Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 108 . 109 . 110 . 111 . 112 . 113 . 114 . 115 . 116 . 117 . 118 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
siz
Tag

# Elküldve: 2018. Aug. 11. 08:41


Én lehet, hogy nyakamba veszem a dolgot. És természetesen dh1-nek és Rey8-nak jár a tiszteletpéldány, ha lesz belőle valami. Egyelőre túl sok minden változik hirtelen az életemben, nem tudom, hogy mikor tudom bepréselni, de igyexem.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Aug. 11. 09:57


Quoting: dino
sajnos en nem tudok itt az isten hatamogott nyomdat, azert pesten szinte minden van

Hagyjuk már ezt a Pest imádatot, hiszen valójába az ország rákfenéje... de nem ez a lényeg, hanem, hogy nyomda gyakorlatilag minden városban van, tessék keresgélni :-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Aug. 11. 12:20 - Szerkesztve: dino


Quoting: yellowdog
nyomda gyakorlatilag minden városban van, tessék keresgélni :-)

Hahaha, hat tahofalvan nincs igeny nyomdara... :D
Viszont ket telepulessel odebb talaltam, irtam nekik, szerintem eselytelen, de meglatjuk...

Szerk.
Kozben azt aruljatok el, hogy a jobbminosegu papirnak van e valami kulon neve?
Oldalankent ez szabvany A/4 es lap? Gondolom ez lesz az elso, kerdesuk a nyomdaban.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Aug. 11. 18:24 - Szerkesztve: dh1


minel nehezebb a papir annal erosebb, vastagabb

Ofszet papir: pl. alap A/4 papir
Az ofszetpapir bevonat nelkuli (mazolatlan), foleg szoveges kiadvanyok nyomtatasara alkalmas (konyvek pl.). Mivel nincs maz a feluleten a festeket a papir magaba szivja, igy a kepek fakobbak, eletlenebbek lesznek. Erre egy vagy ket szinnel erdemes maximum nyomtani, a felszivodas miatt ha mindket oldalra nyomnak kepeket az atlatszik a masik oldalra is. A magasabb grammsulyu papirral lehet ellensulyozni, de nem erdemes. A bolti ofszet A/4 papir 80g altalaban...

Munyomo papir: kartonjellegubb papir
Ennek felulete kretazott, simitott, mazolt, a festek nem szivodik be annyira, a kepek elesek, a szinek telitettebbek lesznek. Fenyes es matt valtozatok kozul valaszthatok (mint a monitoroknal fenyes vagy matt), joval dragabb mint az ofszett papir. Az alacsonyabb grammsulyu munyomokat szines, kepes prospektusok, katalogusok, magazinok, konyvek beliveihez hasznaljak, ilyenbol keszult az AM is, a borito is, nem volt vastagabb a belivnel. A kozepes grammsulyuakat boritokhoz ajanljak, meg nevjegy szoval kartonaltabb, vastagabb nyomatokhoz.

Ezeket a klasszikus, sok-werkes nyomdagepek eseten...

Digitalis nyomtatas:
A festekport a nyomtato raegeti a feluletre, ebben az esetben a szinek kozotti elteres sokkal kisebb a kulonbozo papirok eseten. A szinek, kepek vagy a betukep sokkal kontrasztosabb a digitalis nyomaton az ofszetnyomtatasnal. Tulajdonkeppen az otthoni laser nyomtato nagyuzemi megfeleloje... joval egyszerubb, gyorsabb mint az ofszett nyomas, de az offszett sokkal nagyobb peldanyszamokat tud nyomni, mig a digitalis nyomogepek par szaz vagy 1000 nyomasra jok.

Tehat az AM nyomasara alacsony grammsulyu munyomopapir (fenyes vagy matt szabadon valasztott) es digitalis nyomastechnologia ajanlott ezen minimalis peldanyszam eseten. A nagyobb nyomdak nem nyomnak 50 peldanyt ofszett nyomogeppel, mert 50 szam alatt be sem melegszik a nyomogep. Leginkabb digitalissal kivitelezheto... altalaban 200 nevjegy alatt meg azt se nagyon kapcsoljak be... de vannak direkt digitalis gyorsnyomdak ahol akar egy-egy perldanyt is kinyomnak neked, ha kifizeted. Minel kisebb a darabszam, annal dragabb lesz...

Nekunk barati alapon nyomtak ezt a kevesebb mint 50 darabot. Egyetlen egyszer volt 50 darab megrendeles... hogy egy ismeretlen nyomda mennyire lesz jopofa ez ugyben, azt nem tudom :)

Hajra! ;)

AmigaOne500Plus
Tag
# Elküldve: 2018. Aug. 12. 18:29


Quoting: yellowdog
de nem ez a lényeg, hanem, hogy nyomda gyakorlatilag minden városban van, tessék keresgélni :-)


Ha lusta vagy... :-) , van egy másik fajta megoldás is:
1.: elküldöd az anyagot
2.: kinyomtatják, bekötik, stb.
3.: kiszállítják

Pl.:
cewe nyomda

Egy másik pl.:
PrintMágus

Tehát a lehetőségek határtalanok!

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2018. Aug. 13. 00:16


Quoting: amigaone
Tehát a lehetőségek határtalanok!

Pénztárcád is?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Aug. 13. 08:55 - Szerkesztve: dino


Nekem megjott az arajanlat a Peto nyomdabol.

---------------------------------------------------------------------------------
Köszönjük a megkeresést.
Az Ön által kért újság nyomtatása A4-es méretben, tűzve 8.320 Ft/db.

Üdvözlettel:
Nyikes Rita
---------------------------------------------------------------------------------

Nekem ez draga.
Ha tud valaki emberi aron valamit, akkor szoljon...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Aug. 13. 16:44


A fotókönyv lehet talán alternatíva.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Aug. 13. 20:42


Nevetni er? :D
ez ennyi, mondom mi nagyon barati alapon kaptuk

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Aug. 14. 07:20


Quoting: dh1
Nevetni er? :D

Jaja, legszebb orom a karorom...:D
Quoting: dh1
ez ennyi, mondom mi nagyon barati alapon kaptuk

Na ja, ezt irtad korabban is, de az a nyóócezer folotti osszeg engem agyonbaszott...

YADA
Tag

# Elküldve: 2018. Aug. 14. 08:56


igazabol en tobbre tippeltem ennyire pici peldanyszamban (kb egyedi)

amugy valaki kiszamolta mar mennyi lenne sajat szines nyomtatoval nyomtatni?
(nem a nyomtato gyartok marketingje szerinti szines oldal/Ft aron hanem a valosagban)

AmigaOne500Plus
Tag
# Elküldve: 2018. Aug. 14. 09:12


Quoting: Kukacmarci
Pénztárcád is?

Találó a nickneved... :-) Itt nem arról volt szó, hogy bármit is ingyen meg fognak csinálni. Hanem a lustaságról, meg a kényelemről.

Quoting: dino
de az a nyóócezer folotti osszeg engem agyonbaszott...

30 oldal 8 000 Ft? Ennél még a MI-TAX Kft. is költségtakarékosabb volt.

Harmadik variáció, a legköltségkímélőbb: bemész munkahelyre, kinyomtatsz (akár fekete-fehérben) havonta egy számot, lefűzöd és hazaviszed. Ha valaki rákérdezne, mondod, hogy továbbképezed magad. :-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Aug. 14. 09:34 - Szerkesztve: dino


Quoting: amigaone
Ha valaki rákérdezne, mondod, hogy továbbképezed magad. :-)

Epp ezen gondolkozom, hogyan tudnam magam tovabbkepzelni... :D :D :D

edem
Tag

# Elküldve: 2018. Aug. 14. 11:17


Én is megkérdeztem itt, Veszprémben egy nyomdát:

"A kért színes, A4 méretű újság nyomtatása, 100 gr-os papírra
irkatűzéssel összesen bruttó 7435,-."

Nem sokkal vagyunk előrébb...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Aug. 14. 14:56


nem hinnem, hogy mezei, szines laser nyomtatoval jo minoseget lehetne nyomtatni... cegunknel tobb milas gep sem tud ilyet, mert nem erre vettek, a mennyiseg szamit nem a CMYK szinrendszer lefedese munyomo papiron ... ;)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Aug. 14. 18:42


Ezeket egy darabra kertetek ezeket az arakat vagy mondjuk 20-30-50db-ra? Csak kerdem.

Amugy mindketto arajanlat a ~25 EUR magassaga, az kb. egy pizzazas a felesegemmel. Egy evi egy peldanyban megjeleno Amigas magazinert nem tetel. En kernek egyet ha lehet, ha valaki megis csinaltatna maganak.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Aug. 14. 19:27 - Szerkesztve: dino


charlie
A skodaalkatreszeket sem vetted at vazze, bele kellet volna irnom, hogy Amiga...:) Hatha elmentel volna erte...de ez nem ide tartozik...
Ha megmondanam, hogy en mennyi penzt keresek itt eszakmagyarorszagon, kirohognetek, akkor meg plane ha tovabbmondanam, hogy jelenleg negyen elunk az en berembol...
Szal nekem akkor is sok, de igen, nyilvan lehetne beszelni a nyomdaval, hogy tobb peldany eseten adnanak kedvezmenyt, de a faszomtudjakezitcsokolom, hogy hany darabra kerjek arjanlatot...itt vagy 4-5 embert erdekelt meg, rajtam kivul, ez meg nem darabszam a nyomdanak sem...szal?

Igen...hisztizek :)

Pityusz
Tag

# Elküldve: 2018. Aug. 14. 20:04


Quoting: dino
Igen...hisztizek :)



Ne hisztizz! Intézem a billencset! :D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Aug. 14. 21:49


Maris befejeztem :) THX!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Aug. 14. 22:58


50 sem darabszam egy nyomdanak... eskuvoi meghivobol a 4-5x-et nyomjak, max. ket szinnel :) szoval...

de egyebkent is, a nyomda utan ki gyujti be a zset majd ki postazza, ezt is vegyetek bele

van meg par nagymeretu boritekom, aki erte jon, viheti ;) csak is AM-hez

nzo
Tag

# Elküldve: 2018. Aug. 15. 13:28


Kreáltam egy kérdőívet. Itten van. Így talán egyszerűbb lesz - már ami a darabszámokat illeti. Az Egy-egy számból kérnék egy-egy nyomatot választók kommentbe írják be, hogy melyikből mennyit.
Nem tudom, az eredeti AM milyen papírra ment, de szerintem belívre 110 g körüli matt műnyomó, borítóra meg 250 g-os matt műnyomó lenne kb a jó. Pécsett van pár nyomdával kapcsolatom (nagygépes és gyorsnyomda is). Ha látom a darabszámokat, akkor kérek tőlük árat. Persze a korábbi számokhoz is kellene kifutós nyomdai állomány, ha lehetséges.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Aug. 15. 13:47


kitoltottem, kivancsi vagyok, hany ember igenyli a nyomtatast...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Aug. 16. 02:12 - Szerkesztve: dh1


áááácsi!

eleddig a 12-es szamrol volt szo...

az osszes szam nyomdai, kifutos valtozatat nem biztos, hogy tudom prezentalni... volt 2 vinyo halal is azota... :(

aztan, elobb a leglenyegesebb es legfajdalmasabb pontot kene eldonteni ... a penz beszedese, annak modja, ezt ki vegzi es ki postaz ... ha ez fix, lehet nyomdat keresni ... addig viszont ez csak almodozas ... ez a szar(abb) resze a dolognak a tordeles utan :D

aztan a kovetkezo... itt a spiriten legjobb joindulattal sem lesz tobb 50 peldanynal... az 50 is ugy jott ossze, hogy a Facebookon is hirdetve volt (amit hirenkent akar 4000-en is latnak ... ebbol 50 benne a sajat vasarlasom is)... sot mondok szebbet ... csomo olvasot aki legalabb 1x vett ujsagot a kovetkezo szam megjelenesekor rugdosni kellett, hogy ugye akarsz a mi jo kis ujsagunkbol, naaa ugyan mar vegyel egyet...

szal nemazoty, ezzekkel a kerdessekkel hogyan allsz? :)

bocs, nem elriasztani akarok senkit, csak vazolom azt, hogy mitol nekem kihullott a hajam, mert hogy vegigcsinaltam ...

es ez nem munka hely, minden a te zsebedre megy!!!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Aug. 16. 04:40


Új szerző a fedélzeten - Bujdosó Artúr aka Artlace
FPGA Arcade Mania - Az FPGA Arcade-ről sok történet kering. Ha az FPGA hardware szintézis nem lenne eléggé megosztó akkor ez a board még erre is rátesz egy lapáttal. A készítője, bizonyos Michael Johnson chipeket tervez megélhetésként és ez a hobby projectje már 2010 óta folyamatban van.
Egyelőre nem térnénk ki az emuláció és FPGA közötti különbségekre de a későbbiekben ki fog derülni pár lényeges különbség.
Elsőként a board maga is különleges, mert több rendszer szintetizálására is képes a betöltött core-tól függően de most csak az Amiga részre koncentrálunk. Egyelőre még így is csak karcoljuk a jéghegy tetejét. A felülről látható bővítőport daughterboardokat képes fogadni mint a később bemutatásra kerülő 68060 CPU board, de létezik JAMMA board is hozzá. Ennek a boardnak a korát mutatja hogy a PS2 portokhoz már úgy kellett billentyűzetet vadászni és USB átalakító nem működik vele - de ez a mai billentyűzeteknek köszönhető főleg.

A board a hangzatos "No Emulation No Compromise" képernyőbel jelentkezik be ahol többek között kiválasztható az core. Miután ez feltöltődik az FPGA-ba, a board átváltozik egy Amigává. Hasonlóan beállítható hogy maga a hardware hogyan nézzen ki és hogy viselkedjen.
Amit mindenképp érdemes tudni az FPGA-król hogy masszívan párhuzamosak - azaz ahány eszköz van bennük szintetizálva az teljesen függetlenül dolgozik egymástól.
MikeJ sok gondot fordított rá hogy a chipsetek cikluspontosak legyenek, oszcilloszkóp-és chip decap segítségével is.
A CPU a T68 publikus core-ból van származtatva, a választási lehetőségek: 68000, 68010, 68ec020 es 68020. Ha nem a turbo+cache opciót választjuk akkor nehéz a fizikai hardware-től megkülönböztetni mert órajelre pontosan követik a gyári specifikációkat még oszcilloszkóp alatt is. A RAM a szokásos CHIP-és FAST RAM, 2 és 8 MB-ig. A boardon található 64MB SDRAM viszont az XRAM opció alatt hozzáadható mint FAST RAM. Ez itt egy érdekes különbség, mert akárcsak az ACA kártyákon, itt sem kell a CPU-nak várnia a RAM-ra, azaz legkevésbé ideális esetben is csak egy wait state van. Egy hagyományos EDO konfigurációban több is előfordul.
A chipset választhatóan OCS, ECS, AGA és P96. Az első szembetűnő különbség hogy a board PAL-ra állitva nem adott a DVI kimeneten képet. MikeJ a maga igen gyors angoljával közölte hogy "egy valódi Amiga se adna, az eredeti chipset is csak PAL/NTSC-t tud alapból. Kapcsold be a beépített scandoublert!" tehát a boarddal jár egy scandoubler. Az xaudio core egy 16 bites 48KHz-tudó DAC, későbbiekben ezt is körbejárjuk.
Sokaknak feltűnhetett mit keres ott egy ARM a board beállításaiban. Nos az a CPU a floppy-és hard disk emulációt végzi. Miután mindenki felhördült az emuláció hallatán, költségkimélő okokból nincs IDE vagy floppy port a boardon. Lehetne, de inkább a szervíz CPU-ra bízta MikeJ ezt a feladatot. a 68060 daughter boardon van floppy csatlakozó, közkívánatra de az alapboardról eddig még senki se hiányolta tekintve hogy a Gotek floppy emulátor és a CF/SD kártyák használata már elég széles körben elterjedt és ezt a rugalmasságot adja board saját SD kártyája is.
Egy érdekes kérdés hogy hol van a Kickstart ROM. de ezt szintén rugalmassági okokból az SD kártyáról tölti fel a core-ba a board.

Miután pár lelkes FPGA Arcade tulajdonos segítségével firmware és az ARM kódja frissítve lett, a board életre kelt. Az Amiga core kiválasztása után egy Kickstart ROM és a WB3.1 ADF image-k segítségével egy HDF file-ra fel lett telepítve egy rendszer, sok különbséget egy Amigához képest nem látni - azon kívül hogy F12-re az FPGA menü előjön.

Mindenki "kedvenc" és pontatlan Sysinfo tesztjei eléggé konzekvensek, az első a 68ec020 core alatt készült, jól látszik hogy a SDRAM megteszi a hatását. A második viszont a turbo+cache 68020 változattal. Ez az összes utasítást amit a CPU tud egy ciklus alatt végrehajtja és egy ezidáig ismeretlen méretű cache-t is elkülönít az FPGA-ban. A sebesség meggyőző bár a piros csík nem jelzi hogy különböző terhelések alatt hogy viselkedik. Ami bizonyos: determinisztikusan mindig ugyanúgy. Még egy lényeges különbség az emuláció és a hardware szintézis között!
Végül a HDF file sebességtesztje MikeJ szerint sokkal inkább az SD kártya sebességét mutatja ami esetünkben class 4. Ennél már csak gyorsabb lehet.

A tesztelt demók képen nem sokat mutatnának de hogy valami ötlet legyen róla, a Tint a TBL-től hibátlanul lefut a turbo+cache core-al. Kicsit itt-ott láthatóan tul gyors.

A következőkben a P96 kompatibilis RTG core és az XAudio képességeit fogjuk megnézni. Ezidáig is nagyon meggyőzően dolgozik a gép, kíváncsian várjuk mi derül ki P96 alatt.

Sokan kérdezték hogy mennyiért kapható ma egy FPGA Arcade ha valaki akarna venni egyet. Sajnos a V1 board ami a képeken is van már nem elérhető de a V2 hamarosan elkészül (ismerve MikeJ "hamarosan" fogalmát ez lehet pár hónaptól pár évig) amin nagyobb FPGA, több port és több RAM lesz.

AmigaOne500Plus
Tag
# Elküldve: 2018. Aug. 16. 08:43


Quoting: dh1
nem hinnem, hogy mezei, szines laser nyomtatoval jo minoseget lehetne nyomtatni...

El kell hogy szomorítsalak, ugyanis az egyik munkahelyemen használt "mezei" színes nyomtatóval normál A4-es lapokra tökéletes produktumot lehet előállítani, bár azt inkább csak plakátok nyomtatására használják (arra sem térnék ki mennyire pazarló módon).

Pl itt van az első Amiga Mania:
Amiga Mania 1

Ez nyomtatási szempontból (duplex) is kiválló, tehát nem olyan, hogy egy lapon kettő oldal van. ...és én mondtam is, hogy nekem fekete-fehérben is tökéletes lenne, nem is kell nyomdai minőség, sőt éjjel lámpafénynél jobb is ha nem csillog-villog össze-vissza, mint egy tükör... :-)

De legalább kézben lehetne tartani és nem állandóan a monitort bambulni.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Aug. 16. 08:55


Quoting: dh1
Ha az FPGA hardware szintézis nem lenne eléggé megosztó

Miért lenne megosztó? ;-)

nzo
Tag

# Elküldve: 2018. Aug. 16. 11:45 - Szerkesztve: nzo


dh1 Ez a kérdőív pusztán igényfelmérés. Talán átláthatóbb, mint több fórumoldalt átböngészni, hogy kinek kell nyomat AM-ből. Többen is kérdeztek már előttem nyomdát (mondjuk lehet, hogy csak 1 darabra), lehet hogy a pécsi is drága lesz. Majd aki a legolcsóbban nyomja, gondolom az lesz a befutó. A pénzbeszedést (előre) - feltételezem - majd a "nyertes" intézi. Árajánlat kérés meg nem kerül pénzbe :)

szerk.: Azt meg tudod mondani, hogy pontosan milyen papírra nyomódtak az AM-ek?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Aug. 16. 13:33


Quoting: amigaone
Pl itt van az első Amiga Mania:


El kell, hogy szomoritsalak de ez nem a nyomdakesz valtozat... ;)

Az en munkahelyemen millios nyomtatok vannak, de nem proof keszitesere. Soha nem lesz olyan mint a nyomdai, foleg, hogy a te munkahelyeden valoszinuleg ofszett papir van, nem pedig vastagabb munyomo...

De amugy ha neked jo fekete feherben hogyhogy nem nyomtattad meg ki?
A nem nyomdai pdfek mind elerhetok...

Quoting: amigaone
De legalább kézben lehetne tartani


Tabletnek hivjak ;)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Aug. 16. 13:36


Quoting: nemazoty
pénzbeszedést (előre) - feltételezem - majd a "nyertes" intézi


Feltunt, hogy ezt senki nem akarja vallalni? :)

Munyomo, grammtomeget nem tudom, de megmutatod a nyomdanak, ok megmondjak

Dodi
Tag

# Elküldve: 2018. Aug. 16. 15:08


A következő árajánlatot kaptam az esztergomi nyomdától. Még megkérdezem, hogy ha nem 170gr-os a papír hanem vékonyabb akkor, hogy módosul az ár.


Magyar József
részére

Kedves József!

Árajánlatkérését köszönöm és a következő ajánlatot küldöm.

Munka neve: Kiadvány
Papír: 170g matt műnyomó
Formátum: A/4
Terjedelem: 40 oldal
Nyomás: 4 + 4 szín
Kötészet: irkatűzött
Példányszám: 1 db
Ára: 6625,- Ft/ db + ÁFA

Munka neve: Kiadvány
Papír: 170g matt műnyomó
Formátum: A/4
Terjedelem: 40 oldal
Nyomás: 4 + 4 szín
Kötészet: irkatűzött
Példányszám: 30 db
Ára: 2210,- Ft/ db + ÁFA

Leadott anyag: nyomdakész fájl
Várható átfutási idő: 10-15 munkanap.

A vállalási ár nem tartalmazza a termékdíjat ! A termékdíj költsége 85 Ft/kg, minden olyan terméknek ami reklámot tartalmaz illetve 19 Ft/kg csomagolással kapcsolatos termékeknél, ilyenek a dobozok, öntapadós címkék, CD és DVd tokok, digipackok és minden egyéb terméknél, mely csomagolással kapcsolatos , termékdíj mentes pld : névjegy, levélpapír
Irodai papír termékdíj új kategória 2015. január 1-től hatályos.
Regiszterlapok, jegyzetfüzet (notesz), írótömb, előjegyzési jegyzettömb, napló és hasonló termék, írómappa aminek a fedele írható,
iratrendező írható fedéllel (cserélhető lapokkal vagy más), dosszié írható fedéllel, iratborító, sokszorosított üzleti kitöltendő űrlap,
önátírós tömb és más irodaszer papírból vagy kartonból, album minták vagy gyűjtemények számára papírból vagy kartonból (pl. bélyegalbum)
kivéve a reklámhordozó papírnak minősülő termékek, mert azok után továbbra is reklámhordozó papír termékdíjat kell megfizetni.
Az irodai papír termékdíj mértéke 19 Ft/kg+áfa, a kötelezett a nyomda, nyilatkozat tételi lehetőség nincs, a fenti termékek gyártásakor a termékdíj tétel automatikusan a számla végösszegéhez kerül plusszként.


Remélve szíves megrendelését

Üdvözlettel

Viznerné Vincze Ingrid
Esztergom, 2018.08.16.

<< 1 ... 108 . 109 . 110 . 111 . 112 . 113 . 114 . 115 . 116 . 117 . 118 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by PHP forum software miniBB™ © 2001-2024