Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 108 . 109 . 110 . 111 . 112 . 113 . 114 . 115 . 116 . 117 . 118 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
Scifi
Tag

# Elküldve: 2018. Már. 25. 20:01 - Szerkesztve: Scifi


Nagy kár hogy nincs min futtatnom, a Pega II.gépem gyengélkedik...igen multiboot OS4...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Már. 28. 22:46


Game Mania - A Road Avenger egy LaserDisc klasszikus! Most már Amigára is! A Reimagine, kiknek egy szintén lézerlemezes klasszikust már köszönhetünk a Time Galt és a Giana Sisters S.E.-t kihozta azt a csodát! Technikailag hibátlan! De tovább mentek és Amiga technológiát felhasználva (CDXL) tették elérhetővé számunkra!
Vár rád egy könyörtelen, bosszúállós, autós üldözős, gengszteres kaland melyben meg kell tisztítanod az autópályát, a söpredéktől és bosszút kell állnod feleséged gyilkosán!

Technikai infók:

- Teljes sebességgű HAM6 videó minden OCS gépen!
- High Quality HAM8 AGA videó megfelelő gépeken!
- Újrakevert hang!
- Több mint 30 perc FMV akció!
- Sega és Arcade intró, zene!
- 6 nehézségi fokozat!

Hardver követelmények:

OCS-CD32 verzió

68000
OCS
1MB szabad Chip RAM (2 MB RAM szükséges)
500 MB szabad hely a merevlemezen, vagy
2× CD-ROM meghajtó

* CD32-n játszható ez a verzió, de CDTV-n nem (hiszen az csak 1× sebességű CD-ROM-ot tartalmaz)

AGA verzió

68020
AGA
1MB szabad Chip RAM (2 MB RAM szükséges)
600 MB szabad hely a merevlemezen, vagy
4× CD-ROM meghajtó*

* CD32 NEM! tudja lejátszani ezt a verziót CD-ről (hiszen az csak 2× sebességű CD-ROM-ot tartalmaz), ezért a min 4× CD-ROM avagy merevlemez szükséges az élvezetéhez

http://pixelglass.org/RoadAvenger

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Már. 29. 09:31


Quoting: dh1
Road Avenger

Jonak nez ki. Hosszu hetvegen beprobalom.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Már. 30. 06:31 - Szerkesztve: dh1


ATARI MANIA - Amikor egy Atari bootol Amigán! Aki nem vett V600/500-at vagy nem vesz V1200-at az bolond! ;) :D – Azért is! – Jah, igen! Már 2.9-en! ;) Vampire Magic!

https://www.youtube.com/watch?v=1s2dqeKb4EA

újabb video:
https://youtu.be/94EdhS_JTAg

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Már. 30. 07:56


Music Mania - Uhhhh varázslatos hetünk van! :) Tavaly elkezdett egy Amigás zenei projektet Sebastian Hirsch! És megérkezett a gyümölcse! Modern stúdió környezetben remasterelte Amiga játékok csodálatos zenéit. Hogy miket csinált vele azt leírja de mi baromira nem értünk hozzá :D, de az eredmény most 14 gyönyörűen felújított eredeti klasszikus Amiga játék albumja lett.

Itt lehet letölteni az INGYENESEN a lemezt!
Amiga Magic! Hát nem csodálatos masina ez?! Deeeee!

https://naviara.bandcamp.com/album/amiga-game-music-hq-studio-remaster

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Már. 30. 08:57


History Mania - Az ArsTechnica 11 éve komoly projectbe vágta fejszéjét és elhatározta, hogy sorozat formában megírja az Amiga történetét, történelmét. A sorozatot Jeremy Reimer technológia történész 2007-ben bocsátotta útjára és mára el is jutottunk 2018-hoz és a cikksorozat jelenleg utolsó részéhez. Ebben a RED (OS4) és BLUE (MOS) harcát illetve a mai Amigás állapotokat, lehetőségeket mutatja be Jeremy. Igen komplex és tényfeltáró cikksorozat. Persze ismerve az Amigásokat biztosan vannak akik bele tudnak kötni, vagy lehetőségeik okán kozelebbről nézték végig ezt a több mint 30 évet felölelő időszakot és pontosabb információkkal rendelkeznek. De a cikkek jók és talán nem lehet részlehajlással vádolni az írót avagy a siteot. Több mint korrekt a nagy mű! Reméljük még lesz minimum 30 évünk amiről az ArsTechnika és Jeremy újabb 11 évig tartó sorozatot indithat! Amiga Rulez! Must have!

https://arstechnica.com/series/history-of-the-amiga/

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2018. Már. 30. 22:17


Quoting: dh1
Aki nem vett V600/500-at vagy nem vesz V1200-at az bolond!

Látom hogy ott a végén a smile, de ez így is erős egy kicsit.
Egyébként aranyhalad van? Nincs? :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Már. 30. 23:23


Aki nem vett V600/500-at vagy nem vesz V1200-at az bolond! ;)

Ha ez a meroszam, akkor buszken vallalom, hogy az vagyok.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Már. 31. 01:06


Quoting: szucsi65
erős egy kicsit

nem az, nagyon nem, es egyre inkabb nem az :)
az aranyhal hogy jott ide?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Már. 31. 01:14


Quoting: charlie
Ha ez a meroszam

nem sajnos nem vagy :D

jo cucc az, es csak jobb lesz, szerintem evek ota a legjobb ami Classic Amiga szerte tortent, nem mondom, hogy nem lehetne jobban, de ezek csinaljak es nem tunnek el a kiadas elott holmi erdektelen okokra hivatkozva... aki hasznalja elegedett a akinek meg nem kell az biztosan megvan massal, de meg nem lattam usert aki kopkodne, hogy ilyen szart vett ... meg en sem pedig 3x kellett eleszteni a szar foglalat miatt a kartyat, de amit ad ezen felul az az erzes amit egy modernebb classic Amigatol varnek

egyebkent meg ugyan az mint a P5 eseten, ezek a kartyat termelik ki a kovetkezo, jobb kartyak kotsegeit, ala a developer kartyanak szant PPC kartyak aminek kb ertelme nem volt, de legalabbis szoftveresen sem voltunk tulzottan tamogatva

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Már. 31. 08:08 - Szerkesztve: dino


Quoting: szucsi65
Egyébként aranyhalad van? Nincs? :)

Ezt en augy ismerem, hogy akvariumod van? :D olyan regi vicc, mint en vagyok...
Quoting: dh1
3x kellett eleszteni a szar foglalat miatt a kartyat,

Hat igen, az A600 meg ezert szar, ezert van itt par bolond. Az FPU rol most ne beszeljunk. Az A500 vampir meg egy alap A500 epitese miat nem johet szamitasba. Ugye legtobb otzazas, fel mega chiprammal van felvertezve, de ha felbovited egy megara, egy ilyen kartyaval is csak felkaru orias, nem beszelve arrol, hogy kurvara nem eri meg, reszben a kompatibilitasi problemak miatt is.
Jo koncpcio, majd egy ezrkettesben es egy nagyobbb FPGA val.
Remelem most nem bantottalak meg dh1! Mert nem allt szandekomban, lassan elnezest kell kernem, ha le akarom irni a velemenyem. Egyebkent le a kalappal, koszi a hireket, nem csak ezt, az osszes Amigas hirt.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2018. Már. 31. 14:24


No, a vámpírrol van véleményem, többször leírtam, még egyszer nem fogom. :)
(és bolond vagyok, ugyan van belőle már pár darab :D)

De a "Phase5" az valami gyászmenet. Amit a "cég" kb. az az életképtelen Gomez arc művel, az teljes káosz. Tegnap láttam, hogy közölte Chuckyval, hogy soha nem fog adni neki doksit, meg semmit se, sem a jelenlegi, sem az elkövetkező életében. :D Nem mintha a "cég" bármit is tudna kezdeni a _phase5_ örökségével. Szóval, ott is kutyaütők kezében a popszakma.

Ez van.
Kudarc.

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2018. Már. 31. 14:52


A 600-as vámpírt nem is lehetett venni (pedig én akartam) és már nem gyártják. A 500-am nincs. 1200-esem van, de ahhoz meg még nem árulnak, és- meglátásom szerint - lehet hogy nem is fognak. Ha egyszer csak mégis, akkor sem emberi áron, de ez már más kérdés.(a bolondok majd megveszik, a szegény bolondok meg nem) Én már lemondtam az egészről. Maradok én is a bolond kategóriában.
A vicc tényleg akváriummal volt, a bolondnak szar a memóriája is. :)
A híreket egyébként én is köszönöm.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Már. 31. 21:11 - Szerkesztve: dh1


Az A600-ast megint lehet venni, hiszen ujraindult a gyartasa a 2.1-es moboval amiben javitotak ezt-azt szal meg jobban is jarsz ;) Szal ez nem valid info :) es mi mar berendeltuk a V1200-t de pszt! :)

uj P5-rol (hova kopjek?), Reynold utolagos engedelmevel... kozel 4 ev utan!!! sikerult a kartyat visszaszereznie! csodalatos modon visszapostazta GOMEZ "ur", DE!
A Gomez kocsog PENZT kert ezert!!!
Nem, ismetlem NEM tortent a kartyaval SEMMI!
Ok es kifogas ezer! ...
Es nem csak egy par euros szallitasi koltseget kellett pengetni...
aka visszavasarolhatta a sajat hibas kartyajat ... no comment

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2018. Már. 31. 21:41


Quoting: szucsi65
A 600-as vámpírt nem is lehetett venni (pedig én akartam) és már nem gyártják. A 500-am nincs. 1200-esem van, de ahhoz meg még nem árulnak, és- meglátásom szerint - lehet hogy nem is fognak. Ha egyszer csak mégis, akkor sem emberi áron, de ez már más kérdés.(a bolondok majd megveszik, a szegény bolondok meg nem) Én már lemondtam az egészről. Maradok én is a bolond kategóriában.
A vicc tényleg akváriummal volt, a bolondnak szar a memóriája is. :)
A híreket egyébként én is köszönöm.

No, azért egy A500(+) nem a koronaékszer, lehet azt szerezni olcsón. :D
Amúgy van megint v600 gyártva, sokkal jobb lesz, mint azok amiket kipper2k "összerakott". Szóval, szerezz egy A500-at, vagy ha nagyon kíváncsi vagy, szóljál, egy klubban kölcsönkapod a fekete dögvészt (c)(r)(tm). :D Abban van vámpír is. :D

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Már. 31. 21:53


Quoting: dino
Ezt en augy ismerem, hogy akvariumod van? :D olyan regi vicc, mint en vagyok...

Így van, és természetesen Hofitól származtatjuk?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Ápr. 01. 23:28 - Szerkesztve: dh1


Április bolondja :)

Amiga Mania - Breaking News! Az AmigaOS 4.3 most már x86/64 és ARM támogatással érkezik. A PowerPC támogatás folyamatosan ki lesz vezetve 4.6-ig, az OS4-ből. A Cloanto a nehéz helyzetben lévő Hyperion Entertainment összes jogát és Amigás tulajdonát felvásárolta (volt az a pénz amiért a Hyp odaadta, bár sok lehetőségük már nem volt). Az Amiga Forever mint standard szerepel ezen túl az AmigaOS emulációknál. Az A-Eon, a Tabort nem fogja forgalmazni. Ez a lépés a Cloanto részéről egyenlő a nyílt háború megindításával az A-Eon ellen! Az A-Eon mind anyagi mind jogi erőforrásait a Cloanto eltiprásába fekteti! Trevor Dickinson ezen felbuzdulva egy C64 Minit taposott meg, a Cloanto legújabb üdvöskéjét! ... A MOS csapat csendben figyel. Bár a MOS(t) kiadott MorphOS 3.10 nyakig PPC-t támogat. Lehet, hogy az A-Eon oldalara állva közösen veszik fel a harcot a Cloanto ellen? Ez a jövőben kiderül... mindenesetre a MOS csapat nem szeretné ha a Tabor a feledés homályába merülne, ezért úgy döntöttek, hogy a MOS 3.11-12 már támogatni fogja a Tabort is! Újjabb ütőkártya a PPC támogatók kezében. Az, hogy az OS4.x fejlesztése hogyan halad tovább úgy hogy a jogok és a forrás a Cloantonál van, érdekes... Lehet, hogy a MOS lesz a tovább vitt standard AmigaPPC OS? Érdekes dolgok ezek! Várjuk a fejlemenyeket! Mindeközben az Apollo csapat kiadta beta tesztre a 3.01 GOLD-ot melyben egy javított FPU támogatás és a régóta ígért AGA támogatás első szárnyprobálgatásai is helyet kaptak a Vampire V500 és V600 kártyákhoz! Yeah! Csodálatos világban élünk! ;)

Forrás: Commodore Amiga Faceboook csoport ;)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 02. 00:33


Viszont a RadeonHD fejlesztés AEon csinálta eddig is!
Gondolom átköltöztetnek mindent MOS-ra?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Ápr. 02. 07:16


Quoting: dh1
Trevor Dickinson ezen felbuzdulva egy C64 Minit taposott meg, a Cloanto legújabb üdvöskéjét!

Ugye ez a hir Aprilis elseje miatt van? :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Ápr. 02. 17:12


Dehogy, ez teljesen valid! Mondtak a hangok is! :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Ápr. 10. 20:28


Az 500-as haz projekt voltmar? En nem vagyok nagy 500-as fan, de befizettem egyre. Hatha mast is erint.

https://www.indiegogo.com/projects/new-compatible-case-for-amiga-500-plus

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Ápr. 25. 12:07 - Szerkesztve: charlie


Amiga 3000 Powered vonatszimulator, itt Berlinben:

https://www.lonelyplanet.com/news/2018/03/15/s-bahn-train-simulator-berlin/

Amugy a csavo aki a gondviseloje a cuccnak kapcsolatban van a HW-szakerto helyi Amigasokkal, es az A3000-rol gondoskodnak, felujitjak, aksit cserelnek benne, stb, szoval amennyire lehetseges mukodesben probaljak tartani. Szoval nem az van mint amit a cikk sugall h. csak hasznaljak es varjak h. beszarjon.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 25. 12:22


Quoting: charlie
https://www.indiegogo.com/projects/new-compatible-case-for-amiga-500-plus

Invalid page... :-(

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 25. 12:39


Nekem betölti.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 25. 13:15 - Szerkesztve: yellowdog


Igen, most nekem is, de elég drága szerintem. Persze szép meg minden, nem is azt vitatom :-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Ápr. 25. 13:37


Ennek mar lelke van.
Quoting: yellowdog
de elég drága szerintem

A minoseget mindig meg kell fizetni...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 25. 18:33


Ez így van, nagyon jól néz ki :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Ápr. 30. 01:38


Ez meg uzemel!

http://fyanica.netexpert.hu/

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 30. 16:21


Quoting: dh1
Ez meg uzemel!http://fyanica.netexpert.hu/


Tudom en adtam :)
Amig megy a netexpert addig ez is. Nekem a main emil cimem is netexpertes.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Ápr. 30. 22:30


PPC Mania - A legújabb 2.12.0-es QEMU képes emulálni az ACube System féle Samantha460ex mobot! Woah!!! Viszont a különböző Amiga operációs rendszerek kompatibilitása nem működik meg (akkor mit emulál?). Legalább is az amiga-news.de állítása szerint: az AROS és a MorphOS nem működött még... AOS-t miért nem néztek? Valaki?

Forrás: http://www.amiga-news.de/en/news/AN-2018-04-00043-EN.html

https://www.qemu.org/2018/04/24/qemu-2-12-0/

<< 1 ... 108 . 109 . 110 . 111 . 112 . 113 . 114 . 115 . 116 . 117 . 118 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by simple bulletin board miniBB™ © 2001-2024