Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 117 . 118 . 119 . 120 . 121 . 122 . 123 . 124 . 125 . 126 . 127 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Okt. 01. 07:24


Quoting: dh1
AmigaOS 3.1.4


Vasalt ikonok?
Beszarok, megoszulok...
Minek kell majmolni az osx et?
Dzsoni ivnek a kezet kellet volna eltorni, mikor kitalalta...gusztustalan szar.
A vindozek is az utan mentek, meg ugy kb. a vilag.
Nem akarok vasalt ikonokat....bruhuhuhuhu....

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Okt. 01. 08:42


Még csak az kéne, hogy a classic Amigámban is (c) Hyperion vigyorogjon az About ablakban. No. Fucking. Way. Csak a holttestemen át.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Okt. 01. 10:13


Én csak a fejlesztőket sajnálom (az egyikük Olaf Barthel), mert tuti nem kaptak semmit a belgáktól azért, hogy ezt összehozzák.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Okt. 01. 13:53


A BestWB mar reagalt is!

BSzili, ok a fejlesztoket sajnaljuk mi is, de ennek mi ertelme volt? Vegyem meg azt ami mar free? Vagy nem ertem... ez az egesz arra jo, hogy a classic tabort is tovabb aprozzak... es meg egy kerdes, en ugy tudtam a 3.1 jogok a Cloantonal vannak ... persze mar kovetni nehez ... de akkor ez most hogy is van?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Okt. 01. 14:18 - Szerkesztve: charlie


Gondolom a Hyperion igy uzen, hogy azt csinalnak amit csak akarnak. Erted, most ezzel elvetettek a kockat, gondolj bele mi lesz utana, ha a Cloantonak itel a birosag. Visszavonjak ezt a verziot? Ketlem. A Cloanto lesz a nagy fogonosz, akik elvettek a 68k Amigatol a fejlodes eselyet, mikozben a Hyperion mindenkinek csak jot akart! Etc, etc... Azert azt lassuk, hogy van egy jelentos userbase, akinek mindegy honnet jott a frissites, csak vegre lett, es szivesen fizetnenek erte az ordognek is.

En azert azt tanacsolom mindenkinek hogy nagy ivben kerulje ezt is, meg a barmilyen Cloanto fele OS update-eket is. A gepek eddig is mukodtek enelkul vagy huszonharminc even at, ezutan is fognak. Az hogy a C=-fele utolso 3.1 a "merce", ezutan sem fog valtozni.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Okt. 01. 14:29 - Szerkesztve: BSzili


A Hyperionnál már egy ideje tesztelgetik, hogy milyen messzire mehetnek el. Kezdték azzal, hogy licencelték az eredeti Kickstart ROM-okat fűnek fának, aztán kidobták a saját boing ballos 3.1 változatukat fizikai formában is. Elég érdekes volt végignézni a különböző Amigás boltokat, ahol gyakran egymás mellett voltak a Cloanto és a Hyperion 3.1 ROM-jai (itt most nem a 3.x módosított változatra gondolok).
A Cloanto már most is főgonosz a piros tábor szemében, mert csak "árulja az emulátorokat", "mások munkájából él", "nem fejleszti tovább az AmigaOS-t", stb. Erre most rá fog kerülni az is, hogy elfojtják a classic frissítéseket.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Okt. 01. 15:38 - Szerkesztve: dino


Valaki majd berag, es bosszubol jol feltoltik az (ftp) eabra, vagy valami torrentre... :D :D :D

Azert kiprobalnam...
Hogy fizetnek e erte? Nem is tudom...
Ha tetszene, lehet...

Amugy kinezetre az ikonok kivetelevel az ablak tok Aos 3.9

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Okt. 01. 16:56 - Szerkesztve: BSzili


Ha felrakják én is letöltöm kipróbálni, de használni nem fogom. Ez gyakorlatilag egy a 3.5/3.9 alternatíva, valamivel alacsonyabb gépigénnyel, és egy alaposan megbabrált ROM-mal. Ez utóbbi azért rossz, mert tuti kompatibilitási problémákhoz fog vezetni és tovább aprózza a 68k vonalat.
Más körülmények között nem bánnék egyébként egy ilyen pakkot, de ne barmoljuk már szét azért a ROM layout-ot, és ne masszírozzunk libeket csak azért, hogy legyen hely a Hyperon-os Copyright szövegnek :D (Tudom hogy más is került a ROM-ba, de Olsen külön kitért milyen hercehurca volt helyet csinálni az új Copyright szövegnek).

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Okt. 01. 19:43 - Szerkesztve: dh1


De "Olsen es bandaja" :D :P miert all a kb. mindenki altal utalt Hyperion melle? Azt kepzeltek, hogy ki is lesznek fizetve? Vagy megis mit? Hypnek a lelegzete sem igaz...

Es meg egy kerdes, amit nem vagok ... en nem vagyok egy benchmark fighter, de miert is szamit az AOS3.9 magasabb gepigenyunek? Ok, en mindig minimum 030 alatt hasznaltam igy talan nem veszem eszre? Minden altalam preferalt pacskerrel pedig 64-128 szinben kibagyors most a rendszerem. Lustasag okan egy durvan atvarialt OS-em van, nagyon de nagyon sok feljavitott libbel es rendszerkomponensekkel. Elmeny hasznalni. Ok, en szeretem a decens csicsat :) szal nalam nem 4 szinben fut az OS es van rendesen textura... megis a leggyorsabb rendszerem eddig. 030/50-em. 060-ra majd ezutan implementalom... szoval egy uj 3.1.4 akkor jobban megy 256 szin alatt :), vagy mitol varjuk vagy mutatkozik meg a gyorsulas? Uj icon.library egy istencsaszar ... akar HAM8 is ehhh :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2018. Okt. 01. 21:43


igen. értem.

http://wiki.apollo-accelerators.com/doku.php/amigaos314

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Okt. 01. 22:25


Quoting: dh1
szal nalam nem 4 szinben fut az OS

Nyomjal mar screenshot ot legyszi, had nezzuk meg mi is azt a szep wb t.
Van egy ilyen topik valahol.

A 3.9 nekem az a bajom, hogy lassu meg a 030/50 alatt is.
Az ikonokat komotosan pakolja ki.
A beepitett HDToolBox meg akkoraba nyilik, hogy grafkartya nelkul kier a 4:3 monitorbol.
Tenyleg, erre nincs mod, hogy kissebb ablakot nyisson?
Egyebirant nekem a 3.9 es ikonjai a legszebbek, de gfx kartyan mutatnak jol, sima alap wb felbontasban szarul nez ki, mert kurvanagyok az ikonok....

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Okt. 02. 00:24 - Szerkesztve: dh1


Ok csinalok, de Dino, neked nincs meg az, hogy az evek soran csomo rendszerkomponens ki lett cserelve? Pl. az icon.library is (ChainQ is irt rola ha ugy jobban megvan). Abbol a latest a egy hete jott ki es akar HAM8 ikonokat is tud! Es egyekent boduletesen gyors! Konkretan meg nem dontottem a 64 vagy a 128 szin mellett, de a 128 sem lassu. 256 azert mar igy is sok bar nem is probaltam, majd ranezek! Ezen felul egy csomo olyan pacsker jott ki ami erosen boven hasznalhato sebessegre huzza fel gfx es az icon kezelest. En nem tudom miert lassu a 3.9,mert nalam nem az. Oke, hogy 4-8 szinben alap ikonokkal a leggyorsabb, de nem marad el a 64 szin sem igy... egyebkent az en rendszeremet nem allokepben kell nezni, hanem mozgasban erdemes latni. En messzemenokig elegedett vagyok. Ha 060-al ez csak jobb lesz akkor mar varom a 060 elesztest! Amugy ezt is a WHD hozta, mivel a legtobb WHD jateknak, demonak 128, 256, vagy hi esetleg true color ikonja van ... es hat a csilli villi ... bar nekem mai napig a MagicWB az etalon, kivalo tipografiaval megtervezett ikon- es theme szett (CRT-n). Csarli A2000es OS-ebe szerelmes vagyok ... ;)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Okt. 02. 00:27


Quoting: dino
A beepitett HDToolBox meg akkoraba nyilik, hogy grafkartya nelkul kier a 4:3 monitorbol.


ezt hogy csinalod?
mekkora felbontasban megy a WB-d?
nalam DBLPal 720x564-ben... es ezen a felbontason tudja ezt a sebesseget.
Ugye nem 640x256-ban hajtod? :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Okt. 02. 01:18


Checkmate 1500 Mania - 5 napja még biztos voltam benne, hogy a Checkmate Kickstarter projektje ilyen rövid idő alatt nem kalapozza össze azt a több mint 30 000 dolláros hiányt ami az indulását segítette volna! Fogadni mertem volna! :) Tévedtem és sok pénzt vesztettem volna! :D Kérem a Checkmate 1500 Plus a megvalósulás útjára lép, hiszen 20 óra múlva lejár a meghirdetett kampány és már át is lépte a 102 000 dollárt mely ezerrel több mint az előirányzott összeg! Tehát a Kickstarter projekt a kért és elvárt összeget megkapta. Most már csak a megvalósulásra kell várnunk! Reméljük, ez is zökkenőmentes és gyors lesz! Yeah!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Okt. 02. 07:22 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
icon.library

Erre gondolsz?
IconLib_46.4.lha
Quoting: dh1
Ezen felul egy csomo olyan pacsker jott ki ami erosen boven hasznalhato sebessegre huzza fel gfx es az icon kezelest.

Peldaul?

Quoting: dh1
Ha 060-al ez csak jobb lesz akkor mar varom a 060 elesztest!

Nekem semmi bajom a 3.9 el 040/060 +GFX kartya alatt, legszebb AmigaOS, a legszebb ikonokkal..
Boingbag keszlet van felteve semmi mas. Ezert vagyok kivancsi te mit hasznalsz, amivel meg vagy elegedve.

Quoting: dh1
Ugye nem 640x256-ban hajtod? :)

Nekem a grafkartya nelkuli A1200 gepeimben Scanjuggler van, TFT monitorral, az meg nem szereti a DBLPal felbontast, meg sem jeleniti.
Esetleg, ha tudtok mas alternativat, kiprobalnam.
Arra nincs mod, hogy a DBLPal Hz et lehessen valami uton modon allitani olyanra, amit a TFT meg elbir?
Erdekelne.
Nade milyen jo, hogy elojott ez a tema, hatha valakinek van otlete a problemamra.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2018. Okt. 02. 16:06


AmigaOS 3.1.4 tematikájához.....

OMG!WTF?!

... szóval, van véleményem. :)
.. de hol vannak a szép ikonok, meg a többi lófasz?! :D

Na, mindegy....

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Okt. 02. 16:38


Neeee, megvetted?!
Te irod a tesztet...

Azt mondjak az ikonok a Storageban vannak ...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Okt. 02. 16:40


Quoting: dino
Scanjuggler van, TFT monitorral, az meg nem szereti a DBLPal felbontast, meg sem jeleniti.


ez erdekes lenne, nem erre van a Scanjuggler...?
itt siman ment vele a DBLPal...
DBLntsc?
MULTISCAN?

Megbolondulok ha 640x256-ban hajtod a wb-t...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2018. Okt. 02. 16:59


Quoting: dh1
Neeee, megvetted?!

Igen. Mert így legalább van jogalapom óbégatni. :P
Quoting: dh1
Te irod a tesztet...


Nem vállalom.
Abban nem lenne sok köszönet. :D

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Okt. 02. 18:07


Akkor tessék megosztani, ennyit megérdemlünk, főleg aki képes igazi vason kipróbálni :-)

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Okt. 02. 18:40


Quoting: dh1
Checkmate 1500 Mania - 5 napja még biztos voltam benne, hogy a Checkmate Kickstarter projektje ilyen rövid idő alatt nem kalapozza össze azt a több mint 30 000 dolláros hiányt ami az indulását segítette volna! Fogadni mertem volna! :) Tévedtem és sok pénzt vesztettem volna! :D Kérem a Checkmate 1500 Plus a megvalósulás útjára lép, hiszen 20 óra múlva lejár a meghirdetett kampány és már át is lépte a 102 000 dollárt mely ezerrel több mint az előirányzott összeg! Tehát a Kickstarter projekt a kért és elvárt összeget megkapta. Most már csak a megvalósulásra kell várnunk! Reméljük, ez is zökkenőmentes és gyors lesz! Yeah!

Én reméltem hogy összejön. Több Amigás crowdfunding-nál volt hasonló trend (szép magyarul megfogalmazva), hogy az utolsó pár napig pangás, aztán a végén rávetik magukat az emberek. Azóta még rá is került 10 ropi, szóval még ha meggondolja magát pár ember akkor sincs veszélyben a projekt.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Okt. 02. 19:24


Quoting: dh1
ez erdekes lenne, nem erre van a Scanjuggler...?
itt siman ment vele a DBLPal...
DBLntsc?
MULTISCAN?


A Scanjuggler atengedi magan ezeket a felbontasokat, ahogy irtam a TFT monitor nem szereti ezeket, igazabol ezek CRT re lettek kitalalva.
Quoting: dh1
Megbolondulok ha 640x256-ban hajtod a wb-t...

A jatekok 90% a is csak PAL ban megy.
Ahogy irtam, rendes grafikus kartyan akar 1024 ben is van WB m.
Viszont szigoruan itt is 4:3 kijelzoket hasznalok, mert a jatekok baromi jol neznek ki rajta...mellesleg erre is lettek a jatekok kitalalva anno...
A szelesebb kijelzo a jatekok alatt engem zavar.
Erted mar? :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2018. Okt. 02. 19:28


Quoting: yellowdog
Akkor tessék megosztani, ennyit megérdemlünk, főleg aki képes igazi vason kipróbálni :-)

Ez nem fog megtörténni. :) Charlie - jogosan - kiborulna. Legalább annyit tegyünk meg, hogy nem emlegetünk illegális tevékenységeket.

Másrészt: ugye nem gondolod komolyan, hogy nem tudom kipróbálni igazi gépen.... ugye nem? :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Okt. 02. 19:50


Quoting: ratman
Ez nem fog megtörténni. :) Charlie - jogosan - kiborulna. Legalább annyit tegyünk meg, hogy nem emlegetünk illegális tevékenységeket.


De, szertenem en is.
Azert van a forum. Ez is Amigahoz kapcsolodik.
Jogok ide, vagy oda.
Engem az erdekelne, hogy mennyire maradt kompatibilis, foleg a gamakkal.
Meg, mogy mi a fasze kerultek az ikonok a Storage be?
Meselj lecci Mester!
:)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2018. Okt. 02. 20:35


@dino: Egyelőre fogalmam sincs. :P

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2018. Okt. 02. 21:14 - Szerkesztve: ratman


Nos, az már látszik, hogy a a rom valóban ennyiféle. :D A1200 rom rekickelve szétfagy A2000-en. :D Szóval, valóban ötféle lehet.
A1200-n egyelőre itt tartok.....


wat

... nos, láttunk már ennél szebbet is. :D

A cél: pfs3-at felrakni erre az izére. :D Arra meg ezt az akármit. :D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Okt. 02. 21:24


Quoting: ratman
A cél: pfs3-at felrakni erre az izére. :D Arra meg ezt az akármit. :D

Meg akar jo is lehet. :)
Boingball forog is? :)
Kivancsian varom a tovabbi tapasztalatokat...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2018. Okt. 02. 21:27


@dino: Nem forog. :D

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2018. Okt. 02. 22:11


"Szép" ikonok. :D
ez azért elég béna.
Tényleg a storage floppyn laknak, de kézzel kell felmásolni őket a glowicons mappából. Jézus, Ereje. :D

... nem baj, legalább lesz nemsokára 3.1.5 (mert ugye a 3.1.4-et ha jól olvasod, akkor az bizony a pi, ami egy irracionális szám - mint ez a rilíz. :P).

Szóval: van itt valami, amire rá van írva, hogy Hype(!!!!)rion(c)(r)(tm) - tm?! Te Marha?! (C) Ájvorl.
... szóval, ez a produkció, ez... nem is tudom. Szerintem nincsenek rá szavaim. :D Mára ennyi, holnap még nyaggatom, hogy mire lehet ezt egyáltalán használni.
Kétségeim vannak, uram. :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Okt. 02. 22:23


Quoting: dino
igazabol ezek CRT re lettek kitalalva


feneket :) nezd meg pl. a Multiscant, mely a peces 640x480-nak felel (hm, erdekes Amigan is 640x480 :P + oversan) meg es egyebkent eddig barmely LCD-n jo volt, milyen monitorra akarod raeroszakolni?

Dino, scandoublerrel ezeknek mennie kell. Csak mert a PAL meg az NTSC nem CRT-re lett kitalalva? Fura lenne ha sima PAL megy DBLPal vagy Multiscan Prod meg nem... :)

Amugy ha a VGAOnly driver nem megy eredmenyt ne varj ...

<< 1 ... 117 . 118 . 119 . 120 . 121 . 122 . 123 . 124 . 125 . 126 . 127 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by PHP forum software miniBB™ © 2001-2024