Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 117 . 118 . 119 . 120 . 121 . 122 . 123 . 124 . 125 . 126 . 127 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Nov. 12. 14:00


3.9 alatt Blizz turbinaval fastramban akarhany RAD-ot nyitok

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Nov. 13. 05:33 - Szerkesztve: dh1


Quoting: dino
@dh1:segits! Te vagy a gemer :)


a jatek nem lassu, teljesen jol megy itt nalam (B1230/50), fluid az anim, gyorsitani lehet ha hifi hangot kikapcsolod... de majd megnezem 060-on

amugy ne felejtsuk el, hogy ez nem nullarol ujrairas, hanem csak gfx-ileg feljavitott valtozat, de siman Moonstone sebesseggel megy, varhato optimalizalt valtozat, ez csak v1.0 ;)

nem figyeltel, nem utesvaltasnal hanem ha barmelyik jatekos foldet fog akkor megremeg a kepernyo, jo effekt bar nem tudom a csik alul design avagy hiba-e

500-ason pont ugyan igy megy

mellesleg a Moonstone nem gyorsabb (BP hifi off), direkt megneztem

NTSC 1200esen kozel 20%-al gyorsabb mint minden NTSC jatek (minden PAL jatek 12-20%-al be van lassitva az europai valtozatokhoz kepest minden geptipuson, legyen az Nintendo, Sony stb.)

nalam eszrevett hibak:
- ha joyal valasztasz a menuben menupontot a kovetkezo oldalon mar nem megy a joy iranyitas csak ha egeret megmozgatod
- lemezkep a betoltes elott felvesz kulonfele szinu pixeleket
- sarkanynal tenyleg belassul :) de csak ott
- lehet csalni avagy az AI nem tul okos
- foellenfel amikor eltunik az utana marado felhoket megutve talalatnak veszi

a 6 lemez valid, majdnem 3 mega a teljes jatek, lehetne tomoriteni, de gondolom idoigenyes lenne egy kitomo algoritmus

szal akinek baja van vele, lehet jobbat irni, nem csak dumalni ;) :P

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Nov. 13. 08:41 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
gyorsitani lehet ha hifi hangot kikapcsolod...


En igy nem probaltam, amugy az a tapasztalatom, hogy elkezdodik egy elfogadtaho sebesseggel, es a meccs kozepetol erezheto a darabossag.

Quoting: dh1
nem figyeltel, nem utesvaltasnal hanem ha barmelyik jatekos foldet fog akkor megremeg a kepernyo


de figyeltem, a szaggatot vonal az aljan, arrol van szo, nem a remegessel van bajom.

Quoting: dh1
nalam eszrevett hibak:
- ha joyal valasztasz a menuben menupontot a kovetkezo oldalon mar nem megy a joy iranyitas csak ha egeret megmozgatod


Igen kozben azota ezt a hibat en is felfedeztem, itt is ugyan ilyen.
Ezekszerint nem csak nallam okoz anomaliat :)

Quoting: dh1
- lehet csalni avagy az AI nem tul okos


Nekem az AI vel nem volt bajom, az kurvajo, hogy ha csak a fejet csepelem a masiknak, akkor egybol feltartja a kardot vedekezes keppen es nem enged oda tobbet utni...
Te mire gondoltal, hogy nem tul okos?
A foellenig nem jutottam, mert tok bena vagyok :)

Quoting: dh1
szal akinek baja van vele, lehet jobbat irni, nem csak dumalni ;) :P


Inkabb befogom a pofam, amugy is, csak egy velemeny volt.
Lehet masnak semmi baja vele...
Ha nem tetszik a velemenyem, akkor legkozelebb nem irom ezt sem, hanem megtartom magamnak...ennyi.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Nov. 13. 14:02


2D-nek alap(!) gépen sem szabadna szaggatni, b.sszus, Amigáról beszélünk...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Nov. 13. 14:18 - Szerkesztve: dh1


Nem is szaggat! Mirol beszelsz?
Kiprobaltad, vagy csak megint a sor mellol? ;) :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Nov. 13. 14:30


Quoting: dino
Te mire gondoltal, hogy nem tul okos?


Legugolsz es lab magassagban suhintasz csak a kardal, - es semmi mast nem csinalsz -, minden ellen jon, megvagod a labat, visszahokol, majd ujra nekiiramodik, de megvagod a labat, mindezt lefele huzott joy es fire. Kesz, serules nelkul a foellenig le lehet nyomni. Viszont igy joval kevesebb pontot ad mintha fejlevagassal gyozol. Foellen meg szivatos, de az eltuneskori felhobe csapas is sebez, szal igy mar kivitelezhetobb.

Ujabb, hiba, hiscore listat nem menti el, bar nem neztem hatha a file esetleg irasvedett (nem floppyrol installaltam, hanem a hardfilet emeltem at)...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Nov. 13. 14:59


Nekem mar a masodik palyan leuttek a fejem a picsaba..aztan jott a torpe elhuzta a testemet, a fejemet meg kifocizta a kepernyorol... :D

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2018. Nov. 13. 17:02


Én simán felmásoltam a fájlokat a Barbaraian+ lemezekről egyenként, egy mappába, és simán működött a játék. A megremegő képernyőnél látható csíkozódás bug sima Amos bénázás, el lehetett volna kerülni. Ha megfigyelitek, akkor látható, hogy van amikor a háttér egy része (2-3 pixelsor) látható ott valamikor.
Nekem kicsit lassúnak tűnik, A1200, Blizzard1230, 32MB konfigon.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Nov. 13. 19:22


Quoting: dh1
megint a sor mellol? ;) :D

Mi mellől? :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Nov. 13. 19:29


Quoting: adsr
Nekem kicsit lassúnak tűnik


pont Moonstone sebessegu, kapcsold ki a hifit

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Nov. 13. 19:30


Quoting: yellowdog
Mi mellől? :-)


neked mar mind1 :D

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Nov. 13. 20:01


Ja, itt b.szom a rezet ebben a büdös, koszos, szürke szék(let)esfővárosunkban egész héten... Mondjuk a szállás nem rossz, D. Hotel Aréna, de itt meg reggel kinézek az ablakon, hát egy kiba-nagy UFO száll le mellénk... :-D Na de a lényeg, elhoztattam volna (neked) a genlock kártyát... ;-)

Aragon
Tag

# Elküldve: 2018. Nov. 13. 22:31


Quoting: dh1
Barbarian Plus HDF
https://tinyurl.com/y8668ubm

Köszi!
Nagy élmény volt megint játszani, mint barbár. Jó, hogy ez a verzió a zenével, térképpel közelebb viszi a gamét a Conan a barbárhoz. C64-en azért nehezebb volt a főgonoszig felverekedni magunkat, szóval egy kis nehézségi fokozat jól jött volna a gammába. Előzetes a hétvégéről: "Na, gyerekek, ki akar fejeket levágni? - Én, én, meg én is!! - Jól van, csak álljatok sorba, mindenkinek jut vér bőven."

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Nov. 14. 00:49


Kiprobaltam en is (adsr-fele mindent felmasolos modszerrel). En egyaltalan nem lattam lassunak (na jo, 060-n ne is legyen!), de ranezesre ez mem a 060 miatt volt ilyen sebessegu, hanem szandekosan, szal valszeg alapgepen is igy menne.
Hifi hangot hol lehet kapcsolni? En semmilyen beallitasi lehetoseget nem talaltam. (mar felek leirni, mert biztos megint en benazok valamit)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Nov. 14. 02:05 - Szerkesztve: dh1


Quoting: siz
Hifi hangot hol lehet kapcsolni


One player / pipa on/off Gore (ver, alvad ver) es HiFi (en annak olvastam ezzel a betutupussal ... de nem vagyok 100%-ig biztos benne mert hang nelkul neztem real 1200-n, nem volt epp ures hangszoro :D )

HiFi nelkul gyorsabb, fluidabb vagy legyen barmi mast amit oda irtak (ez a betutipus eleg mellefogas volt...), en hifinek olvasom akkor is :D

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Nov. 14. 09:30


Quoting: dh1
One player / pipa on/off Gore

Ja, tényleg ott van valami. Egyszer elolvastam, aztán utána mindig csak továbbnyomtam. :D

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Nov. 14. 09:32


Quoting: nemazoty
AM12 nyomtatásra

Ja, erre mindig elfelejtettem reagálni.
Szóval 1db engem is érdekelne. Meg szeretnék plusz 2-t kérni tiszteletpéldánynak dh1 és Reynolds részére. Ezeket én kifizetem akár egyedül is, de ha van kedvetek beszállhattok.

edem
Tag

# Elküldve: 2018. Nov. 14. 09:44


Quoting: siz
Szóval 1db engem is érdekelne.


Egy darabot én is kérnék, ha lesz belőle nyomás.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Nov. 14. 10:59


Egy kellene nekem is.
Hol tartunk?

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2018. Nov. 14. 11:05


+1


Quoting: siz
ha van kedvetek beszállhattok

Ez a minimum, benne vagyok!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Nov. 14. 11:26


Jajjj sracok, aranyosak vagytok, de ram ne koltsetek, tenyleg, nekem itt van digitalisan! :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Nov. 14. 11:26


Retro.land Mania - Épp a legújabb retro.land cikket olvastam a Wormsról, - mely mint tudjuk Amigán kezdte életét és minden egyéb, más géptípus csak is a port jelzőjét aggathatja magára -, amikor is felötlött bennem, hogy a készül a Worms DC 1.5 (amit elfelejtettem posztolni, pedig Amigás berkekben mar csicseregtek róla :) ), méghozzá maga az eredeti szerző, Andy Davidson dolgozik rajta! Na és perszer Amigára! Igen, nem holmi PC-s port lesz, ez lesz az original, az eszencia, az origó! A retro.land cikket érdemes elolvasni sok érdekességet tudhattok meg a Worms fejlesztéséről sok Amigával! ;) A játék érdekessége, hogy Blitz BASIC-ban készül ahogy a korábbi verziók is! Várjuk!

http://retro.land/worms/

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Nov. 14. 11:53




:P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Nov. 14. 12:14


mondjuk ha lenne szerkesztoseg, es nem magamat kene minden szekre odakepzelnem :P :D

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Nov. 14. 21:14


Quoting: dh1
en hifinek olvasom akkor is

Na megnéztem. Tényleg hifi. :)

Kipróbáltam úgy, hogy a Blizzard le volt tiltva és no-startup-sequence. (még mindig A1200). Hát azért így egészen más élmény. A hifit nem kapcsoltam ki, de tényleg így sokkal darabosabb. Meg amit emlegettetek, hogy alul bugzik a képernyő az sem jön elő 060-on. Így most láttam. Bőven játszható még így is, de azért messze nem a kifejezett folyamatos Amiga-játék élmény egy alapgépen. Ami ráadásul már alapból 020 2 mega chippel. El nem tudom képzelni, hogy sima A500-on hogy mehet. (nincs is kéznél olyan, hogy megnézzem)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Nov. 14. 22:38 - Szerkesztve: dh1


az jo, mert ha tenyleg HiFi akkor miert allitjak az FB-n, hogy az a hatteranimaciokat tunteti el :D ... vki ellenorizze plz, epp megint elpakoltam a gepet (szombaton Sensible Magyar Bajnoksag es keszitem ossze a gepet)

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Nov. 15. 19:06


Na most megneztem megegyszer: tenyleg hifi es tenyleg a hatter animaciokat (beleertve a ket kigyot a szelen) kapcsolja ki. Lehet, hogy mast is, de azt nem vettem eszre.
A joy-eger bug nekem is elojott es meg egy, amit nem irtatok: ha pont abban a pillanatban vagod le az ellenfel fejet, hogy nullara er az ido (es egyebkent is vezettel), akkor megjelenik mindket vege felirat egszerre, de ossze-vissza vibralva. Tudom, ezt nehez reprodukalni. En se direkt csinaltam. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Nov. 15. 20:37


Quoting: siz
Tudom, ezt nehez reprodukalni. En se direkt csinaltam. :)


namost azert nem irtam be, mert eloszor kiprobalva kapasbol winuae alatt ezt sikerult osszehozni, DEEEE azzal a speckoval, hogy a levagott feju ellen nem esett ossze es a gnom mikor bejott a fejet kirugta es az allo, fejetlen ellent rugdosta ki a kepernyorol ... groteszk, de azt hittem winuae emu hiba, de akkor megsem ... :D

kene irni a sracknak egy levelet a bugokrol, egy 1.1 rev jol jonne, nemi sebesseg updateval ... jo angolos nem irna meg? - en most Furia ugyben levelezek a szar angolommal - de ha megirjatok tovabbitom nekik, van kozvetlen elerhetosegunk az interju okan :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Nov. 16. 07:59


update: a fogonosz tuzcsovait megfelelo pillanatban kivedve, vagy porgo forgo lefejezo utessel visszafordithato es a gonoszt sebzi!

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Nov. 16. 18:08


Quoting: dh1
Nem is szaggat! Mirol beszelsz?


dino: "a meccs kozepetol erezheto a darabossag."

siz: "A hifit nem kapcsoltam ki, de tényleg így sokkal darabosabb"

:-D

<< 1 ... 117 . 118 . 119 . 120 . 121 . 122 . 123 . 124 . 125 . 126 . 127 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by online community software miniBB™ © 2001-2024