Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 135 . 136 . 137 . 138 . 139 . 140 . 141 . 142 . 143 . 144 . 145 ... 186 . 187 . >>
Szerző Üzenet
Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Jún. 07. 06:16


Én nagyon szerettem még a Jaguar XJ220-t is, már csak a pályaszerkesztő miatt is, nagyon élvezetes volt a saját készítésűn tolni :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Jún. 07. 13:07


hat ez a Lotusban is megvan :) a RECS

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Jún. 07. 13:36 - Szerkesztve: yellowdog


Hát az enyémben nem volt, illetve most már nem is szeretném, hogy ez tudatosuljon bennem ;-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Jún. 07. 13:48


ha mar igy osszemelegedtunk, kinek mi a kedvenc szaguldozos jateka?
nekem konkretan motorverseny :) Prime Mover a cime.
Autos jatekok kozul meg a Continental Circus, utobbit egy huszassal anno itt a jatekterembe vegigjatszottam...szoval szemelyes emlekek fuznek hozza, azert. :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Jún. 07. 18:48


Ha a "száguldozós" kategóriába belefér a kerékkel nem rendelkező járművek csoportja is, akkor nekem a Konami (Zaccaria) Super Cobra a mindenem, egy idő után már egy darab 2Ft-ossal végignyomtam én is ;-)

A linkelt kép sajnos nem otthon készült... :-(

Aragon
Tag

# Elküldve: 2019. Jún. 11. 07:24 - Szerkesztve: Aragon


"A Retream-os srác új játéka... ami Amigára és C64-re nem jön ki! :(

https://youtu.be/Ffi7uiPBh0c


Na vajon melyik (C64) játékra hasonlít?"


Meg mindig az eredeti Wizard of Wor a legjobb verzio. Fontos trukk benne, hogy a mozgasod befolyasolja a szornyek haladasi iranyat. Ahogy palyarol palyara gyorsul a jatek, a gep reakcioideje atveszi az iranyitast, igy vegul mar osztonbol kuzdunk, a vakszerencsere hagyatkozva.
Kb. 7 evesen ez volt az egyik elso game, amivel hajnalig toltam c64-en.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Jún. 11. 11:48


Quoting: Aragon
Wizard of Wor


pontosan :)
van egy teszt video ahol egyebkent a WoW karakterekkel kell jatszani :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Jún. 11. 12:10


Amiga Mania - Új, AA3000+ alaplap!!!

Az AA3000+ egy Amiga 3000 AGA alaplap, amely a Commodore AA3000 mobon alapul, néhány fejlesztéssel és extra funkcióval kiegészítve az eredeti AA3000 alaplapot, mint például a scandoubler / flicker fixer. Yeah!

Az új AA3000+ alaplap specifikációja:
- Amiga 3000 alaplap AGA lapkakészlettel
- a fedélzeten egy PGA 68030 CPU és egy 68881/68882 PLCC FPU 25MHz-en
- DSP processzor (AT&T DSP3210)
- CPU slot az A3000 / A4000 gyorsítókártyákhoz
- 16 MB Fast RAM két SIMM modul használatával (nem szükséges a drága ZIP RAM)
- 2MB Chip RAM (itt sincs szükség drága ZIP RAM chipekre, alaplapra forrasztva)
- kiterjesztett Fast RAM támogatás (max. 64 MB?, folyamatban lévő munka)
- Nagyobb Kickstart ROM kapacitás, legfeljebb 4 MB
- Teljes 24 bites AGA scandoubler / flicker fixer!
- két külső videó bemenet támogatása (például grafikus kártya és egy másik scandoubler, mint például az Indivision AGA)
- a videó bemenetek közötti váltás, hasonló a Ratte monitor kapcsolójához (szoftverrel vagy külső kapcsolóval is vezérelhető, akár automatán is)
- 23 tűs DSUB port a natív Amiga RGB videó kimenethez
- 15 tűs VGA port grafikus kártyákhoz vagy scandoublált / frekvencia duplázott (ezt hogy kell mi a pontos szó itt, alkottunk egy "új magyar" szót / szó összetételt? :D ) / natív Amiga RGB video kimenetekhez
- 2x sztereó audio RCA csatlakozó
- SCSI-II vezérlő (50 tűs belső port, 50 tűs DSUB külső port)
- 880kB / 1,76MB Amiga hajlékonylemez-port (34 tűs belső port, 23 tűs DSUB külső port)
- 2x 9 tűs DSUB Amiga egér / joystick port
- 5-pólusú DIN Amiga billentyűzet port
- 25 pólusú DSUB soros port
- 25 pólusú DSUB párhuzamos port
- az akkus óra
- 2x tápcsatlakozók ventilátorokhoz (1x + 5V ventilátor, 1x + 12V ventilátor)

AA3000 + Firebird Daughterboard

Firebird néven, vadonatúj AA3000+ Daughterboard készült. A Firebird támogatja a 3.3V és 5V PCI kártyákat, a PCI támogatás a Matay Prometheus PCI bridge alapján. És persze 4 Zorro III slot!

A Firebird Daughterboard specifikációja:
- 3x PCI bővítőhely (3.3V és 5V kártya)
- 4x Zorro III bővítőhely
- 1x AGA video slot

Az alaplap működik, de a kiterjesztett Fast RAM támogatás még mindig tesztfázisban van, és valószínűleg újabb revíziók elkészítését fogja megkövetelni.

Uraim! Csodás korban élünk!

Forrás: EAB / https://tinyurl.com/y5bc7ray

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2019. Jún. 11. 12:27


Nagyon jól hangzik, az árára azért kíváncsi vagyok...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Jún. 11. 12:56


Nincs ar, proto es nem kereskedelmi termek ... ;)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Jún. 11. 15:29


De gondolom 3000 EUR-ért eladják neked azt az egy darabot ;-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Jún. 11. 22:25 - Szerkesztve: dh1


Szerintem elegge alalottel, egy RE4000 full kiepitve 1500-2000 euro :P akkor ez messze dragabb lesz. Ebbol nem lesz kereskelemi termek, mivel kb. minden gephez kannibalizalni kell egy eredeti classic vasat. Vannak idehaza is akik ilyennel foglalkoznak, naluk erdeklodj ;)

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2019. Jún. 12. 05:28


Akkor inkább várom tovább a Vámpírt...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Jún. 13. 17:21


nemileg off

van valakinek BSZ fele bufferelt IDE Adaptere?
kene nekem nemi bekotesi info, vagy doksi...
vagy egy BSZ fele hozzaferes, mail, stb.

illetve melyik a latest (verzio) IdeFix?

siz
Tag

# Elküldve: 2019. Jún. 14. 07:57


Quoting: dh1
BSZ fele hozzaferes, mail

bsz060 kukac <spirit>

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2019. Jún. 15. 23:12 - Szerkesztve: thomassd


Quoting: dh1
van valakinek BSZ fele bufferelt IDE Adaptere?


Hogyaviharbanelenne!
Fenykepet tuti tudok kuldeni.
Reggel csorgess meg pls es kuldom a kepet.

Balage
Tag

# Elküldve: 2019. Jún. 16. 02:59 - Szerkesztve: balage


Vampire Mania - Apollo Team Activity Report (June 2019)
Avagy juniusi Vampiros tortenesek, egyenesen az Apollo Team bugyraibol.


Vampire V1200
Majsta elkeszult a Vampire 1200 V2(!)-vel. A hir szerint Majsta a korabbi, mukodo prototipust "vakon", az A1200 hazat legfeljebb annak mereteirol ismerve tervezte. Hala ket adakozo leleknek, a frissen attervezett Vampir immar az eredeti, es az A1200.net fele hazban is kenyelmesen elfer. (Ez utobbit nem igy irjak, de hatha igy van.)

Rendering a kartyarol.

A V1200 prototipusa a nemreg megrendezett OufParty nevu OufParty-n is sikeresen futtatott Workbench-et es mas applikaciokat. Meg szukseges nemi hegesztes itt-ott, de a kartya mar most is "eleg" stabil, Majsta izzitja is a szendvicssutot, hogy a team minden tagja friss, ropogos tesztkartyakkal keszuljon a kiadasi kandidatusra.
Remeljuk a Team minden tagja rendelkezik az ehhez szukseges A1200-as szamitogeppel.

Mivel az A1200-ban ott az AGA chipset, lehet elvezkedni SAGA nelkul is, vagyis a kartya GOLD2.xx-vel for erkezni.

A V2 jeloles - lasd fentebb - egyben azt is jelenti, hogy az A1200 verziora az aktuell V500/V600 csalad tagjakent tekinthetunk.

A vegso parameterek:
- Cyclone 3 FPGA
- 128MB SDRAM
- 1x Digital Video Out port
- 2x Expansion ports
- 1x microSD port
- 1x Fast IDE port
- 1x JTAG port
- 1x IDE/PWR/Reset pins (for tower users)

A kartya meg iden nyaron kedvenc webaruhazunk polcaira kerul. Az oooriasi kereslet miatt ez egyben azt is jelenti, hogy a V500 es V600 kartyak hatarozatlan ideig csokkentett sutokapacitassal keszulnek majd, ha egyaltalan. Amennyiben ez utobbiakbol szeretnel rendelni egy parat, tedd meg most!


Vampire V4
Az Apollo Team kisebb gyujtest szervezett Gunnar szamara. A penzt energiaitalra koltottek, amit elkuldtek Gunnar-nak, aki ennek hala meg sem allt a korabbi GOLD3 Alpha verziotol egeszen a mostani verzioig, tartson az barhol is. Volt aki penz helyett egy csomo bogarat kuldott, de ez nem tudom hogy jon a hirhez.

Az AGA jatekok kompatibilitasa kiemelt fontossagot elvez a projekt soran, ugyanakkor tudatosan szem elott kell tartanunk azt a tenyt is, miszerint a fejlesztok nem csupan egy "sima" 1:1 implementacion dolgoznak, hanem - a chip-keszlet tobbi tagjahoz hasonloan - fejleszteseket eszkozolnek, hogy uj funkciokkal gazdagitsak azt...
Jelenleg a legtobb AGA jatek jol mukodik, csupan nehanyuk igenyel tuzetesebb atvizsgalast.

A SAGA fejleszes jol halad, jelenlegi funkciok:
- DDR memory support
- PIP (RiVA full color videot nezhetunk egy 4-szinu Workbench 1.3 kepernyon) mind PAL es RTG modokban
- A Copper immar RTG kepenyoket is vezerel
- PAMELA with 8 DMA channels, 8-16bit channels, 24Bit HiFi Mixing
- Overscan support

A fent emlitett partin egy cukrosdoboz es egy ceruza segitsegevel a Reshoot-R nevu jatekot is sikerult megjavitani, igy mar az is jol mukodik a V4-en.


GOLD2.12
A 2.xx core is aktivan fejlodik. A V2 sorozat immar kozos, Cyclone 3 alapokon nyugszik, ennek koszonhetoen a GOLD2.12 a V1200 kartyan is elerheto lesz, illetve innentol minden uj verzio minden Cyclone 3 alapu kartyan mukodni fog.

Tovabbra is az alabbiakon dolgoznak:
- Mouse hotspot and editable hardware RTG sprite support (requires driver update)
- Auto-turtle mode when game is running in ChipRAM (improves game compatibility)
- 15-bit PC / 16-bit PC / 32-bit ARG and 32-bit BGR modes support (driver improvement)
- morelibspace command not required anymore for AfAOS users (saves a reboot)
- FastIDE also enabled on writes now


GOLD3
Ez sincs elfelejtve. A tavaly V2-n futtatott GOLD3 Alpha tesztek meggyozoek voltak, igy amint stabil a boldogsag a V4 korul, maris visszaportoljak a V4 fejleszteseket a GOLD3-ba. Jelenleg nincs sok ertelme a backport-nak, mivel az AGA implementacio meg nem vegleges.


Es a vege...
A V1200 kicsit tobbe fog kerulni, mint a jelenlegi V2 kartyak, ennek elsodleges oka a mar nem gyartott es nem-szabvanyos A1200 elcsatlakozo beszerzese korul keresendo. Hivatalosan nincs konkret ar megjelolve, barmi hasonlosag a veletlennel csupan a valosag muve.
Megjelenes valamikor nyaron, de ezt valamiert sokan juliusnak ertik: "Ezen a bolygon a julius egy honap, nem pedig egy evszak neve."


A nyar legyen velunk!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Jún. 17. 05:34


zsir emberek! koszi Balage!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2019. Jún. 17. 12:27


Erdeklodnek, hogy ez is a piritossutoben keszul-e majd, vagy upgrade volt azota. :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Jún. 17. 20:46


ugye nem baj, hogy az utolso 2000 tetel V2 nem mikrozva keszult :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Jún. 17. 20:46


Lemmings Mania - A Retro.land és Grath az Amiga egyik felejthetetlen zászlóvivőjét vesézte ki és annak elkészültét mutatja be a hőskorból: Lemmings! Ha Amiga fan vagy ezt (is) ismerned kell! http://retro.land/lemmings/

Peti
Tag
# Elküldve: 2019. Jún. 18. 14:04


Quoting: dh1
Lemmings Mania


Nagyon hosszú, de szuper cikk! Rengeteg információval szolgál eme - a kezdetektől Amigára fejlesztett - gyöngyszemről. Elolvasás után ezen felbuzdulva megnéztem a Wikipedia oldalát, és pótoltam a korábban hiányzó CDTV portot.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Jún. 18. 18:16


Fasza ciik, jo ez az oldal is, erdemes figyelni.
Jo reszletesen korul van jarva minden tema, cikk.
Profi munka.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Jún. 18. 19:14


Hat nem 100% profi, csak 99,9 :)

Azert nem profi, mert Grath elbol utalja az Amigat ennek megfeleloen tele van targyi es hw hibakkal. Keveri a CDTV-t a CD32-vel stb. De lent kommentben szoktuk javitani :)

DotC is eleg hibas volt, de szepen ki lett fixalva :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Jún. 18. 20:45 - Szerkesztve: dino


hm, en mar csak a javitott verziot lattam, lassu oregember vagyok :)
Quoting: dh1
Grath elbol utalja az Amigat

en a pecevel vagyok igy :)

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2019. Jún. 18. 21:54 - Szerkesztve: thomassd


Snoopdos Mania :)

https://amitopia.com/snoopdos-is-still-alive-new-version-out-now/

Aminet

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2019. Jún. 18. 22:02


https://amitopia.com/fast-interview-with-cedric-maillard-aka-dj-collins/

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Jún. 18. 22:17


Quoting: thomassd
Snoopdos

Ez mire jó?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Jún. 18. 22:22 - Szerkesztve: dino


Quoting: yellowdog
Ez mire jó?

Öööööö, ez a kerdes ugye nem komoly? :)
Neha annyira elcsodalkozom, hogy en egy videki paraszt vagyok, te meg csinalsz ilyen FASTRAM bovitot az ezerketteshez, meg teflonnal vezerelheto Gotek drive ot, es nem tudod mi az a Snoopdos?
AAAaa, en ezt nem hiszem am el... :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Jún. 18. 22:38


De! Tessék csak elhinni, hdd el úgy ugatom (sajnos) szoftveres oldalról az Amigát, mint szomszéd Bodri a holdat. Már amikor ugye látszik, úgy értem a hold :-)
Szóval még mindig nem tudom, valamiféle AmigaDOS alternatíva?
Jól van, csak röhögjél ki nyugodtan! ;-)

<< 1 ... 135 . 136 . 137 . 138 . 139 . 140 . 141 . 142 . 143 . 144 . 145 ... 186 . 187 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by free forum software miniBB™ © 2001-2024