Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 117 . 118 . 119 . 120 . 121 . 122 . 123 . 124 . 125 . 126 . 127 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Nov. 16. 23:24


mivel nem szaggat, max lassab, nem ertem "ertekes" hozzaszolasodat ... ja nem, idezetedet ... mert konkret hozzaszolas nem sikeredett ;) :D

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2018. Nov. 17. 14:46


Kipróbáltam a BarbarianPlus-t A600(2MB Chip)+FuriaEC020 kombóval.
Háááát... Hifi kikapcsolás kicsit segített, de az animációk állhatnának több képkockából. Lehet csak megszokás már a folyamatosabb anim, de nekem kicsit vérszegény így. Tuti élvezhető ez egy alap A500-on?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Nov. 17. 15:20


Hifi kikapcsolasaval kb Moonstone szinten van. De a sarkanyos scene azt is kicsinalja... De amugy 030on legalabbis teljesen jo.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Nov. 17. 23:11


Starquake Mania - Itt van még egy új Amiga kiadás / port. Egyszer már megjelent, de most a javított Starquake V1.1 jött el Atariról, a hős Galahadal és barátaival! Amigához igazított zene! EAB széria!

Töltsétek!
https://www.dropbox.com/s/zdavumbyjxphcgw/NEWSTARQUAKEFINAL.ADF?dl=0

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Nov. 25. 00:24


The Chaos Engine Mania - A klasszikus The Chaos Engine átalakul 3D FPS-é?

Nevetséges ötlet. Miért? ... Chaos Engine 3D FPS-ként? Nem is butaság!

A készítő, Cherno egy korai alfa verziót kiadott, ahol egy Doom szintet lehet bejárni a Chaos Engine alapján, szépen, 3D-ben megépítve. Ez egy csodálatos projekt lehet, ha révbe ér a screenshotok alapján legalább is úgy néz ki!

A Chaos Engine Doom 3D projekt ZDOOM-ra épül. A ZDoom egy továbbfejlesztett Doom port Windows, Linux és OS X-re és persze Amigára is! A GZDoomBuilder segítségével épülnek az új pályák.

Az ötlet egyébként egy 3D-s Chaos Engine pálya animgif megoldásából indult... Lásd: https://tinyurl.com/y7eh896u

A fegyvereket gondosan modellezték eredeti, pixeles ősük alapján. Néhány grafikát is át kell alakítani, vagy akár létre kell hozni a semmiből.

Chernonak sajnos úgy tűnik, nincs sok bizalma a többi szint létrehozásában. Ennek oka az, hogy elég nehéz az Amigas eredeti átültetni 3D-be, túl nagy munka. Minden csapdát és puzzle elemet le kell szkriptelni. Tehát a szerző nem tűnik túl pozitívnak a további fejlesztés okán! Bízzunk benne, hogy meggondolja magát!

Forrás: distrita.com
Az Alfa pálya: https://tinyurl.com/yac7v67z

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Nov. 27. 02:00


CD32 Mania - 2016 elején volt a 25. évfordulója a DMA Design híres játékának, a Lemmingsnek. A Psygnosis által kiadott játék a 90-es évek elején elsősorban Amigán, majd Atari ST-n és PC-n aratott óriási sikert! Sokak szerint az egyik legjobb játék amely valaha megjelent! (van benne valami!) Sok kék, zöld hajú Lemmingssel kellett minden pályán minél kevesebb lemming veszteséggel a kijáratot elérned. Amiga Jay elkészítette a "The Ultimate Lemmings Collection"-t CD32-re, mely nem hivatalos kiadás természetesen, de egyik CD32 mellől sem hiányozhat ez a válogatás. Nem csak a Lemmings kereskedelmi játékai kaptak helyet a korongon, hanem demok, PD-játékok, praktikák és slideshowk. Most mind a 69 Lemmings zeneszámot meghallgathatjátok a 6 hivatalos játékból és ami nagy szám, hogy magában foglal egy soha nem használt eredeti Lemmings zenét, amelyet a szerzői jogok megsértése miatt eleddig visszatartottak! Yeah! Érdemes egy CD32-t beszerezni (de persze bármely Amigán mountolható / futtatható az ISO file ;) )!

Letöltési linkek itt: https://cd32covers.blogspot.com/2018/11/unofficial-cd32-release-ultimate.html

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Nov. 28. 03:29 - Szerkesztve: dh1




Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Nov. 29. 11:16


Köszönjük! :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Dec. 05. 04:38 - Szerkesztve: dh1


RPG Mania - A Double Sided Games bejelentette a harmadik játékát, ami 2019-ben jelenik meg - Amigára! A The Shadows of Sergoth egy dungeon crawler, RPG Commodore Amiga 500-ra, 1 MB RAM-ral (igen, létezik ilyen csoda :D ). Egy Amstrad CPC 6128 játékon alapul, annak a "remake"-je!

Saul Cross (grafika és hang) és a Colin Vella (kód) már aktív a projekten dolgoznak! Ez hatalmas munka, de az eredeti szerzők által átadott óriási dokumentációnak köszönhetően könnyebb lesz a játékot Amigára átültetni.

Természetesen az Amiga szélesebb körű lehetőségeket kínál számukra, és meg is próbálják azt teljesen kihasználni, új funkciók hozzáadásával, szebb grafikával, jobb hangokkal.

A játék főbb jellemzői:
- A szabályok a Microlite20-án alapulnak, ami az Advanced Dungeon & Dragons leegyszerűsítése.
- 3 nehézségi szint
- 24 varázslat
- A karakter legfeljebb 20. szintű lehet
- 5 különböző faj: emberi, elf, törpe, fél-ork és emberi gyík
- Mentési lehetőség
- Automata térkép
- 16 szint

https://tinyurl.com/y6wa8mhs

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Dec. 05. 08:17


Quoting: dh1
RPG Mania


Szuper! Tenyleg, arrol te tudsz valamit, hogy az EvilsDoom anno miert nem keszult el a felujitott garafikaju valtozattal? Ugye azt igertek, hogy real 3D s ek lesznek a labirintusok, kap mindenfele CPU tamogatast es az egesz RTG s lesz.
Sirok, miert nem lett ebbol semmi?

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Dec. 05. 10:42


dh1
Ez biztos előbb megjelenik majd, mint a Legacy :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Dec. 06. 21:27 - Szerkesztve: dh1


Segítsetek!
"Sikerült hozzájutnom egy Amiga 1200 típusú alapgéphez viszont hiányzik minden periféria hozzá beleértve a tápegységet is. Túrkeve térségében ha van valaki akinél esetleg tesztelhetném, hogy működik e az nagyon jó lenne."

Valaki ha tud Túrkeve vagy Szolnok környéki Amigást - új kolléga keres segítséget -, egy teszt erejéig. Aki tud segíteni szóljon plz!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Dec. 07. 09:54 - Szerkesztve: dh1


bazzeg este irtam egy hozzaszolast az Evils Doomrol es szoren szalan eltunt ... wtf?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Dec. 07. 13:25 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
bazzeg este irtam egy hozzaszolast az Evils Doomrol es szoren szalan eltunt ... wtf?

Nem en voltam, most jozan vagyok :D... de szivesen olvasnek valamit, mert semmit nem tudok :O

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Dec. 07. 14:36 - Szerkesztve: dh1


Az elod a sima Evil's Doom nem jott ki (hivatalosan). Az uj kiado a Titan felkarolta a nem tul jo allapotban levo Amigas jatekpiacon ezt a jatekot. Uj animaciokat akart, uj 3D engine-t, minden VGA kartya tamogatast, uj ficsoroket, ALL68k es PPC tamogatast. '98 volt a kiadasi datum. Az Olympia a keszito, el is kezdte a pimpelest. De a leadasi hataridore kapott utolso beta valtozat hemzsegett a hibaktol. Pl. ajtokhoz nem voltak meg a kulcsok a foellenseg nem volt legyozheto, egyeb csunyasagok. Mivel a jatek full assemblyben kesztult, a Titan rendszerbarat elvarasa es minden VGA tamogatasa eleg alomszeru volt, kb. lehetetlen volt kivitelezni gepikodban (koderek hozzaszolhatnak). 3D real time engine is tulzas volt, sima allokepes, renderelt "3D" lett mint a legtobb dungeon crawlerben akkoriban 16/32 biten. Aztan az Olympia elhagyta a baltaszeruen sullyedo Amiga jatekpiacot, ott hagyva a Titant a bugos betaval. Igy a jatek nem kerult kiadasra. Mig nem a Titan engedelyevel valamikor a 2000-es evekben a nemileg javitott valtozatot ingyen szabadda nem tette, melyet egy francia amiga programozo - a Meynaf neven - tobbnyire bugmentesse tett es levette a kod vedelmet... addig csak kaloz verziok terjengtek. Youtubeon van vegigjatszas kozel 60 video, nem kispalyas... Persze tenyleg eleg bugos a jatek ... tobb verziot beszereztem de baromi instabil volt mind, es a legtobb passwordot kert, Meynaf javitasa sem tul stabil - nalam.
Illetve barmennyire is szep volt, eleg vontatott jatekmenete volt, a dunegonok is a grafikara lettek kihegyezve nem a nagysagukra... Legacyban pl. sokkal nagyobb a mozgasi szabadsag, a jatek nagy reszet a "3D" terepen toltod, allokepet csak vasarlasnal, beszelgeteseknel latsz...
Az igert atvezeto animok nem kerultek bele a jatekba, pedig 98-ban a Titan kiadott egy teaser videot ahol tobb a jatekban szereplo allokep animalva is szerepel, tehat keszultek, keszultek ... csak. Hat kb. ennyi...
Remeljuk a Legacy tulszarnyalja majd, mind grafikaban mind jatekmenetben... egyszer...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Dec. 07. 14:59 - Szerkesztve: dh1


Jah, azota lett 3 ujabb kiadas belole:
Az elso verzio a HOBRING kiadas, amelyet egy kulonallo exe fajl letoltesevel lehet futtatni, de a HWA kiadasa hosszu ido ota v1.8-nal megallt.

A kovetkezo kiadas egy Amiga HD-re telepitheto csomag, amelyet a Dlfrsilver allitott ossze, kicsomagolhato egy Amiga konyvtarba, és futtathato a StartSaga ikonrol. Nekem fagyott...

Es van a regota PC-re Amiga jatekokat "kiado" ... "The Company.pl" kiadasa. Mely X86/64 win peceken futtathato, tulkepp a jatek es egy winuae egybecsomagolva. Szinten instabil, gyakori jatekallas mentes erosen ajanlott!

Az Evils' Doom SE gepigenye:
A1200 + 030 + 32 mega ram

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Dec. 07. 16:36


update:
a "The Company.pl" kiadas frissitve lett es eddig nem fagy win7 alatt sem...
mas kerdes, hogy a jatek maga tovabbra is bugos :)
elso 10 percben szembe jott egy beszelgetesben egy lengyel szoveg is ... :D

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Dec. 07. 18:08


Quoting: dino
mert semmit nem tudok :O

Csak inni... :-D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Dec. 07. 22:26 - Szerkesztve: dino


dh1

Hm, erdekes tortenet. Jo lett volna rendes 3D s mozgas a dungeonokban, legalabb azt megcsinalhattak volna, mielott elsullyed az a hajo.
Valahol anno a BNAK ban is cikkeztek a jatekrol, termeszetesen ok is bugosan jatszottak vegig, meg volt, hogy egy dungeonban hogy kall atjutni, valami oszlopnal, vagy hol. A jatekallason kellett valamit programozni, hogy at kerulj a masik o!dalra, vagyis, hogy egyatalan tudj tovabb menni a jatekban, egyebirant agyon fenyeztek a cikkirok a jatekot, hogy egyedulallo, kulonleges stb...
Arra en is emlekszem, hogy a dungeonban neha meg porralolto keszulek is volt felakasztva a falra, es hasznalni is lehetett. :D de kb ennyi maradt meg. Lehet elo kene ujra szedni...?
Ha mar felhoztad a Legacy t. Tenyleg, az milyen stadiumban van?
Koszi, az infokat.

Quoting: yellowdog
Csak inni... :-D

Jaj, megvaltoztam, most is jozan vagyok :)... lehet azert, mert menni kellett a kolykomert? :D
Viszont ma probaltunk a zenekarral, es hoztak nekem a tobbiek jo sok sört..szal egyre tobb eselyem van ujra besörözni... :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Dec. 07. 23:46


dungeonban porolto? ez egy fantasy rpg, nem hennem, hogy porolto lenne benne :)

Legacy... varunk... nem az en tisztem az allapotot kihirdetni.
En csak tesztelesben segedkeztem.
Meg par grafika.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Dec. 08. 15:37


Quoting: dino
egyre tobb eselyem van ujra besörözni... :D

Nagyon helyes, én is rajta vagyok :-) gyerekek "átültek" PS4-re így most két sör között tudok egy kicsit olvasgatni... Egyébként APA mennyire jön be? ;-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Dec. 08. 17:24


Quoting: yellowdog
Egyébként APA mennyire jön be?


Nekem elegge "fuszeres" sima soroket jobban szeretem.
A szlovak , es az osztrak sorok szamomra a legjobbak...😁
Viszont a borsodi sorrel buntetni lehet. Nekem az kritikan aluli.
de inkabb ne basszuk szet ezt a topikot, ha sorozni akartok, hogy kinek mi a legjobb, menjunk at az offtopikba inni. Egyebirant, egeszsegetekre 😀

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Dec. 08. 20:03


Urak, ne ebben a topicban plz... tessek egy alkoholozalo topicot nyitni ;)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Dec. 08. 20:03


Ha ma egy videó lesz amit megnézel, ez legyen az!

https://youtu.be/zB_UZsJUbwQ

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Dec. 08. 20:22


Quoting: dh1
Ha ma egy videó lesz amit megnézel, ez legyen az!

Vajon a Google ismeri a szövegkörnyezetet? Rányomtam a linkre és SÖR-reklámot dobott be a youtube. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Dec. 09. 17:21


Quoting: siz
szövegkörnyezetet


en mar barmit el tudok kepzelni :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Dec. 09. 17:36 - Szerkesztve: dh1


A Commodore Amiga nemzetközi csoport Amiga megoszlása 2000 főre vetítve (egy személynek lehet több gépe is, torony és egzotikus gépeket nem számoltak külön, csak egyben, tehát az A4000T A4000-nek minősül):

A500......479 db
A500+....135 db
A600......232 db
A1200....474 db
A1000......99 db
A2000....151 db
A3000......82 db
A4000... 137 db
CDTV .......71 db
CD32......139 db

Chipset megoszlás:
OCS......729
ECS......520
AGA......750

OCS + ECS összevonva....1249
AGA................................750

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Dec. 09. 19:13


Quoting: siz
Rányomtam a linkre és SÖR-reklámot dobott be

OFF lenne ezért nem nevezem nevén, de nekem is. Azééé ez lehet több mint véletlen, hmm... ON

Azt a 232db főt soha nem értettem meg...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Dec. 09. 19:44


Quoting: yellowdog
Azt a 232db főt soha nem értettem meg...


hm?

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2018. Dec. 10. 06:17


Quoting: dh1
Quoting: yellowdog
Azt a 232db főt soha nem értettem meg...

hm?

Szerintem az A600 tulajokra gondol...

<< 1 ... 117 . 118 . 119 . 120 . 121 . 122 . 123 . 124 . 125 . 126 . 127 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2024