Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 126 . 127 . 128 . 129 . 130 . 131 . 132 . 133 . 134 . 135 . 136 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Ápr. 17. 14:16


Quoting: alivemoon
Meg azért az is látszik, hogy minden Vampirt megvesznek ami elkészül, 3-4e db el van már adva. Ezért fizetnek az emberek. Akarom mondani szerintem az útobbi idők legsikeresebb amiga terméke.


Na, azert vagyunk itt egy paran, akiknek nem jon be a feeling....:D

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2019. Ápr. 17. 14:23 - Szerkesztve: alivemoon


Nekem van a 600-asban, azonkívül, hogy gyors és elég ram van, nem tűnik fel, hogy bármi nem stimmelne.
Talán az SD kártya hely mellet lehetne rajta egy USB.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Ápr. 17. 15:05


A nem beta AGA es az FPU nem hianyzik?

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2019. Ápr. 17. 15:21 - Szerkesztve: alivemoon


Nem éreztem szükségét hogy Gold3-at feltegyem, tök jó az RTG és FPU. Van 1200-asom, ha AGA kell. Majd ha azt mondják készen van akkor.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Ápr. 18. 14:57 - Szerkesztve: dh1


Quoting: dino
A nem beta AGA es az FPU nem hianyzik?


baromira nem, bar az FPU nem teljes de jatekok es demok szintjen is gyurjak a ma core-okat, igy eszmeletlen sok jatek es demo megy hibatlanul.

a meg nem publikus magok videoirol meg kibajol latszik mennyire utos lett tole egy egy A500 vagy A2000 (A600 is de ott maceras az egesz beepites), es CD32 jatekok CD-rol kattra mukodnek kivaloan A2000-bol, vagy Genetic Species CD-rol zenevel valam ielkepeszto sebesseggel es szepseggel fut egy nem AGA-s gepen ...

https://youtu.be/T3YBhRYjEho

Szoval persze, lehet keresni a hibat es talalni is a Vampire V2-ben, es azt is tudjuk, hogy nem lesz soha 100%-os az FPGA helyhiany miatt, nade amit most ad RTG-vel az mai szintre emeli egy A5/6/2000-er hasznalati lehetosegeit.

Kiba mod teszik, hogy vmi talan francia zenei producer a setupjaban ahol szinte csak mai modern hangkelto cuccok vannak, annak a kozepen egy A600 Vampire V2-vel vezerli ezt az egesz miskulanciat egy FullHD-s teven kiba nagy meretben egy egyebkent eleg modern kinezetu nativ Amigas midi (nem ertek hozza) programmal. Bazzeg akkora szintemeles ez annak a gepnek, hogy aki nem tudja elfogadni az inkabb hagyja :)

UPDATE: a video az A600 zenestudiorol (nem ertek hozza de nem tunik szarnak a progi, amugy free!)
https://youtu.be/cPAFxm36Tj8

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2019. Ápr. 20. 21:25


@dh1: elvben van már midi interfészem amigához, meg pár szintetizátor is akad. Valamit összerakok, aztán megnézem, hogy mit lehet ezzel okozni. Annak ellenére, hogy zenélni egyáltalán nem tudok, soha nem is próbáltam, meg a midihez sem értek egyáltalán semmit se, csak kábelt csinálni. :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Ápr. 24. 02:45


Tower Mania - Egy ritka változata került fel Amiga 3000T-nek ma a bigbookofamigahardware.com-ra. Egy A3000T-040, mely a sima Torony háromezrek 040-es változata. Érdekessége eme nem mindennapi, különleges verziónak, hogy már gyárilag 3.1-es KickStartot kapott. És gyárilag egy A3640-es turbót! A gép alacsony sorszáma azt sugallja, hogy nagyon kevés A3000T-040-et gyártottak, közvetlenül az A4000T-k előtt. Felfogható a gép egy 3.1-es KS és hw teszter gépként is mielőtt az A4000D és T-ekben szériába nem került a 3.1, az A3640 és a T kialakítás. Az utolsó Commodore Amiga géphez a Commodore féle 4000T-hez éles teszt gépként is funkcionált.

https://www.bigbookofamigahardware.com/bboah/product.aspx?id=3062

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2019. Ápr. 24. 22:37


Dh1 koszi az a600 midis videot. Seggreultem tole! Nagyon komoly cuccok vannak ott.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2019. Ápr. 25. 07:56


Quoting: thomassd
Seggreultem tole! Nagyon komoly cuccok vannak ott.

Kár, hogy a zene ami a videó alatt szól elég fosch ;-).

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2019. Ápr. 25. 09:25 - Szerkesztve: dekanyz


Quoting: adsr
Kár, hogy a zene ami a videó alatt szól elég fosch ;-).

Szerintem ez egy regi cucc. Marmint, nem csak az Amiga, hanem azok a midizheto hangmodulok is. A hangzasa is ennek megfelelo!

Mondjuk, a lenyegbol ez semmit nem von le, mivel ugye ez a video az Amiga midi-s kepessegeit hivatott megvillantani, a midi meg olyan, hogy a vegeredmeny nagyban fugg a felhasznalt szintiktol.

Amugy, ha a srac eladna a cuccat es venne 1 db korszeru(bb) mondjuk Yamaha szintetizatort az aran, akkor utosebb demot is tudna csinalni!

Edit: Jobban megnezve tenyleg komoly a cucc es elmarad a hangzas az elvarhatotol! Leragadtam annal a ket Akai-nal a legelejen.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Ápr. 25. 10:47 - Szerkesztve: dino


dh1 keresere toroltem a hozzaszolasom...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Ápr. 25. 14:55


Quoting: dino
Szoval roviden, itt a felvetelen nem az Amiga hangjat halljuk, hanem a tobbi berendezest, az amiga csak megjelenit, vezerli a jeleket. Nemtom ertheto voltam e? :)


en ezt a postot torolnem, senki nem hulye ennyire hogy a Paulanak tulajdonitja a zenet ami szol, millios cuccokkal a hatterben ;)

itt a Vampire-n futo, egesz pofas, midi sequencer a Horny bemutatojat lathattuk...

a lenyeg, hogy akar egy 25 eves gepen is lehet modern eszkozokkel modern zenet kesziteni fullHD tamogatassal

68k progi de igazan RTG kornyezetben mutatja meg mit tud!

Quoting: adsr
Kár, hogy a zene ami a videó alatt szól elég fosch ;-).


teljesen korrekt zene

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2019. Ápr. 25. 15:02


Quoting: dh1
millios cuccokkal a hatterben

hm? :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Ápr. 25. 15:08


Quoting: dh1
millios cuccokkal a hatterben ;)

:D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Ápr. 25. 15:11


Quoting: dh1
en ezt a postot torolnem, senki nem hulye ennyire hogy a Paulanak tulajdonitja a zenet ami szol, millios cuccokkal a hatterben ;)


Ok, toroltem :)
Bocsanat, hogy hozzaszoltam, legkozelebb nem fogok...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2019. Ápr. 25. 15:12


Mondjuk en a Yamaha cuccait ismerem. Az a Motif ES rack jo cucc lehet! Azt elfogadnam, de az is boven 100e Ft alatt van. Viszont, a Motif engine egy legendas valami, szoval szvsz a Yamaha ezt a zenet/minoseget erosen kikerne maganak!! :)

Balage
Tag

# Elküldve: 2019. Ápr. 25. 15:49


Hacsak a hangszerek nincsenek "retro-arban" (M1R, Akai), akkor a vampirositott A600 messze a legdragabb cucc az asztalon :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Ápr. 25. 15:50


tok mindegy, hogy 1 misi vagy 100 000, de azert ne nezzen mar egy tagtarsunk hulyenek minket nyiltan dino teso! :)

vki aki otthon van ezen cuccok ertekeben, az szamolja mar ossze de ez miert is lenyeges???

a gaz ott van sracok, hogy pont nem ez a kulcs de ti megis leragadtok a leglenyegtelenebb pontoknal, belekotve, szettrollkodva ...

komolyan neha mar kezdem temetni a Spiritet ...

szakmai kerdesben vagy suru kuss van, vagy ertekelhetelen butasagokrol megy az ertekezes ... bammeg

tessek mar osszeszedni magatokat, ti vagytok a magyar Amigas Elit (nem az urhajo szimulator :D :P )!

:P

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2019. Ápr. 25. 20:35


Gyerekek ne csinaljatok mar ezt! A vitat hagyjuk a pc seknek.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2019. Ápr. 26. 09:21


Nos, a zenéhez csak annyit, (stílustól függetlenül), hogy semmi olyan nincs benne, ami miatt azt lehetne mondani, hogy tyűha! Tisztességes iparosmunka, fogalmazzunk úgy, bár az én véleményem közelít az első kijelentésem felé ;-) (Igaz, ott már benne van a szubjektivitás is!).
Ha egy zene jó, tök mindegy milyen stílusban íródott, már az első pár hang után ott vagy benne. Érzed, hogy a tiéd! Itt semmi ilyen nincs, attól függetlenül, hogy Amiga 600 felügyelete alatt készült régi hangcuccokkal.

És igen DH1, a lényeg a technika, de ha már zene szól, egyből jön a zene kiváltotta hatás is!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Ápr. 26. 11:26


ADSR: Ezzel csak az a baj, hogy te egy egyeni velemenyt hangoztatsz, mikozben ez egy Amiga szakmai forum es epp nem zene ugyben! Az, hogy kibol mit valt ki a zene az maganugy... Mikozben azt kellene meltatni, hogy RTG-n, nagyfelbontasban, gond nelkul megbirkozik ezzel egy Amiga. Szoval az A600 meltatasa avagy Vampire-saga miatti szidasa (pedig ezt legtobben barmifelele tapasztalat avagy nulla hozzaertes mellett hangoztatjak hiszen NINCS is Vampire-juk, khm... ;) :P ) lenne ezen forum tiszte. De hogy hogyan jon ide mas zenejenek megitelese - azt baromira nem ertem -, hiszen a ful mint halloeszkoz szubjektiv iteletet jelent egy nem zenei forumban. Ez korrekten - legyen az barmilyen is a zene -, ugy nez ki, hogy mennyire klassz is az, hogy lehetosegunk van egy A600 segitsegevel pro midi eszkozoket vezerelni es azzal mai, modern munkat is akar elvegezni. S ti mint zenei szakemberek miert is nem nyitottatok egy posztot kitargyalva az Amiga es a zenekeszites lehetosegeit hw / sw oldalrol pro es kontra targykorben?! Jah, mert ez elosegitene a Spirit ismeretterjesztoi munkajat... De ez egyebkent idobe kerul, es egyszerubb trollkodni? Megertem, ez egyszerubb :P En bot fulu vok, zenelni nem tudok de a minosegi zenet meg tudom kulonboztetni es ez nem a zene stilusatol fugg. Az az A600 tuti tudna jazz, heavy metal, d'n'b vagy barmi mast hibatlanul levezenyelni, de ez subjektiv, nem celja a Spiritnek eldonteni ezt. Nekem tetszenek ezek a zenei programok Amigara, szivesen olvasnek rola, akar a Mania oldalain is avagy itt a forum nyilvanossaga elott. En viszont nem ertek hozza. Szoval itt egy ur az ismerjuk meg az Amigat targykorben! Ki vallalja fel?!

Thomas, ez nem veszekedes. Eszmet cserelunk ;)

Balage
Tag

# Elküldve: 2019. Ápr. 27. 12:02


Bolhabol elefant. Szerintem aki megnezete/hallgatta a videot, az pontosan tudja, hogy ADSR mire gondolt :)
Szerintem is bazi irritalo a zene, foleg, hogy masodik megnezes ota nem megy ki a fulembol.
Az A600 es a sequencer progi erdemeit senki sem vitatta.

Horny-t probalta esetleg valaki?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Ápr. 27. 13:01


Ennek a vampiron futo daw nak amugy mi a neve pontosan?
Lehet kiprobalnam...

Balage
Tag

# Elküldve: 2019. Ápr. 27. 14:44 - Szerkesztve: balage


Horny: http://aminet.net/mus/midi/horny-68k.lha
Kell neki ClassAct/ReAction, meg camd.library: http://aminet.net/mus/edit/camd.lha
En AmigaForever OS 3.x alatt probaltam, ott csak a library-t kellett bemasolni.

Edit:
Itt van par project, amit be lehet tolteni a szerkesztobe, hogy ne csak az ures ablakot nezzuk :)
http://aminet.net/mus/midi/horny-base.lha

Edit2:
Elobb ez utobbit (horny-base.lha) kell kicsomagolni, es a beletenni a horny-68k.lha tartalmat.

Elesben most nem tudom kiprobalni, elo kell keresnem a Pyramid MIDI dobozkamat ;)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Ápr. 27. 16:36 - Szerkesztve: dh1


Quoting: balage
aki megnezete/hallgatta a videot, az pontosan tudja, hogy ADSR mire gondolt :)
Szerintem is bazi irritalo a zene


nem, mire gondolt?
es hogy jon ez ide?
ki vallalja a cikket?

jah, suru kuss... :)

amugy ott a HDRec is amibol van free es egy fizetos pro verzio

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Ápr. 27. 19:28


Koszi

Balage
Tag

# Elküldve: 2019. Ápr. 27. 19:53


Epp az elobb trolloztad le a hozzaszolokat, de gondolom reszedrol ez csak eszmecsere.

Mit szeretnel olvasni a cikkben?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Ápr. 27. 20:02


balage

nem EN voltam az aki kedvesen leszolta a zenet, majd a "millios" hangszerarzenalon koszorulte a nyelvet ... de a temahoz erdembeni megynyilvanulasa nem volt ... de lenyelem, mint eszmecsere, pedig nem a volt... ugye Balage tudod mire gondolok ... :D

Mivel te vagy a szakerto, az altalad megirt cikk barmely sorat es tartalmat szivesen olvasnam! ;)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Ápr. 27. 20:35


Kiss Gábor tollából:

"Nemreg volt egy beszelgetesem egy masik csoportban John Hertell-el es Paul Rezendes-sel a 112MB memoria bovites versus a 256MB BigRamPlus-rol egy Amiga4000-ben.

Keszitettem egy par tablazatot es grafikont osszehasonlitasokkal es kibovitettem a "112MB memoria bovites" doksimat egy Performance Test resszel, ami tartalmaz mas osszehasonlitasokat is. A fent emlitett ket konfig osszehasonlitasa - egy A3660+r6 felhasznalasaval - a 47. oldalon kezdodik.

Ha erdekel a tema, akkor itt erheto el a doksi (a tartalom angolul irodott, remelem ez nem ront az elvezeti erteken)"

http://bit.ly/A4000_112MB_upgrade_supplmtry

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Ápr. 28. 10:00


Próbálok anti-troll (tényleg) és midi ügyekben sem igazán járatosként hozzászólni illetve kérdezni, szóval miért kell ehhez egy Vampire kártya? Lehet nem jól látom, de itt végül is az Amiga "csak" egy midi vezérlő, vagy nem?

OFF
A zene tényleg egy nagy nulla, ha már szinti, akkor min. ilyesmit hallgatok, szerintem ezt is le tudná vezényelni az Amiga :-)

<< 1 ... 126 . 127 . 128 . 129 . 130 . 131 . 132 . 133 . 134 . 135 . 136 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by PHP forum software miniBB™ © 2001-2024