Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Jún. 01. 09:11 - Szerkesztve: dino


No tessek, szerintem ez a tema meger egy kulon topicot, hogy beszeljunk errol. Reg nem jelent meg Amigas korokben semmilyen formaban hazai irodalom. Nekem volt szerencsem elhozni a "nemsikerult kinyomtatni" ujsag azon reszet, amik sikerultek :) Sajnos csak par darabot, az is termeszetesen szamomra az egyik legizgalmasabb cikknel maradt felbe, ugyhogy nagyon varnam a vegkifejletet. Aki esetleg nem tudna: Reynolds, dh1, Hevoo,Lazi,Levi urak hoztak letre eme nagyszeru ujsadot PDF formatumban, es ha minden igaz, akkor lesz nyomdai valtozat is, persze ha lesz ra igeny. Partyn az egyik baratom megjegyezte, hogy ezek a sracok igazan megerdemelnenek egy donations-t a munkajukert(szerintem is). Nem keves energiaba kerul egy ilyen mag elkeszitese(felnottkent,munka,csalad mellett), es mondhatom erdekes temak vannak benne,egyarant kezdoknek es haladoknak is. Vegre megtort a jeg! Remeljuk hamarosan ki lesz teve, hogy mindenki szamara elerheto legyen, en mar nagyon varom! :) Koszi sracok!
Amiga Rulez!

amigarules
Tag
# Elküldve: 2011. Jún. 01. 09:16


Őőőő igen...
Minden nap nézegetem a spiriten, hogy be van -e már linkelve az AM. Vagy egyáltalán megtalálható-e. Türelmetlenül várjuk már.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jún. 01. 09:44


Tegnap irtam Csarlinak hogy milyen host nevet kerunk, gondolom neki is sok dolga van ...

Addig is hirek:

Keszul a masodik szam ... tehat nem egy megjelenest er meg a lap (legalabb kettot :)

Az ujsag rendes nyomdai valtozata nemsokara megrendleheto lesz: 1800-2000 Ft aron. A nyomda (szinten Amigas srac) ennyibol tudja kihozni. Nincs rajta nyereszkedes. Azert ennyi, mert ez direkt a megrendelonek keszul, tehat ha rendelsz, a nyomda csak neked nyomja ki! Kis szeria, sok penz, magyar Amigas ujsag ... :)

A kesobbiekben lesz itt egy szamlaszam illetve az AmigaMania weboldalon is, ahova elore befizetes utan mindenki postai vagy amiga klubbos szemelyes atvetellel kezhezkaphatja a magot! Posta eseten sajna lesz postai dij is pluszban.

Szoval nemsokara letoltheto lesz. Keszul belole egy RGB-re optimalizalt verzio, mert ugye jelenleg nyomdai verzio keszult. Rajta vagyok.

A mag foszerkesztoje Reynolds mester. Majd o is referal meg ...

Koszonjuk mindenkinek a tamogatast es a lelkes szurkolast! Igyekszunk megfelelni a igenyeknek!

Termeszetesen a tamogatast is szivesen fogadjuk majd (a fent emlitett szamlaszamra), de ettol fuggetlenul nonprofit ujsag vagyunk (jelenleg :).

tassika
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 01. 11:49


Hűha! Gratulálok! Várjuk szeretettel! Az ilyen meglepit szeretjük! :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jún. 01. 18:10


Uraim!
A Mag letoltheto itt:
http://amigamania.amigaspirit.hu/Amiga%20Mania%2001_OnLine.pdf

Kesobb rittyentunk hozza dizajnos weboldalt is :)

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 01. 18:49


Király. Kicsit visszajönnek a régi jó kis magazinos idők.
Levrovnak gondolom semmi értelme nincsen. :D

amigarules
Tag
# Elküldve: 2011. Jún. 01. 19:44


...Ennyit várni...:)

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2011. Jún. 01. 19:48 - Szerkesztve: reynolds


Akkor vegyük sorra. Az alapkoncepció az, hogy legyen kézzel fogható változat. Annak idején minden papír újságnak megvolt az a varázsa, hogy bármikor használhattad, mint egy real-time segédletet. Programleírások, cheat-ek, satöbbi. Kicsit olyan ez, mint az amcsi vs orosz megoldás az űrben használható írószerre. Egy papírmagazint bárhova magaddal vihetsz, bedobod a hátizsákba/kocsiba és nálad van, nem merül le az akksija, és még sorolhatnám. Én azt szeretném ha negyedévente lenne release egyenlőre. Van miről írni, elég eseménydús 26 év van mögöttünk. Egyébként valóban a régi idők klasszikusai ihlették, legalább is részemről, hogy milyen legyen. Persze igyekszünk eredetiek is lenni, erre dizájn terén DH1 a garancia.

To be continued...

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2011. Jún. 01. 20:07 - Szerkesztve: Szergely


legyen kézzel fogható változat :-) én kérek egy példányt feltétlen! :-)

ezt azt hiszem mondtam már élőben is :-)) de most még egyszer! Gratulálok hozzá, szép munka az első szám! :-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Jún. 01. 20:52


Nem birom ki addig... A melohelyen van egy szines lezernyomtato. A tobbit a fantaziatokra bizom :) Nagy koszonet!

tassika
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 01. 21:13


Nagyon klassz lett az újság. Tisztelet! A Perihelion nagy kedvencem volt. Végig is toltam anno az A500-on. Lehet elő is veszem.

GK
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 01. 21:26


Nem hittem volna, hogy 2011-ben még lehetséges olyan Amigás magazint csinálni, ami akár 5 percre is lekötne (hiszen gyakorlatilag nem történik semmi sem), de ti megcsináltátok. Elsimerésem!

A többi szám is elérhető lesz PDF-ben?

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2011. Jún. 02. 03:41 - Szerkesztve: Cobra


Hihetetlen jo lett, minden elismeresem!

Es nagyon szegyellem magam, hogy nem volt idom cikket irni bele, pedig dh1 megkert ra... talan a kovetkezo szamra!

Tenyleg kene egy oldal, valami donation gombbal legalabb, szivesen tamogatnam a projectet!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jún. 02. 08:46


Sracok en megtervezem az oldal designt, de sajna valakinek le kene kodolni, mert ahhoz en nem ertek ...

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 02. 09:03


Laysoft? :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Jún. 02. 09:11


Minden tiszteleltem Laysofté, de én már láttam a newsengine kódját, szóval inkább ne. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Jún. 02. 09:12 - Szerkesztve: dino


Quoting: TCH
Laysoft? :)

Szerintem nem igen er ra a gyerek mellett, visztont TE szerintem ugyes vagy.
Miert nem csinalod meg?

Szerk: Esetleg Csarli? :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jún. 02. 09:25


Osszedobom a cuccot a napokban es Csarli majd miutan megnezte, felmostak es kijott az intenzivrol eldonti, hogy megcsinalja-e :)

Koszi Csarli!

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Jún. 02. 09:34


Hülye kérdés, de miért nem egy sima joomla?

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 02. 10:22 - Szerkesztve: TCH


Quoting: charlie
Minden tiszteleltem Laysofté, de én már láttam a newsengine kódját, szóval inkább ne. :)
Igen? Hát az gáz. :P
Quoting: dino
Szerintem nem igen er ra a gyerek mellett, visztont TE szerintem ugyes vagy.
Miert nem csinalod meg?
Köszi a dícséretet, de megdögölni sincs időm, nem plusz weblapot írni. :(
Plusz, a múltkor Csárli panaszkodott, hogy valami PHP-s cuccot meg kéne írni, akkor mondtam, hogy megcsinálom én (akkor még volt időm), de ignorálta, vagyis szerintem nem akar engem a kód közelébe engedni. :P
Quoting: adsr
Hülye kérdés, de miért nem egy sima joomla?
Mert a joomla, az ööö rossz. Nagyon rossz. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jún. 02. 14:44


Cikkekhez kernek javaslatokat az AM02-be!

Ki, mirol, miert olvasna legszivesebben!

Levrov nem lesz ... ez a topic lesz itt a levrov :)

Itt lehet kerni!

avagy privatban nalam

dh1 at amigaspirit dot hu

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 02. 15:02


- ProTracker története, sorsa, jelenlegi állapota.
- PFS3 install, usage, benchmark, azaz egy full service leírás róla.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Jún. 02. 15:04


Quoting: dh1
Cikkekhez kernek javaslatokat az AM02-be!

En szeretnem, ha a regi Gurutagokkal Lazi,Bear,Lily,Sakman stb. lenne egy interju, ha lehetseges. Hogy alakult a Guru, milyen nehezsegek voltak,hogy zajlottak a jatek tesztek. Jopofa sztorik, minden ami erdekes a multbol. Ki hova kerult azota es mivel foglalkozik meg ilyenek. Barmi lehetne a regi idokbol. Mit szoltok? Jo otlet?

Levi
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 02. 15:21


dino

Remek ötlet!

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Jún. 02. 17:27


Brazil és Lily könnyen elérhetők, ugyanis ők együtt vannak :-D Sakmant is megkérdezhetem, ha gondoljátok.

sZamu
Tag
# Elküldve: 2011. Jún. 03. 08:24


ProTracker, Lightwave, VideoToaster

Levi
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 03. 08:31


Esetleg még lehetne (igen tudom 2011-et írunk és Google a barátod etc.) az újság mellé cd/dvd melléklet, olyan ritka archív cuccokból (Amigás party videók etc.) amik nem feltétlenül vannak fent a neten...

Amit dh1 is említett, hogy több gigányi Amigás stuffja van, és azokból összeválogatni az újság mellé egy cd-nyi, vagy dvd-nyi cuccot... Ha már nem sikerült megoldani a feltöltést :-(

A lemezre rá lehetne ragasztani, egy Amiga feliratú matricát, dátumot, újság címét/számát :D

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Jún. 03. 09:15


Levi

Ez jó ötlet, tényleg!

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 03. 15:12


dh1: Ennek a Cosmos srácnak is lehetne a projektjéről írni. Interjúvoljátok meg, hátha mond valami érdekeset. :)

Levi
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 03. 16:10


Esetleg még olyasmit "levrov helyett" :D ,hogy sztorízgatás... ami valakivel megtörtént esemény, de az Amigával kapcsolatos...


Pl:

1. Buszon ültem egyik cimborámmal mentünk le az Amiga klubba xxx-on, és mikor leszálltunk, az utasok elkezdtek integetni nekünk, az egyikőjük kezében ott volt a táskám is, benne az új, alig pár hónapos Amigám... Halálos iramban futottunk a következő megállóig, hogy elcsíphessük a buszt amiről leszálltunk mikor...

2. Akkori cimborám x időként, elég sok "új" játékra tett szert... Szinte minden héten elmentem hozzá "másolni". Lemezeket szerettem volna venni, hogy legyen mire aprítani az új csemegéket, de nem volt pénzem...

Ezért hát kértem inkább, a mamámtól...

A: Mama, tudnál adni egy kis pénzt?
B: Mire kell?
A: Kellene vegyek matek órára egy homo sapienst...
B: Az meg micsoda?
A: Olyan mint a logarléc, de nem az, viszont hasonlít a szögmérőre de pontosabb annál, és derékszögű... Matek órára kell, ez valami új fejlesztés, Amerikából...
B: Jól van itt a pénz.
A: köszi!

Elindultam, hogy vegyek 2 doboz lemezt, mikor találkoztam a...

Ezeket a sztorikat most csak hirtelen kitaláltam, szóval egyik sem történt meg velem :DDD

De ha ilyenre lenne esetleg igény, én támogatnám... engem mozgatna a téma...

Persze csak mint 5let, dobtam fel, semmi sem erőszak :DDD

Jah, és igaz, megtörtént eseményekről van/lenne szó :D

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by chat forum software miniBB™ © 2001-2024