Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Szoftver kerestetik
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 .
Szerző Üzenet
nzo
Tag

# Elküldve: 2017. Jan. 24. 09:05


dino Én ezt használom. Ha ram diskre akarod kiírni az adf-et, akkor:
adfm ad teszt.adf -d RAD:

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Jan. 25. 08:27 - Szerkesztve: dino


Quoting: siz
diskimage.device?


Huu, ez kurvajocucc, pont ilyenre gondoltam.
Tegnap este volt nemi idom feltenni. Ugyan meg CD imagevel nem teszteltem,mert mar oregvagyok es bealudtam (majd ma, hatha nem alszom el ) :) viszont a DMS es az adf eket sikerult megnezni, azt siman nyomja. Kurvajo van GUI nem kell gepelni, ket kattentas es fel van mountolva minden. Ez amugy egy Amigasnak kb olyan kotelezo cucc, mint pl egy PCMCIA os CF kartyas adatcsere ket gep kozott. Az is legjobb talalmany. SIZ! Jovok egy sorrel! Koszi! :)
sor

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Jan. 25. 21:43


Quoting: dino
kotelezo cucc, mint pl egy PCMCIA os CF kartyas adatcsere ket gep kozott

Csak kérdem, nincs esetleg PCMCIA soros port? És hozzá természetesen Amiga driver?

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Jan. 26. 08:46


Quoting: yellowdog
PCMCIA soros port

E szerint az oldal szerint valami van. De ez miért is jobb, mint a beépített soros port? Vagy ha már adatcsere, akkor szerintem a CF-es megoldást nem veri semmi (esetleg manapság egy PCMCIA-SD adapter)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Jan. 26. 09:20


@siz: de. :)
ethernet + smbfs. Nem gyorsabb, de fényévekkel kényelmesebb. :D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Jan. 26. 09:38 - Szerkesztve: dino


Quoting: siz
Vagy ha már adatcsere, akkor szerintem a CF-es megoldást nem veri semmi

+1 en is igy gondolom.
Amugy tegnap kiprobaltam a diskimagedevice ot ISO val is, Strangers jatekkal, tokeletesen felmountolja azt is. Kibaszott jo kenyelmes cucc ez egy oreg hobonak.
Amugy nem idetartozik de leirom, belefutottam MorphOs alatt egy szamomra ismeretlen hibaba. Hardver: MDD G4. NEC chippes USB2 kartyaval, tokeletes volt ezidaig, most vettem eszre, ha nagyobb meretu file ot masolok vele, pl fent irt ISO t, akkor elkezdi csinalni, majd osszeomlik az USB kapcsolat, aprobb, kissebb meretu file oknal nincs problema. Biztos nem hardverhiba, mert osx alatt nincs problema a nagyobb file okkal sem. Hja, a fentebb emlitett Strangers ISO nem sokszaz mega, megis gebasz van. Mivel probalkozzak?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Jan. 26. 11:13


Quoting: ratman
ethernet + smbfs. Nem gyorsabb, de fényévekkel kényelmesebb. :D

Így van, én is egy "összeköttetésben" gondolkodom, hogy ne kelljen ki-be rakosgatni. Az ethernet+samba sajnos feleslegesen felzabálja a gép erőforrásait, azért gondolkodom valamiféle alternatíván, nem gond ha nincs klasszikus értelemben vett net kapcsolat, kizárólag fájl átvitel lenne a lényeg.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2017. Jan. 26. 12:06


Quoting: dino
ha nagyobb meretu file ot masolok vele, pl fent irt ISO t, akkor elkezdi csinalni, majd osszeomlik az USB kapcsolat

Nem tudom, hogy u.a.-e a szitu, mert azt az USB2-es kartyat nem ismerem, de...

Nalam PB-on is ezt csinalta. Aztan valahogy rajottem, hogy az egyik Pendrive-al nem. Vettem egy olyan cuccot, ami az USB port tapfeszultseget es az eszkoz altal felvett aramot megmeri. Nem annyira pontos, mert 1mA alatt nem mer (ezek meg csak par mA-t fogyasztanak), de azert az latszott, hogy amelyik jol mukodik, annak kisebb az aramfelvetele, mint a tobbinek. Lehet, hogy az Apple driver valahogy bele kalkulalja a port gyengeseget es azert mukodik jol.

tassika
Tag

# Elküldve: 2017. Jan. 26. 16:52


Quoting: ratman
ethernet + smbfs. Nem gyorsabb, de fényévekkel kényelmesebb. :D

Én is tettem egy kísérletet smbfs-el, de elég instabil. Nekem az FTP vált be, atom stabil, legalább is az smbfs-hez képest.
De az is lehet, hogy sz@r a rendszerem! :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Jan. 26. 17:04


Nekem ment SAM440-en szepen a smbfs, de pega2-n 4.1-el meg rohadtul nem ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Jan. 27. 09:11 - Szerkesztve: dino


Nekem is FTP valt be, de en szeretek gyorsabban is masolni, ha van CF PCMCIA, akkor inkabb azt valasztom...
Soot, ha olyan a klasszik, hogy egy mozdulatal ki lehet venni a CF - IDE t, ami ugye HDD nek van hasznalva, akkor egy kartyaolvasoval a MorphOs - klasszik alatt is villamgyorsan tudok masolni, nem kell UAE meg ilyen szarok.
Sajnos, nem sajnos, fizikailag igy erem el leggyorsabban amit szeretnek :)
Szerk:
Van parnet kabelem is... :D
de az is kb tetulassu, mint az ftp, bocs... :DD: DD

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Jan. 27. 10:07


A sebességteszt mondjuk úgy lenne korrekt a többi, kábeles összeköttetésen alapulóhoz viszonyítva, hogy elindítod a stopper, kiveszed a Cf kártyát az Amigából majd berakod a másik gépbe, rámásolsz, ezután visszarakod, majd bemásolod a belső vinyóra. Ezután leállítod a stoppert és megnézed mennyi idő (pl. másodperc) kellett mindehhez, majd a fájl méretét elosztod a szükséges idővel, hogy megkapjuk a bps-t.
Ha nem vagy rest, mondjuk csinálhatnál egy ilyent, nem vicc, érdekelne :-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Jan. 27. 10:17


Az is szamit, hogy a ket adatcseres gep kb 1/2 karnyujtasnyira van egymastol :) milyen gyorsan bootol egy MorphOs? es egy klasszik, amiben semmi sallang, ROMmapping nincs? PL egy 3.9 AmigaOS sokkal tovabb bootol hideginditasnal :) ezeket mind figyelembe kell venni.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Jan. 27. 10:22


Nekem az is elég volna, ha mindkét gép már üzemel és úgy készítenél egy tesztet :-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Jan. 27. 10:37 - Szerkesztve: dino


Hetvegen, ha nem esz meg a csalad meglesem...de megnezhetjuk AmiConon is, ha eljutok egyatalan... :)
Ooo, ize van meg ilyen Gotek cuccod? Mennyi az ara kompletésön?
Hozol AmiConra prezentalni, vagy esetleg eladasra?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Jan. 27. 10:53


Köszönöm, tényleg érdekelne.

Sajnos most nincs egy darabom sem, pedig gondoltam, küldenék egyet, hogy többen kipróbálhassák, véleményezzék, esetleg újabb ötletek, stb... Várom a kínai csomagot, bármelyik nap megjöhet, de lehet ugye akár két hónap is a szállítás, szóval teljesen bizonytalan, mikorra lesz, de ha érdekel, készíthetek neked is, most elég rövid a "várólista" gyakorlatilag egy személy ;-)
Az ára természetesen anyagár, vagyis kb. 6000Ft + posta

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Jan. 27. 11:02


Quoting: yellowdog
Az ára természetesen anyagár, vagyis kb. 6000Ft + posta

Johet, majd megdumaljuk a reszleteket. AmiConon keress meg.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Jan. 27. 13:52


Nem fog menni, túl messze van tőlem, a Gotek-et is úgy akartam küldeni, hogy ha valaki megy Sopron felől, akkor odaadom neki. persze most éppen nincs mit.
Szóval marad az email... ;-)

mc68k
Tag

# Elküldve: 2017. Okt. 06. 16:49


Maxon Word angol verzió van valakinek?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Okt. 07. 20:41


Quoting: mc68k
Maxon Word


meg EAB szerveren sincs fent ... de keressuk ;)

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 .
forum.amigaspirit.hu / Általános / Szoftver kerestetik
 
 

Powered by simple bulletin board miniBB™ © 2001-2024