Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 126 . 127 . 128 . 129 . 130 . 131 . 132 . 133 . 134 . 135 . 136 ... 186 . 187 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Ápr. 28. 15:37


RTG teso, RTG! es az a par mhz elony sem kutya egy bonyolultabb midi eseten...
de nezzuk meg, hogy nez ki ugyan az a program classic 68k nem RTG Amigan...

https://youtu.be/lUqJ5JCpbVY

aze nem ugyan az...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Ápr. 28. 17:26 - Szerkesztve: yellowdog


Nem ugyanaz de nekem tetszik, hiszen én classic párti vagyok :-) Ami a midi-t illeti, ismételten hangsúlyozom, nem vagyok nagyon járatos a témában, szóval amit írok, lehet teljesen hülyeség, de! az első Amiga 500-asom idején megfordult a fejemben, hogy építeni kellene hozzá egy interfészt. Volt rajz is, meg minden, és nem is olyan bonyolult és eldicsekedhettem volna, hogy én csináltam. Mondjuk nem tudom kinek, de mindegy, szóval olvasgattam a midi-ről és mintha az rémlene, hogy maga a protokoll és a ~38kbps (ha jól emlékszem) sebesség ami nagyon behatárolja, a készülékek/csatornák számát, ezért gondoltam, hogy ezzel a feladattal egy gyorsító nélküli gép is megbirkózna.

siz
Tag

# Elküldve: 2019. Ápr. 28. 17:27


Quoting: dh1
RTG teso, RTG!

Egyébként nem is ez a durva. Hanem, hogy A600-ban RTG!! :) (és igen, én alapvetően Vampire-ben nem hívő ember vagyok, de pont egy ilyen célszoftvernél látom értelmét: az RTG-vel egészen nagy felbontásban is mehet, ráadásul komoly teljesítménnyel is)
Azért, amikor a Commodore megtervezte A300 néven nem tudom, hogy ki gondolta volna, hogy mit ki lehet hozni a piciből.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Ápr. 28. 17:33


Ok, ez az RTG dolog ez tetszik nekem is, 16:9 HDMI el tudnám viselni WB alatt na ;-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Ápr. 28. 19:07 - Szerkesztve: dh1


Quoting: yellowdog
Mondjuk nem tudom kinek, de mindegy, szóval olvasgattam a midi-ről és mintha az rémlene, hogy maga a protokoll és a ~38kbps (ha jól emlékszem) sebesség ami nagyon behatárolja, a készülékek/csatornák számát, ezért gondoltam, hogy ezzel a feladattal egy gyorsító nélküli gép is megbirkózna.


teso, az A600 szimplan ECS-ben magaval a szoftver feluletevel se nagyon nem birkozna meg... nem a midi vezerles mondana csodot, hanem a belassulo A600 es mindezt ECS-ben...

ehhez kepest a csoka videoin highcolorban fullHD-n vagy kozelito felbontasban roccenesmentesen megy a szoft
szerintem megvan az elvezeti erteke

Balage
Tag

# Elküldve: 2019. Ápr. 29. 03:58


dh1:
OK, megnezem mit tudok osszerakni cikk ugyeben.

MIDI:
A MIDI csak egy sima, soros adatatvitel, nem kell hozza Vampire. Nem "szabvanyos" atvitelt hasznal (31.25kbit), de Paula-nak ez nem gond ;) Atari Cubase/Creator/stb szinten megy szepen egy 68000/8MHz 1MB RAM, no HDD gepen, es anno C64-re is volt MIDI software. Ha valami limital, az a soros porton atpreselheto bitek szama: iskolai pelda a tobb savon tortento hajlitaskor (pitch bend) tapasztalhato "elcsuklas", de eloidezheti mas controller is, ahol a finom allitasok sok-sok uzenetet generalnak. Ezekre odafigyelve, alap 68k gepen sem kene gond legyen 16+ savos zenevel.
FullHD Vampire screen-en nyilvan nagyobb ablakot lehet nyitni, aminek megvannak az elonyei, ugyanugy, mint szovegszerkesztes, kodolas, grafikazas, stb eseten. Ofkoz nem mondom, hogy nem kene :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2019. Ápr. 29. 14:11


Na igen... a MIDI mar egy eleg regi dolog.
Volt regen egy project Muzix81 neven, ahol a rendszer szivet-lelket egy ZX81 alkotta. ;)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2019. Ápr. 29. 15:09


Amugy, franko dolog, hogy van egy free sequencer program Amigara is, de...

Itt is az a baj, mint alltalaban az osszes Amiga rendszeren, szinte barmilyen truletet nezunk: A vilag mar ugy elhuzott technologiailag, hogy a porfelho is elult reg.

Mirol is van szo esetunkben:

1. Egy modern MIDI szerkeszto program mar nem csak midi csatortnakat tarol, hanem audio-t is. Es mar nem csak CD minosegben, hanem akar 192kHz/24 bit felbontassal.
2. Virtualis hangszerek: Tok jo dolgok vannak mar, sok ingyenes is, amik boven felulmulnak par, a videoban hallhato hangmodult is akar.
3. Virtualis hang bementek/kimenetek/csatornak: Barmit lehet kotogetni barhova. Egy program hang kimenete lehet masik program bementete es mindezt ugy, hogy a jel kesleltetesi ideje meg nem lesz tul nagy.
4. MIDI over ethernet es mar meg is oldodott az emlitett 32.3 kBaud-os problema. De a virtualis hangszerekre is ugyan ez igaz: Tok jol mukodnek, amig a CPU birja.
5. Effekt plugin-ok
6. Raadasul mindez ugy osszecsiszolva, hogy egy kattintassal mentheto egy ilyen session.

Szoval, tenyleg nem akarom leszolni ezt igy, de aki kicsit is komolyabban akar foglalkozni elektronikus zenelessl, az komolyan korlatozza magat, ha egy ilyen A600-as rendszert akar hasznalni!

Balage
Tag

# Elküldve: 2019. Ápr. 29. 17:05 - Szerkesztve: balage


Ja, abszolut egyetertek. Verzett is a szivem, amikor ilyen Reason/VST cuccok elkezdtek megjelenni PC-n.

En amugy hw-parti lennek, de el kell ismerni a sw plugin-ek elonyet. Ha az ember 68000 alapu gepeken akar zenelni, akkor sajnos jonnek az ezzel jaro koltsegek. Ingyenes plugin-ek helyett muszaj megvenni a vasat, hogy megszolaljon valami... es lehetoleg nem csak egy vasat, hogy legyen nemi valtozatossag. Meg effektet, meg keverot...
Persze ha van otthon elfekvoben valami hangmodul, vagy egy olcso keyboard (Yamaha es Casio is sokaig MIDI-vel adta ki a kisbillentyus hangszereit), meg egy Amiga MIDI doboz, feltetlen erdemes osszekotni oket es klikkelni parat valami MIDI szerkesztoben.

Muzix81, bar ezt inkabb a Spectrum rovatba kene:
https://www.youtube.com/watch?v=SiloylCEeFk
Anno valami kiarusitason beszereztem a lemezt 5-10Ft koruli aron. Ez egy teljes LP, nem csak ez az egy szam van rajta. Ma is hallgathato.
Van valahol egy video a 80-as evekbol, ahol talan a rendszer egyik fejlesztoje demozza a Muzix81-et, vagy annak elodjet. Mai szemmel nezve is eleg hihetetlen dolgokat tudott. Most hirtelen nem talalom sehol.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Ápr. 30. 00:09


ugy a HDREC PRO-t megneztetek mar a sok duma elott? ;)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2019. Ápr. 30. 06:29 - Szerkesztve: dekanyz


Valami remlik, hogy probalkoztam vele...

Ugye, az alap lenne egy ilyen programnal (hogy jol lehessen hasznalni), hogy egy duplex hangrendszer legyen alatta! Mivel ezeket ugy hasznaljak, hogy felvesznek valamit, majd visszajatszas kozben hozza jatszanak, mig el nem keszul. Az AHI sajnos nem ilyen! :(

Edit: Eleg surun fagyott, ha jol emlekszem, de mar reg volt. Meg, eleg keves effekt volt hozza. Amugy igeretesnek tunt a project, de mar a kutya se fejleszti egy jo ideje!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Ápr. 30. 07:07


http://hd-rec.de/HD-Rec/index.php?site=screenshots

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Máj. 01. 02:49


talaltam par regi videot, mentem a felhobe, okulas kepp :D

ChainQ Amiga 2000-et mutat be a FixTV-ben (2003 kornyeke)
https://youtu.be/hSFG39FqyFA

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Máj. 01. 02:58


Jay Miner tribute
https://youtu.be/8xsHnvWaywg

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Máj. 01. 09:57


Quoting: balage
Muzix81, bar ezt inkabb a Spectrum rovatba kene:
https://www.youtube.com/watch?v=SiloylCEeFk
Anno valami kiarusitason beszereztem a lemezt 5-10Ft koruli aron. Ez egy teljes LP, nem csak ez az egy szam van rajta. Ma is hallgathato.

Na meg a Toccata, nekem is megvan a gyári kazetta, imádtam szinte az összes számot, rongyosra hallgattam <3 <3 <3
Micsoda idők voltak, TV BASIC, Mi és a számítógép könyvek és persze a műsorok, hmm... Na befejezem, mert még a végén nekiállok időgépet építeni... :-D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Máj. 01. 23:22


Lesz egy interjunk a Warp1260-at keszitokkel nemsokara.

Ide kernem az erdeklodok esetleges kerdeseit a termekeikkel kapcsolatban!

Kerem NE uljunk mint a bizonyos ize a gazban, tessek felvetni kerdeseket es mi rakerdezunk a sajat kerdeseinken tul!

Itt a lehetoseg! A heten varjuk a benneteket erdeklo kerdeseket!

Koszi!

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2019. Máj. 01. 23:52


Az ismertebb online kereskedőknél kapható lesz?
Vagy majd tőlük kell rendelni?

Részletfizetési lehetőség? :-))))

A három kérdésből az egyik kakukk tojás...….

mc68k
Tag

# Elküldve: 2019. Máj. 02. 07:21


Quoting: dh1
ChainQ Amiga 2000-et mutat be a FixTV-ben (2003 kornyeke)
https://youtu.be/hSFG39FqyFA


16 views only?!

Charlie nemcsak fanatikus, hanem ért is hozzá. :) Régen abban mérték a user-t, hogy mennyire ért a gépéhez (8 bites gépek, majd Amiga). És igyekezett is mindenki nem lamer lenni. :)

Egyszer voltam Laysoftnál is. Ő hova tűnt?

siz
Tag

# Elküldve: 2019. Máj. 02. 08:49


Quoting: mc68k
16 views only?!

Én biztosan nem kattintottam rá, mert láttam már régebben és most nem néztem meg. És nem sokan járunk ide, nem tudom, hogy dh1 hol promózta még.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Máj. 02. 11:06


Sracok. 2003-as video. Ezerszer volt a neten. Meg meg lesz is. Mint irtam csak mennek a felhobe. Emlekek. CD-ket meg eladtam... Szal... ;) nincs mit itt promozni! Csarli igy is sztar ;)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2019. Máj. 02. 16:47


En csak hulyeskedek, ha olyan embereket akartok nezni, aki mondjuk a ti Amigatokra is hatassal van, akkor nezzetek meg pl. ezt a friss Mike Battilana interjut, Stephen Jones-tol (ket ora tizenot perc, angol (nyilvan) es a community altal feltett kerdesekre (is) valaszolnak benne):

https://www.youtube.com/watch?v=fHjXwH53_Nk

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Máj. 02. 21:16


"Ezen az 50Hz-es..." Hát nem mondott hülyeséget, ha PAL akkor végülis 50Hz-es :-D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Máj. 03. 13:16


#2

Lesz egy interjunk a Warp1260-at keszitokkel nemsokara.

Ide kernem az erdeklodok esetleges kerdeseit a termekeikkel kapcsolatban!

Kerem NE uljunk mint a bizonyos ize a gazban, tessek felvetni kerdeseket es mi rakerdezunk a sajat kerdeseinken tul!

Itt a lehetoseg! A heten varjuk a benneteket erdeklo kerdeseket!

Koszi!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Máj. 03. 13:16


vettem Kukacmarci! thx

siz
Tag

# Elküldve: 2019. Máj. 03. 14:25


Quoting: dh1
A heten varjuk a benneteket erdeklo kerdeseket!

1. Mikor és hol lehet megvenni?
2. Mekkora darabszámban? Mennyihez van alkatrész?
3. Mi a várható ár?
4. Milyen feature-ök lesznek implementálva az FPGA-ban? Hogy áll annak a kódja?

Nekem hirtelen ennyi.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Máj. 03. 17:52


Ha jol tudom, 060 as cpu t elore kell elkuldeni nekik.
Ez nem valami komoly gepsoru sorozatgyartasra utal.
Tokozassal nem lehetne kerni, hogy itthol mar csak a CPU t kelljen belenyomni? Az FPG ba, hogy mit terveznek, engem is erdekelne.
Mennyire lesz kompatibilis a stuffokkal? Lesz annyira, mint pl a hasonlo kategoriaju Blizzardok, Apollok?

siz
Tag

# Elküldve: 2019. Máj. 03. 20:08


Közben visszanéztem dh1 eredeti írását, hogy RTG-t, audiot, IDE-t és USB-t terveznek bele. A videókon meg mennek vele a TBL 060/AGA demók, szóval nagy gáz nem lehet a kompatibilitással. Főleg, ha valami rendes RTG implementáció is lesz benne, akkor Charlie-val együtt én is adok egy vesét.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2019. Máj. 04. 12:29 - Szerkesztve: charlie


dh1:
Hirtelen az jut eszembe, hogy:

- Mennyire lesz nyilvános a programozói dokumentáció és vagy driverek/SDK? Aki ért hozzá, tud majd hozzá saját firmware-et, drivereket, programokat (különös tekintettel a beígért ARM acceleratorra, ami rajta van csak inakítv egyelőre ha jól rémlik), stb. írni?
- Az RTG tudni fog-e overlayt (PIP)?
- Engem is érdekel, hogy tokot beforrasztanak-e. Küldök tokot. Nullhatvanat nem küldök, az ki van zárva, részemről.
- Milyen nullhatvan .library-t lehet vele használni. Aki régi OS3.1-et használ, Csak a Thor-féle MMULib-esekre hagyatkozhat?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Máj. 04. 23:22


Koszonom mindenkinek a kerdeseket!
Mindenre rakerdezunk!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2019. Máj. 05. 09:16 - Szerkesztve: charlie


Ja, megegy kerdes:

- Lehet h. hulye kerdes, de megy-e patchelt 060-as Kickstart nelkul (szerk: 3.0 es 3.1 is), tehat 100% gyari boarddal.

<< 1 ... 126 . 127 . 128 . 129 . 130 . 131 . 132 . 133 . 134 . 135 . 136 ... 186 . 187 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by open source forum script miniBB™ © 2001-2024