Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
doncortio
Tag
# Elküldve: 2012. Már. 26. 22:50


Azt gondoltam, hogy programozói/grafikus oldalról egyszerűbb a 32-es palettával dolgozni, de az volt a kérdésem, hogy a hardver tud-e olyat, hogy képkockánként váltja azt a színpalettát, vagy egyáltalán lehet-e olyan, hogy az egyik barlangban ez a 32 szín van, a másikban meg más 32.

Nem lehetne "gépigényt" berakni a játéktesztekhez? Mert ahogy látom nem egységesek a programok igényei, a cikkekben meg nem mindig van pontosan megnevezve a szükséges típus és memóriaméret.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Már. 27. 09:05 - Szerkesztve: dh1


@doncortio : A kereskedelmi forgalomba kerult Amiga jatekok 99%-a alap Amiga 500-ra vagy Amiga 1200-ra (CD32) keszult. Ott ahol a gyarto egyeb konfiguraciot irt elo, avagy erosebb osszetetelu hardverrel jobb eredmenyt lehet elerni azt leirjuk a cikkben. Az OCS, ECS es AGA szuksegessege szinten jelezve van. Gyorsan atneztem az eddig megjelent 3 szamot es mindenhol fel van tuntetve, hogy ECS vagy AGA avagy milyen gep kell hozza, esetleg min nem fut ... szoval kedves baratom mi vagy nem egy ujsagot olvasunk vagy kerlek figyelj oda jobban! Koszonom! :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Már. 27. 09:07


Te Hevo, akkor melyik jateknal kozremukodtel anno? Az egyik szobaban rajzoltad a jatekot mikozben a masik szobaban a tesod mar a kaloz verzioval jatszott ... :D

Akkor osszekevertem valamivel, mindenkitol elnezest!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Már. 27. 09:51 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
szoval kedves baratom mi vagy nem egy ujsagot olvasunk vagy kerlek figyelj oda jobban! Koszonom! :D

Ne bantsd! Pecehez volt szokva(a gigahercek vilagabol csoppent ide),pl hogy 486DX2 66 stb.. (latszik, mikor olvastam utoljara peces magazint) :DD:DD szoval mitol is tudna?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Már. 27. 10:06 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
Te Hevo, akkor melyik jateknal kozremukodtel anno?

Tessek:
http://hol.abime.net/1072
Pedig en csak egy bunko vagyok :)
Viszont, ha mar itt tartunk ez is megerne egy cikket az AM ba, nem?

csico
Tag

# Elküldve: 2012. Már. 27. 10:15


@dino: allat! Ezt ki fogom probalni! Mellesleg ez egy jó jatek? Sorry meg nem gugliztam ra, gondoltam megkérdezem a te szubjektiv velemenyedet.. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Már. 27. 10:23 - Szerkesztve: dino


Quoting: csico
Mellesleg ez egy jó jatek?

Mint mar egyszer kibeszeltem ,minden izles dolga, hogy kinek milyen no tetszik.
Ha erdekel, vannak itt ertekelesek is hozza:
http://hol.abime.net/1072/review

Egyben ez akar pelda is lehetne fiatal (doncortio)baratunknak, hogy volt olyan magazin aki 76% ot adott erre a gamara, de volt akinek csak 34% ot ert meg.
Quoting: csico
megkérdezem a te szubjektiv velemenyedet.. :)

Nekem nem volt meg ra idom, hogy komolyabban belevessem magam.
Nem vagyok nagy gamer (egyenlore) a szabadidom a hardverek pakolaszasaval (szerelesevel) megy el foleg. Termeszetesen a legjobbat szeretnem a korulmenyeimhez kepest.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Már. 27. 10:33


Szerintem hazankban a legnagyobb Amigas gamer (akit en ismerek) az a Reynolds. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Már. 27. 10:59


Quoting: dino
Viszont, ha mar itt tartunk ez is megerne egy cikket az AM ba, nem?


Jah osszekevertem, de mind1, volt koze AP-osokhoz is Hevo mesternek! Cikk lesz, elobb utobb ... csak meg kell kernem Hevot, hogy csinaljon magaval interjut :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Már. 27. 10:59


Quoting: dino
Szerintem hazankban a legnagyobb Amigas gamer (akit en ismerek) az a Reynolds. :)


Talan a legnagyobb Amigas jatekgyujtemennyel egyetemben :)

doncortio
Tag
# Elküldve: 2012. Már. 27. 11:02


@dino: éppen az van, hogy pécéhez vagyok szokva, nem mellesleg én nem a gigahertzeket, hanem a magok számát nézem :D
@dh1 gondolom, hogy mindben benne van, csak egy összegzésszerűségre gondoltam, hogy egyszerűbb legyen mondjuk utólag is kikeresni.

Hevö
Tag
# Elküldve: 2012. Már. 27. 11:20


Amire dh1 kollégám gondolt, az a méltán sikeres, és világhírű "Piracy on the High Seas" című játék:
http://www.lemonamiga.com/?game_id=3328
(Ezt ugyanaz a fejlesztőcsapat nyomatta mint az Abandoned Placest.)
Lehet, hogy valahol a címe is predesztinálta a sorsát, mert tény, hogy még javában rajzoltam, amikor az öcsém már vigyorogva mutatta nekem, hogy megvan neki warezből 
Azt a néhány másodpercig tartó néma döbbenetet láttátok volna az arcomon. Aztán összeraktam gyorsan a történteket: összebalhéztak a programozók, és kirúgták az egyik codert - akit nem akarok megnevezni, mert a mai napig is félistenként tisztelem - elég annyit tudni róla, hogy Comigának hívják .
Erre mintegy válaszlépésként felrakta a 90%-ban kész játékot az akkori BBS-ekre. Így történt – Tisztelt Bíróság – hogy igyekeztem gyorsabban megrajzolni a játékot még azelőtt, mire a tesóm végigjátszaná 
Amúgy a fejlesztőkről nem tudok rosszat mondani. A történtek után elmondtam nekik, hogy én Comiga miatt jöttem a csapatba, talán mondhatom azt, hogy haverja vagyok, és nem tudom megváltoztatni a véleményemet róla csak az ő kedvükért. Ezt elfogadták, velem mindvégig korrektek voltak, ki is fizettek.
Régi szép idők…internet akkoriban sehol. Pénzbedobós telefon: az utca sarkon. Floppylemezzel utazgatás Csepel – Köbányafelső – Csepel útvonalon (BKV-val alig 3 és fél óra oda vissza) . Egér, DPaint, Amiiigaaaa! Isteni volt!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Már. 27. 11:36 - Szerkesztve: dino


Hevo:
Szerintem neked van a dobozabol az egyetlen eredeti peldany az orszagban :) Remelem meg meg van, orzod a langot! :D

Hevö
Tag
# Elküldve: 2012. Már. 27. 11:46


Az a helyzet, hogy tényleg csak a dobozát kaptam meg, mondván a játék warezből már úgyis megvan :)
A doboz borítóját kölcsönadtam kb. 15 éve Brian barátomnak..nem merem megkérdezni tőle hogy megvan-e még. Had higgyem még egy kicsit, hogy igen :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Már. 27. 11:51


Quoting: hevesi
Az a helyzet, hogy tényleg csak a dobozát kaptam meg,

Szandekosan irtam, ismerem kb a tortenetet :)
Quoting: hevesi
A doboz borítóját kölcsönadtam kb. 15 éve Brian barátomnak..

Atyaeg, hogy szalad az ido. Ezt a dobozt meg nekem is mutattad a lakasodon.(onnan tudom a tortenetet) Viszont hiba volt kolcsonadni...

Hevö
Tag
# Elküldve: 2012. Már. 27. 12:04


Azt mondod láttad nálunk? Lehet, hogy egyszer rendet kellene raknom az amigás cuccaim között...meg úgy általában :)

Amúgy ezekről nemigazán lehet nagy, komoly interjút írni, komoly, nagy újságunk számára, mert a mai napig is kellemetlen feszengetni a történteket, de talán nem kövez meg érte senki, amiért elmeséltem, itt szűkebb körben :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Már. 27. 12:13


Quoting: doncortio
gondolom, hogy mindben benne van, csak egy összegzésszerűségre gondoltam, hogy egyszerűbb legyen mondjuk utólag is kikeresni.


Oke, megfontoljuk! Koszi!

Sylon
Tag

# Elküldve: 2012. Már. 28. 11:58


Micsoda sztorik kerülnek így utólag napvilágra... Már szinte természetes, hogy a régi, magyar illetőségű játékfejlesztések tele vannak összeveszésekkel, átverésekkel, félkészen kiadott verziókkal, pénzlenyúlásokkal, stb. Szomorú.
Talán jó lenne mégis összeollózni belőlük valami interjú/cikkféleséget egy majdani AM számba - mondanám, ha nem emlékeznék az AM 03-ban leközölt Gyu-interjú nyitószövegére: "A magyar Amigás játékfejlesztéseket bemutató sorozatunkban..." Ezek szerint lesz folytatása, és talán Hevőék cucca is sorra kerül egyszer.

Hevö
Tag
# Elküldve: 2012. Már. 28. 12:51


Sylon mester! Fogsz még igazi sikertörténeteket is olvasni hamarosan...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Már. 28. 15:46


Igen, sorozat lesz! :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Ápr. 06. 17:18 - Szerkesztve: dh1


Elkeszult:

Amiga Mania 04

doncortio
Tag
# Elküldve: 2012. Ápr. 06. 23:26


és mikor leshetjük meg a tartalmat is?

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Ápr. 06. 23:45


Quoting: doncortio
és mikor leshetjük meg a tartalmat is?

Ha a tartalomjegyzékre gondolsz és jó a szemed, akkor már most is a borítóról. :D
Ha a teljes újságra, akkor pedig amint megjelenik. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Ápr. 07. 00:15 - Szerkesztve: dh1


Soha! :)
Viccet felreteve, a korrektura folyik, egyeb aprobb javitasok, ilyesmi.
Unnepek utan kiadasra kerul.

Mar most mondom, hogy valtozik a papir megrendelesi lehetoseg.

Remelhetoleg az ar marad (2000 Ft), de fix idopontot adunk meg a megrendelesek leadasara. Ezen hataridon tul mar nem all modunkban majd uj megrendeleseket elfogadni, utannyomas pedig NEM lesz! Maximum ha minimum 15 darabra osszejon a megrendeles igeny, akkor lehet ujranyomas.

Tehat kerek mindenkit, hogy ugy kalkulaljon, hogy a jovo heten jon az ujsag! Termeszetesen nem kotelezo megvenni a papir kiadvanyt. De gondolom mindenki szivesebben forgatja a kezbeveheto valtozatot!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Ápr. 07. 07:48


dh1
Gratula, utalhatok? :)

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Ápr. 07. 11:02


persze hogy kérek papíron belőle :-) még szép :-)

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Ápr. 07. 11:33


Én is kérek papír alapút, mint már írtam is e-mailben. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Ápr. 07. 12:42


Okok, majd meg lesz hirdetve! :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Ápr. 08. 10:25


Hm ... durvan nagy a lelkesedes :) höhöhö

Akkor nem adjuk ki!

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Ápr. 08. 17:07


DH1: ne csináld már ;-) most toltam róla egy posztot...
http://szergitata.blog.hu/2012/04/08/amiga_mania_04_es_lemezguru

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by easy forum software miniBB™ © 2001-2024