Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 99 . 100 . 101 . 102 . 103 . 104 . 105 . 106 . 107 . 108 . 109 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
BSzili
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 25. 20:31


Mert még nincs kész a játék? Tessék megnézni a linket, ott van minden.

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 25. 21:40


Quoting: yellowdog
A letölthető verzióhoz minek előrendelés? Mert azt még megértem, hogy gyári CD nyomáshoz kell egy bizonyos min. mennyiség, de a letöltéshez... ?

Feltételezem, hogy szükségük van 3000 EUR-ra a befejezéshez és a lemezes verzió kiadásához. Vagy bizonyítaniuk kell a komoly érdeklődést a kiadó felé.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Nov. 27. 02:45


En neztem es demot probaltam. Technikailag es grafikailag nagyon rendben van... de mint jatek. 5 perc alatt megunod... sajna :(

az a baj, hogy mig C64-en a most keszulo jatekok nagyon jol kitalaltak, technikailag a csucson vannak. Kihagyhatatlanok, addig Amigan ilyen korai 8 bites jatekok szintjet sem erik el. Jah, es Amigan a 030/4 Mb Fastram az ciki ... mikor ugy eltunk le 10-20-30 evet, hogy A500/1 Mb es sirsz milyen jo jatekok es techniailag kibajok! ...

aka a Dream Of Rowan... gaz, nagyoooon gaz es pre order 32 dodo?

kzb
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 27. 12:56


Quoting: dh1
az a baj, hogy mig C64-en a most keszulo jatekok nagyon jol kitalaltak, technikailag a csucson vannak. Kihagyhatatlanok, addig Amigan ilyen korai 8 bites jatekok szintjet sem erik el. Jah, es Amigan a 030/4 Mb Fastram az ciki ... mikor ugy eltunk le 10-20-30 evet, hogy A500/1 Mb es sirsz milyen jo jatekok es techniailag kibajok! ...


Gondolom, az Amiga hardverének átfogó ismerete és gépközeli programozása a mai önjelölt deveknek túl nagy falat, így marad nekik valamilyen erőforrás zabáló interpreter eszköz, a másik oldalról meg egy tech zseni nem feltétlenül tudja, hogy egy játék mitől jó (lásd pl. Carmack).
Pedig jó lenne, ha legalább a jelenlegi jobbféle indie játékok mechanikáját vissza tudnák ültetni az újonnan készülő Amiga játékokba, na meg persze tényleg nem kellene "agyonexpandált" gép egy technológiailag viszonylag egyszerűbb cucchoz.

kzb
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 27. 13:02


Quoting: zolesz09
valamilyen erőforrás zabáló interpreter eszköz

...és akkor SEUCK-ról már ne is beszéljünk (ilyen hír is volt mostanában).

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 27. 13:43


Szerintem az a baj hogy itt is visszakoszon a regi amigas generacio fo problemaja: Mindenki mar nagyjabol 40+. (Kiveve BSzili... ;)) Csalad, munka, stb. Nem nagyon van mar ido/energia ejszakaba nyuloan kodolni, mint mikor meg fiatalok voltunk. Sokkal tobb ido/energia volt a hobbira, barmirol is legyen szo. Penz - Verseny hianyaban a motivacio is visszafogottabb. Mivel csak hobbi tevekenyseg, nyilvan a fejlesztoknek se surgos annyira a dolog. Az meg hogy mezei A500-on menjen, nyilvan meg kisebb prioritas, mivel igy is lassan haladnak. Ez van!

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 27. 22:47


Quoting: dekanyz
Nem nagyon van mar ido/energia ejszakaba nyuloan kodolni, mint mikor meg fiatalok voltunk.

Így van, sajnos...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 28. 02:20 - Szerkesztve: yellowdog


Most találtam :-)

De miért pittyeg az egér?

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2017. Nov. 28. 15:08


Quoting: yellowdog

Most találtam :-)

De miért pittyeg az egér?

Régi klasszikus :D.

Azért, mert 2017-ben a filmekben:
- még mindig pittyegnek a számítógépek egy billentyű vagy egérgomb lenyomása után.
- 100 gigát 3 másodperc alatt másolnak egy pendrive-ra.
- egy 96x96 pixeles képből képesek 4K felbontásút nagyítani "pixelesedés" nélkül.

További kérdések? :D

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 28. 16:51


Quoting: yellowdog
Most találtam :-)

Ez vicces volt... Emlekeztet a srac nehany arcra a regi szamitogepes klubbol. :D

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 28. 16:53


Pl. A-EOn wb enhancer pont ilyeneket valósít meg.
de korábban is FishDisk-ek tele voltak ilyen wb pityegtetőkkel és egér sebesség és kilométer számlálóval :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 28. 18:53


Két ilyen barátnő, egy szobában... mindannyiunk álma :-)

Egyébként ha már FishDisk, elérhetőek valahol ADF formátumban?

kzb
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 28. 20:18


Quoting: dekanyz
További kérdések? :D

Ezt überelje valaki: https://youtu.be/dxIPcbmo1_U :D

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 28. 22:11


Quoting: adsr
egy 96x96 pixeles képből képesek 4K felbontásút nagyítani "pixelesedés" nélkül

Miért, Te talán nem tudsz? :-D

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2017. Nov. 29. 13:00


Quoting: zolesz09
Ezt überelje valaki: https://youtu.be/dxIPcbmo1_U :D

Istenem, ennyi hülyeséget is csak filmen tudnak összehozni. Miért kellene grafikus háromdé animált felület ahhoz, hogy ezeket kapcsolgassuk? :D
(Tudom, akkor nem lenne olyan kiba....t izgalmas a film! :D)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Nov. 29. 13:19


Quoting: adsr
Istenem, ennyi hülyeséget is csak filmen tudnak összehozni. Miért kellene grafikus háromdé animált felület ahhoz, hogy ezeket kapcsolgassuk? :D


Miert kell egy jateknak apszoloute realisnak lenni? Miert kell 3D?
A latvany miatt. Gondolom szivesebben megnezed a star warst, mint a pirxkapitany kalandjait :D fuu, hogy az mekkora faraszto film?

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 29. 15:32 - Szerkesztve: dekanyz


Van egy sorozat: Visszaterok (The 100)

Az elso resz meg erezhetoen alacsonyabb koltsegvetesbol keszult. Az egyik szal az urallomason jatszodott. Az urallomas vezerlo kozpontjaban voltak nagy nagy monitorok a hatterben. Azokon mindig az egyiken egy Midnight Commander volt, a masikon a command prompt egy ls utan, a harmadik meg kopte ki ezerrel a sorokat (el se lehetett volna olvasni). Eleg vicces volt, amig el nem kezdett idegesiteni. :)

kzb
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 01. 10:27


Quoting: adsr
Miért kellene grafikus háromdé animált felület ahhoz, hogy ezeket kapcsolgassuk? :D

Because it's UNIX SYSTEM! ;) :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Dec. 02. 02:55


Real3D Mania - A Copysoft a Capacitor 2017. Amigás partira kiadta egy régi projektjüket a 3D Memoriest, HD-ban, újra renderelve Real3D 1.4-el. Csodálatos lett! Természetesen új gépeken renderelték a sebesség érdekében, linuxon.

A használt szoftverek Amiga oldalról:
AOS3.1
Real3D 1.4.2
DPaint 5.2
PPaint 7.1
ImageFX 2.5
ADPro 2.52

A használt szoftverek Linux oldalról:
Ubuntu Linux 16.04.x
FS-UAE
ImageMagick
ffmpeg
KdenLive
BASH és Python scriptek

Forrás: Amiga Wave és Amiga Raytracing Society

https://www.youtube.com/watch?v=lPVJhcMiNNI&t

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 02. 03:53


A Linux az nem gép, hanem oprendszer... de szerintem ezt Te is tudod, csak nem mered leírni azt, hogy "PC" ;-) :-D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Dec. 02. 04:01


Quoting: yellowdog
A Linux az nem gép, hanem oprendszer...


tudod van ott egy vesszo amit ha ertelmezel maris megvaltozik a mondat jelentese uj gepeken vesszo linuxon ... tetszik erteni? :P

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 02. 04:07


Jaj, igen! Csak már túl késő vagy kora van, alig látok, lassan ideje lesz ágyba bújni :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Dec. 02. 04:08 - Szerkesztve: dh1


:) egyebkent akar csinalhattak nem pecen is :P

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Dec. 05. 13:29 - Szerkesztve: charlie


Az voltmár, hogy az új "BPPC2" nyákokról amivel tele van a fészbúk lassan egy éve, hogy mindjárt kész vannak, hiányzik a GND réteg?

http://www.amiga.org/forums/showthread.php?t=73020

Gondolom miközben átírták a PCB-n a gyártási évet valami kiváló szoftverrel valahogy elveszett a GND réteg, ergó a nyákon lévő komponensek egy nyitott áramkörön csücsülnek. Fail.

Ez történik, ha egy agyhalott senkiházi sales-es "alapít" "hardvercéget" hogy nyerészkedhessen a semmin. Csak gondoltam belinkelem hátha még volt valakinek kétsége, hogy ebből lesz-e valami. (Nem.)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Dec. 05. 15:22


GND marmint fold nelkul?
Es ez nekik fel sem tunt?
Ertem Raynolds 030a miert nem akar 3. eve bisszaerkezni s szerelesbol...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Dec. 05. 18:44 - Szerkesztve: charlie


Egy *SALES* emberrol beszelgetunk. A macskam tobbet tud az Amigarol, es a hardverrol kb. Csak mindenki raugrott, mer' fuu, fezfajv, es fent van a feszbukon meg az interneten, must be true. En elnevezem magam Commodorenak, akkor onnantol tudok C64-et javitani? Nem, mert meg a Plus/4-emet is a siz javitotta meg.

Akkor meg nem ertem mire a meglepodes, nulladik perctol ezt mondom, hogy ebbol semmi se lesz, eleinte jol le is lettem oltva h. milyen negativ vagyok, es az ilyenek miatt mint en hal be minden projekt. Ezek szerint meg sem nekem kell a reality check... A rejnyoc 030-asara szerintem keresztet lehet vetni, en lattam micsoda egybedontott hardver-kupac volt a csavo neussi standja, ott egy mukodo 4000T-t sem talalnek meg, nem egy halott 030-at.

Amugy visszaterve a nyakra: a kinai filleres bergyartok meg mindent legyartanak nyakbol, nem nezik h. jo-e a design. Ha egy dragabb europai prototipizalo studioval akarta volna megcsinaltatni, azok valszeg szoltak volna, h. e, oreg, faszsag a dizajn, de azert fizetni kellett volna mint a katonatiszt, nem kuldtek volna el harom fillerert Shenzenbol. Olcso hus meg az o leve, es a hozzanemertes ha talalkozik, ugye.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Dec. 05. 19:10


En mar tobb mint ket eve mondtam, hogy ez kamu. Az arak beharangozasakor meg meg protot sem tudtak mutatni. A Rey fele 030 pedig jo elojel volt mar akkor... csak ez a problem jol jott ... bar ketlem, hogy barki vasarolt volna azokon az arakon ...

Amugy ezeket a PCB-ket osztogatta a csoka, avagy a videoban szereplo tesztelt GND nelkuli PCB hogyan kerult hozza?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Dec. 05. 19:57 - Szerkesztve: charlie


Hat ugy, hogy Chucky (of DiagROM fame, of A3660 fame) javit phase5 kartyakat is, es ki akarta szedni Mr. Salvador Gomezbol a phase5 kartyakon levo chipek kodjait, hogy pl. a doglott memoriavezerloket meg ilyesmit reprodukalni tudja, es meg tudjon javitani egy csomo kartyat.

Szoftvert nem kapott (szerintem senki se tudja ezek hol vannak, beleertve a "phase5-os" csokat is), de Mr. Gomez elsirta a banatat neki, hogy nem talal olcso megoldast a kartyak osszeszerelesere, es igy nehez prototipizalni. (20 eves hardverdesignt reprodukalni nehezebb mint egy feszbuk oldalon elorendelest meghirdetni. Ki hitte volna!) Igy megigerte Chucky-nak hogy kuld kartyat, XYZ aron, mert Chuckynak elvileg mindene van alkatreszben, hogy ossze tudjon rakni egy BPPC proto kartyat erre a nyakra. (Mondjuk ez is beszedes, hogy kulso emberhez kell kuldenie a cuccot mer' masnak van mindene p5 kartyakhoz... Na mindegy...) Szoval Chucky kapott ket nyakot, persze penzert, es valami 6 honapig vart a szallitasra... Most jutott oda h. megprobalja osszerakni, hat ez az eredmeny. Amugy mar Neussban is mondta, hogy valami kurvara nem stimmel a kartyakkal szerinte, de akkor meg nem volt ideje beleasnia magat az A3660 projekt miatt... Hat ennyi.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Dec. 05. 20:10


Jajjjj Phase 5 emlek meggyalazva :(

Logostino
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 05. 20:37


charlie
Ez azért nagy csalódás. Amúgy az A3660 projektjét abszolut reverse engineering alapján csinálja, vagy nyilvánosak lettek azóta a logikai IC-k kódjai? Egyáltalán ugyanazon IC-ket használja mint a régi design vagy teljesen újraépítette a ma kapható áramkörökkel?

<< 1 ... 99 . 100 . 101 . 102 . 103 . 104 . 105 . 106 . 107 . 108 . 109 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by free forum software miniBB™ © 2001-2024