Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 108 . 109 . 110 . 111 . 112 . 113 . 114 . 115 . 116 . 117 . 118 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Máj. 27. 13:42 - Szerkesztve: dh1


Quoting: dino
elejen az intro zeneje nekem tecc

Toled mint zenesztol ez ... Khm...
Ez NEM shareware, vagy free program. Ez nagydobozos, fizetos.
Aki nem ertekeli melton az arulo. ;)
Ha sw vagy free lenne, ok. De ez jelenleg az AmigaWave es az Amiten altal elkepzelt Amigas jatek jovo. Tedd mar meg, hogy igen is barhol a neten ahol modod van ra felszolalsz vagy jelzed, erre nincs szuksegunk. Kulon kiemelnem a cga peces jatekok szintjet alulmulo nulla hattergrafikat. A jatekot rajzolo srac poen grafikait mindig is ertekeltem, sot, rajzolt mar nekunk is... De itt mintha mindent elfelejtett volna, ambar minden jateka annyira minimalista, hogy csak egy Atari2600 jatek versenyezhet vele... Ezt szeretned Amigan jatszani? Ne mond azt, hogy nincs mas mert nem igaz. Es ha nem is lenne, van egy szinvonal! Egy privat, free kiadas ok, de mint kommersz jatek gyalazat! Ha ez igy megy en magam lepek vissza az Amigazastol, orokre.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Máj. 27. 14:30 - Szerkesztve: charlie


Nem ti szoktatok mondani, hogy a szart nem fikazni kell, hanem jobbat csinalni nala, amikor beugatok valamire h. rakasszar, ne sztaroljuk mar? :P *trollface*

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Máj. 27. 14:40


Bocs a Racer fenyevekkel szebb mint ez, akar mennyire is szar a Racer jelenlegi allapotaban! Szoval en csinaltam mar jobbat! Igen, ki merem jelenteni! Egyeb? :D:D:D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Máj. 27. 15:55 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
Toled mint zenesztol ez ... Khm...


en nem vagyok zenesz (nem szakmam) :) szoval nyugodtan leirhatom a velemenyem... :)

Quoting: dh1
Ez NEM shareware, vagy free program. Ez nagydobozos, fizetos.


Quoting: dino
viszont penzt nem adnek erte egy fillert sem.


en mondtam :)

anchor
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 27. 21:25


ezt a spanyol grafikust ismerem egy kicsit. ilyen nagyfejű figurákat rajzol, elég ügyesen. simán fel lehet ismerni őket. próbáltam nekik (AmigaWave) készíteni egy kis mászkálós game engine-t, de nagyon nehéz volt megértetni a grafikussal hogy hogyan is kéne adnia a rajzokat. először random helyezte el figurákat, aztán amikor rajzoltam neki egy grid alapot hogy azokba a kis cellákba rakja bele, akkor a gridet is rajtahagyta a megküldött rajzon. és egyéb problémák...
itt van egy kis videó: youtube link
felismeritek a fickót? :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 27. 21:27


Quoting: dh1
Egy privat, free kiadas ok, de mint kommersz jatek gyalazat

Szerintem ne attól legyen jó egy játék, hogy fizetős. Ha valami sz.r az ingyen is sz.r ;-)
Szóval ha azt mondom, van egy A500-asom eladó, meg szedtem össze az udvarom egy adag kánisz mergát, de azt ingyen neked adom, akkor azt mondod, hogy okés hiszen ingyen van? :-D

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 27. 22:48 - Szerkesztve: BSzili


Aztán miért legyen jó a PD/FW ha az emberek még fizetnek is a szarért? :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Máj. 27. 22:49


Ha valaki az ingyen jatekat megosztja veled az lehet szar, de ertekeled mint kezdeti lepes. Ha 10 ilyen jatekot ad ki akkor, elkonyveled es messzirol tiszteled mint fura Amiga fant, 100 ilyen jatek utan nem foglalkozol vele, messzirol kerulod, de free. Ertekelni kell az ember probalkozasait, mindenki igy fejlodik. De amikor eletunk szarat penzert aruljuk... az pofatlansag, es bar digitalisan az eddigi programjai free-k a sracnak, de a Rambina emulator a szanalmas alatt van ket emelettel. Az aki ezt nem latja az vak, keressen szemorvost es neurologust...

Szerintem ha valaki szakmakent eli meg a zenelest akkor... az gaz valahol... en nem mondtam, hogy ez lenne a szakmad, de az a zene az Amigahoz hardveresen es emberileg is meltatlan, kokany, fos dolog. Freenek ok, fizetosnek gyalazat! ;)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Máj. 28. 07:22


Quoting: dh1
Szerintem ha valaki szakmakent eli meg a zenelest akkor... az gaz valahol...

Nekem rengeteg olyan ismerosom van, akinek zenei szakmaja van, pl zenetanar, szinhazban hangosito stb.. ez bizony egy szakma, akar honnan nezzuk. En a zenelest hobbinak elem meg. Kb ennyi.

Quoting: dh1
Freenek ok, fizetosnek gyalazat! ;)

Szerintem egy kovet fujunk ;)

Aragon
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 28. 12:42


Quoting: dh1
AlarCity (szep de a jatekot a demo alapjan nem ertem :)

En a napokban sokat jatszottam vele. Logikajaban sokban hasonlit a Transplantra. Elementary soldier statusznal nem sikerult jobbat elernem, olyan brutalitassal tortek ram az ellenfelek a vegso szakaszban. A vegleges jatekban felteszem a megvasarolhato fegyverek erejet majd hozzacsiszoljak ehhez. Piszok jo kis game.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Jún. 04. 01:33


Ezt vajon, hogy mertek (FPS)?

https://youtu.be/cR65ZIR7KS0

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Jún. 04. 08:45


Nekem nem volt kedvem végignézni, bevallom őszintén, szóval miről is szól a video illetve milyen konklúziót vonnak le a végén?

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2018. Jún. 04. 14:26


Elvileg bedigizve és a képkockák között abs diferenciával könnyen lehet detektálni, mikor változott a tartalom.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Jún. 04. 16:03


Quoting: alivemoon
képkockák között abs diferenciával könnyen lehet detektálni

Ez rendben van, de ha VBlank-et használ egy program, márpedig a normálisak használják a folyamtos mozgás érdekében, akkor ott úgyis 50Hz a képfrissítés, függetlenül pl. a processzor terelésétől.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2018. Jún. 04. 16:34


VBlank-et csak arra használják játékban, hogy mikor cseréljen backbufferről frontpufferre és AMIGA blitternél, hogy akkor csinálja a munka zömét, mert akkor gyorsabban dolgozik.

Akkor is folyamatos a mozgás érzete, ha pos = start + dir*et.
Főleg polygonos játékoknál.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Jún. 15. 15:12 - Szerkesztve: dh1


Játék Mania - Igeeeen! Megjelent a Worthy (Méltó) OCS Amiga game! A játék, amely a méltán legandás Amigás hőskort idézi meg játékmechanikájával, szépségével, technikájával. OCS 1 megas Amiga kell a futtatasához (és nem 060 ajánlott mint a Rowan szörnyűséghez). Egy 2D-s platform, akció, logikai egyveleg! Csúcs a cucc! Megvásárolható az AMIGA.NET.PL oldalról mind digitális, mind fizikai változatban (FLOPPYN IS!!!). Kötelező darab!

50hz - Amiga 500-ra optimalizált!
40 akciódús szint!
Rejtvények!
Gyönyörű 32 színű pixel art!
Fülbemászó dallamok, szép zene!
Ütős, élénk SFX!
Arcade stílus!
Több befejezés!!!

https://youtu.be/Iq_9-0SUrvQ

https://amiga.net.pl/index.php?kwt=4191&hss=1&lng=eng

kzb
Tag

# Elküldve: 2018. Jún. 15. 15:40


Quoting: dh1
Megvásárolható az AMIGA.NET.PL oldalról mind digitális, mind fizikai változatban (FLOPPYN IS!!!). Kötelező darab!

Bezsákolva! Nagyjából így képzelem el az igényes fejlesztéseket Amigára meg a többi retro vasra, a jelenlegi indie cuccokhoz hasonló ötletes játékmechanikával, igényes grafikával, hozzáértő módon programozva, hogy ne kelljen hozzá mindenféle extra erőforrás. Még némi pénzt is szívesen ad érte az ember, csak csinálják!

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Jún. 15. 15:51


Szintén. Az első 2 pályát végigtoltam, príma kis cucc. Érdekességképpen egy minijáték ihlette az Observer-ből a With Fire And Sword Spiders. Nem semmi amit kihoztak belőle valós idejű játékmenettel.

edem
Tag

# Elküldve: 2018. Jún. 15. 19:27


Quoting: zolesz09
Bezsákolva!

Szia, nem tudnál esetleg még egy példányt rendelni, és akkor feleznénk a postaköltséget?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Jún. 16. 00:21


digitalis verziora nem kell varni :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Jún. 17. 23:11 - Szerkesztve: dh1


HW Mania - Mostanában egyre több legendás Amiga hardverből készül replika. Red A500 mobo, A4000+ mobo, A3640/60 kártyák stb. A vadonat új Amiga 4000+ alaplapokhoz most elkészült az új daughterboard első prototípusa! Még tesztelés alatt áll, de sikeres próbák után mehet a sorozatgyártás! Már csak új ház kell és kész a vadonat új A4000! Az ügyes mérnök Edu Arana, aki egy nagyon kellemes webboltot is üzemeltet millió retro kiegészítőjéhez: https://www.arananet.net/pedidos/





dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Jún. 19. 22:45 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
Igeeeen! Megjelent a Worthy (Méltó) OCS Amiga game! A játék, amely a méltán legandás Amigás hőskort idézi meg játékmechanikájával, szépségével, technikájával. OCS 1 megas Amiga kell a futtatasához (és nem 060


Nah, leteszteltem en is.
Meglepetes volt milyen komplex cucc.
Van a csomagban HD-install, adf, es iso, hatterkep, poszter, leiras, pdf, kepernyo fotokkal illusztralva a palyak, extrak egyeb demo jatekok(ezeket meg nem neztem)

Pozitivum: Nagyszeruen jatszhato, atmoszferikus retro zene, egyszeruen nem lehet megunni...az egesz csalad ide csodult, mikor vegre betoltodott.
Igen vegre....sajnos ez a negativum, megpedig az, hogy ezerketteseken nekem csak nagyon alap rendszeren hajlando elfutni, pedig nincsennek szetpeccselve az egyeb rendszereim sem. SnoopDost elinditva sem tudtam meg semmit, mert nem indul a nem alap rendszerem alol a stuff,egyszeruen lecsipi a memoriat es kesz,egyenlore fingom sincs, hogy mivel akadhat keresztbe, de velemenyem szerint egy WhdLoados verzio mindenkepp jobb lenne egy ezerkettesen. Remeljuk valaki elobb utobb osszedrotoz egy Whd installt majd hozza.
Ezt leszamitva, mindenkepp ajanlott kategoria, latszik rajta a munka, perpill a 7. palyanal tartok. Az elso harom szint meg egyszeru, de fokozatosan nehezedik, ugyes logikai feladvanyok vannak benne. Nekem bejott....

Szerk: ketfele ezerkettessel neztem. 060/66 Apollo, es egy 030/50 Blizzardossal.
Legeloszor azthittem a 060 al van a baj, de rajottem, hogy azon is mukodik egy alap rendszerrel...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Jún. 20. 00:42


@dh1:
A Bridgeboard fanek nevében vesszük sértésnek, hogy lespórolták az ISA slotokat. Érted, nem kell beforrasztani ha nem kell, de miért nincs rajta a panelen legalább. Eh. :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2018. Jún. 20. 13:31


@Chain-Q:
Igazad vagyon. :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Jún. 20. 14:56


14. palya ;) de itt vegem van

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Jún. 20. 14:57


Quoting: charlie
Bridgeboard fanek nevében


megkerdezzem? :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Jún. 20. 15:26


Quoting: dh1
14. palya ;) de itt vegem van

Kemeny csavo vagy ecsem...:)

edem
Tag

# Elküldve: 2018. Jún. 20. 20:49


Új, cd32-vel foglalkozó papírújság a láthatáron!

https://cd32-scene-magazine.onlineweb.shop/

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Jún. 22. 00:03 - Szerkesztve: dh1


Sensible Mania - Aktuális grafikus inspirációk! Foci WB most és akkor. Az első képünk megvan mindenkinek a Sensibleből? Az összecsapasok előtt a csapatokat és mezüket hirdető kép? Nos ez egy valódi esetről mintázott grafika, ahol csak a két játékos meze változik a játékban az aktuális nemzetséghez igazodva. Valójában kameruni Cyrille Makanaky és az argentin Roberto Sensini küzdelme a labdáért az 1990-es World Cup Italia világbajnokság első mérkőzéséről, az Argentína 0 vs Kamerun 1 meccsről!

Forrás: Commodore Amiga & 8 bit Italia




dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Jún. 23. 02:00


A1200 bővítés Mania - Új A1200 Fast memóriabővítő kártya látott napvilágot az "olcsó" árkategóriában, a K1208. A kártya fejlesztése Kipper2k, Solidcore és Mike Stirling munkáját dicséri.

A kártya funkciói:
- 4 Mb/8 Mb Fast RAM mely jumperrel állítható (PCMCIA támogatás CSAK 4 Mb esetén),
- SD meghajtó (SPI 8 Mhz) max. 4Gb-os SD kártya FAT95 támogatással (FAT16/FAT32),
- Hálózat (SPI 8 Mhz) ENC28J60 SPI module támogatással,
- WHDLOAD / AGA játék kompatibilis (mi más lenne...).

GitHub szoftver/firmware:
- Driver: https://github.com/mikestir/k1208-drivers
- HDL: https://github.com/mikestir/k1208-cpld

Ár:
Egyesült Királyság / Európa esetében:
100 GBP/font a K1208 RTC-vel - 38 000 Ft,
95 GBP/font a K1208 RTC nélkül - 36 000 Ft.

Vélemény:
+ SPI port és periféria-támogatás (ETH) ... szuper!

- csak 4 mega RAM picimaci támogatás esetén ... nem az igazi
- magas ár, egy Fast RAM kártya esetén 38e Ft ... azért ez sok



<< 1 ... 108 . 109 . 110 . 111 . 112 . 113 . 114 . 115 . 116 . 117 . 118 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by free forum software miniBB™ © 2001-2024