Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 99 . 100 . 101 . 102 . 103 . 104 . 105 . 106 . 107 . 108 . 109 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Dec. 29. 20:33


Trú.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Dec. 31. 06:45


Az uj Worthy nevu keszuloben levo OCS jatek voltmar?

https://www.youtube.com/watch?v=2c3535fQn4o

Aranyos. :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 31. 11:47


Nagyon aranyos! Turbo nélkül is játszható IGAZI Amiga játék, sok ilyent az új évben :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Dec. 31. 18:06


Igeeeeeen!
Sima A500-on megy es gyonyoruuuuuu!
Nem szaggat, nem bugzik, ertelmes, jo jatek!
Csodas!

Viszont az Alarcity-t mint jatekot nem ertem... szinten szep, egy korabbi demoban mar nem ertettem mi is akar ez lenni...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Dec. 31. 19:04


Szuper cucc!
Kell!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Dec. 31. 23:29 - Szerkesztve: dh1


WAR Mania! - A Hyperion Entertainment megerősíti az AmigaOS kizárólagos jogait

Brüsszel, 2017. december 31.

A Hyperion Entertainment CVBA-t az Egyesült Államokbeli jogi képviselő arról tájékoztatta, hogy a Cloanto keresetet nyújtott be New York államban azzal a céllal, hogy csökkentse vagy megszüntesse a Hyperion Entertainment számára biztosított kizárólagos Amiga jogokat a 2009. szeptember 30-án kötött megállapodása alapján, amelyet az Seattle-i Kerületi Bíróság 2009. december 14-i ítéletében megerősített.

A Hyperion Entertainment sajnálja, hogy megpróbált megbeszéléseket kezdeményezni a Cloantoval az Amiga 32-es rendezvény ideje alatt a Neussban, Németországban. A két vállalat igazgatói között párbeszéd meghiúsult, és a Cloanto úgy döntött, hogy jogorvoslatot igényel, hogy megfossza a Hyperiont a ráruházott jogoktól.

A Hyperion Entertainment megdöbbenését fejezi ki a Cloanto közelmúltbeli hozzáállása miatt, tekintettel arra a tényre, hogy sok hónapig a Cloanto az AmigaOS 4.1 Final Edition kínálta az emulációs csomagjával együtt értékesítésre, valamint az AmigaOS 4.1 Final Edition értékesítésével kapcsolatos jutalékokból is részesült.

A Hyperion Entertainment soha nem változtatta meg álláspontját a jogait illetően a 2009. szeptember 30-i rendezés óta (AInc.), hogy több különböző AmigaOS verziót adott ki a 4.1-hez a visszafelé kompatibilitás miatt és céljából.

A Hyperion ezenkívül mindig elismerte és elfogadta a Cloanto számára korábban létező korlátozott licencet, hogy az AmigaOS bizonyos verzióit az emulációcsomag részeként terjessze, ahogyan az az Amiga jogokat birtokló felekkel kötött megállapodásában konkrétan szerepel.

A Hyperion Entertainment mindazonáltal egyértelműen megerősíti, hogy a fentiekben figyelembevételével és az ítélet alapján világszerte kizárólagos joga van az AmigaOS önálló alapon történő terjesztésére és sublicencelésére, avagy hardveres (OEM licenccel) csomagban, akár fizikai adathordozón (például ROM vagy DVD) vagy elektronikus úton (digitális letöltés) értékesíteni azt.

Ugyanez vonatkozik az AmigaOS mind a 68K, mind a PPC verzióiban a javításokra és frissítésekre, amelyet a Hyperion Entertainment kiadott, és tervez kiadni.

Annak ellenére, hogy mélységesen sajnálják, hogy jelentős erőforrásokat (pénz, fejlesztők) kell újra átirányítani a fejlesztéstől a peres ügyekhez, a Hyperion Entertainment minden szándéka megvédeni jogait a bíróságon.

Mindazonáltal a Hyperion Entertainment minden aktuális, múltbeli és jövőbeni ügyfeleinek és partnereinek a 2018-as évre Boldog Új Évet kíván!

A háború elkezdődött ...

Boldog új évet... :(

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2018. Jan. 02. 09:46


"Ha a győzelem gátja a gát, akkor fel kell robbantani."

kzb
Tag

# Elküldve: 2018. Jan. 02. 12:50 - Szerkesztve: zolesz09


Quoting: dh1
Viszont az Alarcity-t mint jatekot nem ertem... szinten szep, egy korabbi demoban mar nem ertettem mi is akar ez lenni...

Az a "Survival Mode" (tech) demó volt minimális funkcionalitással. Állítólag hamarosan érkezik egy olyan változat, amely már többet fog megvillantani magából a játékból is, melyben ígéretük szerint kampány is lesz karakter fejlesztgetéssel (állítólag). Meglátjuk...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Jan. 02. 15:03


Onnan lehet tudni hogy a Hyperion hazudik, hogy Ben Hermansnak mozog a szaja.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Jan. 02. 17:37


Quoting: zolesz09
Meglátjuk...


van belole uj demo, de en tovabbra sem vagom a lenyeget...

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Jan. 02. 20:53


Az új demóban is csak a survival mode van. A honlapjukon ezt írják: "Full game will include: Story mode with many levels!"
Ez az amit még nem láttunk, hogy miféle lesz.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Jan. 08. 14:50


Turbina Mania - Vásárolható, rendelhető a Wicher 500i Ex belső turbókártya A500-hoz! Ez a korábbi Wicher újabb, jobb változata. Limitált példányszámban kapható!

Jellemzők:
- Amiga A500 / A500 + kompatibilitás
- PLCC68 MC68000, MC68HC000, MC68010 cpu támogatás:- ajánlott chipverzió a MC68HC000 (nem tartozék),
- ajánlott Kickstart verzió: Kickstart 3.1 (nem tartozék és nem frissíthető a kártyán),
- támogatott CPU órajelsebességek: 12,14,16,25,28,42,48,50 MHz,
- RAM bővítés: ipari szabvány SIMM72 (FPM / EDO) 1-8 MB, 50 / 60ns memóriamodulok (nem tartozék),
- Amiga A600-kompatibilis IDE vezérlő,
- SPI vezérlő
- RTC óra, NVRAM memória.

Referenciaértékek:
(Amiga 500 (Kickstart 3.1, MC68HC000FN16 CPU futó @ 50MHz, scsi.device V46.0)
- MIPS: ~ 4,43
- Dhrystone: ~ 4245
- IDE átviteli sebesség: ~ 3.1MB / s (IdeFix97-el ~ 5.8MB / s)
- RAM átviteli sebesség: ~ 6.99MB / s

A kártya nem rossz. Már kopogtatnak a HC508 ajtaján, de a helyét még nem vették át. Kellemes a belső elhelyezés, de az adatbevitel a kártyára nehézkes, szét kell szedni az A500-ast ilyen esetben. SPI-re egy MP3 dekóder (és hangkártya?) van fejlesztés alatt, MHI támogatással, hasonlóan mint az A1200/4000 féle Prisma Megamix esetében. Hálókártya is várható! Hátrány, hogy nincs KS csere lehetőség magán a kártyán és a 68k proci nem tartozék, azt mindenkinek magának kell beszerezni, és mivel ezek így nem válogatott CPU-k mint a HC508 eseteben - mely ezt garantáltan tudja 50Mhz-n hajtani - lehetséges, hogy csak alacsonyabb órajelen fog stabilan működni. Minden funkciója a kártyának egy szabvány AOS programon keresztül vezérelhető!

130 euró + szállítás áron rendelhető Amiga dealereknel. Kicsit drága, hogy se CPU, se RAM, se KS csere lehetőség...

https://retro.7-bit.pl/?go=projekty&name=wicher500iex

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Jan. 08. 19:06


Hát igen, aztán vagy elindul otthon, vagy nem... Nem is értem ezt a szemléletet, Viktor egy kész terméket árul, ez meg így önmagában gyak. egy "üres" panel.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Jan. 09. 00:29 - Szerkesztve: dh1


elindul csak ezen 1x mhz-tol 50 mhz-ig lepesenkent lehet allitani a sebesseget, bar en meg eddig minden videot 30akarhany mhz-n lattam, ezert is irtam, hogy csak bekopogtatott, HC508 a kiraly!

Egy video:
https://www.youtube.com/watch?v=0jyXd3BlpN8&t=3s

mc68k! a csoka egy ismert kulfoldi blogger! mar erdeklodott nalam a kartyaidrol. esetleg beszelj vele, egy kis reklam sosem eleg :)

kzb
Tag

# Elküldve: 2018. Jan. 09. 08:21


Ők azok, akik CD32-höz azt a VGA kimenetes exp.slot "fordítót" is csinálták (csak minek).

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Jan. 09. 22:18


Quoting: zolesz09
Ők azok, akik CD32-höz azt a VGA kimenetes exp.slot "fordítót" is csinálták (csak minek).


miert?

kzb
Tag

# Elküldve: 2018. Jan. 11. 06:06


Quoting: dh1
miert?

Max. arra tudnám használni, hogy a floppy meghajtómból kiszedem az RTC modult és átteszem ebbe.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Jan. 11. 17:09


Quoting: dh1
HC508 a kiraly

Bizony, ráadásul komplett kész dolog, nem ilyen "vegyéé még hozzá ezt + azt" és ha jó sok pénztől megszabadultál és szerencséd van, még el is indul... ;-)

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2018. Jan. 11. 19:39


Akinek a belső bővítés jobban tetszik, annak ezek ellenére bejöhet.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Jan. 11. 21:02 - Szerkesztve: dh1


Quoting: zolesz09
Max. arra tudnám használni, hogy a floppy meghajtómból kiszedem az RTC modult és átteszem ebbe.


en tovabbra sem ertem, de szerinted a TF328-at hogy kotod be a CD32re a riser nelkul??? vagy mit ertek felre?

kzb
Tag

# Elküldve: 2018. Jan. 12. 21:38


Quoting: dh1
szerinted a TF328-at hogy kotod be a CD32re a riser nelkul???

Hát azt éppen sehogy. Majd ha egyszer csinál valaki olyan komplett kész cuccost, ami szépen magától be is megy a gépbe. De őszintén, ahogy halad az idő, egyre inkább engedem el ezt az egész CD32 bővítés témát...

Aragon
Tag

# Elküldve: 2018. Jan. 13. 02:09


Quoting: szucsi65
Akinek a belső bővítés jobban tetszik, annak ezek ellenére bejöhet

Ennyi elonye van, de nem meggyozo a hc508 szuperlativuszaival szemben.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Jan. 13. 06:01 - Szerkesztve: dh1


Quoting: zolesz09
Hát azt éppen sehogy. Majd ha egyszer csinál valaki olyan komplett kész cuccost, ami szépen magától be is megy a gépbe. De őszintén, ahogy halad az idő, egyre inkább engedem el ezt az egész CD32 bővítés témát...


ne haragudj mar :D, de a TF328 pont egy CD32 bovito 8 mega Fast RAM es IDE busszal. Bar en az ide buszt feleslegesnek tartom.

Riser nelkul nem tudod bedugni a gepbe a TF328-at, ahogy a CD32 MPEG-modult sem. Csak abban a riser be van szepen zarva, muanyaggal el van zakarva. De egy ilyen takaro legyartasa kiba draga lenne.

Konkretan a riser egy fordito. A CD32 bovito slotja a gep hatuljaig kinyulik, ezert, hogy a gepbe bedughasd a kartyat 180 fokkal vissza kell forditani a kartyat ami konkretan a CD32 alaplap felett van, igy szepen eltunik a gepben.
A jelenlegi riser kartyakkal is ez a helyzet, csak nincs hozza takaros muanyag takaro resz ... es nem is lesz a fentiek miatt ... tehat ha arra varsz, hogy kijojjon az ami mar kijott akkor szeretnelek felebreszteni! ITT van! :) Egyebkent idehaza megvasarolhato a TF328 es a riser is! Nekem mar meg van rendelve! Reynoldsnal mar muxik is!

itt lathatod: Riser
Katt a kepre, mert ott 5 foto van es lathatod, VGA kimenettel!

Van olyan riser ahol van VGA vagy 23 tus RGB kimenet is!!! ... Ez azert nagyon nem szar feature! Azonnal tolhatsz ra VGA csatis 15khz-s monitort!

Szal egyatlalan nem ertem mi bajod zolesz09 mester?! :P

Nekem egy bajom van a TF328-al. 8 mega Fast RAM zsir. De IDE/CF csati minek??? Ez egy konzol, ki a fene szeretne A1200-est csinalni belole?! Mikozben ott a 7-800 megas CD berakom es megy... De jobb feature lenne egy erosebb CPU, 8 mega RAM es egy MPEG modul vagy modernebb videotomorito egy kartyan. Talan jott tenne a CD32-nek, esetleg par videot tartalmazo jatekot is lehetne konvertalni aka Time Gal cimu game csak messze jobb minosegben...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Jan. 13. 14:19


Quoting: dh1
Nekem egy bajom van a TF328-al. 8 mega Fast RAM zsir. De IDE/CF csati minek??

Nekem csak egy SX32 prom van, de en kifejezetten orulok az ide csatinak, hogy az a lehetoseg is megvan, hogy tele tehessem a HDD t is progikkal es mukodhet ugy akar, mint egy ezerkettes :) szerintem tok jo lehetoseg...de nyilvan nem vagyunk egyformak.

kzb
Tag

# Elküldve: 2018. Jan. 13. 15:24 - Szerkesztve: zolesz09


Quoting: dh1
Szal egyatlalan nem ertem mi bajod zolesz09 mester?! :P

A bajom a következő: a TerribleFire 328 jelenleg egy meztelen NYÁK formájában érhető el és mivelhogy nektek állítólag még a macskátok is többet ért a mikroelektronikához, mint akár én, akár más közönséges földi halandó, ezért konzultáltam egy közös ismerősünkkel, aki a CD32-m alaplapját generálozta. Azt mondta, hogy a beültetendő alkatrészek és munkadíj kb. 40 ezerbe fájnának és a végeredmény még így is kétséges, többek között azért is, mert van rajta két elég nehezen beszerezhető programozható alkatrész, amelyhez spéci programozókábel kell, ami neki nincs, csak egy régebbi típus. Mindehhez még hozzájön egy kb. 60 dolláros fordító kütyü, hogy az egészet be is tudjam szerelni a gépembe. Tanulópénznek azért nekem ez egy kicsit sok lenne. Továbbra is azt mondom, hogy ha lehet kapni komplett készen letesztelt példányokat, akkor majd meggondolom, hogy vegyek -e.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Jan. 13. 16:32


Szerintem az IDE/CF csatlakozó még a Fast RAM-nál is hasznosabb. Az 1KB-os (!) EEPROM a CD32-n nagyon kevés, és nincs semmilyen memóriakártya csatlakozó a gépen, pedig már a CDTV-nél is volt.
Enélkül aligha lehetne bármilyen komoly játékot kiadni rá. Például hogy működne a CD32-n egy RPG amiben nem tudsz menteni? Vagy egy komolyabb kalandjáték? A BASS-ba fix mentéseket tettek, és ha nem olyan sorrendben csináltad meg dolgokat, mint ahogy a fejlesztők számítottak rá, akkor a visszatöltés után a progress-ed egy része elveszett, stb.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Jan. 13. 19:41


Quoting: zolesz09
Továbbra is azt mondom, hogy ha lehet kapni komplett készen letesztelt példányokat, akkor majd meggondolom, hogy vegyek -e.


De baziskulacs, a cucc idehaza kaphato aka magyarorszagon!
Osszeszerelve riserrel! Es nem 40 000Ft!

Mint mondtam en az enyemre varok, Reynolds mar boldog tulajdonos!

Valahogy oda nem jutnak el a hirek? :D

A TF-et boldog boldogtalan gyartja kulcsrakesz verzioban riserrel.
Ha erdekel privatban keress meg!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Jan. 13. 19:48


Quoting: BSzili
1KB-os (!) EEPROM a CD32-n nagyon kevé


igen, ezt reggel hatkor elfelejtettem...
orulok, hogy van TF328, de atgondolatlannak tarom a fejlesztest, de ez van

oszinten en soha eletemben nem mentettem szandekosan a nvramra ... :D

hulye kerdes, de nem lehet egy moddal kivedeni? nagyobb eepromot hegeszteni bele es moddolt KS-el mukodesre birni?

BSzili
Tag

# Elküldve: 2018. Jan. 13. 20:16 - Szerkesztve: BSzili


Erre pont jó lenne az IDE/CF csati. Elvileg csak annyit kell csinálni, hogy rádugsz egy CF kártyát, átnevezed "NV"-re a kötetet, és létrehozol rajta egy prefs/env-archive/sys/nv_location fájlt, és akkor oda fog dolgozni a nonvolatile.library:
http://amigadev.elowar.com/read/ADCD_2.1/Includes_and_Autodocs_3._guide/node04DB.html
Ez kompatibilis a meglévő játékokkal (kivéve Cannon Fodder, ami nem használ nonvolatile.library-t), és annyi helyed lesz menteni amennyit csak akarsz. Ezért lenne jó ha egy ilyen CF kártyás bővítő elterjedne, akkor több mindent át lehetne tolni A1200-ról CD32-re.

kzb
Tag

# Elküldve: 2018. Jan. 14. 06:38


Quoting: dh1
De baziskulacs, a cucc idehaza kaphato aka magyarorszagon!
Osszeszerelve riserrel! Es nem 40 000Ft!

Mint mondtam en az enyemre varok, Reynolds mar boldog tulajdonos!

Valahogy oda nem jutnak el a hirek? :D


Hát akkor elnézést, tényleg nem tudtam, hogy ez idehaza ennyire pörög.

<< 1 ... 99 . 100 . 101 . 102 . 103 . 104 . 105 . 106 . 107 . 108 . 109 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by online community software miniBB™ © 2001-2024