Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 108 . 109 . 110 . 111 . 112 . 113 . 114 . 115 . 116 . 117 . 118 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Máj. 18. 14:18


Tudom MC68K beelozott (szep is lenne ha nem :) de akkor is :P

MC68K Mania - MC68K mester aka IRIXLabs egy ujabb csoda kártyát tett le az asztalra! Egy Zorro II-es 8 megas Fast RAM kártyát. Kevés az infónk róla de a kártya feliratai alapján A2000-be való, a szépség!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Máj. 18. 23:46 - Szerkesztve: dh1


Játék Mánia - Mostanában elharapóztak a nem túl minőségi játékok Amigán. Minden kezdő AMOS „kókler” (ez nem az AMOS-t minősíti) 5000 eurós pénzgyűjtés sikertelesege után (mekkora mák, hogy nem jött össze) azért mégis elköveti álmai játékát, de a baj, hogy ezt 33 euróért akarja boldog-boldogtalanra rásózni... khm... Nade! A C64-en már befutott Psytronik Software végre Amigával is elkezd foglalkozni! Ez jó hír, hiszen csupa minőségi játékot adtak ki eddig is, csodás körítéssel. Reméljük ez az Amigás változatban sem változik, és miért változna.
A Starquake története Amigán érdekes. 2014-ben kezdte el fejleszteni Phill Bloag-Butcher aka Galahad/FLT - Amigás/EAB nick nevén -, saját szakállára. A fejlesztés lassan haladt. Majd voltak jogi problémák. Eközben Chris Wilkins a The story of the Commodore Amiga in pixels című könyvét meghírdette a Kickstarteren. Így egy teljesen új perk került a könyvhöz, a Starquake játék. Beszéltek Steve Crowval, aki tulajdonosa a játék jogainak - eddig csak Spectrumon, a C64-en és Atari ST létezett, és soha nem készült el Amigára. Nos, Steve áldását és jóváhagyását adta, így a Galahad féle konverzió zöld utat kapott. A tervek szerint a játék lemezre kerül, dobozos kiadás lesz, poszterrel, kitűzővel és képeslapkártyával, és a könyvre előfizetők megkapják. A könyvre a pénz meglett, a kiadásért a Fusion Retro Books felelt. Már meg is vásárolható bárki által (https://fusionretrobooks.com/…/the-story-of-the-commodore-a…). Közben a játék kiadása a Psytronik Software (http://www.psytronik.net/) gondozásába került. Már egy szuper mockup a dobozről már meg is jelent. Szóval a kiadás rendben lesz!

Galahed már az utolsó simításokat végzi, folyik a béta teszt. Mi pedig várjuk a csodálatos Psytronik féle kiadást!

A Psytronik kéri, hogy ha írtál egy játékot a Commodore 64, a ZX Spectrum 48K / 128, az Amstrad CPC, a VIC-20 / Commodore Plus / 4 vagy a Commodore Amigára, és szeretnéd, ha a Psytronik Software kiadná, akkor küldj egy e-mailt a kenz @ binaryzone.org címre a terméked részleteivel.

Forrás: EAB és Indie Retro News



ratman
Kék troll

# Elküldve: 2018. Máj. 19. 12:38


.... csak szólok, hogy lett új lha. Fent van az amineten. :D

kzb
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 19. 16:45


Quoting: dh1
Minden kezdő AMOS „kókler” (ez nem az AMOS-t minősíti) 5000 eurgós pénzgyűjtés sikertelesege után (mekkora mák, hogy nem jött össze) azért mégis elköveti álmai játékát, de a baj, hogy ezt 33 euróért akarja boldog-boldogtalanra rásózni...


Nyilván aki ez ellen fel meri emelni a szavát, azt élve elássák.

ld. pl.
http://www.indieretronews.com/2018/05/acorralado-new-game-by-amiga-wave-is-in.html

Amíg lesz kellő számú ember, aki ennyire lelkesen eszi a sz@rt, addig az szépen jönni is fog.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 19. 18:38


Quoting: dh1
AMOS „kókler”

Szerintem soha nem a fejlesztő környezet a hibás a tehetségtelenségért és igénytelenségért ;-)

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 20. 10:44


Ez már ki lett tárgyalva párszor. Nem az AMOS-ra írta hogy kókler, hanem azokra a kóklerekre akik mindenféle szemetet készítenek vele.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Máj. 20. 17:41


Igen ott van, hogy "ez nem az AMOS-t minősíti"...
Van kiraly game AMOSA-ban irva!
Spanyol, kopasz Amigasoktol nem kerunk tobb AMOS "jatekot", sot semmilyet :)
Amugy ez a kopasz csoka a videocastjaival a halalba uldoz... 2 orat jatszik es ez a videocast, ok neha van interju is, Amiga Racer programozoja is volt, de ... hagyjuk inkabb... bar (megprobaltak) kimondani a nevemet elo adasban :D
Most megszereztem a Rowan demojat... csak meg nem mertem elinditani... csak 030 van keznel :D:D:D es feltem a szemem vilagat is :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Máj. 20. 17:41


Szomorú Mania - A több platformra dolgozó, indie fejlesztő az Entwickler-X a direkt Amigás játékaikkal foglalkozó oldalát a www.AmiBoing.de-t bezárja... Az új általános adatvédelmi rendelet (GDPR) új kötelezettségeket rót a csapatra. Ideje volt újragondolni AmiBoing.de-t. És ennek a gondolkodásnak a végén úgy döntöttek, hogy bezárják a külön Amigás sitejukat. Az eddigi és az eljövendő játékaikat és programjaikat a minden más platformmal is foglalkozó oldaluk, a http://entwickler-x.de fogja csokorba ezután. Bye-bye www.AmiBoing.de!

Jó hír a rossz mellett, hogy folytatják a munkát AmigaOS projekteken és minden információ rendelkezésre áll Amigásoknak is a www.entwickler-x.de oldalon továbbra is!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Máj. 22. 14:53


Quoting: dh1
ez nem az AMOS-t minősíti
sztorihoz...

neztem par AMOS-os waret, hogy az AMOS mennyire is "szar", hat nem az...

https://youtu.be/-HcA7kYXInU
https://youtu.be/4aL9_oybrZ0

pl. ezek is AMOS

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Máj. 22. 15:06


meg akkoriba tudtak programozni...
ma is tudnak, csak epp gigahercekre... :D :D

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 23. 16:47


Konkurencia/minosegi cuccok hianya mindig teret ad a csokkent kepessegueknek...

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 24. 09:54


Öröm az ürömben, hogy a kiéhezett Amigások akik fércmunkákért hajlandóak pénzt kiadni még lelkesebbek amikor végre valami normális akad a kezük ügyébe. A PixelGlass remélhetőleg fentebb teszi a mércét.
http://pixelglass.org/Worthy

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 24. 10:14


Mondjuk igenytelen cuccok mindig is voltak, csak kevesbe kerultek reflektor fenybe a sok igenyes mellett!
Legnagyobb szivfajdalmam pld.: Az altalam legjobbnak tartott amigas zene mekkora fos igenytelen demo alatt szol mar: link

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Máj. 24. 10:35


Quoting: BSzili
A PixelGlass remélhetőleg fentebb teszi a mércét.

Jaja, ezt mar lattam itt valahol. Jo nez ki, ugyes cucc.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 24. 14:45


Quoting: dekanyz
Konkurencia/minosegi cuccok hianya

A magaddal szembeni igényességet szerintem nem befolyásolja semmiféle külső tényező. Aki igénytelen és/vagy tehetségtelen, az akármilyen nyomás alatt sem fog brillírozni, szerintem.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 24. 17:31


Azt nyilván nem, de ha lenne konkurencia, akkor nem hiszem hogy sokan kiadnának €30-t a Dream of Rowan-ért. Public domain / freeware játéknak meg elmenne.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Máj. 25. 11:35


Jonnek most nagyon szuper cuccok, most lojjem le a poent? :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Máj. 25. 11:47


Quoting: dh1
Jonnek most nagyon szuper cuccok, most lojjem le a poent? :)

Igen, en kivancsi vagyok.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 25. 12:16


Quoting: BSzili
ha lenne konkurencia, akkor nem hiszem hogy sokan kiadnának €30-t a Dream of Rowan-ért

Én ezt tényleg nem értem, ha ez sz.r akkor miért veszik meg emberek? Azért mert nincs jobb azért még nem adok ki pénzt valamiért ami sz.r, nem?

Quoting: dh1
lojjem le a poent?

Természetesen, ha már egyszer elkezdted... ;-)

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 25. 16:55


Van aki mindent megvesz még ha nem is fogja használni, csak hogy az Amigás fejlesztőket támogassa. Van akinek már az is elég, ha a valami nem portolt, hanem eredeti fejlesztésű Amiga áru minőségtől függetlenül. Nyilván én is csak spekulálok az alapján, hogy más retró platformokon hogy mennek a dolgok. Remélhetőleg nemsokára gatyába rázódik az Amiga homebrew scene, és kiderül mennyire lesznek kelendőek a szutykok.

Aragon
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 25. 20:13


Quoting: BSzili
http://pixelglass.org/Worthy

Ej dejol nez ki. Na ez johet!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Máj. 25. 23:23


Worthy
Barbarian+ (AMOS es kibajo lesz videok alapjan, 30+ fps)
Starquake
Bomb Jack Beer Edition
Scourge of the Underkind (uj, like GODs)
Inviyya (a minoseg meg nem biztos... ket eselyes)
Heroes of Gorluth (kepek alapjan jo is lehet, de szar is lehet :)
SweepOut (kozepes)
Block Off (AMOS vannak hibai de egesz jo)
Tower 57 (nextgen only de ez a leglegleg AmigaNG-n)
Ziriax 100% (Ultimate Edition)
Elfie the Unicorn (velemenyes meg)
Highway Sprint (kozepes)
AlarCity (szep de a jatekot a demo alapjan nem ertem :)
Mirror (Red Pilles, de erdekes modon jo)
Miky's Land (egy grafikus kene)
Project X Special Edition 2.0 javitas
Slez (unreleased)
Blazing Guns v0.15 (50 fps, full assembly, hogy mikor lesz 1.0...?)
Amiga AGA 2D Platformer Engine (meg alfa)
Green Beret
RESHOOT R
Zodes
Double Dragon (port AMOS-ban)
Rygar the Legendary Warrior
Blask (meg tech demo)
The Mini Slug Project 68k
Lumberjack Reloaded

es a legtutibb Classicra a ProXima 3

igy hirtelen ennyi...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Máj. 26. 02:16 - Szerkesztve: dh1


Game Mania - 2015-ben Adam Dawson egy csodálatos játék képét postolta a Facebookon. Új Amigás játéka szuperűl nézett ki! Eltelt 3 év. Rákérdeztünk mi a helyzet a játékkal. Sajnos mint kiderult, 2015 év végén ellopták az Amigáját, rajta 1990 óta az összes kreatív munkájával. De nem adta fel, és amint szerez egy másik Amigát, újkrakezdi a játék építését! Várjuk az újrakezdést! Megérné a képet elnézve!



BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 26. 09:10


A Heroes of Gorluth sajnos backbone-ban készült, mint a Tales of Gorluth.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Máj. 26. 13:12 - Szerkesztve: dh1


Igen, de ez miert is baj? Nem assembly felsorolas volt. Sot az osszes spanyol, AmigaWave fost ki is hagytam... BB-ben is lehet jo jatekot csinalni. Itt a jatekok fele assemblyt sem latott...

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 26. 17:45


Egy szót nem szóltam assembly-ről, a gond a Backbone ütközésvizsgálattal illetve a karakter-mozgással van.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Máj. 26. 17:47


persze, de varjuk ki a veget :) meg csak keszul :) amugy tett fel karakternozgas videokat a srac

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Máj. 27. 01:14 - Szerkesztve: dh1


ACORRALADO-rol kijott egy longplay... 22 perc ... az hogy szanalmas nem fejezi ki mekkora FOS!!!

https://youtu.be/2cIgMkgOpMk

KEREK MINDENKIT negativ ertekeles adjon!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Máj. 27. 09:01 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
KEREK MINDENKIT negativ ertekeles adjon!

Mindenkepp el akarod venni a kedvet? :)
Az elejen az intro zeneje nekem tecc.
A jatek a mai vilagnak valo. Primitiv, mint a halivudi filmek.
Nem negativolom le, megiscsak munka van benne, viszont penzt nem adnek erte egy fillert sem. Roviden igy tudnam ertekelni: "Shit Rambo"
Hatha a kovetkezo majd jobb lesz....

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 27. 10:01


Quoting: dh1
negativ ertekeles

Nyomtam, 4:2 az állás jelenleg...

+má ménem angol?

Quoting: dino
"Shit Rambo"

Rambo?!? Hát sztem egyáltalán nem hasonlít rá :-)

<< 1 ... 108 . 109 . 110 . 111 . 112 . 113 . 114 . 115 . 116 . 117 . 118 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by discussion forum software miniBB™ © 2001-2024