Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 144 . 145 . 146 . 147 . 148 . 149 . 150 . 151 . 152 . 153 . 154 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 01. 18:12


Quoting: alivemoon

Amiga videoportjának 6,7,8,9, pinje digitális kimenet, logikával is be lehetne csatornázni a HDMI-re.

Ez igaz, de így mindössze max. 16 színre lenne képes, ami a legtöbb esetben nagyon kevés...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2020. Jan. 01. 21:37


Hagyd, aki az Amiga Genlock funkciójával példálózik, miért hagyná a classic chipsetet a GUI-val szenvedni, miközben az amúgy full HD képes gyorsítót csak Genlock-keyinggel használná, az egyéb hülyeségekre elkövetésére is képes... Az hogy a digitális kimeneten csak 16 szín van, már szóra sem érdemes.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Jan. 02. 01:13 - Szerkesztve: dh1


Amugy gondolkodtam, kb. mire jo ez a picimaci kartya.
Oke, hogy lesz egy RTG megoldas, de a gep 80%ban ECS/AGA uzemmodban van hasznalva. Mert a videokimenet modernre cseleseben segit a kartya, nade RTG es AGA hasznalat kozott manualisan kell valtogatnod? raadasul rossz esetben ket monitor kell...?
Szoval van info arrol, hogy van mod az AGA picimaci iranyaba terelesere? Mert egyebkent akkor a legtobb ember szamara nem jatszik a cucc - manapsag mindenki a monitor csatlakoztatasi nehezsegrol vinnyog!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2020. Jan. 02. 01:56 - Szerkesztve: charlie


Nincs info, es nem is lehetseges. Valamilyen modon kulsoleg kell megoldani. Automata videojel valtok leteznek am, nekem is van olyan ami tud HDMI es egy barmilyen RGB v. VGA kozott automatan valtani, es a CGFX-ben meg a Picasso96-ban is ra tamogatas h. az eppen nem aktiv screenen/kimeneten kikapcsolja a videoszinkront, igy a valto aktivalhatja magat. Ezek 20+ eve letezo dolgok. De a HDMI-t visszaalakitani VGA-ra is eleg egyszeru es olcso, es akkor lehet egy olcso VGA valtot hasznalni, stb.

Figyelembe veve hogy desktop Amiga 1200-ba jelenleg _egyaltalan nincs_ semmilyen megbizhatoan beuzemelheto RTG solution(*), leszamitva a meg nem megjelent Warp1260-at, ami nyilvan egy bizonyos CPU kartyat feltetelez, tenyleg nem ertem a rinyat.

* Lassuk ugye, van a BVision, ami szinten semmifele AGA atvitel tamogatassal nem bir, leszamitva a szoftveres early startup promotiont, es PPC kartya kell hozza, amihez erosen ajanlott a towerhack ha azt akarod h. ne futse szet magat. Ezen kivul vannak a mindenfele Zorro busboardok, amik kozul csak nehanyon van videoslot tamogatas, de ugye ahhoz towerhack kell, es ugyanugy meg kell venni a flickerfixer + RTG kartya combot mint egy big box gepbe. PCI busboardok, es az Ateo-bus szeru borzalmak eseten eseten hasonlo a keplet. Ezt a kartyat ezekhez kell hasonlitani, ezekhez kepest az h. egy PCMCIA kartya meretu cuccot bedugsz a gepbe oldalra, ami megy egy 32bit Fast RAM-os 030 kartyatol felfele kb. mindennel, plusz van rajta egy rakas egyeb funkcio (USB host, halozathoz es fajlatvitelhez, stb.) ... Hat kanaan. En tenyleg nem ertem h. mi nem jo.

Es ne keverjuk a szezont a faszommal. A Warp1260-hoz ugye opcionalis FliFi-modul kell, hogy le tudja szivni a jelet a chipsetrol, hasonlo megoldas egy ilyen kartyanal is elkepzelheto, de jelenleg nem ez a cel, tudtommal. (Es megint csak, a W1260 jelen allapotaban erosen "screenshotware", $FIXME?) A Vampire meg nem vesz at semmifele jelet az alaplapi chipsetrol, hanem sajat maga tartalmaz egy AGA implementaciot, es annak a kepe jelenik meg a HDMI kimeneten, ergo kb. tap es billentyuzet adapternek hasznalod az alapgepet... Kosz, nem.

Szoval megegyszer: ez a kartya es a fejlesztes iranya teljesen valid. Ha te foleg Superfrogot es egyeb AGA only game-eket jatszol az A1200-adon, akkor ez nem neked keszul, ilyen egyszeru, vegyel valami RGB to HDMI atalakitot eBayrol, vagy egy OSSC-t, esetleg egy Schubert D520-at, aztan kesz.


Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 02. 08:46 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: charlie
vegyel valami RGB to HDMI atalakitot eBayrol, vagy egy OSSC-t, esetleg egy Schubert D520-at, aztan kesz

Csak megjegyezném, ezen áramkör minden (LCD) tévébe be van építve, a Scart-ra adott analóg jel digitalizálásra kerül, értelem szerűen, tehát felesleges ezt kívül, plusz áramkörrel és emiatt plusz pénzért elvégezni, majd a digitális jelet átadni a tévének. Azon régiókban van értelme a használatának, ahol nincs Euro-Scart, ebből a szempontból mi itt Európában szerencsések vagyunk :-)

siz
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 02. 10:57


Quoting: yellowdog
ahol nincs Euro-Scart, ebből a szempontból mi itt Európában szerencsések vagyunk :-)

Legalábbis a régebbi tévéknél, tavaly(előtt, 2018-ban) én már nem találtam Scart-os, 4k-s tévét. HDMI van és komponens. (Nem RGB)

siz
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 02. 10:58


Én is csak az RTG miatt akartam Warp1260-at vagy Vampire1200-at venni. De ez a PCMCIA megoldás nekem tökéletes lesz, még ha kézzel is kell váltogatnom a monitort a HDMI és az analóg VGA között.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2020. Jan. 02. 11:33 - Szerkesztve: charlie


@Yellow Dog:
Nekem nincs TV-m, meg úgy általában semmim SCART bemenettel (bár most akarok venni egy OSSC-t majd). Egy Indivision AGA-t használok az egyik A1200-ban, a másikban egy régi dezz-féle ScanJuggler scandoubler van, még valamikor tizensok évvel ezelőttről, és van egy marék VGA monitorom.

De itt megint bejön a felhasználás sokfélesége, én pl. rendszeresen veszek fel demókat meg miegymást gépekről, ergó egy SCART-os TV nem játszik, de még a VGA sem nagyon, oda HDMI-re kell alakítani dolgokat. Az, hogy így modern kijelzőt is flexibilisebben válaszhatok, vagy egyszerűbben kombinálhatom automata kimenet-váltással a dolgot, csak mellékhatás.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 02. 12:20


Quoting: charlie
rendszeresen veszek fel demókat meg miegymást gépekről, ergó egy SCART-os TV nem játszik, de még a VGA sem nagyon, oda HDMI-re kell alakítani dolgokat

Oké, erre mondjuk nem gondoltam, mint ahogyan arra sem, hogy az újabb készülékekről valóban kezdik lespórolni a scart csatlakozót :-( Pár éve vásároltunk (páromnak) tévét, azon még volt, álmomban nem gondoltam, hogy valaha eltűnik.

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 02. 20:28


Quoting: siz
Legalábbis a régebbi tévéknél, tavaly(előtt, 2018-ban) én már nem találtam Scart-os, 4k-s tévét. HDMI van és komponens. (Nem RGB)

RGB->YUV átalakítót lehet házilag is készíteni, szépen megy az Amigával is (bár van olyan modern TV/projektor, pl. az LG-k, amik komponens bemeneten csak a progresszív jelet fogadják el, ott felejtős ez a megoldás):

https://enterpriseforever.com/kijelzo/rgb-gtyuv-atalakito/

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 03. 19:05


Arról nem beszélve, minden átalakítás minőségromlást okoz.

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 04. 07:34 - Szerkesztve: Dr.OG


Ez így igaz! Bár még mindig jobb az eredmény, mintha az RF vagy kompozit videojelet használnánk, ugyanis ezen bemenetek (gondolom kompatibilitási okokból) a legújabb 4K-s TV-kről sem hiányoznak, de SCART-RGB vagy VGA már tényleg nincs rajtuk.

Álljon itt egy rögtönzött képminőség-összehasonlítás, melynek során Amiga 500-at és A520-as gyári TV-modulátort használtam, valamint a fentebb linkelt kapcsolási rajz alapján házilag készített RGB->YUV átalakítót, illetve egy olcsó Aliexpress-es SCART->HDMI átalakítót. A képeket LE40B650-es LCD TV (10 éves modell, ezen van még SCART és VGA bemenet is) framebufferéből 'loptam ki' SamyGo-s ScreenCap applikációval.

1. RF: egyértelműen a leggyengébb képminőség, interferenciával:


2. Kompozit: ez sem sokkal jobb, de itt legalább kimarad az RF moduláció és demoduláció. Persze a színsegédvivő még így is okoz némi műterméket:


3. AV kimenet: ez A500-on fekete-fehér, máskülönben meglepően éles a kép:


4. RGBI-SCART: néhány hozzászólással korábban felmerült, hogy HDMI-hez akár a digitális videojeleket is fel lehetne használni. Ez elméletben igaz, sőt, SCART-on át néhány ellenállás és dióda alkalmazásával is működik a dolog, de a színek száma erősen limitált (maximum 16). Gyorsan összeraktam egy egyszerű kapcsolást, a kép tűéles, de a színek egyértelműen eltérnek a többi megoldásétól:


5. RGB-SCART: ez a legjobb megoldás, akinek vagy SCART bemenet a TV-jén, annak ezt ajánlom mindenképpen. Neten többféle kapcsolási rajz kering, de a lényeg, hogy a kompozit szinkronjelre mndenképpen kerüljön plusz ellenállás, mivel ez alapból TTL szintű, direktben kötve van rá esély, hogy elfüstöl a TV. A SCART 16-os lábát is ellenálláson keresztül érdemes bekötni, mivel erre 1-3V-nak kéne jusson, hogy a TV fölismerje az RGB jelet, az Amiga felől meg 5V a minimum, ami kijön.


6. RGB->YUV
A korábban linkelt, házilag barkácsolt átalakítóval kapott kép. Kissé mosott az RGB-hez képest, talán néhány kondenzátor kihagyásával javulna a helyzet, de mivel Ep128-hoz és FPGA-khoz is használom, nem módosítanám. A másik neuralgikus pont a fehéregyensúly, ennél kicsit sárgásabb a kép, ezt az ellenállások értékének finomhangolásával lehetne ellensúlyozni (a kékre kevesebbet rakni).


7. SCART->HDMI
Árához képest igencsak tisztességes képminőséget produkál, 3 hátránya azért van:
- Még egy doboz az asztalon, külön áramforrással (tápot adnak hozzá).
- Mivel a jelet digitalizálja, némi latenciát ad a rendszerhez (speedrunnereknek nem ideális, de ahol a sebesség nem lényeges, ott ez értemeszerűen nem jelent problémát, pl. demónézéshez vagy körökre osztott játékokhoz bőven megfelel).
- 50Hz képfrissítésnél jobbra kilóg a kép legszéle. 60Hz-nél nem, de úgy meg 'döcögős' a végeredmény az 50->60 konverzió miatt.


Szóval egyszerű, olcsó és jó megoldás nincs, marad a kompromisszum, mindenkinek saját ízlése és lehetősége szerint.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 04. 09:59 - Szerkesztve: yellowdog


Az egyértelműen látszik, hogy a külön színjelek használata mindenképpen indokolt, valamint az YUV minőségromlást hoz. RGB a szokásos "RGB" minőség, az RGBI meg ahogyan az elvárható, tűéles, hiszen még a video DAC sincs az átviteli láncban, kár, hogy ebből tényleg csak ennyit lehet kihozni...
Ami a HDMI átalakítót illeti, típus és ár? Egy-két éve én is gondoltam egy nagyot és mivel drágállottam eBay-ről is, ezért egy kici óccó ezeöccá körüli áron kapható VGA->HDMI átalakítót rendeltem, lesz ami lesz alapon. Meglepő módon megeszi a PAL RGB jelet, nekem is annyi volt vele a gondom, hogy egy kicsit kilógott a kép azt hiszem jobbra, iletve 640x256 még elfért függőlegesen, de játékoknál sajnos alul is kimaradt pár sor. Ez egy gyufásskatulya méret, szóval semmi gomb és állításai lehetőség, de WB-hez végülis akár használható is volna, a minőséggel sincs probléma, de egyelőre nálam nincs létjogosultsága, mivel minden tévém rendelkezik Scart csatlakozóval.
Köszönöm a tesztet, egyébként szuper :-)

u.i.: RGBI-ről felrakhatnád a kapcsolást, kíváncsivá tettél... ;-)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2020. Jan. 04. 16:34


Jó lista és összegzés. Ingerenciám lenne hozzáadni még egy pár egyebet ami nekem van, pl. az Extron DSC 301 HD-t, meg a Schubert D520-at, esetleg az OSSC-t ha meglesz.

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 04. 19:39


@Yellow Dog:
Innen "loptam" az ötletet (nyilván az Amiga DB-23 csatlakozójának más a kiosztása, mint a C128 RGBI-jének, szinkronjelként a CSYNC pint használtam 1k-s ellenálláson keresztülm, RGB switch-hez 100 Ohmot kötöttem az 5V-ra):
https://sites.google.com/site/h2obsession/CBM/C128/rgbi-to-scart

Ez a SCART->HDMI konverter típusa, amit használok (kb. egy éve 25 USD volt akciósan):
Kebidu 1080P SCART To HDMI Video Converter Splitter
Állítható rajta a felbontás és a képváltási frekvencia, tud HDMI passthrough-t, valamint le is veszi a bemenő HDMI jelről az audiót (splitter), ha arra van igény. Masszív fémházas modell, eddig elégedett vagyok vele.

@Chain-Q:
Várjuk a kiegészítést, engem nagyon érdekelne, mivel tudnak többet az általad felsorolt készülékek.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 04. 21:00


A Schubert D520 engem is érdekelne, hogy mit produkál.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2020. Jan. 04. 22:45 - Szerkesztve: charlie


Egyelore csak leiras, mert nincs idom kepeket csinalni, de van par videom amit ezekkel a cuccokkal csinaltam, lent belinkelem.

Az Extron DSC 301 HD egy profi scaler ami ujan tobbszaz (vagy meg tobb, 1000 korul) EUR volt, HDMI, DSub (VGA, RGB, YUV) es kompozit bemenete van. Kimenetkent 2K@60Hz-ig tud HDMI-n scalezni, valamint van rajta 3db analog hangbemenet es kivalaszthato menuben, hogy melyiket keverje a kimenetre ra. USB-n keresztul egy PC-s wareval taviranyithato is (es Marcus Sackrow irt hozza Amigas minimalwaret is, amivel legalabb a kimenet valaszthato).

En hasznaltam vettem partyszervezos celokra ezt, osszesen 4db-t, darabjat kb. 100 EUR koruli aron, mindet eBayrol. A Function szervezoknek osszesen 6db van. Szoval partyn igeny eseten meg lehet tekinteni. Hala annak h. HDMI-t is tud scalezni, igy sokszor a PC-k kepet is athuzzuk rajta, mert a rohadt sokat szamit h. felbontasvaltogataskor nem inicializalodik ujra az osszes beamer, video chain, streaming meg amit akarsz, hanem minden stabil. Annyit szoktunk, hogy amikor 50hz-s platformokat nyomatunk, akkor _EGYSZER_ atvaltunk mindent 50hz-be, letolunk mindent, aztan vissza 60-ba a PC-hez.

Screenshotom nincs sok de a fentebb mar linkelt Amiga 2000 videot pl. az Extron RGB bemenetevel digitalizaltam egy PicassoIV-rol, es aztan full HD-be scalezes utan egy Elgato Game Capture HD60-nal lett felveve. Ezen kivul a YouTube-on van egy rakas video amit en toltam fel, a legutobbi Revision es Evoke osszes videofelvetele pl. keresztul lett tolva egy Extronon valamilyen formaban. De itt csak szerintem a De Profundishoz lett hasznalva az Extron Amiga23 -> HDMI direktben, mert semmilyen mas megoldassal nem tudtunk full overscan tamogatast csinalni, a Schubert D520 es az amugy a gepben levo Indivision ECS is leharap egy jo darabot az overscanbol, a demo meg a full kepernyot hasznalja...

Szoval ez a demo direktben lett az Amiga 500 23-tus kimeneterol az Extronba tolva es full HD 50Hz scale utan felveve: https://www.youtube.com/watch?v=dXoEXFkolm0

Ez meg Schubert D520 -> 576p HDMI -> Extron -> full HD -> felvetel: https://www.youtube.com/watch?v=8xMtAjEly8k

Erdemes full screenben megnezni Chrome-mal, es 50Hz-re allitani a kijelzot... ;)

Amugy ami meg eleg brutal az Extronnal, hogy a composite bemenete meglepoen eles es jo, C64-gyel konkretan lenyegesen jobb, mint sok SVideo-s megoldas! Csodak nincsenek, de a kulonfele "olcso" SVideo megoldasokkal siman felveszi a versenyt. Es persze szinten full HD jel jon ki belole (vagy amire allitod eppen), de errol most nincs "bizonyitek" keznel.

Es nyilvan van valamekkora latencyje, vajtszemu speedgamerek eszrevennek, de normal hasznalatban tokeletes, es igyis ugyis egy nagysagrendel jobb a 25 EUR-os kinai szemetnel, amit amugy vegtelen szamu markaneven arulnak, de belul mind ugyanaz, ami nekem van annak a tapja egy hulladek, es sokan mondjak h. tulmelegszik a fem hazban, szoval erdemes szellozest vagni ra. Amugy ilyenem is van, volt hogy mar hasznaltam muszajbol de csak kijelzohoz, felvetelhez nem teszem, meggyozodesem h. arra alkalmatlan.

A Schubert D520-nak max 1 frame latencyje van, konkretan van debug modja, ahol kirajzolja hol tart a bemeneti beam a kimenethez kepest... :) Az egyetlen bajom azzal a cuccal (az aran kivul) h. kurva kicsi a tamogatott overscan, mar rinyaltam miatta, allitolag megprobal vele okozni valamit az ember, neha vannak firmware update-ek, de legalabbis nem kapkod... A Schubert D520-rol az a modas amugy, kepes bit-pontosan visszaallitani a memoriatartalmat a kimeneti jelbol. Tehat ha osszehasonlitod h. mivan a videomemoriaban per pixel, es mit digizett vissza a kartya, allitolag tokugyanaz. En azert ezt fenntartasokkal kezelnem, mert (gep es tapfuggoen) valtozhat a fenyereje neha egy fel arnyalatot, ha floppy seek van, vagy valami mas leterheli a gepet, de teny h. amugy nagyon szep a kepe, es nem csak ECS-hez, hanem AGA-hoz is, bar ahhoz nem annyira tokeletes.

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 05. 06:03 - Szerkesztve: Dr.OG


Nagyon impresszív!

Annyit fűznék hozzá, hogy nyilván nem egy súlycsoport a többszáz (ezer) eurós megoldás a 25 dodós kínai olcsósággal, sem minőség, sem szolgáltatások terén, de nem is ez a cél! Mezei usernek bőven jó a kedvezőbb árú, persze rendezvényt én sem ezzel szerveznék, ár/érték arányban meg lehet, hogy ugyanott van a kettő. Ahogy fentebb írtam is: árához mérten tisztességes a képminősége, aztán meg kinek mire van igénye és lehetősége...

Továbbra is azt vallom, hogy a legjobb az analóg RGB (főleg CRT-vel kombinálva), azt meg tudomásul kell venni, hogy a jelen/jövő kijelzőivel egyre kevésbé lesz lehetőség ezt direktben élvezni...

siz
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 05. 13:09


Én még annyit hozzátennék (bár szerintem ez a beszélgetés kompletten mehetne egy másik topikba, ha jól emlékszem volt egy Amiga a 21. század kijelzőin vagy valami hasonló című), hogy ugyan Amigára még nem használtam, de 8 bitesekhez jó választás lehet még a RetroTink 2X is, az kompozitból, S-Videóból vagy komponensből csinál HDMI (vagy DVI) 576p-t, én most ezzel használom a Commodore-okat BenQ BL912-vel és gyönyörű képe van.
Van egy SyncSlayer-em is, ami Scart RGB-ből csinálna VGA-t, de ebből még nem sikerült képet kicsiholnom semmilyen módon, a supportja meg nem nagyon erős. :/

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 05. 15:22


A RetroTink jó lehet, de ahogy látom, jelenleg 'Out of Stock'. A másik probléma, hogy az alapárra még rájön a szállítás mellett az ÁFA + kezelési költség, ha megfogják a VÁM-on, nem egy olcsó mulatság ez sem.

siz
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 05. 15:44


Én innen vettem, ez Írország, innen nincs VÁM és ÁFA. És van raktáron.

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 05. 20:05


Köszi a tippet!

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 06. 16:06


Quoting: Dr.OG
Ez a SCART->HDMI konverter típusa, amit használok (kb. egy éve 25 USD volt akciósan):Kebidu 1080P SCART To HDMI Video Converter Splitter

Köszönöm a tippet, most 7USD :-) Viszont csak egy kapcsoló található rajta, igaz két képen két különböző funkcióval :-D
Jaj, ez a "kici" kínai, azért hozza a formáját ;-)

kzb
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 06. 16:12 - Szerkesztve: zolesz09


BUÉK!

Ez a RETROTINK 2X az Amiga RCA videojelét meg tudja rendesen jeleníteni bármilyen HDMI bemenetes tévén/monitoron, vagy csak olyanon, ami támogatja a 15 kHz-et?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 06. 16:13 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: Dr.OG
nyilván nem egy súlycsoport a többszáz (ezer) eurós megoldás a 25 dodós kínai olcsósággal, sem minőség, sem szolgáltatások terén, de nem is ez a cél

És ne feledkezzünk meg arról sem, hogy fenti összegért (ha nem ingyen dobják utánad) lehet még kapni CRT tévét, emiatt nálam pl. kb ez a lélektani határ amennyit megér egy ilyen kütyü, illetve adnék érte, bár már ennek az árát is kicsit sokallom.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 06. 16:20


Quoting: siz
Van egy SyncSlayer-em is

Ennek konkrétan nem is látom az értelmét, hiszen 15kHz monitort kíván vagyis még scandoubler sincs benne, tehát max. valamilyen jelszint illesztést illetve szintkor jelekkel manipulálást (talán összeadás) végez, eléggé átbszás(!) szaga van, ennyi pénzért meg főleg.
Jó lenne, ha lassan mc68k is véleményezné itt a dolgokat... :-)

siz
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 06. 20:45


Quoting: zolesz09
Ez a RETROTINK 2X az Amiga RCA videojelét meg tudja rendesen jeleníteni bármilyen HDMI bemenetes tévén/monitoron, vagy csak olyanon, ami támogatja a 15 kHz-et?

Csak olyanon, de a HDMI szabványnak része a PAL 576p mód.
Quoting: yellowdog
lehet még kapni CRT tévét

Hát... CRT-t én 2020-ban már nem szívesen néznék. Elismerem, hogy ezeket a gépeket arra tervezték, azon a legszebb a képük. De így sem túl jó a szemem, nem akarom ezzel tovább nyírni.
Quoting: yellowdog
Ennek konkrétan nem is látom az értelmét, hiszen 15kHz monitort kíván vagyis még scandoubler sincs benne, tehát max. valamilyen jelszint illesztést illetve szintkor jelekkel manipulálást (talán összeadás) végez, eléggé átbszás(!) szaga van, ennyi pénzért meg főleg.

Hát, én 15kHz-et tudó monitorhoz vettem, alapvetően SCART kimenetű cuccok VGA-ra konverziójához.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 06. 21:41


Quoting: siz
jó választás lehet még a RetroTink 2X is

Erről tudnál készíteni egy normális fényképet amelyen a chip-ek típusa leolvasható? Vagy ha leírnád az is jó lenne, köszönöm előre is.

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 06. 23:55


Quoting: yellowdog
Köszönöm a tippet, most 7USD :-) Viszont csak egy kapcsoló található rajta, igaz két képen két különböző funkcióval :-D
Jaj, ez a "kici" kínai, azért hozza a formáját ;-)

Várjál, ez nem biztos, hogy tudja az RGB-t is fogadni, van olyan, ami a SCART bemenet dacára csak a kompozit jelet dolgozza fel, ezek vannak tipikusan 10$ körüli/alatti áron.

Az enyémen 3 nyomógomb van, az egyikkel a bemenetet váltod (van rajta egy HDMI input is a SCART mellett), a másikkal a kimenet felbontását, a harmadikkal a képváltási frekvenciát.

Kimenet meg van a HDMI-n kívül kétféle audio: egy digitális koaxiális és egy analóg sztereó 3,5-ös jack (praktikus lehet régebbi erősítőhöz, amin nincs HDMI bemenet, vagy akár aktív hangfalszetthez).

Az általad csatolt Alis linket nem tudom megnyitni (most a melóhelyemen vagyok, itt egy csomó minden blokkolva van), de az enyém így néz ki:
https://www.amazon.com/Scart-Video-Converter-Scaler-Coaxial/dp/B00MUNIVRO

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Jan. 07. 10:49


Ez tényleg nem az, de a neve az igen :-)

<< 1 ... 144 . 145 . 146 . 147 . 148 . 149 . 150 . 151 . 152 . 153 . 154 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by discussion forum software miniBB™ © 2001-2024