Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 108 . 109 . 110 . 111 . 112 . 113 . 114 . 115 . 116 . 117 . 118 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Aug. 16. 15:21


ez mar jo!

bar nem 40 oldalrol van szo hanem 48 + borito, tehat 52 oldal :)

a 12-es szam karpotlasul nagyobb lett... es kb. ezt is terveztem

igy is jo par anyag kimaradt...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Aug. 16. 15:33


Quoting: dodi
Még megkérdezem, hogy ha nem 170gr-os a papír hanem vékonyabb akkor, hogy módosul az ár.

En benne lennek a vekonyabb papirba is, ha olcsobb igy a cucc.
mondjuk a selyempapir (atlatszo) kategoria az mar gaz... :D

Dodi
Tag

# Elküldve: 2018. Aug. 16. 15:34


A 11-es számot vittem el, hogy kb erről lenne szó. Az árat az alapján készítették el. A darabszámot 1 és 30 között adtam meg. Gondolom 10 darabnál kb olyan 4500 és 5500 ft között lenne az ár, de még az ünnep után pontosítok.

AmigaOne500Plus
Tag
# Elküldve: 2018. Aug. 16. 23:25 - Szerkesztve: amigaone


Quoting: charlie
Amugy mindketto arajanlat a ~25 EUR magassaga, az kb. egy pizzazas a felesegemmel.

Most néztem meg egy Lidl-ös számlát, amelyen egy kövön sütött pizza (330g) 499Ft-ba kerül, azaz 7 500 Ft-on tudsz venni 15db ilyen pizzát... :-) ...persze Rómában 24EUR-ért egy jobb helyen kapsz egy Formaghi-t, 1dl vörösbort és egy fagyit... :-)

Quoting: dh1
El kell, hogy szomoritsalak de ez nem a nyomdakesz valtozat... ;)

Ez még mindig nem zavar... :-)

Quoting: dh1
Tabletnek hivjak ;)

Látom még mindig elmarad a kontextus... :-)

Quoting: amigaone
De legalább kézben lehetne tartani és nem állandóan a monitort bambulni.


Quoting: dh1
De amugy ha neked jo fekete feherben hogyhogy nem nyomtattad meg ki?

Az lesz... :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Aug. 16. 23:47


Quoting: amigaone
Az lesz... :-)


nah, egy olvaso letudva ;)

Quoting: amigaone
Ez még mindig nem zavar... :-)


hat az igenyesseg sosem baj :)

Quoting: amigaone
Látom még mindig elmarad a kontextus... :-)


dehogy, van e-papiros tablet is, csak kicsit draga ;) eeees szurkeskalas :D

Quoting: amigaone
Ez még mindig nem zavar... :-)


ennek orulok! :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Aug. 16. 23:49


Quoting: dodi
A 11-es számot vittem el, hogy kb erről lenne szó


aham, en meg felboritottam a rendet a nagyobb oldalszammal, bocsi :)
papirra nem mondtak tomeget?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Aug. 17. 00:38 - Szerkesztve: charlie


Most néztem meg egy Lidl-ös számlát, amelyen egy kövön sütött pizza (330g) 499Ft-ba kerül, azaz 7 500 Ft-on tudsz venni 15db ilyen pizzát... :-)

A., ami a Lidlben 1 EUR 50-be kerül, az nem Pizza, hanem rossz vicc, kővel vagy anélkül...
B., öt éve Németországban élek. Szóval hidd el, hogy annyi ha elmegyünk pizzázni.

De whatever. Csak perspektívába akartam helyezni a "bezmeg hétezeröccáz fúdedrágá"-t.

Dodi
Tag

# Elküldve: 2018. Aug. 17. 05:57


Papír: 170g matt műnyomó

AmigaOne500Plus
Tag
# Elküldve: 2018. Aug. 17. 12:16


Quoting: dh1
nah, egy olvaso letudva ;)

Akkor a nyomdaköltségetek is magasabb lesz, hiszen én dobtam meg a legjobban az igényelt példányszámot... :-) ...közben én is kértem egy árajánlatot, ha megérkezik, bemásolom.

Quoting: dh1
hat az igenyesseg sosem baj :)

Az igényesség nem mindig jár együtt karöltve a tartalommal és a tudással! :-) ...lásd Steve Jobs-ot, aki jól tudta hogy az emberek annyira hiúak (+lusták és kényelmesek), hogy ha valamit drágán megvesznek, akkor elhiszik, hogy azzal a tudásuk is egyenes arányban növekszik... :-)

Chain-Q, Charlie, Divatamigás
A., ezekszerint vagy nem ettél még Lidl-ös pizzát, vagy nem tudod mit kapsz németországban 15x áron, ugyanis a Lidl is tudtommal Német eredetű: https://hu.wikipedia.org/wiki/Lidl

B., elhiszem, hogy Németországban ennyibe kerül egy pizzázás, de te is hidd el, hogy itt (Magyarországon) sokan nem annyit keresnek, mint Németországban. (ennek ellenére némelyik orvosnak a vizitdíja 25 000 Ft)

De BTW. Pont ebből kifolyólag a perspektívikus megvilágításod is nagyon relatív!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Aug. 18. 23:25 - Szerkesztve: dh1


ReAmiga 1200 Mania - John Hertell késznek nyilvánította a ReAmiga 1200 Rev 1.0-át! Yeah!

ReAmiga 1200 egy Amiga 1200 Rev 1D.4-hez képest az alábbi változtatásokat tartalmazza:

– Támogatja kerek és szögletes tápcsatikat. (Kereknél 2 bejövő + 5V vezeték)
– Új átdolgozott Composite logika, S-Video kimenet
– RF-modulátor eltávolítva, és helyettesítésére opcionális, pufferolt 15khz-es VGA csatlakozó, de még mindig nincs Scandoubler
– Választható SEL jel floppynál
– Választható NMI (IRQ7)
– Resetheader
– A500 kompatibilis billentyűzet csatlakozó (valójában még nem tesztelt)
– Ratte Switch támogatás így nincs szükség a CIA foglalatra.
– Extra tápcsatik: +12 és + 5V betáp, extra igény esetén.
– PCMCIA fix visszaállítása, így cardreset szoftver már nem szükséges.
– Opcionális, beépített LED panel, PCMCIA aktivitás LED-el.

Vásárolható John Hertellnél! Minden, az első két szériából (batch) eladott PCB-ből, 5 eurót a svéd gyermek rák alapítvány kap meg! Szép gesztus! Phase5 jog és név bitorló, látod?!

A projekt továbbra is hobbi. Garancia nincs!

https://tinyurl.com/y7s6zvls

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Aug. 19. 18:50


Szomorú Mania - "Szomorú hírt kaptunk. Tegnap elhunyt Stein Róbert. Ő volt az, akinek köszönhetően a 80-as évek elején beindult a szervezett videojáték-fejlesztés Magyarországon. A Novotrade-el partnerségben ő indította be a hivatalos Commodore 64 importot is idehaza. Sőt, ő figyelt fel elsőként a Tetris-re is, amit javarészt neki köszönhetően ismert meg a nyugat.
A Vakondok 4-hez készítettünk vele interjút 2015-ben, melyet teljes egészében az alábbi linken tudtok megnézni."
https://www.youtube.com/watch?v=v-0FpNLlt8Q

Forrás: Vakondok

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Aug. 21. 07:49 - Szerkesztve: charlie


Ez voltmár? (E)ATX házba való Amiga 4000 alaplap (Rev "D" alapján szóval beépített 030-cal).

http://www.amibay.com/showthread.php?101477-A4000TX-ATX-Amiga-motherboard

Be Fos Csi mi megy itt, és ezt miért így huszonharminc év után kezdték el a Tisztelt Amigások!? :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Aug. 21. 16:42 - Szerkesztve: dh1


Amiga 4000 Mania - Új Classic alaplap, honnét máshonnét mint Finnországból! Méghozzá egy újabb A4000! Hese nick nevű finn megint unatkozott... Uraim csodálatos korban élünk!

Az A4000TX egy szabvány!!! ATX alaplap, az első Amiga alaplap ATX formában (valójában egy hibrid ATX / EATX).
Az A4000TX az eredeti A4000cr alaplap klónja, néhány további funkcióval együtt. Az alaplap teljesen kézi huzalozású, akár az A4000+ Alice alaplap (lásd korábbi hírünkben).

Lényeges, hogy itt is üres PCB-ket lehet majd rendelni, tehát a forrasztás rád vár ... avagy sokszoros összegért biztosan lesznek készre szerelt mobok is...

Az A4000TX Lisa rev 1.0 specifikációi:
- illeszkedik az (E) ATX házakba
- szabványos ATX tápegységet használ
- Amiga AGA chipkészlet
- CPU bővítőhely / csatlakozó a gyorsító kártyákhoz
- fedélzeti fullos 68030 CPU
- fedélzeti 68882 FPU
- 16 MB FAST RAM
- 2 MB CHIP RAM
- négy teljes hosszúságú Zorro III slot
- három ISA slot (Viaduct felhasználók hajrá! ;) )
- video slot
- 3,5" IDE port
- belső floppy port
- Amiga és PC billentyűzeteket támogató PS / 2 billentyűzet port (PC bill támogatás folyamatban)
- PS / 2 egérport (folyamatban lévő munka)
- Amiga egér és joystick portok
- soros és párhuzamos portok
- 15 tűs VGA port, 15 kHz RGB kimenettel (nincs scandoubler :( )
- 24-tűs teljes RGB port (külső SCANDOUBLER, genlock, SCART kábel stb.)
- 3,5 mm-es sztereó audió csatlakozó
- fedélzeti óra (RTC) gomb akkumulátorral

A tábla egy négyrétegű PCB, amely eléggé zsúfolt komponensekkel mind a tetején, mind az alján.
Nincs sok hely a fedélzeten több vagy további alkatrészek számára.

A képeken egy standard ATX-házba helyezték el a mobot.

Alaplapi I / O csatlakozók
Lásd a hátsó részről készült képet, amely az I / O csatlakozókat mutatja.
Tehát a I / O csatlakozók balról jobbra jobbra:
- PS / 2 billentyűzet (Amiga vagy PC)
- PS / 2 egér (PC)
- Amiga egér port
- Amiga joystick port
- soros port
- párhuzamos port
- VGA port (15 kHz RGB kimenet)
- 3,5 mm-es sztereó csatlakozó

A VGA port mögött található a 24 tűs RGB csati, amelyhez csatlakoztathatók az egyéni kábelek (scandoublers, genlocks, SCART, ...).

A4000TX alaplap méretei

Az A4000TX alaplap egy hibrid ATX / EATX mobo.
A standard ATX alaplap méretei 30,5 cm x 24,4 cm, az EATX 30,5 cm x 33,0 cm (magasság x szélesség) (EATX = Extended ATX). Ilyen hellyel rendelkező házba mehet a vas!

A cél az volt, hogy létrehozzanak egy Amiga alaplapot, amely megfelel a legtöbb ATX háznak, de még mindig támogatja a teljes hosszúságú Zorro kártyákat.
Az alaplap felső oldala szabványos ATX méretekkel rendelkezik (24,4 cm széles).
Az alsó oldalát szélesebbre (30 cm-re) kell hagyni, hogy a teljes hosszúságú Zorro kártyák elférjenek az alaplapon.
Az alaplap felszerelhető egy szabványos ATX helyre, ha elegendő hely van a tok alján. A teljes hosszúságú Zorro kártya 34 cm hosszú.
Alternatív megoldásként az alaplapot egy EATX tokba lehet szerelni.

A képen az alaplapot egy Enlight ATX tokba helyezték, amely csak normál méretű ATX alaplapokat tartalmaz, nem EATX-t.
És mégis az alaplap jól illeszkedett!

Epilógus

Az alaplap teljesen működik (kivéve a számítógépes billentyűzetet és a PC egér támogatását, amely finomhangolására van szükség).

Nekem van néhány prototípus táblája, amelyet hamarosan eladók lesznek, ha érdekel, szólj (http://www.amibay.com -on elérhető az úriember).

Szeretnék a készítő(k) hallani, mit gondolsz, vajon van-e igény egy ilyen ATX alaplapra. És akkor is, ha hiányoznak olyan funkciók, amelyeket később szeretnél módosítani (ésszerűek, ne akarj (még) PPC-t ...).

http://www.amibay.com/showthread.php?101477-A4000TX-ATX-Amiga-motherboard

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Aug. 21. 16:46 - Szerkesztve: yellowdog


Én ezt nem értem, annyi energia és tudás kell egy ilyen megtervezéséhez, miért nem lehet még egy kicsit előbbre tekinteni? Nem fér el egy kiba... HDMI vagy DVI a mai kort követendő?
Komolyan nem értem...

Természetesen le a kalappal, ettől függetlenül :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Aug. 21. 16:54 - Szerkesztve: dh1


Quoting: yellowdog
Nem fér el egy kiba... HDMI vagy DVI


ugye te is erzed a huleseget a szavaidbol... :D

az AGA sincs erre felkeszitve (mar amennyire fel kell - mert ugye ez nem analog vga, se 30khz) sem maga a mobo, ezek joszerivel a regi mobot tapostak bele egy ATXnyi helyre... irja is a srac, hogy NINCS tobb hely, fullos a mobo, pont azert, hogy senki ne kezdjen ezen sikitozni ... erre megerkezik Yellow Dog mester :D

szerintem ez akkor lesz valid ha total ujra terveznek egy alaplapot, uj alkatreszekkel, ahol lesz hely stb. ... mar ha eddig eljutunk ... de a cel gondolom ez ... nade ilyenkor jon a kerdes, hogy mi a helyzet a Reloaded 1200-vel a Schonfeld muhelybol? nagy a kuss ott ... az a baj, hogy en nem szeretem a Schonfeld termekeket ahanyat lattam mind hagyott kivannivalot maga utan, ezek utan bar szep es jo, hogy keszre szerelt mobod ad, nade megint ő??? :(

sodreg
Tag

# Elküldve: 2018. Aug. 21. 17:38 - Szerkesztve: korni


dh1:
Szerintem a hand-routed nem "kézi szerelésű", hanem kézi huzalozású. Arra érti a csávó, hogy a PCB tervező programban, egyesével saját maga adta meg a vezetékek elrendezését. Persze tudom, ezt nehéz két szóba lefordítani és sűríteni a laikus számára.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Aug. 21. 18:39


Quoting: dh1
ugye te is erzed a huleseget a szavaidbol... :D

Az AGA, tudom... Mondjuk HDMI-hez nem kell 31kHz, a PAL 15kHz/50Hz is szabvány és eszik az LCD TV-k :-)

Quoting: korni
egyesével saját maga adta meg a vezetékek elrendezését

Ezt osztom én is, jól működő AutoRoute funkciót én még életemben nem láttam, én is mindig kézzel rajzolom vonalról vonalra. Persze ha pl. 8 réteget állítanék be, ekkor lehet sikerülne a programnak, na de át úgy könnyű ;-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Aug. 21. 18:59


Quoting: korni
Szerintem a hand-routed nem "kézi szerelésű"


konnyen lehet, nyugi en is laikus vagyok :) mondjuk ezt en is neztem, azt hittem nem nagyuzemi gyartasra erti :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Aug. 22. 09:20


@dh1:
konnyen lehet, nyugi en is laikus vagyok :)

Ááá, dehogy. Rosszabb, újságíró... :P

(Nyugi, csak trollkodok... love meg minden)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Aug. 22. 20:13


Quoting: charlie
Rosszabb, újságíró...

az a gaz, hogy az vegkepp nem vagyok

en DTP-s vagyok! csak ram maradt az iras egy resze
lehetett valasztani, vagy besegitek vagy nincs lap...
most mar a Facebookos oldalunkat 99%-ban en irom... nem mindig szivderito, de ez van ;) neha egy ket embert egy-egy hirre ra tudok venni, de a legtobb sikitva menekul ... megertem amugy ... az Amiga Mania itteni hirei is nagyreszt tolem ...

latszik is legaktivabb tagok listajabol

dh1 9053
charlie 5645
dino 4922

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Aug. 23. 04:13 - Szerkesztve: dh1


AA3000 / A3000+ Mania - Az AGA-A3000 avagy az AA3000:
Az AA3000 és az A3000 + az Amiga 3000 alaplap egy-egy továbbfejlesztett változatai, amelyek először használták az új AGA lapkakészletet. Az AGA lapkakészlet mellett egy digitális jelfeldolgozót (DSP - AT&T DSP3210 digital signal processor lett volna) is tartalmazott volna, amelyet a 16 bites hang- és lebegőpontos műveletekhez lehetett használni. Mindössze néhány prototípust készült, mielőtt a projektet az A4000 javára megszüntették. Az AA3000 egy nagyon ritka gép, csak egy maroknyi létezik (becslések szerint 3 és 6 között). A Commodore pletykák szerint 50-et produkált, de majdnem mindegyiküket megsemmisítették, amikor felszámoltak a projektet - sírjunk összeborulva. Sajnos az AA3000-et hivatalosan soha nem hozták nyilvánosságra. Az AA3000 és az A3000 + lényegében különböző projektek voltak de annyira kevés az infó és annyira hasonló a két gép, hogy együtt szokták őket tárgyalni!

2018 tavaszán Matthias 'Matze' Heinrichsnek sikerült, öt, üres AA3000 PCB-t szereznie. A PCB-k nagyon jól néztek ki, és a áramkörök vázlatrajzok is megvoltak. A PAL (Programmable Array Logic) kód forráskódja megtalálható Dave Haynie ec Commodore mérnök nyilvános archívumában - így az ötlet született, hogy elkészítsen egy teljesen készre szerelt mobot. Mind Heinrichs, és társa Christian 'Scrat' Euler sikeresen dolgoztak már korábban AA3000-rel.

Sajnos a híres DSP már nem vásárolható meg ésszerű áron, így improvizálni kellett. A srácok egy másik RTC komponenst használnak, amely az I2C buszon keresztül kapcsolódik a DMAC chiphez. Ez a funkció nem érhető el minden DMAC-változattal, ezért Matze egy közös RTC adapterkártyát készített. (Aki érti közölhet itt egy érthetőbb megfejtést kevésbé okos Amiga fanok számára, várjuk!!!)

Amikor Matze elindította először a gépet, nem történt semmi. Számos mérés után kiderült, hogy a CPU rövid ideig aktív volt, majd "hosszú alvásba" süllyedt. Rájött, hogy az órajel szekcióban részt vevő egyik IC-ből nem megfelelő típus van beszerelve - egy F típus helyett LS típusú volt beforrasztva.

Cserélte az IC-t, majd ezek után a CPU már jól működött. Aztán kiderült, hogy az EPROM-ok a Chucky féle Diagromban "töröttek/hibásak". Az új ROM-ok telepítése után legalább már a Power-LED villogni kezdett. Oké, tehát a CPU él!

De a képernyő így is sötét maradt ... mi más lehet rossz? Végül kiderült, hogy a DAC-ban lévő pinek nem megfelelően kapták az ónt ... az újra forrasztás után a Diagrom bejelentkezett! Yeah!

Kickstart-ROM-ok telepítve, bekapcsolva, a gépsárkány működött! A szabvány flopis boot képernyő megjelent! A nagy vas él!

A gép kapott egy CyberStorm Mk2-t, egy Picasso IV-et, Denebet is települt... minden hibátlanul működött! Az ismert és elismert Starstruck demó gond nélkül futott.

Mi a következő lépés...?

Jelenleg a kísérleti beállítás még mindig az asztalon áll. A mobo néhány komponense még mindig hiányzik ... a párhuzamos port és az SCSI port nincs még meg. Meg kell építeni az RTC adaptert (DSP kiváltás???). Ezt követően a táblát alaposan megvizsgálják, majd ha minden rendben egy A3000 házát kapja. Matze új Daughterboardot épít. Jelenleg az A3000-es modell Dughterboardját használják (az A4000-es modellé nem illik bele). Ezért a videó kimenetnek jelenleg az A3000 Daughterboardja miatt csak 12 bites RGB-je van. Tehát az AGA kissé különösen néz ki PIV-FliFi-n keresztül.

Uraim! Csodás korban élünk!

A Classic széria egyre inkább él! Nem akarnak az assembly-t tudok kódolni? Megmutatni, hogy egy C64 nem moshat le minket? ;) (imádjuk a C64-et ez csak hergelés :P)

Forrás és képek: http://www.amiga-news.de/en/news/AN-2018-08-00030-EN.html

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Aug. 23. 04:34 - Szerkesztve: dh1


A500 turbina Mania - A lengyel https://www.ppa.pl/ Amigás oldalon a semmiből feltűnt egy új A500 turbina! Woahhh!

- MC68030 processzor @ 50 Mhz
- MC68882 FPU
- SD-RAM vagy DDR-RAM gyors hozzáféréssel a MC68030-hoz.

FPGA Spartan6 kontroller:
- CF slot rajta a PCB-n + 40 pines8 IDE

- ARM ST32H7 (400MHz) gyors RAM-hozzáféréssel a teljes Amiga címtartomány hozzáféréssel.

- NAU8822AYG audio chip (az Amiga hang a kártyán átmegy. Külső hangszóró kimenet. Mp3 dekóder. AHI támogatás.)
- USB port
- UEXT port (https://en.wikipedia.org/wiki/UEXT)
- Wifi modul (ESP 32 WROOM)
- MicroSD.
- Sztereó 12 bites mintavevő (audió)
- Hardver MPG videó dekóder
- HDMI kimenet, épp PICASSO-val tesztelik...

Érdekesség az utolsó két kép... 040 vagy akár 060 verzió? A Vampire-nak fel kell kötni?

Forrás és képek: https://www.ppa.pl/graffiti/obrazek/4993/a500-turbo-v0

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2018. Aug. 23. 09:52 - Szerkesztve: alivemoon


Quoting: yellowdog
Nem fér el egy kiba... HDMI vagy DVI a mai kort követendő?


Ott van a video szloty, szerintem abba kell tervezni egy HDMI kütyüt oszt van HDMI kimenet. Ha kihagynának AMIGA dugokat, a jó régi perifériákat nem lehetne vele használni. Mondjuk az tiszta, hogy a videó dugót lecserélték VGA-ra, de gondolom/remélem úgy kötötték be mint a Neptun genlockokon van.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Aug. 23. 11:17


Quoting: dh1
A500 turbina Mania

A lengyelek nagy Amigasok voltak, mindig is.
Szerintem az ara lesz a legfajobb nekunk... :D
Kivancsi vagyok mit hoznak ki ebbol!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Aug. 23. 11:17


Quoting: dh1
Az AGA-A3000

Ez meg eszmeletlen, hogy mik vannak?

sodreg
Tag

# Elküldve: 2018. Aug. 23. 17:21 - Szerkesztve: korni


Quoting: dh1
Sajnos a híres DSP már nem vásárolható meg ésszerű áron, így improvizálni kellett. A srácok egy másik RTC komponenst használnak, amely az I2C buszon keresztül kapcsolódik a DMAC chiphez. Ez a funkció nem érhető el minden DMAC-változattal, ezért Matze egy közös RTC adapterkártyát készített. (Aki érti közölhet itt egy érthetőbb megfejtést kevésbé okos Amiga fanok számára, várjuk!!!)


Az RTC itt nem Real Time Clock-ot jelent, hanem Real Time Computing-ot. Magyar fordításban valós idejű rendszernek mondják azt hiszem. Valósidejű jelfeldolgozáshoz pedig használhatsz DSP-t is, mint eszközt. Ezért hivatkoznak a cikk eredetijében DSP-re, mint "RTC component-re" (Szerintem. :))

Ám a fordítás azon része szerintem egy kicsit így érthetőbb:

"A commodore-os fiúk egy olyan RTC eszközt használtak az alaplapon, ami I2C buszon kapcsolódott a DMAC chip-hez. Ez a funkcionalitás - gondolom az I2C busz - nincs meg a DMAC chip egyetlen átdolgozásában se, így Matze készített egy elterjedtebb RTC eszközhöz való adaptert."

Gondolom ezzel a panellel lehet ráilleszteni a DSP-t az alaplapra.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Aug. 23. 17:33 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: dino
Szerintem az ara lesz a legfajobb nekunk...

Hát igen, ez pont az a kártya ami már az alkatrészek mennyisége (és ára) miatt sem lesz olcsó...
Bár én továbbra is azt mondom, az A500-at meg kellene hagyni annak amire kitalálták, tehát játékgépnek. Ehhez bőven elég (lenne) a WHDLoad támogatás, minden egyéb azt gondolom teljesen felesleges. Az egyéb használatra inkább az A1200-tól felfelé kellene gondolkodni, és azokat támogatni minél jobban, és nem csak sebesség ügyileg, hanem extra funkciókkal, pl.: USB, WiFI, HDMI/DVI :-)

Tehát A500-hoz egy kevéske Fast RAM vagy HC508 (illetve nekem elég egy Gotek is), minden más pedig mehetne a 32bites irányba.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2018. Aug. 23. 17:45


Szerintem a Vampir sikerén felbuzdulva álltak neki többen.
Végülis kiderült, AMIGA-t lehet építeni és meg is veszik, örül mindenki ha valamit csinálsz. Nem olyan elborúlt(elbaxot) rendszer mint a PC-k, az eredmény pedig látványos. Azt is bele kell kalkulálni, hogy a cuccok elkészítése időbe és pénzbe kerül, gondolom ezeket sem most kezdték, hanem évekkel ezelött.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Aug. 24. 05:41


Quoting: korni
Real Time Clock

En sehol nem irtam real time clockrol. Ennyire sotet nem vagyok. :D Nekem maga az RTC megoldas nem vilagos, de ahogy latom amiga-news.de irojanak sem. Hogy RTC megoldassal hogy valtanak ki egy fix DSP-t meg kevesbe vilagos es Commodore driverek nelkul plane. Ezen kivul te delutan 5kor irsz en meg hajnali negykor, nos ilyenkor tobb mindennek nem szokott ertelme lenni! ;) Amugy irhatnal hireket az AM-be! Komolyan! Egyedul uncsi! Hm? Nem erdekel! Eleg sokan olvassak! Magyarul!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Aug. 26. 22:27


Game Mania - Bár nem kifejezetten Amigás dolog, de most épp a Google Playben Androidra az R-Type és R-Type II 290 Ft / akciós darabáron elvihető! Vétek kihagyni! ;)

<< 1 ... 108 . 109 . 110 . 111 . 112 . 113 . 114 . 115 . 116 . 117 . 118 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2024