Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 99 . 100 . 101 . 102 . 103 . 104 . 105 . 106 . 107 . 108 . 109 ... 186 . 187 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Dec. 05. 21:41 - Szerkesztve: charlie


@Logostino:

Nyilvanosak az IC-k kodjai, jopar eve. Meg asszem Dave Haynie tette kozze oket. A NYAK terveit viszont reverse-engineerelte es ujragyartotta teszteleshez, hogy mukodik-e amit reverse-elt, mert az nem volt meg. Igy lett eloszor utangyartott A3640-e. Ezutan atalakitotta a nyakot 060-as fogadasahoz, ami kb. a kulon letezo 040->060 adapter es a rajta levo 3.3V feszultsegatalakito integralasat jelentette a fo nyakra, valamint 1-2 ismert aprobb hiba kijavitasat a nyakon es a kodban, hogy gyorsabb legyen, mert hat az A3640 nem a sebessegerol hires.

Allitolag dolgozik egy tovabbfejlesztett verzion, amin mar Fast RAM is lesz, es ROM, hogy ne kelljen patchelni a Kickstartot hogy mukodjon. Remeljuk ugy lesz, de azt meg meg kell erni, ugye.

Logostino
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 06. 08:37


charlie
És lehet még mindent kapni hozzá amiből fel lehet építeni? Gondolok itt például a hosszú csatlakozóra amivel az alaplaphoz csatlakozik. Tökre kedvet kaptam egy ilyet összeépíteni.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Dec. 06. 08:46


Igen, tudtommal minden, az alaplapi csatlakozo is kaphato.

Reszletek: http://wordpress.hertell.nu/?p=537

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Dec. 07. 03:50 - Szerkesztve: dh1


ize, nem ide :)

BSzili
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 07. 14:29


Elég beszédes, hogy sokan Chucky-t támadják mert csinált egy videót a hibás NYÁK-okról. Az új P5-ről azt mondtam, hogy eddig semmit sem produkált az emberünk üres NYÁK-okon kívül, de úgy látszik most ezt módosítanom kell hibásra :) Legalább postolt pár "szép" képet döntött DDR4 slotokról.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Dec. 07. 14:54


Abban egyetértek, hogy Chucky szofisztikáltabb módot is választhatott volna a találmányai közlésére, de ugye ő alapból felbaszódott azon, hogy ő javítja a kártyákat tonnaszám, ez a majomparádé meg ül a szükséges kódokon, doksikon, és ígér fűt-fát meg árlistát mindenkinek...

Csak hát az Amiga még mindig vallás, nem technológia. A hívek nem akartak hallani arról, hogy annó a messiás A1-ek egy bugos devboard klónjai, nem akartak hallani arról hogy az OS4 nem halad sehova és lehúzás az egész, technológiailag meg egy dupla nulla, hiába a hangzatos ígéretek (SMP, és társai, anyone?), nem akartak hallani a Vampire FPU elkúrásról és nem akarnak most arról sem hallani, hogy a legújabb megváltó is hamisnak bizonyul.

Minden esetben a jobb alternatíva felmutatóira és/vagy a hírhozókra lőttek akik nem voltak restek kimutatni, hogy az aktuális messiásnak ki van a segge a gatyából.

Eh, mindegy...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Dec. 07. 17:17 - Szerkesztve: charlie


Szolgalati kozlemeny: A dino altal kezdemenyezett MorphOS diskurzust atvittem a MorphOS topicba.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Dec. 08. 14:21


Demó Mania - Régen ajánlottunk demót vagy intrót! A divatnak megfelelően egy OCS Amiga 500 40k intró. Kellemes iparos munka a jobbik fajtából! Végre méltó Paula songgal! Nice!

Richie on the Moon
https://youtu.be/csOwec-tGik

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Dec. 08. 14:54


Quoting: dh1
Kellemes iparos munka a jobbik fajtából!

+1

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 08. 16:52


Quoting: dh1
Amiga 500 40k intró.

Na, hat ez kellemes volt.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Dec. 08. 22:13


uhhh a Phase5 botrany ...

http://wordpress.hertell.nu/?p=562

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 13. 05:41


Quoting: dh1
Richie on the Moonhttps://youtu.be/csOwec-tGik


Ez tenyleg jo volt !

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Dec. 16. 23:31


ScanJuggler Mania - Karácsony alkalmából megkerestük Dezz-t, hogy mi a helyzet ScanJuggler ügyben. A 4.2-es újabb protó elkészült. Annak tesztelése folyik. A kártya elérte azt a bonyolultságot ami már nem teszi lehetővé az otthoni gyártást, így profi összeszerelő üzem végzi majd. Sajnos a PCB-k legyártását nem sikerült karácsonyra időzíteni (már nem vállaltak ezt a tételt), így január vége, február eleje varható az új Scanjuggler megjelenése (feltéve ha addig a protón nem jön elő valami nem várt hiba). Reméljük sikerül!

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 17. 09:27


Reméljük, hogy tényleg sikerül. Bár ez a hír mehetett volna a ScanJuggler topicba is.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 17. 11:10


És ez mennyiben lesz más, jobb/rosszabb mint a Viktor által készített és elkészül, kapható verzió?

Jó lenne egy összehasonlító táblázat...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Dec. 17. 11:10


Oda Dezz ir. Ide pedig a Mania mashol is megjeleno hirei kerulnek ;)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Dec. 17. 11:31


@Yellow Dog:

Kb. minek?
A sima scanjuggler kb. annyit tud mint a Viktoré. Sima scandoubler oszt cső, semmi flifi ilyesmi.
a XAGA az jobb lenne papíron. Az indivison AGA-nal is (aminél lássuk be, csak jobb lehet bármi).
Ha kész lesz.
Egyszer.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 17. 11:41


Oké, csak ötlet volt. Nekem az A500-ban már van egy "Viktor" verzió, szépen működik, LCD-vel is azt mondom, hogy vállalható, már amelyikkel megy természetesen :-)
CRT-n viszont mesés képet produkál, ha ez 25 évvel ezelőtt elérhető lett volna... Nem is tudom, Viktor miért nem állt neki már akkor? Szerintem egy megfeszíttetést megérdemelne, bekerítjük, elkapjuk, aztán kész! :-D Ja nem, akkor a további fejlesztésekről kellene lemondanunk, így azt hiszem egy vádalku keretében megmenekülhet, talán...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Dec. 19. 00:54


Archi-Tech Mania - Az ír Sordan Eletronics egy nagyon szuper elektronikai kiegészítőket forgalmazó cég. Retro gépekhez is forgalmaznak nagyon sok, érdekes cuccot! Többek között Amigához (Atari, C64 és retro konzolok is - és más témában is, érdemes körülnézni, egész jó áraik vannak). Én például először itt láttam dual Kickstart romot egy epromban, váltási lehetőséggel! Tök jó! Na és itt van az "új", kiváló minőségű A6095 ami egy az A600-asba szerelhető 9,5MB-os extra gyors memória bővítő kártya. Azért tettem idézőjelbe, mert a kártya már létezett 2010-ben is, de a újra tervezték és a gyártása professzionális lett, lásd később!

https://tinyurl.com/ycmxungw

Plug and Play kártya, nincs szükség driverre vagy bármi másra. A Motorola MC 68000 processzorra kell helyezi az Amiga 600 alaplapján (az extra 1 MB-os CHIP RAM bővítés továbbra is használható). A kártyára szerelt PLCC foglalat kapcsolódik a 68k-hoz, mely rendkívül erős és szilárd. Csak a kártyát tartva képes vagy felemelni az egész alaplapot az alsó kávával együtt és a helyén marad, akár a Furia kártya esetén (bizonyító fotót lásd a kártya adatlapján - Vampire mérnökök tessék figyelni!).

Jumper beállítások:

BE / KI - engedélyezheti vagy letilthatja a kártyát

RST / CFG - ha kb. 5-6 másodpercig nyomon tartod a reset gombokat (Amiga + Amiga + CTRL) a billentyűzetről, akkor az 5.5 MB-ról (PCMCIA barát mód) átállhatsz 9,5 MB-ra (nem PCMCIA barátságos mód) és ezzel szemben.

9.5 / 5.5 - végleges beállítások (5.5 MB PCMCIA mód vagy 9.5 MB nem PCMCIA barátságos mód).

SLOW ONLY - csak 1,5 MB extra lassú memóriát biztosít (néhány A500 játékhoz szükséges lehet).

A kártya alapvetően nagyobb bővítésre nem készülő A600 felhasználóknak szánják! Korrekt cucc! Annyira, hogy most egy videó is megnézhető, hogyan készül! Szintén korrekt! Vampire-Apollo team figyelem!!!

A kártyát egy lengyel srác és vállalkozása tervezte és gyártja: Piotr Adamczyk.

https://youtu.be/pfzb5LcPUF0

És ami nagyon szimpatikus a Sordan Eletronics részéről, hogy ingyenes postai szállítás vállalnak minden termékükre világszerte.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2017. Dec. 19. 08:04


Quoting: yellowdog
ha ez 25 évvel ezelőtt elérhető lett volna... Nem is tudom, Viktor miért nem állt neki már akkor?


Talán azért, mert ennyi idő kellett neki, hogy megtanulja a szakmát ilyen szinten? ;-).

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 19. 08:56


Én a Sordantól vettem A1200/A600 CF adaptert, ami méretre a Kipper2k félével kompatibilis, tehát a PCMCIA port fölött ki lehet lógatni vele a belső CF kártyát. Nagyon profi minőség és baromi gyorsan ideért. (2-3 naptári nap, hétvégével is benne)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Dec. 19. 09:16


siz
de ehez ki kell vagni egy darabot a gephazbol ugye?
Mennyire log ki a CF? Fotot tudsz? Mennyi volt postaval?
Koszi.

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 19. 11:08


Vagy ki kell vágni vagy az új gyártású házaknál megvan az előkészítése. Én ahhoz rendeltem. Fotó nincs, még nem építettem be. Egyébként talán 1 centit lóg ki kb. Olcsó nem volt, 7300Ft. Ő az.

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 19. 15:21 - Szerkesztve: szucsi65


Ennyit lóg ki. Ha a házat hozzáadod valóban 1 centi körül lehet.

Szerk: bár most nézem hogy nem pont ua, de igen csak hasonló.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Dec. 19. 15:25 - Szerkesztve: dino


siz
ez jo cucc, korabban en is szemezgettem vele

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Dec. 21. 14:29 - Szerkesztve: charlie


Kijött új verzió a WHDLoad installerből a Desert Dreamhoz Stingray munkájának köszönhetően.

Elvileg kifixeli az összes bugot ami gyorsabb gépeken jelentkezik, pl. nem megy át a dinnye a piramison!!!! :) Régi vasak tulajdonosai örülhetnek még a '000-on is működő quitkey-nek (hácéöccáznyócak előre!).

Részletek erre:
http://www.whdload.de/demos/Kefrens_DesertDream.html

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Dec. 21. 16:56


zsir!

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 21. 20:58


Quoting: dh1
zsir

Egééészen pontosan "zsírpác" :-D

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 27. 10:58


Na Cloanto beperelte a Hyp-et :) Tök vicces, hogy erre van pénzük és idejük.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Dec. 27. 15:29 - Szerkesztve: charlie


En csak annyit tudok mondani, amit mar sokszor: mindenki maradjon tavol minden C= utan kiadott OS komponenstol es frissitestol, hacsak nem elerheto ingyenesen pl. Amineten ev(tized)ek ota.

Nyilvanvalo, hogy egyik reszrol sem azert megy a pereskedes, hogy az usereknek jo legyen, hanem a penz miatt. Es ezert barhonnan veszel is barmit, biztos hogy nem arra megy amire kene - hanem ugyvedekre. No thanks.

<< 1 ... 99 . 100 . 101 . 102 . 103 . 104 . 105 . 106 . 107 . 108 . 109 ... 186 . 187 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by chat forum software miniBB™ © 2001-2024