS/ECS és A500 kompatibilitás pecsételi meg az 1200 verzió kinézetét (egy A500 is többet tudna). Sajnos nem sokkal szebb mint az Atari XL/XE vagy a C64 változat... Persze ettől függetlenül maga a játék szuper jó szórakozás!

Videó: https://youtu.be/ERRZsqJN1y0

C64-en már most kipróbálható!

2. Jump!

Két lengyel kóder, Kefir és Union, még az RGCD előtt jelentette be a saját, nem hivatalos Amiga konverzióját, még tavaly júniusban.

Tegnap, az RGCD bejelentése után ők is léptek és egy igen látványos, ál leejtő videót hoztak ki a játék prototípusából.

A játék ugyan az, labda az alagútban irányítgatás, extrák és veszélyek a falba építve és persze lyukak :) ...

Itt viszont a videó erősen más kategória az RGCD-jéhez képest. Brutális!
Az ígéret szerint a megcélzott konfiguráció AGA 256 szín, 320×256, A1200 + 4 Mb Fast RAM mindezt 25 FPS mellett...
Ezt valahogy nem tudom elhinni. Míg a másik konverzió gyengébb kinézettel szolgál, amit talán egy csak AGA verzió esetében jobban muzsikálna, addig a Jump! túl sokat akar... képtelen vagyok elhinni, hogy így fog kinézni. Persze hangsúlyozzák, hogy A1200 + 4 Mb Fast RAM a megcélzott konfig. Lehet erősebb vas kell alá... bár én úgy vagyok vele, hogy csomóan rohangálnak 060 meg Vampire konfigokkal, hat akkor készítsünk ezekre is az erősebb CPU-t (vagy FPGA) kihasználó játékokat! Mert olyan is kell és a Doom meg a Quake rohadt unalmas már :D

A fejlesztéshez használt toolok:
- AsmOne
- Blender 3D
- Adobe Photoshop
- WinUAE
- VisualStudio 2010

Várjuk ezt a variációt, de "sajnos" 2020 harmadik negyedévre ígérték!

Durva videó itt: https://youtu.be/uumcaHCBCDA

És még egy érdekes kérdés ... a játékokat 320x256-os felbontásban ígérték, de a teaser videók mindegyike valahogy nem 320×256-os ... vagy tévedek?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Jan. 21. 04:49


Gotek ...

Egy Amiga floppy nélkül fél gép, hozzá tartozik a gép kinézetéhez, működéséhez. Sohasem csonkolnám meg egyik gépemet sem azzal, hogy egy gépidegen cuccal megváltoztassam a kinézetét. Ha a 3000esból nem úgy áll ki a floppy drive gombja, nem a megszokott lyukat látom, hanem egy fél kilógó PCB-t vagy isten tudja mit. Ezen felül ha a gépben van HDD/SSD/CF akkor a Gotek a vírus melegágya.

Ezen felül senki nincs arra kényszerítve, hogy egy installálást ne egy modern mai gépen 5 sec alatt végezze el... szóval íze, a hüleség... :D

És igen a konfigurációs szopás a másik ami nekem sem tetszik, szal egy WHD esetén valahogy gyönyörűen el lehet kerülni, direkt Amigara fejlesztett megoldassál, és a gép sem lesz tőle egy csúfság ... :D

Goteket SOHAAAAAAAAA! ;)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 21. 05:47


Soha ne mondd, hogy soha... ;-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Jan. 21. 09:41


Quoting: dh1
Goteket SOHAAAAAAAAA! ;)


Ezert szep a vilag, mi lenne, ha mindenkinek csak a szoke nok kellenenek, vagy epp a barnak? Egy dolog kozos, igy, vagy ugy...az Amiga szeretet. "Egy verbol valok vagyunk..." :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Jan. 21. 19:28


Nem, mert te siman beteszel egy Goteket a gepedbe aminek kb. semmi elonye, de legalabb a gepet kulsoleg tonkreteszi :D mikozben Vampire nehogymar a gepedbe keruljon, pedig azert ossze sem lehet hasonlitani a kettot :P

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Jan. 21. 19:59


:)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 21. 22:14


Gotek áron vásárolnék Vampire kártyát... Aki el szeretné adni, kérem 3 napon belül jelentkezzen, az ajánlatom egyszeri és megismételhetetlen... :-D

De komolyra fordítva, a Vampire milyen módon segít a fájl cserében, hordozásban?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Jan. 21. 22:23


Van rajta SD kartya slot pl.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Jan. 21. 22:24


Egyebkent meg mindig a legolcsobb >060 teljesitmenyu turbokartya a Vampire ;) khm ...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Jan. 21. 22:25


es kivulrol nem latszik :) nyammmm :D

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 21. 23:35


Quoting: dh1
SD kartya slot

Tehát FAT rendszerű kártyát fogad, gondolom. De ha jól gondolom fel kell mountolni, másként az alap OS nem tud vele mit kezdeni.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Jan. 23. 01:49


mindent fel kell mountolni tedd azt te avagy automatan a rendszer ...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 23. 05:43


Quoting: dh1
fel kell mountolni

Oké, csak megerősítésnek, hogy jó gondoltam-e.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Jan. 23. 20:51


egyertelmu, hogy FAT SD, mert mas gepekkel csak igy tudsz adatot cserelni

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 23. 22:12


Igen, egyértelmű a dolog. Bár valaki "kimásolhatná" a WinUAE-ből az Amiga fájlrendszer kezelést és lehetne (már) egy k.rva driver Windows alá...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Jan. 23. 23:14


hat csinald meg :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Jan. 24. 10:56


Quoting: yellowdog
lehetne (már) egy k.rva driver Windows alá...

lehet azert nem csinalja meg senki, mert a vindoz egy szar, nem? :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 24. 16:19


Mivel a többség vélhetően Windózt használ, lenne létjogosultsága. A Lin(s)ux tábor jóval szűkebb, ráadásul ott még mindig az a menő, hogy parancssorból milyen f.sza az élet... Nem is tudom, minek használnak GUI-t :-D
Egyébként jó a Windóz, akinél problémázik ott a felhasználóban van a probléma ;-) A szoftver, driver ellátottság pedig azt hiszem nem kíván bővebb kitárgyalást, ha csak az Amiga segédprogikat nézzük, ott is messze a legtöbb windózra íródott. Oké most egy részük minőségétől tekintsünk el, az amúgy is a fejlesztő sara.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Jan. 24. 19:46


mondjuk az oesixet kihagytad...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Jan. 24. 22:46


Quoting: dino
lehet azert nem csinalja meg senki, mert a vindoz egy szar, nem? :)


nem, azert nem mert nincs ra igeny... ha ezt minden win user akarna, mar reg lenne ... az a par 10ezer Amiga user kb kit erdekel...

egyebkent is kiba nagy szerencse, hogy van WinUAE egyaltalan, kiba sokat profitalt / profital belole az Amiga mint nativ platform (is)

az Amiga es az Amiga OS egy hobbi platform mar csak, a legtobb fejleszto is cross developmentet hasznal es winuae-t... nativ geppel sem mindenki rendelkezik ... amugy meg egy WinUAE inditasa egy SD kartya olvasashoz nem ordogtol valo, de ha a FAT a vilag minden gepen elerheto, miert ok igazodjanak hozzank? ugye ... ;)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 25. 18:05


Quoting: dh1
az a par 10ezer Amiga user

Már bocs, de ennél jóval szűkebb körök érdeklődése miatt (is) készülnek hardverek, pár tíz/száz/ezer darabszámban, szóval ez nem indok egyáltalán. Szereintem a programozói oldallal van a gond, példát vehetnének a hardveresekről... ;-)

Quoting: dh1
hat csinald meg :)

Amiga OS programozási résszel szopok, elég nekem ez is, hihetetlen milyen idióta megoldások jönnek szembe. A sokat szidott Windows-ban simán kiolvasom a regisztriből, milyen egységek (meghajtók) vannak a rendszerben, amiga oldalon meg valami eszement Node-ra fűzve lógnak egymás után mindenféle struktúrákra mutató pointerekkel, amiből nagyjából semmi nem kell nekem, csak a név, na azt például még mindig nem találom. Ehelyett lenne egy táblázat megadva a báziscím és nem kell mindenféle erőforrás és időt pazarló fügvényekkel Lock-olni, Find-elni stb... komolyan azt hittem nagyobb öröm lesz ezt a cuccost összehozni hardver és szoftver oldalról, de utóbbi Amiga OS része valami okádék, a Win kliens programozása ehhez képest álom...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2020. Jan. 26. 03:31 - Szerkesztve: charlie


@Yellow Dog:
Windows-ban simán kiolvasom a regisztriből, milyen egységek (meghajtók) vannak a rendszerben

Én nem tudom mit turkálsz a regisztriben, de GetLogicalDrives() és GetLogicalDriveStringsW() függvények, mindkettő elvileg a kernel32.dll része... Nem tudom ehhez hogy jön a regisztry... De én nem értek a Windowshoz...

amiga oldalon meg valami eszement Node-ra fűzve lógnak egymás után mindenféle struktúrákra mutató pointerekkel, amiből nagyjából semmi nem kell nekem, csak a név, na azt például még mindig nem találom.

Az AmigaOS Node gyakorlatilag egy kétirányú láncolt lista. Kb. közepes kezdő szint a megértése elméleti szinten (akármilyen nyelven). Mellékesen a DosList, amiben keresned kéne, az még egyszerűbb, mert egy egyirányú láncolt lista. Harmadrészt OS2.0+-tól még függvény is van, ami keres benne neked, adott névre...

Egyébként a DosList adott Node-jából a dol_Name mező kell neked, ami egy BCPL stringre mutató BPTR. Ha nem érted mik ezek, akkor alapfogalmakkal sem vagy tisztában, előbb azokkal kéne lenni, mielőtt körbetákolod, mert ilyen bruttó 10 soros függvényekről beszélgetünk, magas szintű nyelveken.

(C, Pascal, stb, megnéztem a Free Pascalban a függvény amelyik beolvassa az összes device/volume nevét az OS-ből az ilyen bruttó 25 sor, ebből a lényegi rész, 12 sor. És ennél meg tudnám írni rövidebbre, csak minek.).

Ehelyett lenne egy táblázat megadva a báziscím és nem kell mindenféle erőforrás és időt pazarló fügvényekkel Lock-olni, Find-elni stb...

Meg merem kockáztatni a kijelentést, miszerint azok az erőforrásfaló lock függvények _abszolút értékben_ is gyorsabbak egy Amigán, mint a regisztry kiolvasása egy akármilyen pécén, de mindkét esetben a századmásodperc törtrészéről beszélünk, és gondolom nem akarod mp-ként kétszázszor meghívni. Legalábbis remélem.

(Mellesleg vicces - a fent említett bruttó 25 soros FPC függvény pont ezt csinálja, kigyűjti neked a device neveket egy tömbbe, hogy könnyebb legyen elérni... Dehát, gondolom ehelyett assemblyvel szívsz, mert miért is ne...)

komolyan azt hittem nagyobb öröm lesz ezt a cuccost összehozni hardver és szoftver oldalról, de utóbbi Amiga OS része valami okádék, a Win kliens programozása ehhez képest álom...

Ha tanulni akarsz, tanulj, és ne itt rinyálj. Ha nem akarsz vele szopni, akkor meg inkább kérj meg valakit, aki esetleg ért is hozzá, és akkor az Amiga OS része sem lesz okádék.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 26. 11:56


Quoting: charlie
nem tudom mit turkálsz a regisztriben, de GetLogicalDrives() és GetLogicalDriveStringsW() függvények

Köszönöm, ezt nem tudtam, ezért kerestem más utat és találtam meg a registry olvasásában.

Quoting: charlie
Ha tanulni akarsz, tanulj, és ne itt rinyálj.

Azon vagyok, hidd le nem öt perc próbát követően jötem ide infóért kuncsorogni. Több éjszakát, jó, munkaidőben... rááldoztam, végig böngésztem a netet, mindenféle fórumokat, de érdemi választ sajnos nem kaptam/találtam, amely a hiányos tudásommal karöltve elegendő lett volna a probléma megoldására.
De érdemes volt itt rinyálni ;-) látod a másik oldalon részletesen kivesézted a dolgot, nagyon szépen köszönöm még egyszer is :-)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2020. Jan. 26. 14:32


@Yellow Dog:
De érdemes volt itt rinyálni ;-)

Igen, de rinyálás - meg az Amiga fikázása helyett, amire tényleg nem ez a megfelelő hely, ajánlok pl. egy tetszőleges Atari fórumot :P - talán értelmesen kérdezni is lehetne. Régebben ment neked ez, most éppen nem, próbálkozzunk meg vele ismét.

A további fejlesztési diskurzust átraktam az Általános Fejlesztés topicba, kérjük válaszokkal oda szorítkozzunk.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 26. 15:41


Quoting: charlie
Régebben ment neked ez, most éppen nem

Pedig igyekszem, tényleg...

Quoting: charlie
fejlesztési diskurzust átraktam

Köszönöm, akartam is kérdezni, szükséges-e "multitaszk" két szálon vinnünk a dolgot, de megelőztél ;-)

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 26. 21:29 - Szerkesztve: thomassd


Quoting: dh1
Az ígéret szerint a megcélzott konfiguráció AGA 256 szín, 320×256, A1200 + 4 Mb Fast RAM mindezt 25 FPS mellett...


Nagyon igeretesnek tunik a stuff ,de ezt nem hiszem el ,tul szep.

Stardust vagy talan Super Stardustban volt hasonlo tunnel.
C64 en volt a Trailblazer ami ehhez kepest kapkodo orult sebessegu :)

Reszemrol *5 a gamma !

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Jan. 27. 09:18 - Szerkesztve: dino


Game mania! :)

Orommel jelenthetjuk be, hogy a Project Horizon jatek szintet lepett.
Nagyszeru HAM introt kapott es ujabb palya es egy szerkeszto is napvilagot latott benne.
Frappans kis tortenet, bar a megjelenesi datum sajnos meg ismeretlen.
Intro+Game
Map Editor
Remeljuk hamarosan kiadjak eme nagyszeru jatekot, gyujtemenyben a helye... :)

Szerk: eeee, irtam hirt... :D

nzo
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 27. 14:44


dino mester. Január 16-án írtam ebbe a topikba erről, még meg is köszönted. De korodra való tekintettel... :) üdv, nzo

<< 1 ... 144 . 145 . 146 . 147 . 148 . 149 . 150 . 151 . 152 . 153 . 154 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by forum script miniBB™ © 2001-2024