Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 126 . 127 . 128 . 129 . 130 . 131 . 132 . 133 . 134 . 135 . 136 ... 186 . 187 . >>
Szerző Üzenet
Szücsi
Tag

# Elküldve: 2019. Máj. 27. 11:39


Quoting: dh1
Reszemrol befejeztem a hirposztolast a Spiritre.

Sajnálom, de csak megköszönni tudom az eddigi cikkeket. Mindíg szívesen olvastam vagy itt, vagy az AMM facebook oldalán.

Quoting: dh1
Vampire V4 Standalone es 60 AGA jatek:

Néhol látni a scanline-t a képernyőn, ez a vámpír szolgáltatása, vagy külön eszközzel kapcsolják be a vonalas megjelenítést?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2019. Máj. 27. 12:26 - Szerkesztve: charlie


Mi a hetvegen futottunk bele abba Alb42-vel, hogy 3 orat debuggoltuk, miert fagy az Vampire-os A600-an FPC-vel amigan nativan forditott (tehat nem keresztforditott) executable, mikozben a Linuxrol keresztforditott tokeletes, vegul hosszas szopas utan oda lyukadtunk ki, hogy a vlink bugos es makostesztat linkel a kodbol (mivel az objektfajlok a keresztforditoval es a nativ forditoval is bitre azonosak voltak), de aztan ugyanazt a szett binarist atmasoltuk az A1200/060-amra, ahol a linkeles tokeletes eredmenyt adott. UGYANAZ a vlink binaris, UGYANAZOKBOL az objekt fajlokbol. Ennyi. Szoval a Vampire tovabbra sem ajanlott reszemrol, mer' a faszomnak sincs kedve random szarsagokkal szopni orakat, ha az ember tobbet akar mint a Superfrogot gyorsabban betolteni.

Persze aki csak 60 AGA-s jatekkal akar jatszani, annak jo lehet a Vampire, ertem en...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Máj. 27. 13:57


Nyilvan annak eri meg jobban, akinek nincs mindenneltelipakolt Amigaja. Annak jo alternativa lehet, aki most akar nagy mindenttudo Amigat latni. Persze mint latjuk, nem teljesen kompromisszum mentes.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Máj. 27. 20:19


Quoting: szucsi65
Néhol látni a scanline-t a képernyőn


igen, ki - be kapcsolhato a scanline

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Máj. 28. 04:03


Hiaba, a jovo a Vampire es tarsaie...
Lehet egy developernek mint ti nem jo a Vampire de egy szimpla usernek RTG-vel, uj audioval, sok rammal, modern monitor lehetoseggel stb stb. igen is jo valasztas.
Standalone engem nem erdekel. Kiraz a hideg crystal fele, nesze semmi fogd meg jo ujjlenyomatosan hazakbol... de egy Real Classicba teheto kartya alapu, FPGA-t vagy ARM-ot tartalmazo kartyaktol nem zarkozom el ... mert igy a hobbink nem sullyed el.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Máj. 28. 19:55 - Szerkesztve: dino


erdekes oldalra bukkantam, nem emlekszem, hogy lett volna:
http://amigavideo.net/

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Máj. 28. 21:45


klassz!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Jún. 03. 19:20


juliusban megvasarolhato lesz - a tervek szerint - a Vampire V4 Standalone es V1200!

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2019. Jún. 03. 22:18 - Szerkesztve: thomassd


Na ez érdekel! Kerek szepen infot!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Jún. 03. 22:30


ott az info :)
ennyi es nem tobb :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Jún. 04. 18:20


gyonyoru szep nagy kuss van a spiriten, szanalmas ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Jún. 04. 18:28


Ooo, nekem meg mindig el van torve a kezem...
de olvasom,ertekelem...koszi.

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2019. Jún. 04. 20:29


En is nezem minden nap. Sajnos nem tudok sokat irni ido hianyaban. Minden infot koszonok mindenkinek!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Jún. 04. 20:32 - Szerkesztve: dh1


kifogasok :)

de tenyleg... direkt figyelem, van, hogy egy hetig kuss van :)

en is hajnalban irok, melo utan, alatt, helyet, amelyik tetszik alahuzando ...

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2019. Jún. 04. 21:07 - Szerkesztve: thomassd


Quoting: dh1
kifogasok :)

Ok rendben. Majd ha lesz ket gyerkocod megnezem mennyi idod lesz.
Tudom neked is sok a melod.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Jún. 04. 21:56 - Szerkesztve: dh1


Ok! Semmi gond! Csereljunk!
Itt van 4 db 200 oldalas kiadvany fix hataridovel.
Ezen kadvanyok fele meg NEM letezik!!!
Most probaljak osszerakni!

Hatarido julius 2.
Csuszas NINCS!

Ebbol lejon a korrektor olvasasi ideje! (kiadvanyonkent!)

-1 nap a PDF iras (kiadvanyonkent!)

Erre a honapra vallalom a gyerekeket!

Mehet? :)

Hidd el nem alszol tobbet mint en! Es en sem min te ;) de lehet en kevesebbet!

Mindezt a bejelentett 40%-os fizetes-megvonas alatt/kozben...!

:)

Szal, de kifogas! Mindenkinek van 5-10 peerce egy heten egy hir megirasara... nem lenne halali csend a Spiriten :D

Ez nem bantas, csak probalom felrazni a csapatot! :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Jún. 04. 22:02 - Szerkesztve: dh1


Egy hir, mert se gye...


MOD Mania - Régen zenéltünk Mania szerte! Szóval egy öreg A500 vagy A1200 (és persze minden Amiga) mai napig képes olyan csodákra melyek anno is elismerő morajlást váltott ki a nézőkből/hallgatókból. És remélhetőleg ugyan ez a helyeslő, jóleső morajlás terjed majd a következő Amiga képességeket bemutató videók nézői között!

Első videónkon egy A1200-es 10 hangcsatornán tolja az élest! Nice! Szar mi? Faxt! Persze nem derült ki milyen vason, de a 128 megz Fast RAM nem szarral gurigázást jelent. Közvetlenül A1200-ről rögzítve:

https://youtu.be/npPBM0jHBRQ

A másodikon az 1200-es néhány szoftver DSP effekteket nyomat a 14bit Noteplayer / Delitracker plugin-nal, egy szabványos .MOD-on, szintén direkt Amiga A1200-ről rögzítve (Paula chip):

https://youtu.be/vlVuiALmF9g

anouk33 user posztolta, és megsúghatjuk, ez még nem a lehetőségek és a Paula vége!

update: kiderült 060/66 - hehe

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2019. Jún. 04. 23:55 - Szerkesztve: charlie


Öööö, most nem azért, de kb. tíz(enöt...) éve már volt egy hacked verzióm a Pascalos MOD/XM playeremből amit leportoltam 68k-ra, az 32 channel XM-et simán letolta softwaremixingben (16bit) nullhatvanon, kb. hasonló CPU felhasználással mint egy kétszázas Pentiumon... Mindezt valami őscsótány 0.99 v. mi verziójú Free Pascallal fordítva.

Szóval azért a tíz csenneltől nem kell hanyattesni. A 14bit sem jelent nagy különbséget a 8 bithez képest, belül 16 biten mixelsz simán és a végén konvertálod a buffert, aminek a mérete kb. 120K/sec, azért azt még illik bírni egy kb. bármilyen 68k-nak is ...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Jún. 05. 02:41


mint irtam, nem a Paula vege ez :)
vagom anno minden szart kitapostak a Paulabol szal ez csak az ujaknak es a divatamigasoknak uj dolog :)

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2019. Jún. 05. 04:34


Pár napja volt az AmigaDay.
2019.05.31 Jay Miner 87. éves lenne...

URL

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Jún. 05. 07:34


Quoting: dh1
mint irtam, nem a Paula vege ez :)


Jah, ezen a 8bites paulan mindig eldermedtem, hogy megoldottak szoftveresen a 14-16bitet ugyes programozok, de mondhattam is en ezt egy pc snek...nekik az SB volt a kiraly... :)
Az Amiga olyan, mint a Harley Davidson, a motorok kiralya...csak itt a szamitogepek kiralyarol van szo.

Kerdeznek, mar torott kezzel nem megyek at masik topikba, nezzetek el nekem...
Van regi 2006 os, macbookprom, osx 10.6 al, milyen Amiga emu csomagot javasolnatok ala? Ami par kattintassal mukodik, a kloakanak (cloanto) van ilyen cucca? Fontos lenne, hogy 10.6 osx el mukodjon.
koszonom...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Jún. 05. 08:56 - Szerkesztve: dino


A hétvégén a Doom fő tervezője végre kiadta azt a plusz pályagyűjteményt a nagy klasszikushoz, amit még a tavalyi év végén ígért be hozzá. John Romero "Sigil" nevű bővítőcsomagja 18 új pályával egészíti ki az eredeti, 1993 decemberében megjelent játékot - és most bárki teljesen ingyen letöltheti.

kep

https://www.romerogames.ie/si6il

Az új pályák történetileg az eredeti Doom utolsó pályája, az E4M8 után következnek. A háttértörténet szerint a játékos, miután legyőzte a Marson a pokolból kiszabadult szörnyeket, vissza próbál utazni a Földre, amit időközben szintén elárasztottak a szörnyek.

(gondolom Amigaval is mukodik)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Jún. 05. 13:21


Quoting: dino
Van regi 2006 os, macbookprom, osx 10.6


AmiKit 8 winre es a 9 OSX-re free

https://www.amikit.amiga.sk/store

es ha ezek utan tetszik meg lehet venni az AmiKit XE-t

cikk a latest Amiga Maniaban (12) az AmiKit X-rol ;)

nagyon ossze van rakva es ha nem real Amigan akarsz kinlodni usb meg egyeb csatik nelkul kb. elkerulhetetlen, en csak ezen particionalok, masolok nagy Amigas adatmennyisegeket

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Jún. 05. 13:40


Quoting: dh1
9 OSX-re free

for macOS X (10.8+)
sajna nem jo, osx 10.6 ig tudom hasznalni...azert koszi

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Jún. 06. 00:10


Quoting: dino
Fontos lenne, hogy 10.6 osx el mukodjon.


https://youtu.be/iJQ0oTFYaoM

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2019. Jún. 06. 19:45


Uj hirek vampire1200 :

URL

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2019. Jún. 06. 21:24


A Lotus Trilogia

URL

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Jún. 07. 02:25


Danke Dino és Thomas mester a hírekért! ;)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Jún. 07. 02:25


Retro.Land Mania - Amikor az Amiga volt az úr, a Lotus-sorozatnál jobb versenyjáték nem nagyon létezett. Olvassátok Grath nagyszerű cikket az Amiga legendás korszakából, amikor mindenki a Lotus tolta, vagy arra vágyott! ;)
http://retro.land/lotus-trilogia/

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Jún. 07. 02:46


A Retream-os srác új játéka... ami Amigára és C64-re nem jön ki! :(

https://youtu.be/Ffi7uiPBh0c


Na vajon melyik (C64) játékra hasonlít?

<< 1 ... 126 . 127 . 128 . 129 . 130 . 131 . 132 . 133 . 134 . 135 . 136 ... 186 . 187 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by chat forum software miniBB™ © 2001-2024