Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 108 . 109 . 110 . 111 . 112 . 113 . 114 . 115 . 116 . 117 . 118 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Júl. 16. 08:20


Meg en most sem ertem, mire valo ez, semmilyen progit nem latok futni rajta...

YADA
Tag

# Elküldve: 2018. Júl. 16. 09:04


A programok nagyreszenek meg mindig csak az orajel szamit. A parhuzamositas barhogy is nezzuk, koznapi ertelemben csak gyerekcipoben jar. (munka szempontjabol a sajat gepeim kozul a 4 magos i7 kb dupla olyan gyors mint a 8 magos... manapsag dinnyet gyartanak, sok maggal)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Júl. 16. 09:15 - Szerkesztve: dino


Quoting: Yada
manapsag dinnyet gyartanak, sok maggal

:D :D :D
Azert szerintem azon is mulik, hogy milyen program, hogy eszi meg a magokat. Vagyis, ha egy progi az orajalre utazik, nem a parhuzamositasra, akkor vegevan...
Szerk:
En a mekken Logicot hasznalok, van egy 4magos mekkprom, meg egy 8magos, az orajel azonos, azert a 8magos szepen parhuzamosit, sokkal de sokkal kesobb verzik el...de en csak egy paraszt vagyok....

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Júl. 16. 14:15


Quoting: dino
semmilyen progit nem latok futni rajta


itt kerdeznem meg, hogy az OS maga szerinted mi? :D es azert, mellesleg ott megy a hatterben egy SAM460 emu PPC emuval... de azert nem fut semmi ... egyebkent 11 program van elinditva ebbol ketto fagyott, mindketto a RunInUae :D :P

es megjegyzem nem vegleges a cucc ...

MOS-on ugyan ez van

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Júl. 25. 01:52


ize, valakinek van infoja miert tunt el az Index Information Ltd a pre production Access 2000-ek legyartasa utan?

Amugy epp elado egy rev1.2 Access 2000 az ebayen... not working, de szerintem eletet lehetne lehelni bele, bar az AGA chippek ujradesignolt chippek voltak mar ...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Júl. 25. 02:35


Klón Mania - Újabb, nagyon ritka "Amiga" került eladósorba az ebayen. Az Index Information Ltd. mint klón gépet tervezte gyártani az Access 2000 platformot. Ez egy 5,25-ös szabvány helyre beépíthető AGA kompatibilis alaplapot jelentett, illetve egy előre az 5,25-ös slotra felkészített teljes rendszert is kérhetett a megrendelő! Az ebay hirdetésben egy rev1.2-es pre production 07-es számú, fél rendszer kerül kalapács alá (nem FYaNIca PC gyilkolós módon :) ). A mobo nem működik, fura égésnyomok láthatók itt ott... de talán még menthető. De így is nagy ritkaság! Az Access 2000-ben az AGA-t kivéve minden szabványos, az AGA részt viszont újratervezték. Ezért, elmondás alapján egy Access 2,3× gyorsabb egy stock 1200-asnál...
1997 novemberében mutatták be az Access-t v1.2-t, egy alacsony költségű multimédiás platformként az AGA chipkészlet és az Amiga OS alapjain. Kioszkok, oktatás, prezentációk, reklámok, beágyazott rendszerek, Scala script lejátszó stb. piacát célozták meg, így nem vált annyira ismertté a nagyközönség számára.

Tervben volt egy rev 1.3-as változat
- 68EC020 vagy 68EC030 processzorral (az eladó példány EC020)
- tartalmaz óra portot
- fejlesztés alatt MPEG1 és genlock egység
sajnos nincs belőle ismert példány...

A gép funkciói rev1.2:
- 68020 14 MHz vagy (68030 28 MHz-es processzor - rev1.3),
- 2 Mb Chip ram,
- 2 vagy 8 MB (rev 1.3) Fast RAM
- 256 K írható flash ROM, amely a CD-ROM meghajtókat tárolja
- 1K nem felejtő memória a konfigurációs beállításokhoz.

Interfészek:
- 15 pólusú VGA kimenet
- IDE interfész az opcionális merevlemezhez
- Beépített hangminta és mikrofon bemenet
- Aktív ISA-port(ok) az olcsó PC eszközökhöz, például modemekhez
- Standard 3.5 IDE interfész, a CD vagy merevlemezek könnyű felszereléséhez

Más funkciók:
- CDDA bemenet és mixer
- A1200 szabványos ROM-ok (Kickstart 3.1),
- Lemezmeghajtó
- Valós idejű óra
- Opcionális LS120 meghajtó

Hogy a protók gyártása után miért nem lett termék, nem tudjuk ... talán már későn jelentkeztek vele... az AGA egyre kevésbé volt vonzó... de azért még lett volna helye a piacon pár évig.

Leírások itt:
http://www.amigahistory.plus.com/access.html
http://amiga.resource.cx/mod/access.html
http://www.bigbookofamigahardware.com/bboah/product.aspx?id=39

Az ebay hirdetés:
https://tinyurl.com/ycvpyp5g

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Júl. 28. 14:20


Szuper!
Meg hireket, meg!

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Júl. 28. 18:57


És ez mivel (mivel nem) kompatibilis?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Júl. 29. 01:48


Quoting: yellowdog
És ez mivel (mivel nem) kompatibilis?


egy AGA-s Amiga? :P

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Júl. 29. 10:37


Sejtettem, de gondoltam megkérdezem, hátha valaki okosabb nálam és tudja pontosan a dolgot :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Júl. 29. 15:05


Quoting: dh1
Ez egy 5,25-ös szabvány helyre beépíthető AGA kompatibilis alaplapot jelentett


khm...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Júl. 29. 19:18


Kőne egy "jó vóna ilyen" :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Aug. 01. 22:26


Street Rod Mania - Az Amiga Mania közbejárása okán az eddig hibás Street Rod 1 és 2 WHD változata javításra került (Joystick routine fixed) StingRay billentyűzetéből! Most már joy nyomógombbal is lehet sebességet váltani! :D Nem egy hátrányos feature! A WHD oldalon már elérhető!

http://whdload.de/

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2018. Aug. 02. 06:28


Quoting: dh1
Most már joy nyomógombbal is lehet sebességet váltani!

Szuuuuuuuper... :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Aug. 02. 08:11


dh1

Kiralyak vagytok!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Aug. 05. 03:33 - Szerkesztve: dh1


A4000 rev B Mania - Nem olyan régen bemutattuk az A4000 Alice+ alaplapot, mely az eredeti A4000 rev D, a költség csökkentett 4000-es replikája volt. Paul Rezendes/ACILL Amerikából talán ezen is felbuzdulva kért és kapott a felhasználóktól 5000 dollárt ahhoz, hogy a rev B változat, a nagy vas PCB-replikáját elkészíthesse. Ez megtörtént! A teljesítés után a fájlok nyilvánosan publikálásra kerültek, és egy olyan webhelyen tárolódnak, mint a github. A projekt nem tartalmazza magát az alaplap PCB-ket, csak is a mérnöki munka finanszírozására és projekt befejezéséhez szükséges munkákra vonatkozott az 5000 dollár. A későbbiekben az üres alaplapot PCB-gyártóktól kell majd az erre vállalkozóktól megrendelni. A teljes átültetés a vásárló feladata, avagy biztosan lesznek teljesen kész PCB-ket árusítók is, nagyon drágán... A projekt azokra a felhasználókra gondolt akiknek az akku folyás vagy egyéb, nem javítható meghibásodás miatt az A4000-esük a fiók mélyén várta a megváltást. És persze ez nagyrészt a pénzesebb felhasználók kiváltsága marad... valamit valamiért...

Az első széria a vörös szörnyetegből megérkezett Paulhoz. A megépítés és a tesztek következnek, és ha minden jól alakul akkor mehet a "nagyüzemi gyártás"...




dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Aug. 05. 03:38


UPDATE: a kártya vadonatúj gyártású!

SID Mania - Az Commodore féle Amiga 4000T tud marha ritka és drága hardware lenni de az Amiga SIDPlayer is ugyan ebben a kategóriában indul... Az Amiga SIDPlayer egy Zorro II-es kártya és valódi vagy "utángyártott" (SwinSID) SID chipekkel is használható. A feladata valódi minőségben SID zenék lejátszása (hiszen azt egy SID végzi a kártyán). A kártyát 1994-ben a Frodo C64 emulátor készítője publikálta. Most felbukkant egy új videó, ahol egy A3000-ben mutatják be a kész kártya működését. természetesen a Frodo is natívan támogatja ahogy a DeliTracker is. Nem hosszú a videó, de látjuk és halljuk a lényeget! A kártyát Bigmac nevű user készítette igen kicsi példányszámban. Hogy most vagy régebben, még nem derült ki...

https://youtu.be/QOlyukb5uWo

Forrás: amigaytube22 YT csatornája

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Aug. 05. 04:01


Centuriontech Mania - Nemrég bemutattuk a Centuriontech féle USB egér modult Amiga 1200-as rev. 2B mobokhoz, ahol is az egyik szabványos 9 tűs portot USB-sre cserélhettük kiváló tervezés mellett. De ez ebben a formában csak a 2B alaplapokhoz volt jó, a fizikai megvalósítás miatt. De a Centuriontech nem tökölt, és máris itt a rev. 1D4 alaplapokhoz is a megfelelő verzió. Sajnos a rev. 1D3 és attól lefelé lévő alaplapoknál ez az átalakítás nem végezhető el...

http://centuriontech.eu/product/usb-mouse-module-for-amiga-1200-mainboard-rev-1d4/

AmigaOne500Plus
Tag
# Elküldve: 2018. Aug. 08. 15:03


Arra van lehetőség, hogy valaki megrendelje az összes eddig megjelent Amiga Mania újságot papíralapon?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Aug. 08. 21:09 - Szerkesztve: dh1


nincs sajnos

nincs belole remitenda, a 12. pedig mar papiron sem jott ki...
az ujsagok PDF formaban letolthetok es barki annyit nyomtat amennyit szeretne ... nem tamasztunk akadalyt ... (bar ezek nem nyomdai kiszerelesben vannak a PDF-ben)
de egyebkent eszmeletlen draga lenne a 12 szam szamonkenti nyomtatasa egy gyorsnyomdaban, ha csak ugy besetalna az ember :(

szoval ez van, ne hari!

AmigaOne500Plus
Tag
# Elküldve: 2018. Aug. 09. 00:32


Kár, de azért kösz a választ.

Nem tudom most mennyi a nyomtatás, de megnéztem egy 150 oldalas dokumentumot (bár nem minden oldala színes) a polcomon, amit 2012-ben köttettem be Budapesten és a blokk 6 420 Ft. A jelenlegi Amiga Mania 27 oldalas, de legyen átlagban 30 oldal, akkor 1 példány kb olyan 1300 Ft-ba jönne ki, napersze gondolom az nem teljesen ugyanolyan, mintha nyomdában újságként készülne, de legalább kézben lehetne tartani.

(12*30 oldal=360 oldal ; 12*1300 Ft=15600 Ft, bár manapság biztosan jóval több!)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Aug. 09. 01:28 - Szerkesztve: dh1


30e korul volt legutobb... 10 v 11 szam... jo papirra... kifuto, megvagva, tuzve - 1 megrendelo volt ... mivel babra munka

a 27 oldal nem tudom hogy jott ki :) mivel egy nyomdai kiadvanynak 4-el oszthatonak kell lennie ;) az AM 32 oldal + 4 oldal borito... vagy ennel tobb, most a 12 tobb volt

mint irtam a PDF-ek nem nyomdara felkeszitett valtozatok, a nyomdaba mas ment mint amit PDF-ben kiadtunk, de termeszetesen te ha megcsinalod a kilovest a PDF-bol akkor a nyomda siman kinyomja, gond csak azzal lehet, hogy a PDF nem kifuto, tehat igy A/4-nel (real vagott meret) kisebb lesz... PDF-ben szuksegtelen a kifuto, ezert nem is az...

Kivancsisagbol megkerdeztem egy nyomdat, mennyi lenne a 12-es szam 50 peldanyban, es 3-3500 minimum / lap + posta... de 50 peldanyert nyomdaba rohangalni ... veszteseg anyagilag es idoben is ... a 12-es peldanybol egy peldany keszult magan gyartasban papirra (amirol tudok), szinten kifuto nelkul ... termeszetesen ez egy nyomdasz srac maganak csinalta/csinaltatta, azt mondta szep lett ... nyomdai revizioban szebb lehetett volna, de errol letettunk ... talan ertheto okokbol ...

USA-bol volt egy megrendeles minden szamra de mar maga a szallitas horror aron lett volna futar ceggel (FedEX) ... nem valosult meg

nemreg tudtam meg a Guru legjobb eladasa mennyi peldany volt ... hat a ezt tudjuk az elso szamtol sem lett volna nyomda belole (durvan alacsony) :D ... mi 200 peldanyra szamoltunk ... negyede lett, egyszer ... :D

de mondom a PDF-ek rendelkezesre allnak tenyleg aki gondolja, nyugodtan nyomtassa ki, lehet a PDF kifuto verziok is megvannak valahol ...

jelenleg atallunk Quarkrol InDesignra. Quark gyorsabb es logikusabb de mocskos instabil (igen anno megvettem, megis)... es ez alatt a 12 szam alatt nagyon sok kinlodast okozott a Quark (pl. a mar kesz lapbol bizonyos oldalak egyszeruen hibasan jottek ki, vagy a fele hianyzott - ujra tordel - de jo)... jo moka volt, tovabb lepunk... :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Aug. 09. 01:30 - Szerkesztve: dh1


egy vicc ... :D de pl nekem csak a 11 van meg papir peldanyban ... a tobbit megvettek vagy elkunyiztak :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Aug. 10. 06:19 - Szerkesztve: dino


amigaone
Ha talalsz valami normalis nyomdat, ami a sima PDF et kinyomtatja, meg elfogadhato minosegben, akkor az utolso 12 es szam engem is erdekelne kinyomtatva, de szerintem, itt meg masokat is. Szoval szerintem fogjunk ossze. Erdeklodnek,kerdeznek benneteket, erdekelne az ujsag, akar ilyen formaban is kinyomtatva?

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Aug. 10. 06:42


Engem igen. Arra is hajlandó vagyok, hogy elviszem nyomdába (múltkor, hogy dh1 bedobta ezt a gyorsnyomdát körülnéztem, hogy hol vannak ilyenek. Addig azt sem tudtam, hogy gyorsnyomda az, amit nekem keresni kell). Viszont pont nulla tapasztalatom van ilyenekben, szal abban nekem mindenképpen segítség kell. Pl. van-e ajánlott nyomda, esetleg összerakni egy tényleg nyomdára előkészített változatot, ajánlott papír, nyomtatási technológia, ilyenek. Meg nyilván, ha bármire rákérdeznek még, akkor nekem lövésem nincs róla.
Azt gondoltam, hogy viszem magammal mondjuk a 11-es számot, hogy na ilyet akarok. :D
Viszont a postázgatást én sem vállalom.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Aug. 10. 14:27


Kerdezzetek meg Lazit. O tudja prezentalini... a nehezseg itt es kb. van is ra egy fogadasom a postazason fog megbukni a dolog (Lazinak -10 ideje van, Amicon se nagyon lesz iden)... mert azt senki sem fogja vallalni... tudom, mert en csinaltam majdnem vegig :D :P

AmigaOne500Plus
Tag
# Elküldve: 2018. Aug. 10. 22:58 - Szerkesztve: amigaone


Quoting: dh1
a 27 oldal nem tudom hogy jott ki :)

Letöltöttem a PDF-et, megnyitottam, és azt írta ki, hogy 27 oldal. De igazad van, mert 1 lap = 2 oldal, de ha kinyomtatom 27 lapra fér rá.

Quoting: dh1
... mi 200 peldanyra szamoltunk ... negyede lett, egyszer ... :D

Az látszik, hogy sok munkátok van ebben az újságban és eléggé tartalmas is, szóval le a kalappal mindenki előtt aki ebbe energiát fektetett. Arról meg nem tehettek, hogy az emberek zömének érdeklődése bármi iránt is eléggé felületes. Lásd a tartalmas és a tartalom nélküli YouTube csatornák nézettségét.

dino
Megnéztem az említett blokk-ot és egy MI-TAX 2003 Kft van rajta, annyit tudok, hogy a BME közelében van, amelybe én mentem, ez különben a TV4B felhasználói leírása volt.

Itt van egy pontosabb cím:
MI-TAX 2003 Kft.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Aug. 11. 01:38


Quoting: amigaone
kinyomtatom 27 lapra fér rá


sot a nyomdaban kiloves szerint akar 4 oldalt is nyomnak egy lapra vagy akar tobbet is

a 12-es szam vegen a PDF kinezete miatt duplazva van a borito, ez mind csak azert van, hogy jol nezzen ki, de valojaban ha igy nyomtattnank ki a nyomdaban akkor a 4-el oszthatosag okan igy ures oldalak lennenek a vegeredmenyben... ez a PDF nem nyomdara lett kitalalva... csak digitalis olvasasra, az osszetartozo oldalak egy oldalparban (spread) kerultek a PDF-ben, igy talan latszik, hogy eredetileg a ket oldal egyben hogy lett megtervezve, igy szep...

kozben elkeszitettem a nyomdai verziot, kifutassal (korben 5-5 mm), kulon boritoval (b4-b1, b2-b3)... letoltheto itt: http://amigamania.amigaspirit.hu/Nyomda.zip

ezzel nyugodtan be lehet setalni egy nyomdaba ki kell tudjak nyomtani, 5-5 mm kifutot tessek bemondani, bar ott a vagojel is...

en anyagilag sem tudok ezzel foglalkozni rokkantnyugdijaskent (nem vicc sajnos)... ha esetleg valaki legyart plusz ket peldanyt vevo vagyok ra Reynolds neveben is, postaval ...

ha valaki a gyartas mellett dont gondoljon a tobbiekre es hirdesse mekkora osszegert csereben tudja sorozatgyartani... ha megsem es csak maganak gyart azt fedje jotekony homaly ... ;)

en ennyit tudtam tenni...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Aug. 11. 01:41 - Szerkesztve: dh1


jah, igen, a korabbi verziohoz kepest ez a nyomdai szam javitasra kerult, az egyik cikk hibasan kerul - sajnos -, a korabbi PDF-be, ezt javitottam ... szal ez exkluziv verzio AM12.5 ;)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Aug. 11. 07:24 - Szerkesztve: dino


Koszonjuk szepen, sajnos en nem tudok itt az isten hatamogott nyomdat, azert pesten szinte minden van...de azt tovabbra is tartom, hogy ha valaki talal jo nyomdat, akkor nekem is kellene egy peldany, szoljon es utalom az arat. Viszont tenyleg ugy lenne a celszeru, hogy egyben akkor mindenkiet kinyomtatni, ossze szamolni majd nyomtatas elott a pontos darabszamot, gondolom minel tobbet nyomtatunk, annal olcsobb a nyomda, nem?

<< 1 ... 108 . 109 . 110 . 111 . 112 . 113 . 114 . 115 . 116 . 117 . 118 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by simple bulletin board miniBB™ © 2001-2024