Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 186 . 187 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Dec. 23. 15:59 - Szerkesztve: dh1


Az Amiga Mania csapat a Kulcs-Soft segítségével és támogatásával iOS-re is beköltözött.

A Kulcs-Soft "ingyen Könyv" nevű app-jának (az első magyar nyelvű, ingyenes e-book könyvtár) segítségével már a zsebetekben is magatokkal hordozhatjátok az Amiga Mania számait!

A program ingyen letölthető az iTunes App Store-jából.

http://itunes.apple.com/hu/app/ingyen-konyv/id410021170?mt=8

Karácsonyi ajándékként mától az első lapszámunk olvashatjátok iOS eszközökön (iPhone, iPad). A Flash verzióhoz hasonlatosan itt is amigás modulok szólnak a zenei hátteret és a jókedvű olvasást megalapozva!

A további számok folyamatosan kerülnek majd feltöltésre!

Kellemes karácsonyi ünnepeket kíván nektek az Amiga Mania és a Kulcs-Soft csapata!

iPhone:







iPad:




Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Dec. 23. 16:37


Allat meg minden, riszpekt, de iOS-en nem lehet PDF-et nezni, vagy mi a f...? :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Dec. 23. 16:48


Nem tudom, hogy az engine tudja-e.
Igy kertek.
Ajandek ujsagnak ne nezd a ... nemtudommilyet :)
Mi igy is nagyon orulunk a lehetosegnek amit a Kulcs-Soft biztositott szamunkra!
Respect nekik!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Dec. 23. 21:17 - Szerkesztve: dino


Most jovok Reynoldstol! Meghozta nekem az AmigaMania 3. szamat. Ket szemelyes Amigastalalkozot csinaltunk jol elbeszelgettunk :) Koszi sracok az ujsagot! dh1: neked is koszi!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Dec. 23. 23:12


Koszi

GK
Tag

# Elküldve: 2012. Jan. 08. 19:47


Remek lett az iPad verzió az újságból! Köszi szépen!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Jan. 09. 15:42


Quoting: gk
Remek lett az iPad verzió az újságból! Köszi szépen!



Egeszsegedre! :)

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2012. Már. 24. 04:32


Nagyon jo az uj szam !!

...Mennyiert erdemes venni Mac mini -t ?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Már. 24. 13:02


Ohhh, te mar lattad az uj szamot?
Csak mert meg most tordelem! :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Már. 24. 13:08


Amiga Mania 04
ELŐZETES - a teljesség igénye nélkül!

- Hírek
- EXKLUZÍV Invictus interjú, teljes onEscapee leírás és soha nem látott artworkok a jaték fejlesztésének időszakából
- CDTV élesztés
- ACA1231
- MiniMig
- Amiga 3000 bemutató
- Demológia
- Hollywood 5
- Amiboing team interjú
- Játékleírások, bemutatók, ismertetők
és még sok más!

Reméljük beleférünk mind a 32 oldalba, ha mégsem, semmi baj ...
lesz Amiga Mania 05 is! :)

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Már. 24. 13:15


Quoting: dh1
- ACA1231

Ez rám vár, vagy valaki más megírta? Mert én bizony nem kezdtem hozzá, szóval szólj ha nekem kellene. ;)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Már. 24. 13:26


siz: igen rad var! :) valaszoltam neked a forumban, hogy igen varjuk szeretettel! :)

doncortio
Tag
# Elküldve: 2012. Már. 24. 23:06


Sziasztok!

Leírom hát én is ide a véleményeimet: az újság számomra lenyűgöző! Nálam elérte azt a célt amit az angol rajongó megfogalmazott (mert ugye most végig is olvastam a topikot, nem hűbelebalázs módjára piszkítok ide), "We need to teach new people about Amiga. So they know our history." Ami a legjobban tetszik benne, hogy mind design, mind tartalom, mind hangulat terén megállja a szemét egy GameStaron edződött tizenéves szemében is! Amint lesz majd egy kisebb feleslegem, veszek majd kézzel fogható AM-et, de már sajnálattal olvasom, hogy a 01-est és a 02-est nem lehet rendelni :( Remélhetőleg majd egybe leadhatok rendelést vagy öt darabra valamikor... de előbb egy real Amiga élvez prioritást ...vagy rosszabb (?) esetbdn összeütök idehaza egy AROS-os klónt, ha nem sikerül fognom, esetleg Macintosh.
És megint elkalandoztam, na mindegy. Az Amiga Mániának a desing-ja nagyon bejön, szerintem jobb a PC GURU-énál is (izé, öö... egy 2010/08-as PCG van csak a háznál, ott a design nem jött be - de GS-nél sem jön be az új), a tartalom teljesen rendben van: hír, bemutató, interjú, teszt, ismertető, minden van! A cikkeknek is meg van a maga hangulata, idővel majd az írókat is sikerül majd megkülönböztetnem, mint a GS-nél. Egyetlen dolog böki csak a csőröm: Hevő miért csak 7.5 pontot adott az Abandoned Places-re?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Már. 25. 10:11


Quoting: doncortio
Hevő miért csak 7.5 pontot adott az Abandoned Places-re?

Gondolom azert, mert nem vagyunk egyformak. Kinek milyen gama tetszik.
Gondolj csak bele, mi lenne, ha mindenkinek ugyan az a no tetszene?
Lehet neked 10 pontot is megerne, meg gondolom meg is er, ha igy fogalmaztal, de nem mindenkinek nyujt 100% ot, es ez igy van jol.

doncortio
Tag
# Elküldve: 2012. Már. 25. 11:07


Csak ezzel az a baj, hogy szubjektív... ennél (tudtommal) többet kapott a korabeli teszterektől is.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Már. 25. 11:48 - Szerkesztve: dino


Quoting: doncortio
ennél (tudtommal) többet kapott a korabeli teszterektől is.

Mert nekik mas volt az izlesuk, jobban bejott nekik...
Meg mindig nem ertem, hogy ,mert baj ez?
Game ismertetos ujsagokat olvasvan en sem ertek mindegyikkel egyet, de a tesztelonek nyilvan ugy tetszett, ahogy irta. Ez csak az o velemenye, amit esetleg masok is ugy itelhetnek meg, de nem szukseges, hogy ugyan az egyforman tetszen az embereknek. Ez csak egy viszonyitasi alap..kabe. :)

doncortio
Tag
# Elküldve: 2012. Már. 26. 18:03


Értem én, csakhogy így megszületett a valaha volt legrosszabb AP értékelés... :(

Az Amiga Mániát milyen kiadványszerkesztővel csináltátok? A Spectrumosok is jó rég óta össze akarnának tobni ilyesmiket, de nincs meg a megfelelő kiadványszerkesztő/ember aki elvállalja az ilyesmit.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Már. 26. 18:36 - Szerkesztve: dh1


En csinalom

QuarkXpress 8 es 9, Photoshop stb., ami kell a mai modern DTP-hez

Penzert megcsinalom barki ujsagjat ...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Már. 26. 18:39


Quoting: doncortio
Értem én, csakhogy így megszületett a valaha volt legrosszabb AP értékelés... :(


Nem ertem miert kell ezen sirni ...
Az AP azert is kapta ezt a szamot, mert Hevo reszt vett a fejleszteseben es nem akarta szembedicserni magukat. Ezen felul ebben a pontszamban benne van minden, grafika, hangok, a jatekhangulat, technologia ... es azert az AP nem volt tokeletes jatek, vagy mondhatjuk ugy is, hogy volt jobb es szebb is ...

De azert gondolom szabad nekunk sajat magunknak eldontenunk, hogy mennyire tetszik az tesztalany nem?! :)

doncortio
Tag
# Elküldve: 2012. Már. 26. 19:20


Mivel nem én vagyok a főkolompos, ezért csak annyit tudok, hogy interjúkat, cikkeket, teszteket megírnánk, csak kellene az összerakó... ha gondolod megadhatok egy mailcímet.

AP-re visszatérve: Hevő is fejlesztette? Na, tanul mindig az ember, a polgári neve alapján lehet hamarabb rájöttem volna :) Így már érthető az alapos ön(le)értékelés, bár az meg legyen az én magánvéleményem (hamár Hevő magánvéleménye a pontszám), hogy rendesen le van pontozva az AP (volt 92% is, 80% volt a legalacsonyabb).

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Már. 26. 19:28


Quoting: doncortio
Mivel nem én vagyok a főkolompos, ezért csak annyit tudok, hogy interjúkat, cikkeket, teszteket megírnánk, csak kellene az összerakó... ha gondolod megadhatok egy mailcímet.


Huhhh ... latszik, hogy mennyi idos vagy ... mar bocs.

1. Mi koze van a DTP-nek a cikkek megirasahoz? Nana, hogy nem en irom meg (megjegyzem az AM-et irom is). A kiadvanyszerkeszto csinal belole ujsagot, es nem osszerako ... khm.

2. Nekem ne adj mailcimet. Engem meg szoktak keresni ha konyvet, lexikont, grafikat, ujsagot stb. akarnak csinaltatni velem ... szal keressetek meg! :P :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Már. 26. 19:29


Quoting: doncortio
én magánvéleményem


Mivel nem te irod az AM-et szerencsere, ezert a te maganvelemenyed nem szamit. Majd ha TE irod, akkor szamit! :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Már. 26. 19:49 - Szerkesztve: dino


Quoting: doncortio
Értem én, csakhogy így megszületett a valaha volt legrosszabb AP értékelés... :(


Nah, ilyenkor veszem eszre magam, hogy huh de megoregedtem, es mennyivel maskent latom a vilagot, mint egy 17 eves...(nem bantasnak szanom, csak megjegyzes...)

Szerk:viszont dicseretes, hogy ilyen fiatalon erdeklodesz a szamitastechnika irant, mert a pece az csak amitastekknika :DD:DD

doncortio
Tag
# Elküldve: 2012. Már. 26. 20:09


na, most kaptam egy kis hideg vizet a nyakamba...

@dh1: rosszul fogalmaztam, egy pillanatig sem gondoltam, hogy neked kellene megírnod, vagy ilyesmi... egy mailcímet akkor meg elkérnék, hogy megkereshessenek.

@dino: hát én már csak ilyen vagyok, valahogy minden régi játékban megpróbálom felfedezni a jót, a magyar programokra meg valahogy másként tekintek. Az x86-os siralomvölgyből meg nekem is régóta ki van a hócipőm. Amint tudok veszek egy Macet, netezésre és Warcraft III-azásra tökéletes lenne.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Már. 26. 20:26


Oldalankent 4000 + Afa, szamlat adok ... meg mindig adjak email cimet? :)

Nincs azzal gond, hogy a regi jatekokban talalod meg a jatekok ertelmet. Nalunk a szerzo, 7.5-re ertekelte a jatekot. Onkrtikaval elt. Ennyi. Hevo kulsos grafikus volt a projectben, ha jol tudom ...

doncortio
Tag
# Elküldve: 2012. Már. 26. 21:11


4000+áfa? Ezt inkább előbb nekik mondom :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Már. 26. 21:24


Profi vagyok, nem amator :), es en meg igen-igen alacsony arat mondtam ...
Egy 300 oldalas fekete feher A/5-os konyv tordelese olyan 200-250 000 Ft (boritoval egyutt persze) ... Egy ujsag meg full "negy szin color", tele effektekkel, kepfeldolgozas stb.

Arrol nem is beszelve, hogy ha a dizajnt is ki kell talalni az plusz penz ... az csak maga 200-300 000 Ft szokott lenni, de ettol eltekintek :)

Hevö
Tag
# Elküldve: 2012. Már. 26. 21:45


doncortio: Nakéremszépen hozzászólnék én is a témához! Először is üdvözlöm a fiatalurat! Teáltalad kaptuk az első visszhangot az utánunk jövő generációtól. Igyekeztünk (igyekszünk) bemutatni, életben tartani, egy valaha virágzó, kreatív számítástechnikai kultúrát, amiben jó volt annak idején létezni. Nagyon kíváncsi voltam, vajon a fiatalok hogyan fogadnák most az Amigát - nagyon örülök, hogy érdeklődsz az Amiga iránt, és tetszik a magazinunk!

Abandoned Places-ről azt tudom mondani Neked, hogy ugyan ezen a játékon nem dolgoztam, de voltam grafikusa a fejlesztő cégnek, sőt dolgoztam együtt az Abandoned Places grafikusával. Én már akkor (20 éve bakker) megmondtam neki, hogy ez az élénk színű paletta, és formavilág valahogy nem az én ízlésemet tükrözi - mindezek mellett kölcsönösen tiszteltük egymást, és kiváló haverok voltunk.
Kizárólag a grafika miatt kapott tőlem 7.5 pontot a játék. Egyébként nem olyan rossz értékelés az szerintem, ez nálam kimagasló.
Sokkal dögösebbre, komorabbra is lehetett volna alkotni a játék képi világát. Nekem az akkori magyar, amigás demoscene fenegyerekei által, ugyanabban az időben fejlesztett Perihelion (lásd AM01) képi világa, és technikai megvalósítása az etalon.
Mentségemre szolgáljon - Tisztelt Bíróság - igyekeztem összelapátolni az Abandoned Places-ről minden létező információt, pontosan azért, mert úgy gondoltam méltó arra, hogy még 20 évvel a megjelenése után is komoly érdeklődést váltson ki a Kedves Olvasóból - vagyis Belőled!

doncortio
Tag
# Elküldve: 2012. Már. 26. 22:01


@Hevö:
Így már érthetőbb. Speciel szerintem is a grafika az egyetlen erőteljes fogáspont az AP-n, de a hangok nagyon ott vannak. (Majd elárulhatnátok, hogy miként kell a játékot kezelni, mert nekem nem megy) Még egy észrevétel, még mindig az AP-nél: a Gyu-val készített interjúhoz lenne még egy kritikám. Mégpedig az, hogy kicsit befejezetlen. Lemaradt a drámai rész.

Egy kis szakmai kérdés: ugye az Amigás programok 4096 színű palettáról válogathattak. Ezt játék alatt bármikor cserélgethették vagy állandó volt?

Hevö
Tag
# Elküldve: 2012. Már. 26. 22:33


doncortio:

- lesz még jobb Gyu interju, megígértem neki
- általában fix 32 színű palettát használtunk

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 186 . 187 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by bulletin board software miniBB™ © 2001-2024