Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 99 . 100 . 101 . 102 . 103 . 104 . 105 . 106 . 107 . 108 . 109 ... 186 . 187 . >>
Szerző Üzenet
Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 08. 07:12


Annyira "szépek" az összefirkált gépek...

kzb
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 08. 13:25


Quoting: dh1
En irtam. Las Vegasi Commodore Show

Hát tényleg hatalmas só volt rengeteg izgatott érdeklődővel... :O

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Aug. 21. 20:51 - Szerkesztve: dh1


Ventilátor Mania - Egy érdekes projekt Terry Cartertől. Ez a kis PCB lehetővé teszi, hogy több ventilátort is használj az A2000-3000 és 4000 PSU-ból egyetlen vezetékkel megoldva.
A ventilátorok lehetnek 12 vagy 5 voltosak. Egy LED jelzi, hogy van-e áram. A jumperekkel állítható, hogy 12 vagy 5 voltosak a ventik (vagy ez vagy az, egyszerre nem lehet mindkét fajta).

Forrás: Commodore Amiga FB csoport

PCB

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Aug. 21. 22:38


Atari Mania - FreeMiNT futása egy Amiga 600-on. Vampire gyorsítóval megnyílt az út az Amigák és az Amiga felhasználók előtt - elegendő RAM és Power társaságában - a FreeMiNT futtatásához. Az Amiga bekapcsolása után az EmuTOS floppy-ról standard Amiga programként kerül betöltésre. Miután az EmuTOS átvette az Amiga vezérlését, a FreeMiNT indítható. S a videón látható, hogy szuperül megy. Vincent Riviere írt egy SAGA illesztőprogramot az fVDI számára, így használható egy 65 000 színű desktop és rengeteg Atari szoftver vált futtathatóvá. A beállítás még nehézkes, finomításra vár de már nagyon jól muzsikál így is.

https://youtu.be/gl5Bj1qhn74

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Aug. 21. 23:46


Srácok! Aki esetleg már Vampire tulaj az regisztrálja a kártyáját!
Aki nem regisztrált tulajdonos az a következő frissítésekhez nem férhet hozzá... nem, továbbra is ingyenes!

http://register.apollo-accelerators.com/

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2017. Aug. 22. 12:50


Quoting: dh1
Atari Mania - FreeMiNT

Hát ez beszarás! :D

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 23. 09:03


Az, remélem senki nem használ Amiga hardveren Atari-t... :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Aug. 23. 18:16


Azert a Mint nem a TOS

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Aug. 26. 15:03


Mozi Mania - Egy-egy jó könyv vagy novella esetleg videójáték után sokszor álmodozunk arról, hogy milyen jó lenne moziban is izgulni a történeten avagy akár a főhősök döntéseit végig izgulva nyomon követni azt. Ez számtalanszor megtörtént már. DE! Az, hogy egy elsősorban Amigás játék után készítsenek mozifilmet eleddig tudomásom szerint még nem történt meg. Pedig! Egy Alien Breed AAA feldolgozásért megcsókolnám valaki lába nyomát! :) DE! Most a híres Cinemaware istállóban nevelkedett It Came From The Desert került megfilmesítésre. Woahhh! A filmből már elérhető egy trailer. Nem mondom, hogy köröm-rágva várom, mivel nem volt egy mindent elsöprő a bemutató... "Sajnos" nem AAA kategóriás sem a stáb, sem a színészek... Ettől még persze lehet jó! Mindenesetre az Amigás kapcsolat megdobogtatja a szívemet! Várjuk! Jahhhh, es a trailer végen a Cinemaware logo baromi jó érzés! ;)

https://youtu.be/fumQ6XaL6kA

Peti
Tag
# Elküldve: 2017. Aug. 28. 13:37


dh1: ezt írtad korábban, a DOC-cal kapcsolatban:
Quoting: dh1
néhány jellegzetességét, amely más változatokban később megjelent az Amiga verzióból kénytelenek voltak kihagyni (pl. görög tűz és a betegséggel való támadás lehetősége.)


Nem tudod esetleg, hogy ezek a dolgok a későbbi DOC / DOC2 CDTV és CD32 verziókba se kerültek be?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Aug. 28. 22:49


Quoting: Peti
Nem tudod esetleg


Igen Peti, a CD32 verziojaban tuz es betegseg is hasznalhato.
A CDTV verziot - ami CD32 kompatibilis -, sajna meg nem lattam, de most megnezem, hogy az miben kulonbozik.

DOTC OCS: csak koveket lehet kiloni, nincs valasztas
OCS DOTC

DOTC CD32: a katona labanal lehet valasztani a koloheto meglepikbol
DOTC CD32

Az alap DOTC az OCS A1000 grafikai tudasat villogtatta meg, ugy, hogy csak 6 hetuk lett ra. Ezert es a ket floppylemez tarhely okan sokminden nem ugy valosult meg ahogy akartak.

A DOTC 2/CD32-n szepen vegigkovetheto, ahogy J. Sachs finomitotta a grafikat es a jatekmenetet. Szamtalan ponton tettenerheto. Egy cikket megerne. Legyen?

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 28. 23:54


Quoting: dh1
Egy cikket megerne. Legyen?

Legyen!
Esetleg egy trükk, amivel végigjátszható/összeszedhető a szükséges pénz az adott idő alatt...

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 29. 00:34


Valahol azt nyilatkozta valamelyik készítő (most nem találom), hogy az Atari ST változat volt az utsó, abba tudtak beletenni mindent, amit akartak, az a legteljesebb.
Belenéztem ma youtube-on, hát az a zene szörnyű. Még a C64 is ezerszer jobb.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Aug. 29. 02:25


Quoting: Kukacmarci
Legyen!


kene egy CDTV verzio :) linux iso is jo

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Aug. 29. 02:27


Quoting: siz
Atari ST változat volt az utsó


nem :), mert az utolso a Sachs fele CD32, azt mar nem az eredeti ceg adta ki, hanem Sachs es a Commodore egyutt es abban van minden mint pl 2 cd-audio track stb.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Aug. 29. 05:07


Amiga Mania - Apokalipszis - Az ítélet napja / Quantum Apocalypse. Főszerepben, a világ megmentője egy Amiga 4000. :D A világűrből pusztulás fenyegeti a Földet. A világ legjobb tudósai dolgoznak azon, hogy megállítsák a pusztító jelenséget. Az akciócsapat próbálkozásai sikertelenek, úgy tűnik, a végpusztulás elkerülhetetlen. Egy louisianai kisvárosban azonban Terry (Rhett Giles) egy Amiga 4000 segítségével rájön a megoldásra. De az idő egyre fogy, s a Föld megmentéséért találkozni kell Teryéknek Trish csapatával... Csuda jó film! Nézzétek! :D Bár Hevő már bemutatta, de mi a spoiler kedvelőknek összevágtuk a fontos jeleneteket! Mind a kettő perc 39 másodpercet! :D

https://youtu.be/JghF7xXCjoY

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 29. 07:51


Quoting: dh1
kene egy CDTV verzio :) linux iso is jo

Neked nincs Collectors' Edition belőle? Úgy emlékeztem, hogy van és abban benne van ez is. Legalábbis a honlap szerint. De délelőtt előszedem az enyémet és megnézem, hogy benne van-e.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 29. 08:56


DOTC 2 végigjátszást kérünk:-)

Peti
Tag
# Elküldve: 2017. Aug. 29. 11:33 - Szerkesztve: Peti


Quoting: dh1
a CD32 verziojaban tuz es betegseg is hasznalhato.

Igen, sejtettem hogy így van, köszi! Azért is gondoltam, mivel a CD-s változatok JÓVAL későbbiek (min. 5 évvel), így volt még idő "befejezni" a játékot.
Quoting: dh1
kene egy CDTV verzio

Izé, most akkor melyikből is? Mivel ugyebár 3 féle DOC létezik:

- az eredeti lemezes (1986)
- a CDTV verzió (1991)
- a DOTC II, ami CDTV és CD32 kompatibilis (1993).

Pontosabban ez utóbbi CD32-es kiadás, de a már említett kompatibilitás a CDTV-vel megvan.

Az 1991-es verzió elméletileg csak CDTV-s, de este megnézem hogy elindul-e CD32-n.

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 29. 12:20 - Szerkesztve: siz


Itt van előttem az Extended Collector's Edition kibontva. 3 CD van benne, azt írja, hogy mindháromnak el kell, hogy induljon CDTV-n és CD32-n is.
1. lemez: CDTV verzió
2. lemez: CD32 verzió
3. lemez: összes verzió (lemezképekként, emulátorral indul PC-n - szégyenszemre a C64 verzióból az eredeti lemezkép nincs rajta, csak két feltört változat, annak ellenére, hogy pár éve még letölthető volt tőlük az is). Verziók: eredeti Amiga, bővített Amiga (van egy intro előtte - szerintem harmatgyenge, főleg a zene sem illik a játékhoz), CDTV, C64, DOS, DOTC II CD32, NES, Atari ST, Apple II GS, ZX Spectrum, CDI, Amstrad CPC.

Szerk: kipróbálni nem tudom CD32-n, mert az épp' (több, mint fél éve) szét van borítva, hogy elviszem belőle az alaplapot SzörG-nek kondizásra :D

Peti
Tag
# Elküldve: 2017. Aug. 29. 14:01


siz: egyszerű, nézd meg akkor emulátorban a CD32 verziót. Egyébként a 3. lemez sima CD, nem DVD? Mert azért ez így egyben igen sok helyet foglal - vagy lehet hogy agyon-tömörítve vannak a lemezen az Image-k?

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 29. 16:18 - Szerkesztve: siz


Megnéztem: sima CD. 530 mega a játék különböző platformokra, 70 mega emulátor, 40 mega extra, meg egy kis sallang. A játékok meg:


Szerk: nincs tömörítve, sima ISO meg WAV minden, ami CD-s, az Amigás programok meg simán kimásolva, hogy CD-ről futtathatóak legyenek.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Aug. 29. 17:28


Quoting: siz
Neked nincs Collectors' Edition belőle?


de van, vagyis volt de Reynoldsnak ajandekoztam, hiszen neki koszonheto, hogy meg itt vagyok :) es ezzel nem tudtam le a dolgot

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 29. 22:34


dh1
küldenék neked mail-t... Mi is a címed?
Köszi.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 29. 23:44 - Szerkesztve: alivemoon


Amazonon már kapható a következő :)

DefenderOfEurope

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 30. 08:10


:))))

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 30. 09:24


:-)

Peti
Tag
# Elküldve: 2017. Aug. 30. 11:50


Na megnéztem: ugyan nem sokáig játszottam, de úgy néz ki, hogy a DOTC CDTV tökéletesen működik CD32-n.

dh1: "válassza Ön is az EAB szervert, és minden gondja megoldódik!" :) Hát ez ugyan csak részben igaz, de elérhető mindegyik DOTC.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Aug. 31. 00:11


Quoting: Peti
elérhető mindegyik DOTC


tudom :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Aug. 31. 00:12


ehhh :)
dh1 at amigaspirit dot hu

<< 1 ... 99 . 100 . 101 . 102 . 103 . 104 . 105 . 106 . 107 . 108 . 109 ... 186 . 187 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by light forum script miniBB™ © 2001-2024