Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 108 . 109 . 110 . 111 . 112 . 113 . 114 . 115 . 116 . 117 . 118 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Ápr. 30. 22:58 - Szerkesztve: dh1


A nagy és készülő Defender of the Crown cikkünket beelőzték, de ez jobb is lett :)
Olvassatok, érdemes!

http://retro.land/defender-of-the-crown/

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 01. 08:29


Jól számolom, hogy lassan egy évet csúszik a lap megjelenése? :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Máj. 01. 22:46


Azt csinalsz amit akarsz...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Máj. 02. 00:24


de egyebkent, nem

kzb
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 10. 10:19


Elképesztő, ami mostanában játékfejlesztés címén zajlik classic vonalon. Fel kéne valahogy homályosítani a mestereket, hogy ezekkel a redpilles és egyéb módon összetákolt hulladékokkal kár is fárasztaniuk magukat (meg bárki mást).

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 10. 11:38


Quoting: zolesz09
redpilles és egyéb módon összetákolt

Nézd el tudatlanságom, de nem vágom, konkrétan mire gondolsz?

kzb
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 10. 12:20 - Szerkesztve: zolesz09


Quoting: yellowdog
konkrétan mire gondolsz?

Gondolom a Redpill-ről tudjátok, hogy micsoda. Ha nem, gugli koma segít. Én még nem nagyon találkoztam olyan épkézláb cuccal, amit ezzel csináltak. Általában kell alájuk a vas elég rendesen, ettől függetlenül a legtöbbje szaggatva vánszorog. A dolog játékdizájn részéről meg inkább ne is beszéljünk.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 10. 12:36


Első körben ha jól látom egy filmet hoz fel, emiatt is kérdeztem, hogy mi ez, de már látom. Játék írásához asm vagy esetleg Amos, szerintem, és persze megfelelő kreativitás minden területen, amelyet érint egy ilyen program készítése.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 10. 12:36


Az Amiga homebrew scene nem túl aktív, szóval lehet mondani a mestereknek hogy álljanak le a Backbone/redpill-es játékok barkácsolásával, de attól még nem fognak minőségi játékok készülni Amigára. Vannak olyanok amik a kinézetre pofásak, de nincs hozzájuk programozó aki egy engine-t megírna, ezért marad a Backbone és egyéb szemetek.

kzb
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 10. 12:48 - Szerkesztve: zolesz09


Quoting: BSzili
Az Amiga homebrew scene nem túl aktív, szóval lehet mondani a mestereknek hogy álljanak le a Backbone/redpill-es játékok barkácsolásával, de attól még nem fognak minőségi játékok készülni Amigára. Vannak olyanok amik a kinézetre pofásak, de nincs hozzájuk programozó aki egy engine-t megírna, ezért marad a Backbone és egyéb szemetek.

Tiszta sor, csak amikor néhány napon belül a harmadik ilyenbe fut bele az ember, mint valami hatalmas nagy újdonságba, az már nálam kicsit ki tudja vágni a biztosítékot. Szerintem meg se kéne említeni ezeket.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 10. 12:51


Quoting: zolesz09
Szerintem meg se kéne említeni ezeket.

De pont te emlegeted most őket ;-) :-D

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 10. 12:53


Egyébként olyan ez, mint a mobilos "fényképezés" és "videózás", adott a technikai lehetőség, hogy pillanatok alatt készítsünk valamit, de az nulla hozzáértéssel és szépérzékkel párosul, aztán jönnek, ömlenek a függőleges videók, hogy csak a legrémisztőbbet említsem ;-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Máj. 10. 13:06


Sracok, evek ota ez van. Ezt mondom mindenhol de allandoan en vagyok a rossz erte. Szornyu szarok jonnek ki. Ok, free vagy shareware kategoriaban minden probalkozast el kell ismerni, de 33 euros Rowan is a pofatlansag netovabbja. A legrosszabb, hogy ha a jatek nem stock vasat akar, akkor legalabb a jatekmechanika lenne jo. De a Rowan bebizonyitotta, hogy nem eleg nem tudni programozni, de otlet sincs hozza. A Rowant jatek szinten emlegetni barbarsag. Es az a baj, hogy az spanyol AmigaWave arasztja el az Amigat a szarral. Azert amugy jon par profi cucc is a kozeljovoben, szerencsere. Es ott vannak Bszili kivalo 3D portjai is! Illetve van magyar ware is ami a kozel jovoben nagyot fog szolni Amiga szerte! En Bszilit szeretnem felkerni a Vampire tamogatasra legalabb port szinten! ;) A kezdeti Vampire lelkesedest csend kovette. Itt is ugyan az a problema. Nincsenek jo Amigas koderek tengernyi szabadidovel... Pedig pro cuccokert fizetnek is, de Rowan szintuek maradjanak a shareware szinten inkabb!

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 10. 15:30


Én vagyok az első aki elismerem, hogy kontár vagyok (nem hiába van annyi befejezetlen vackom elspájzolva), de amit én csinálok az legalább ingyen van. A Dream of Rowan tényleg gáz, mert ott összejön minden: drága, lassú, csúnya, és a játékmenet se menti meg. Még a letölthető verzió is €20, de a kiéhezett Amigások rögtön rácuppannak, és aki kritizálni meri rögtön letrollozzák.
Összehasonlításképpen, hogy C64-re milyen új játékok vannak:
https://www.knightsofbytes.games/samsjourney

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 10. 19:49


Aki ilyesmiért pénzt ad, az meg is érdemli, hogy lehúzzák. Jó lenne ha tudatosulna a programozók fejében, hogy ez hobbi, 30 éves dolgokról beszélünk, tényleg nem lehet ezt kedvtelésből művelni...?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Máj. 10. 21:04 - Szerkesztve: dh1


Most jon 4 jatek ami profinak nez ki videok/kepek alapjan! Es akkor nem mondtuk el mindent. Bszili nem kontar! Uberkafa koder! Rowan egy szar en meg is mondtam, kaptam is a fejemre. En fizetek is a munkaidert. Talan kerhetnel zset Bszili mester! Anno az Amiga Racer elment penzert, bar oszinten bevallom az is egy szar. Nem lett befejezve, minden gfx es design otletem felre lett dobva... A koder magan grafikait csinalgathattam... Sajnalom, egy Lotus szeru progi uj otletekkel volt a szemeim elott ... Ehhez kepest az engine a Lotus szinvonalat sem hozta... Kaptam igeretet uj engine-re de miota az ev jateka lett csak en rajzoltam hozza, - egy F-1-es challenge lett volna... - kod egy sor sem keszult. Csak ennyi tortent. Na meg vagy 3 felbehagyott jatek... Szal... s annyit rajzoltam mar a semmiert. Elment a kedvem (is)...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 11. 09:39


Quoting: dh1
s annyit rajzoltam mar a semmiert. Elment a kedvem (is)...

Azt el is hiszem. Sajna az amigas tarsadalom nagyobbik fele abban a korban van, hogy nem nagyon van huzamosabb ideig semmire se ideje. Szoval a nagy remenyek/projectek konnyeden mennek a kukaba, vagy csak szimplan varo listara, mert van ennel fontosabb dolog is, mint pld. csalad, allas, ... :(

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 11. 15:07


Vakok között félszemű a király. Sajnos az én projektjeim azon buktak meg, hogy "klasszikon" az OS függvényekkel rajzolni halott ügy, itt meg kell tanulni a hardvert programozni.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 11. 19:51


Quoting: BSzili
meg kell tanulni a hardvert programozni

A legszebb dolgok egyike! Csak mondom, mert én így gondolom ;-) Ezért szeretek (imádok) MCU-kkal is foglalkozni, annyira élvezetes, amikor az elemi kapuk, regiszterek "életre kelnek" :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Máj. 13. 02:28


Bomb Jack és sör Mania - A Bomb Jack egy híres arcade platform játék, amelyet 1984-ben a Tehkan (ma nevén a Tecmo) adott ki. Számtalan portja készült el az évek során. Amigás is létezik, - természetesen -, az Elite gondozásában jelent meg. Sajnos ez messze volt az arcade változattól, nem szerették a játékosok.
Mcgeezer EAB user nem oly rég megvilágosodott és a következő buktak ki belőle:
"Imádom...
a Commodore Amiga emlékeimet;
az emlékeket, hogy Bomb Jackot játszom a játéktermekben; és ...
a SÖRt!"

Szóval azt gondolta, miért ne ötvözze mindhárom imádott dolgot az életéből, és így elkészítette az Amiga 500-as Bomb Jack Beer Editiont. Yeah!
Hosszú EAB-os tesztelgetés után tegnap megszületett a "végleges", kiadásra jelölt Final verzió!
Amennyire csak lehet hasonlít az arcade verzióra, még a képarány is! A500-on fut, egy darab ADF!
A C64 változatból megkapta a Jean-Michel féle Jarre's Magnetic Fields Part II. zeneszámot is, hiszen az arcade verzió ezzel nem büszkélkedhetett. Nem teljesen hibátlan port, várható még 1.0 utáni kiadás is, de tökéletesen játszható, jól működik!

Letöltés: http://109.228.4.199/bombjack_final.adf
A forráskód: http://109.228.4.199/BombJack_Final_Source.7z

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 13. 10:49


:-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Máj. 15. 02:49 - Szerkesztve: dh1


HW Mania - A török hódoltság ideje alatt mar 150 évig nyögtük a török rabigát, de vége lett. Hát most a törökök máshogy próbálnak visszaszivárogni! :D Amigás és egyéb retró hardverekkel! A török http://retrocu.com -on lehet mindenféle Amiga és nem Amiga retro cuccokhoz jutni, egész jó áron! Amigához van 3 érdekes dolog! Egy CD32-höz (minden gomb!) és minden más Amigához is használható (két gombos) PSX joypad csatlakozó. 3.1 és 3.9-es ROM-ok stb. Készülőben, tesztelés alatt egy A500-as 8 megás bővítő, lásd képek! Érdemes figyelni! A törökök már a spájzban vannak! :D

https://tinyurl.com/y7qpo755
https://tinyurl.com/y993cyna
https://tinyurl.com/y9uyqclx

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Máj. 15. 05:20 - Szerkesztve: dh1


Zene Mania - Second Reality Amiga 1200-n?!

Estrayk az EAB fórumról:
"A kilencvenes években egy svéd programozó megkért, hogy a "Future Crew" PC-demo csapat "Second Reality" demójának híres zenéjét négy csatornára konvertáljam, Amigára.
Emlékszem, hogy küldött nekem néhány vizuális effektet, és a PC demó néhány rutinját láttam működni egy szabványos Amiga 1200-n (2mb Chip RAM) gyorsítókártya és plusz memória nélkül, működött! Akárcsak a PC demó.

Emlékszem, hogy láttam a két glenz vektor részeit, a pont alagutat és még valami mást. De abban az időben nem volt internet, és mindannyian csak levélben kommunikáltunk. A kóder eltűnt, és soha többé nem hallottam róla. Még kétszer írtam neki, a modul 4 csatornássá átalakítása során, de soha többé nem kaptam választ, nem tudtam róla semmit. Nem emlékszem a nickjére avagy a fórum-csoportra, nem emlékszem a valódi nevére sem. A levelek elvesztek...

Az átalakítás négy csatornára készült, amelyet akkor el is készítettem. De soha nem fejeztem be azt..."

Second Reality Protracker conversion by Estrayk
(nem mintha az Amiga nem tudna 8 vagy több csatornát ;) )

https://youtu.be/V-JBYW25jfM

forrás, EAB: https://tinyurl.com/ybekeooo

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Máj. 15. 07:14


Quoting: dh1
Zene Mania - Second Reality Amiga 1200-n?!

Szivesen letoltenem ezt "mod" formatumban, nem tette kozkincse?

Aragon
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 15. 10:22


Quoting: dino
Szivesen letoltenem ezt "mod" formatumban, nem tette kozkincse

Korabbrol letezik a 8 csatornas s3m formatuma az eredetinek, ha erdekel. Most hallgatom is eppen :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Máj. 15. 10:52


Quoting: Aragon
8 csatornas s3m formatuma

Koszi, az nekem is megvan, 4 csatornasban viszont nincs meg, az johet ha +van.

Aragon
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 15. 11:07


Akkor varakozunk...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Máj. 15. 11:41


Korabbrol letezik a 8 csatornas s3m formatuma az eredetinek, ha erdekel. Most hallgatom is eppen :)

Az nem egy formatuma az eredetinek, hanem az az eredeti. :) A ScreamTracker 3-t, amiben az S3M-et bevezettek szinten a Future Crew csinalta szoval kb. ugyanaz a player van a demoban mint a trackerben, es nyilvan a csapat zeneszei is ezt a trackert hasznaltak a zene megirasahoz.

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 15. 12:39


Quoting: charlie
Az nem egy formatuma az eredetinek, hanem az az eredet

Pont ezt akartam írni. :) Egyébként nekem meg ez a csengőhangom. :)

Aragon
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 15. 18:55


Quoting: charlie
Az nem egy formatuma az eredetinek, hanem az az eredeti. :) A ScreamTracker 3-t, amiben az S3M-et bevezettek szinten a Future Crew csinalta szoval kb. ugyanaz a player van a demoban mint a trackerben, es nyilvan a csapat zeneszei is ezt a trackert hasznaltak a zene megirasahoz.

Aha. Hat akkor en maradok az eredetinel :)

<< 1 ... 108 . 109 . 110 . 111 . 112 . 113 . 114 . 115 . 116 . 117 . 118 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by online community software miniBB™ © 2001-2024