Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Ápr. 09. 08:39


Tereszetesen kiadjuk! :)
Csak nem tartom iroasztalfiokban, ha mar ennyit dolgoztam(tunk) rajta.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Ápr. 09. 08:46


Elkeszultek a bugfixek.
Azok felvezetese folyik!
Ha az megvan, lesz meg egy utolso atnezes es kiadasra kerul digitalisan, illetve meghirdetjuk a papir verzio megrendelesenek hataridejet stb.
Varhatoan holnap, de legkesobb szerdan olvashato lesz!

Koszonjuk a turelmet!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Ápr. 12. 12:34 - Szerkesztve: charlie


Bugreport:

Leszedtem a Kulcs-Soft féle Ingyen Könyv app aktuális verzióját egy iOS 5.0-ös iPad 1-re, de az Amiga Mania első számának letöltésekor vagy megnyitásakor kifagy. Másnak is?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Ápr. 12. 13:14


iPhone 3GS es iOS 5.0-an megy rendesen, nalam

iPad-em nincs

Mavericknek van, majd megkerem, hogy nezzen ra o is

thx!

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2012. Ápr. 12. 13:25


dh1 bocs, hogy még nem készültem el a cikkel, de legalább a hardware-es részt sikerült megoldani, (az 5-ös számig biztosan lesz időm a software oldali próbálgatásokat is végigcsinálni. Wine támogatás esetleg a lemezképfile kezelő- konvertáló proggyhoz mennyire használható stb stb meg különféle játékok és demók mennyire hajlandók hibátlanul futni róla stb stb. )

Hamarosan küldöm a fotókat.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Ápr. 12. 13:51


Semmi gond!
Szerencsere volt anyag boven! :)

YADA
Tag

# Elküldve: 2012. Ápr. 12. 16:12


wine alatt tuti hogy mukodik a konverter, en is ott konvertaltam le egy zsak adf anyagot, fenyevekkel gyorsabb volt mint win7 alatt ugyanaz.

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2012. Ápr. 12. 16:38


YADA neked is a Lotharek-féle emulátor van? Mik a tapasztalataid?
TRSI megademo és Enigma meg a Hardwired is problémás nálam, lehet, beleszól az IDE bővítő is... kíváncsi vagyok, nálad ezekkel mi a helyzet?

YADA
Tag

# Elküldve: 2012. Ápr. 12. 19:49


oooo... nememlexem kristalytisztan
De a BattleSquadron tobb ujrairas utan sem akar elindulni, holott az eredeti lemezzel gond nelkul megy. TRSI valoszinuleg ment, mint kedvencemre emlekeznek ha beszart volna alatta (gondolom kiprobaltam). Mint latszik manapsag nem az amiga viszi el a szabadidom.

De nalam a gep dolgat neheziti a serult kvarc, meg az hogy meg mukodik egyaltalan. Asszem ezt a ketyegot mar soha nem cserelem ki benne ilyen tempoval. Viszont AMOS remekul megy vele, vinyorol plane.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Ápr. 12. 20:34


Igen tisztelt és kedves olvasóink!

Köszöntünk mindenkit, immár negyedik alkalommal!

Szép számban kaptunk visszajelzéseket, dicsérő és elmarasztaló kritikát, amely mind segít bennünket, hogy még inkább egy felhasználóbarát, jól használható magazin legyen a miénk, amit mindenki bátran forgathat kedvére és ismeretei elmélyítésére egyaránt.

Töltsétek, olvassátok, vigyétek hírét!

Továbbra is várjuk megjegyzéseiteket, kívánalmaitokat és persze a kíméletlen kritikát is az amigamania@amigaspirit.hu e-mail címen!

Fogyasszátok egészséggel!

Természetesen a lap ismét megrendelhető lesz papír verzióban is előre láthatólag változatlan formában és áron, de új megrendelési metódussal.

Részletek később itt az Amigaspirit-en lesznek.

Köszönjük a segítséget mindenkinek!

Letölthető a negyedik szám PDF-ben itt:

http://amigamania.amigaspirit.hu/Amiga%20Mania%2004_OnLine.pdf

A lenti linken pedig a modern kor követelményeinek megfelelően Flash verzióban is olvashattok minket!

http://tinyurl.com/bsron72


Korábbi számaink itt érhetőek el Flash és PDF verzióban!

1. szám
PDF: http://amigamania.amigaspirit.hu/Amiga%20Mania%2001_OnLine.pdf
Flash: http://tinyurl.com/d9k2f9m

2. szám
PDF: http://amigamania.amigaspirit.hu/Amiga%20Mania%2002_OnLine.pdf
Flash: http://tinyurl.com/btrf99m

3. szám
PDF: http://amigamania.amigaspirit.hu/Amiga%20Mania%2003_OnLine.pdf
Flash: http://tinyurl.com/bljq9gk

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Ápr. 12. 22:32


Nagyon szuper!
Szokasos igenyes minoseg.
A papirt szeretnem elolvasni, az az igazi feeling na.
Nekem az iOs nem hianyozna legkozelebb, ha nem lenne benne, tudom csak egy oldal, de akkor is. :)
Csak igy tovabb!
Amiga Mania Rulez!!!

tassika
Tag

# Elküldve: 2012. Ápr. 14. 10:50


Bele lapozgattam a PDF-be, és megint csak nem kellet csalódni az elkövetőkben. Várom én is a papír verziót, azt fogom olvasni.
Megint csak tisztelet!
Nagyon köszönjük!

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Ápr. 15. 11:09


Minimiges leírás jó volt, de személy szerint örültem volna egy olyan tesztnek is ami megizzasztja kicsit a technikát és egy két olyan progi leírásának ami kiaknázza a hardver plusz lehetőségeit (ha van egyáltalán ilyen. Szívesen megnéztem volna egy 24bites Minimig wb screent).

A floppy-sd leírást már nagyon várom.
Amúgy zsírsüti...

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2012. Ápr. 15. 18:09


AmigaRules:
Azt a technikát nemtod megizzasztani, vagy nagyjából annyira mint az origi A500-at. Az alapvason is annyira látsz 24bit-es WB-t, mint A500-on... Ha figyeled a külföldi oldalakat, ott is külön modullal megy... FPGAArcade, meg mittomén...

Hyacinto
Tag

# Elküldve: 2012. Ápr. 15. 18:21


Minden tisztelem az alkotóké, de az ACA-s cikkben direkt hullámosak a sorok? Mármint a betűk kissé el vannak csúszva egymáshoz képest. Talán valamilyen konvertálási hiba, de mivel csak ebben a cikkben látom, gondoltam rákérdezek. Sőt, talán csak nekem hiba, minden esetre jól elkülönül így a cikk :) .

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Ápr. 15. 20:12 - Szerkesztve: siz


Quoting: beginner
az ACA-s cikkben direkt hullámosak a sorok

A cikket én írtam, nálam még Wordben van, ott nem látszik, de a PDF-ben én is észrevettem. Nem tudom, hogy mi lehet az oka, remélem nem miattam van. :/ Majd dh1 jól megmondja.

Edit: megnéztem még egyszer: szerintem ez a PDF-konverzió hibája, valszeg rosszul kezeli ezt az elforgatott szöveget.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Ápr. 15. 22:19


Igazan minosegi munkat vegeztek...
Gratula hozza!!!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Ápr. 15. 23:06


Quoting: beginner
direkt hullámosak a sorok?


Hol, mi hullamos?

XP-n ACROBAT PRO-val tokeletes:
ACA XP ACROBAT

OSX-en a PREVIEW-val jo:
ACA OSX PREVIEW

Nem ertem mia gond?!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Ápr. 15. 23:51


Koszi a sok dicseretet is! :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Ápr. 16. 08:19


Quoting: dh1
Hol, mi hullamos?

XP-n ACROBAT PRO-val tokeletes:
ACA XP ACROBAT

OSX-en a PREVIEW-val jo:
ACA OSX PREVIEW

Nem ertem mia gond?!


Újhullámos!!

Le a kalappal előttetek, fantasztikus munkát végeztetek megint! Nagyon jók a cikkek, jók a gépekről készült fotók, tartalmas minden írás!
Mellesleg, tegnap éjszaka olvastam a kocsiban, hazafelé tartva a Csokis kiállításról, és én is úgy láttam, mintha hullámos lenne az említett cikk. Azt gondoltam, csak a szemem fáradt, azért olyan, de ezek szerint nem.

Biztos a karakterkészlet sajátossága, hiszen látható, hogy a DH1 által aláhúzott részeken az a betű pl. alá lóg a többinek. Vízszintesen ez biztos nem tűnik fel, csak így elforgatva.

Szuper az "újság" csak így tovább!!

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Ápr. 16. 09:26 - Szerkesztve: siz


Quoting: dh1
Hol, mi hullamos?

Nálam (Win7 64bit, Adobe Reader X 10.1.3) ilyen:
ACA cikk hullámzás

Mondjuk engem nem zavar, úgyis a nyomtatottat akarom nézni. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Ápr. 16. 09:50


Ugyan errol a keprol kerek egy vagy kettovel nagyobb bezoomolast ... szerintem lass csodat, es nem lesz hullamos

Mivel az oldal 3 fokban dontve van (dizajn rulez :) es az oldal PDF-ben vektoros, minden kepernyorerakasnal minden karakter helyet pontosan ki kell(ene) szamolnia. De kis karakterek, pixel pontosan lehet csak pozicionalni oket. Aztan ott van a monitor felbontasa, maszkmeret stb. Szoval ilyen retina felbontasu iPad kellene, hogy mind 100-200-300%-nal ne legyen hullamos.

100%-ban nezve nalam is "hullamos", mert igy szamolja ki. Nem a konvertalas a problemas. Ha ugyan ezt az oldalt kinyomnam bitmapba, azon nem lenne ilyen gond, mert ott minden pixel fix, mig pdf-ben minden vektoros (kepeket kiveve) es minden nagyitas es kicsinyiteshez ujraszamolja az oldalt.

Nyomtatasban nem lesz vele gond (elmeletileg :), de csinalok probanyomatot, biztos ami biztos.

Akkor ezek utan tartozokodom a dizajntol, feher oldalak lesznek, fekete vizszintes karakterekkel :P

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Ápr. 16. 09:57


Quoting: dh1
Akkor ezek utan tartozokodom a dizajntol, feher oldalak lesznek, fekete vizszintes karakterekkel :P

Ja, akkor ez kb olyan színvonal lenne, mint az Enter Face:



dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Ápr. 16. 10:10


Jah :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Ápr. 16. 10:19 - Szerkesztve: dino


Akkor is megveszem ha hullamos, csak mar lehetne utalni erte a penzt.... Szal? :)

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Ápr. 16. 10:45


Én is írtam, hogy nyomtatásban biztosan nem lesz ilyen, csak jöjjön már. Egyébként van kép 800%-os nagyításról is. Picit ott is észrevenni, de tényleg nem ennyire zavaró. (Igazából az előző kép is már 100% fölötti nagyítással volt)
Itt a kép (bocs, csak Paint-ben húztam be a vonalat, az meg olyan, amilyen):
http://siz.hu/external/am04hullam800.png

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Ápr. 16. 11:11


Quoting: dino
Akkor is megveszem ha hullamos, csak mar lehetne utalni erte a penzt.... Szal? :)


Gyartasrol megy a targyalas. Probaljuk elkerulni az arvaltozast :)

Lesz, ma vagy holnap postolom.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Ápr. 16. 11:21


Kiraktam egy szavazast!
Szavazzatok plz!
Csak igenyfelmeres, meg nem eldontott dolog.
Kivancsiak vagyunk, ennyi! :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Ápr. 16. 11:50


Quoting: dh1
Csak igenyfelmeres, meg nem eldontott dolog.

Hat, az a szerencse, hogy csak kivancsiak vagytok. Ha lesz benne C64/128 en valoszinu nem veszem meg a nyomtatott verziot. Jojo, tudom, hogy a C64 mekkora kiralysag, de engem az mar annyira nem erdekel. Amiga Rulez! Az Amiga a legjobb szamitogep a vilagon szamomra es semmi szukseg, hogy elvegye a helyet mas Amigas cikkektol. Ez csak az en velemenyem.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Ápr. 16. 11:52


Miert, ha plus 4 oldal lesz benne akkor nem vesze el semmit, hiszen azon soha nem volt Amigas tartalom! :)

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by discussion forum software miniBB™ © 2001-2024