Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 135 . 136 . 137 . 138 . 139 . 140 . 141 . 142 . 143 . 144 . 145 ... 186 . 187 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2019. Nov. 11. 09:59


Johat, ez is RedPilles, ahogy dh1 is irta. Igazabol a RedPill ilyen game creator engine, hasonlo mint a demoscene-en a Karate demoengine. Jo valamire, hogy az userek jatekcsinalosdit/democsinalosdit jatszhassanak, de a vegeredmenynek nyilvan 060/+vegtelen kell hogy megmozduljon. Vagy 030 egy 2Ds scrollnak, ha jatek. Helyen kell kezelni mindent. Nem az a baj, ha egy compoban van 2db Karate-es demo, ahogy az sem baj, ha van jo sok RedPilles jatek, amit lelkesen barkacsolnak paran otthon. Az a baj, ha "rendes" stuff nincs melle.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Nov. 11. 11:15


Oke, megnyugodtam, foleg, hogy eze nem kernek penzt....
Csak lelkesek, ertem.
Tiszteletem.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Nov. 11. 11:42


Az igénytelenség a probléma...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2019. Nov. 11. 13:21 - Szerkesztve: charlie


Az a baj, hogy az "igenytelenseg" cimke feltetelezi h. ugyanarra van igeny mindenki reszerol. :) Pedig nem. Pl. a zombis jatek oldalan tok buszkek arra h. nincs benne rippelt grafika/kontent, nem baj h. esetleg 030 kell neki v. meg tobb. Nekik ez az igenyesseg. Masoknak meg az h. tokmindegy, csak fusson 500-ason 50fps-sel, mindegy h. osszvissz 3 pixel ugral fel-le, amit valami masbol rippeltek. Nekem az a fontos h. portolhato legyen a kod, es ne gyilkolja szet az OS-t, ha nem muszaj, masnak meg az h. az utolso ciklust is kifacsarja a blitterbol vagy copperbol. Nekem az a fontos egy 060 demoban h. lassak valami olyat amit korabban meg senki sem mutatott amigan, nem baj ha csak 15 fps-sel megy. Mas meg besir ra mert mi ez a kepregeny, es miert nem megy az ACA030-asan, igenytelen szar. Szoval ja.

Es persze vannak azok a ritka pillanatok, amikor a technikai es a kontent igenyesseg valoban talalkozik. Ilyen ugye pl. a TBL Eon demoja idenrol, de meg az is lefikaztak paran, mert "tul muveszkedos"... De azt 4 evig irtak az Amiga scene elo legendai, es meg igy is vannak fanyalgok. Szoval ja. :) Igenyesseg. Az nincs, de igeny volna ra. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Nov. 11. 14:55


konkretan a Zombisban grafika se nagyon van
egyszeruen megalazo az A500-al szemben
es egy ilyen 020 + 8 mega Fast RAM ... vicc
es akkor winuae alol szaggat a videon ...
egyebkent a gfx edu_arana munkassaga aki egyebkent nagy hw gyarto, de a hardver cuccai is pont ennyire igenytelenek... pl. RGB2VGA adapter, boritas nelkul, csak a pcb tartja a ket csatlakozot, szoltam neki, hogy mekkora igenytelenseg ez mar (nem voltam ennyire szokimondo) es meg neki allt feljebb
egyebkent a szar spanyol nyelvteruletrol omlik az Amigara, AmigaWave meg Amiten...
van egy spanyol grafikus aki allokepeket szepen lemasol, de jatek asseteket kiba mod nem tud tervezni, a tobbi meg AMOS de vmi full szar koddal vagy Redpill, rosszabb esetben Barbone...

es

ezzel nem is lenne baj!
mert shareware vagy PD szinten oke, de hogy ezert penzt is ker az Amiten es az AmigaWave ... az a gyalazat!!!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Nov. 11. 14:58


Quoting: charlie
Igenyesseg. Az nincs, de igeny volna ra. :)


Naja, lassan kihal ez a generacio, es nincs ki tovabb vigye a langot, mar igy is csak pislakol a lang...
Legfokepp en a regi dolgokat lesegetem, visszarepit a kilencvenes evek legszebb
koraba...
Höhö...idögép...
:)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Nov. 11. 15:09 - Szerkesztve: dh1


charlie

Az igenyesseg onnet indul, hogy az adott gep lehetosegeit kihasznalva probaljunk meg egy jatekot vagy demot kesziteni.

Az amihez 020 es 8 mega Fast RAM kell es azon is szaggat, illetve nem kod, hanem game-creatorral keszult az nem igenyes... de frocsogo pofaval hirdetik, hogy ez OCS am!

Amugy meg meg kell nezni a Tiny Little Slug-ot, a srac elso A500 programja lesz, egy eve kovetem a fejlesztest. Ez ott van a szeren!!! Mar a bootkepernyon tobb a grafika es az erdem mint ezekben a vacak Redpill cuccokban! Jah es stock A500-ra!

https://youtu.be/IcYKJbs4-Hs

Balage
Tag

# Elküldve: 2019. Nov. 11. 21:55


AliveMOon: TFX megy. Valami hdf-et talaltam, 3 kulonbozo inditoval (old, patch, fpu). Ezek elindultak, de barmilyen billentyu leutesere fagyas van. Szoval lehet inkabb ugy korrekt, hogy nem megy. Szerencsere volt a pakkban mentett allas, igy ki tudtam kerulni a user letrehozasat, es arcade mode-ban ropkodtem/foldbe csapodtam kicsit.
Config progi mukodik, beallitasok mentodnek.
Jatek kozben marad meg nemi szemet a kepernyon amit a zold kijelzo hagy hatra, de nem veszes. Grafika ilyen Epic szintu (ha jol latom ugyanaz a team csinalta ezt is), es folyamatos volt, nem volt akadozas.
Tovabb nem tudom mit kell csinalni, meg ugye a billentyuzet... :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Nov. 13. 04:20 - Szerkesztve: dh1




Game Mania - Az 1993-as Dominium című stratégiai játék a francia Microids kiadásában és a Black Pearls fejlesztésében mostantól ingyen letölthető az Amiga Future online és papír mag jóvoltából. A készítők tették szabaddá portékájukat. A Black Pearl egyetlen Amigás játéka. A game a Hall Of Light oldal értékelése szerint igencsak ritka (eredeti, dobozos kiadásban), három csillagos!!! Valószínűleg a Microids nem nagyon promotálta az anyagot és kevés példányban is fogyhatott, ezért a ritka besorolás. Mi sem halottunk eddig róla. A játék 4 lemezen terpeszkedik ami Amigás viszonylatban nagy terjedelmű játéknak számít. A Játék standard A500-on már elfut, tehát OCS/ECS gépet igényel. HD installer van, szerencsére! Az Amiga Future ADF, WHD és IPF formátumban adja közre. A játék érdekessége, hogy potom 20 perces intrója van! Az azért elég rendes, hiszen pl. a Liberation: Captive 2 csodás CD-s intrója is csak 5 perces. Persze ne varjunk 4 lemezen CD-s intrót, de az állóképeket azért kevésebb animáció dobja fel. De ettől a rekordot ez tartja - nálunk. Ismer valaki ennél hosszabb Amigás játék-intrót? Kérjük írjátok meg!

A játék letőlthető itt:
https://www.amigafuture.de/app.php/dlext/?view=latest

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2019. Nov. 17. 19:45


Quoting: dh1
EAB Game Mania - Újabb EAB berkekben készített profi játék demóját lehet kipróbálni!

Profi, értem ez alatt, hogy A500 fel vagy 1 mega RAM és semmi más. Nem szaggat, nem kell 020 és 8 mega Fast RAM... minden RedPill pusztuljon :D Hihetetlen, de egy A500 erre is képes, legalábbis 30 éve naponta többször is tudta! :P

Háti-rakétás űrhajósunkat kell a pálya végét jelző izéig kalauzolnunk, repülhetünk, lőhetünk és bombát is lerakhatunk. Mint egy kis terrorista sejt :D


c64-en H.E.R.O. név alatt futott, nem volt egyszerű végigvinni, de egy átalakított joy-al (a felső tűzgomb helyére joy up bekötve) elég sokáig jutottam anno.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Nov. 18. 08:20


A314 Mania - Niklas Ekström kifejlesztette az A314-et A500-hoz! Az A314 egy egy FPGA-alapú bővítőkártya, mely a trapdoor alatti bővítőhelyre kerül. Erre pedig egy Raspberry Pi (RPI) csatlakozik. Az A314 és a A500 a RPI-n keresztül képes kommunikálni egy osztott memóriatartományt elérve.

Kiépítésre került egy kommunikációs protokoll, amelyen keresztül kapcsolódó folyamatok minden platformon (Amiga és RPI) egy fizikai SPI csatornán kontrollálható. A protokoll kezeli a vezető mindkét oldalát (a314.device az Amiga és a314d az RPI felől).

Néhány szolgáltatást, ami már fut az RPI-n és az A500-on:
- a314fs egy fájl rendszer, amely fel van mountolva a AmigaDOS alá, mint egy device. A meghajtó PI0: volumeként érhető el PiDisk néven és ez van leképezve egy könyvtárként az RPI-n.

- pi egy parancs, amely lehetővé teszi, hogy az RPI segítségével az azon végrehajtható fájlokat AmigaDOS CLI-ben elérhessük. Például, ha az aktuális könyvtárban a vonatkozó PiDisk:-en és futtatjuk a „pi vc hello.c -o hello”, akkor a VC program (ami egy VBCC cross-compiler) kerül végrehajtásra a RPI az adott argumentumokkal az Amigan elkészített hello.c forrásból. Ez a kereszt-fordító segítségével Amigan egy futtatható fájlt eredményez „hello” néven. A kapott bináris azonnal hozzáférhető az a314fs-en.

- indíthatunk interaktív alkalmazásokat a pi paranccsal, mint a „pi mc -a” ami egy Midnight Commander indít. A pi argumentum nélkül megegyezik a „pi bash”-al, és egy bash promptot ad az RPI-n.

- PiAudio a RPI streamként audiomintákat tol közvetlenül a megosztott chip memóriába, ahonnan a Paula lejátszhatja azokat. PiAudio integrálva van az ALSA-ba (Advanced Linux Sound Architecture (ALSA) audio és MIDI funkcionalitással).

- RemoteWB elindítása esetén az a Workbench bitplaneket áttolja az A314-be. Ez megköveteli, hogy az A500 legalább egy 8372 Agnus-al rendelkezzen. Az áthúzás során minden egyes képkockát az Amigáról az RPI kiolvassa GIF képként, és az továbbítja egy böngészőbe. Hasonló a VNC megoldásához, csakhogy ezt az Amiga CPU terhelése nélkül történik!

- VideoPlayer egy egyszerű program, amely megjeleníti képek sorozatát az A500-on, ahogy a RPI a bitplaneket közvetlenül a megosztott memóriába írja.

A jövő:
Hálózat, akár egy bsdsocket.library megvalósítással, vagy egy Sana II meghajtó elkészítésével.

Egyéb javaslatokat várnak a készítők, a #a314 IRC csatornán az EFNet-en!

https://github.com/niklasekstrom/a314

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Nov. 18. 14:59


koszi a hirt

BSzili
Tag

# Elküldve: 2019. Nov. 18. 15:03


Szerintem sokan vártak már egy ilyen RPi illesztőre, kíváncsi vagyok még mit fognak kihozni belőle. A RemoteWB feature érdekes, bár ECS Agnus kell hozzá a hír szerint.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Nov. 18. 22:12


Igen, 8372 Agnus kell...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2019. Nov. 20. 14:24


Kaptam egy ilyet Amiga34-en. Elég fasza, szívesen szórakoznék vele, de kb. nulla percem volt azóta bármire, ami nem tűzoltás, vagy ezer éve beígért kód... :( Azt se tudom milyen Agnus van az ötszázasomban (szerintem 8372, de jó hogy szóltok).

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Nov. 21. 00:38 - Szerkesztve: dh1


December ötödikén, 27 év után megszűnik a Guru (PC) papír kiadása...
Hosszú csend ... bár nekünk már régen megszűnt, de azért A GURU szűnt meg... gyerekkorom egyik legjobban várt havi kiadványa...

Béke poraira! :(

Neten meg folytatják!

Van még kérdés miért nincs Mania papíron? :(

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Nov. 23. 18:37 - Szerkesztve: dino


https://www.youtube.com/watch?v=4EsRI-5fblM&t=40s

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Nov. 24. 18:21


Az Amigás játékok nem csak a játékok grafikáival, zeneivel, a játékmenettel vette le az embert a lábáról, hanem a csodás, filmszerű intrókkal is. Már a jól sikerült kis filmecskék meghozták a kedvet a játékhoz! Legyen az egy szimulátor, egy ugrabugra vicces játék avagy egy véres akció game! Nekem a mai játékokból hiányoznak ezek a pixelcsodák! A YouTube-on az "old style gaming" csapata készített egy 50 perces videót a legjobb intró-művekből. Persze nem lehet minden szuper intróra kitérni 49 percben, de szép emlékeket idéznek a kiválasztott remekművek! Nézzétek végig ti is! A poszt után ti is írjátok fel, a videóból kimaradt de nem hiányozható intrókat! Nekem pl. minden idők legjobbjai között van a Microcosm és a Last Ninja 3 bevezetője is! Nálatok? ;)

https://youtu.be/Dgd2GefBZnE

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Nov. 24. 19:25 - Szerkesztve: dino


Genetic Species, Wasted Dreams! Nem hianyozhat :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Nov. 24. 19:25


a RE001 Amiga 1200 elkelt! mar ne keresse senki!

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2019. Nov. 27. 19:53


... egyébként megjelent a 2.4.3-as Picasso96. Aki az elmúlt egy évben megvásárolta az icomp-tól, az letöltheti a rendelési előzmények menüpontban ...
Teljesen fájdalommentesen felment a zz9000-es A2000-re.

Most tesztelem, de szerintem teljesen jó.

... valamint mellékzönge, hogy a Cloanto és az Icomp úgy tűnik, hogy megegyezésre jutott a P96 státuszával kapcsolatban. Mostantól a mellékelt P96 már shareware lesz, szóval remélhetőleg Schönfeld nem hagyja ott az egészet.

Bővebb infó itten-e:

https://icomp.de/shop-icomp/en/33/items/p96-v2-4-3-published.html

Köszönöm a figyelmet, leülök én magamtól is.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2019. Nov. 28. 12:55


Ilyen is volt?
Motorola 68070? Amigába nem jó?
Motorola 68070

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2019. Nov. 28. 13:27 - Szerkesztve: peachman


Nem motorola, Philips CPU link

While the SCC68070 is mostly binary compatible with the Motorola 68000, there is no equivalent chip in the Motorola 680x0 series. In particular, the SCC68070 is not a follow-on to the Motorola 68060.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Nov. 28. 13:28


ilyen, hogy Motorola 68070 nincs

csak Philips 68070 vagy siman 68070 van

A Philips CD-i processzorakent alkalmaztak, licencelve a Motorola 68000-at. Ezt a procit a Philips gyartotta es nem tartozott a Motorola 680x0 sorozatba. Nemileg lassabb es egyszerubb mint maga 68000, de a CD-i-ba megfelelt

nzo
Tag

# Elküldve: 2019. Dec. 19. 12:39 - Szerkesztve: nzo


Aki nem szereti a fészbúkot, annak alternatíva lehet egy most induló közösségi oldal, az amigadisrupt. Az a Jon Aasenden fejleszti, aki az Amigás Quartex tagja is (volt? nick-jét passzolom.). Az URL-ből adódóan első körben Amigásokon "teszteli" a rendszert. Az FB-hez hasonlóan csoportok, lapok, fájlmegosztás, (video)chat is elérhető (lesz). Korhatár nem lesz (FB-nél 12 év), mert az Amigások - a fejlesztő szerint - 38-60 év közötti korosztályba tartoznak. Magnet linkek megosztása "kötelező", a fejlesztő szavaival: "This is hackerland -- time to take it back!".
A jelen állás szerint közel 23ezer tagot számláló Commodore Amiga FB-csoportban egyből megindult a kommentáradat, leginkább a GDPR és COPPA rendeleteket érintő kérdésekben.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Dec. 19. 19:24


Quoting: nemazoty
Aki nem szereti a fészbúkot,

Nem értem ezt a facebook (divat) paranoiát... Nem ördögtől való (vagyis de, de ez most nem lényeg), tudni kell használni, nem veszélyesebb, nem jobb és nem rosszabb mint bármelyik fórum vagy egyéb közösségi oldal ;-)

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2019. Dec. 19. 20:54 - Szerkesztve: Dr.OG


Nekem a fő bajom a FB-kal az, hogy alap funkciók nem működnek rendesen, vagy hiányoznak belőle. Pl. nem időrendben vannak a postok, hirdetésnél sokszor nem lehet rendesen beírni az árat (de vágólapról már hagyja beilleszteni), a keresője is elég hitvány stb...

neunoid
Tag
# Elküldve: 2019. Dec. 20. 18:18 - Szerkesztve: neunoid


Sensible World of Soccer 2020-as kiadás Amigára és PC-re is :-)

Kipróbáltam már mindkettőt, működnek.

http://www.indieretronews.com/2019/12/sensible-world-of-soccer-2020-is-coming.html

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2019. Dec. 20. 18:58


Van uj whdload pack!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Dec. 21. 19:17


Melyik pakkra gondolsz?

Mert van a hivatalos installer pakk meg van egy 2019. december 10-ei elore installat ECS,AGA,GAME,DEMO stb. pakk is :)

Tegyem fel a Demokat?

<< 1 ... 135 . 136 . 137 . 138 . 139 . 140 . 141 . 142 . 143 . 144 . 145 ... 186 . 187 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by bulletin board software miniBB™ © 2001-2024