Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Retrobanzai 2011. január 29.
. 1 . 2 . 3 . >>
Szerző Üzenet
sadddam
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 06. 01:01


na itt a topik a bulinak.

ide lehet tolni jatekokat, amiket szivesen nyomnatok compoban, vagy akar csak ugy vmelyik kiallitott gepen
amik biztos lesznek:

amiga:
- slamtilt
- vmi verekedős: fightin spirit, shadow fighter, vagy vmik mk (sf2 mind szar amigan, ha jol tudom..)
- disposable hero

c64
- bomberman vagy vmi boulder dash
- ???

speccy
- manic miner
- ??

lesznek meg konzolok is, snes, megadrive, mastersystem es talan nes is, meg n64 (azon mario kart egyertelmu, ha meg tudom szerezni addig:), szoval azokra is johetnek otletek

compokhoz geptipusonkent max 3 cim sztem eleg, ha sokan lesznek akkor igen sokaig is eltarthat a kormerkozeses rendszer.

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 06. 01:34


Amigához akkor még egyszer a Test Drive 2. :P
Meg akkor már Speedball 2 is.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Jan. 06. 09:06


Saddam!

Sakman-t keresd meg, biztos ad kölcsön gémet!
emilcímet dobok, ha kell.

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 09. 19:10


sadddam: Tech bajnokság lehetne még, az egy kurva jó játék!

sadddam
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 12. 15:18


sajnos időpontváltozás állt be, 1 héttel el kellett tolni az eseményt...
az új időpont tehát:

január 29.

sajnos nem udom, hogy lehetne a topic címét átírni...
a banner is ki lett javítva, remélem csarli lesz olyan anygal és kicseréli majd.

tch: nem ismerem a "tech"-et, egy url?

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 12. 16:04


Topicot majd Csárli átírja, ha szólsz neki.
Tech meg itt:http://oscomp.hu/?details/583

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Jan. 13. 17:12 - Szerkesztve: charlie


Kicseréltem a szaros bannered, bazzeg. :)

Szerk: És átírtam a szaros topikod szaros címét is.

sadddam
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 13. 18:33 - Szerkesztve: sadddam


csarli: thx a szaros idődért:)

lesz két igazi különlegesség is a partyn:
sharp pc1500 es 1241 miniszámítógépek 1982-ből, beépített printerrel és magnóval, az egész kisebb, mint egy spectrum:) az egyikre már be is programoztam egy jó kis landolós játékot és a másikon is futand majd valami autoverseny vagy lovoldozos cucc az egysoros lcd-jén:)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Jan. 13. 19:00 - Szerkesztve: adsr


Vazze Szaddam, ez sirály...
Jut eszembe erről: a Sharp gép magyar klónja (Híradástechnika akármi) a főszereplő.
Még a középsuliban történt. A Körös Volánnak a buszain ilyenek adták a
buszjegyet. Az egyik buszon a sofőr bekapcsolva felejtette rendszeresen
a mikrofont, és a nyomtató hangja így olyan volt, mint a géppuskalövés.
Egyik osztálytársam egyszer elkiáltotta magát, hogy vigyázat lőnek, mire
egy idősebb nő a még nyitott ajtón úgy ugrott ki, mint akinek az eszét
vették. :-)...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Jan. 13. 20:46 - Szerkesztve: charlie


@adsr:

A Zala Volán buszokon is olyanok voltak... Gyerekkoromban (még mielőtt megkaptam volna a C64-et, "ez hosszú sztori") buszsofőr vagy kamionsofőr akartam lenni (apám (RIP) IFÁ-t vezetett és autószerelő volt, gondolom innen a fejlődési rendellenesség ezzel kapcsolatban). Csináltam otthon magamnak kartonpapírból busz-cockpitet, abban is volt olyan. :D Persze akkor még nem tudtam miaz, csak azt láttam hogy busz-fedélzeti számítógép sok gombbal tehát csak menő dolog lehet. És még jegyet is ad! :D

(Amúgy a busz-cockpit full komoly volt, lehetett "skinnelni", rajzlapra rajzolt műszerekkel, hogy a régi faros ráncajtós, körgombos Ikaruszok műszerfalára, vagy az újabb, többnyire középmotoros egyben mozgó ajtós "kockagombos" buszok belsejére hajazzon. Rendesen méretpontosan megrajzolva a gombok, körző-vonalzóval, és filccel kiszinezve. :D Csináltam viszonylat táblákat is, meg Garázsmenet táblát, meg mindent, az akkori ZV designt követve, ahogy kell... Voltam vagy 9-10 éves, ah, a régi szép idők... :D)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Jan. 14. 08:17


charlie
Már megint nem a témánál vagyunk, de muszály leírnom: A Faros Ikarus (eredetileg ugye Ikarus 55 vagy 66) egy másik beceneve a Bözsi volt. Na és miért? Mert akkora FARA van, mint a Bözsinek :-).

kroki78
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 14. 09:36


Skacok!

Hol is lesz ez?
Tetszene a dolog, ha szabad, kinéznék.
Amúgy ilyen buliba egy Apple II+, vagy ZX vagy Primo vagy ilyesmi jó jön?

Majdnem Off topic:
Charlie!

Mit meg nem tudunk rólad:-)
Amúgy én "Ikarus-os gyerek" voltam, ősök ott melóztak, és anno a majálisokon összejött sok régi ilyen busz...
Akkortályt (80-as évek) már megjelentek az első komolyabb nyugatra szánt buszok, és ott már tényleg komplett számítógépek meg fedélzeti kütyük voltak. 5 évesen (hű de rég volt) ott ámultam, meg majdnem tönkre is tettem egyet, mert otthagytak egynek a fülkéjében egy fél órára:-)

sadddam
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 14. 16:24 - Szerkesztve: sadddam


kroki: hogyne lenne szabad, egyenesen kötelező:)
terkep meg ott van a retrobanzai oldalan (rakkattintasz a bannerre a fooldalon es ott is vagy:)
zx lesz, 81 és spectrum is. amugy hozhatsz barmit, de előtte szolj, mert tv/megjelenitp az bajos (ha tudsz hozni neki azt is, akkor nincs kerdes, hozzad:)

kroki78
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 14. 16:35


ok, meglesem, hogy van-e moncsicsi vagy hasonlóm hozzá.

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 15. 01:28 - Szerkesztve: TCH


NES lesz? Pl SMB bajnokság?

Anubys
Tag
# Elküldve: 2011. Jan. 15. 23:22


THC: NES-t tudok vinni, SMB1 is van, szóval valszeg lesz, csak TV kéne. :)

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 16. 12:26 - Szerkesztve: TCH


Olyan monitor is jó, ami vesz kompozit jelet. Pl. az 1084-esek variánsai.

sadddam
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 16. 18:33 - Szerkesztve: sadddam


igen, az mind jó. meg a phillips 8833 variánsok pl.

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 16. 23:26 - Szerkesztve: TCH


Na, akkor összefoglalva, milyen kompók lesznek?

Amiga: SlamTilt, Shadow Fighter, Test Drive 2, Tech
C64: Bomberman, Giana
NES: SMB, Road Fighter
Spectrum: Manic miner, Trashman

Ezek lesznek, nem lesznek, mi lesz pluszba?
NES-t egyébként én is tudok hozni, ha minden kötél szakad, de ha lesz, akkor felesleges még egy.

Én C64-re javasolnám még a BMX forest race-t. :DDDDD

Tényleg, IK+ legyen már valamelyik platformon.

Anubys
Tag
# Elküldve: 2011. Jan. 17. 13:45


TCH: Road Fighter-em nincs, ha van olyanod, akkor hozd. Lesz egy Satiurn is Virtua Fighter II-Vel, meg még pár egyébbel, szóval azzal is lehet compózni (MKII érdekel valakit rajtam kívül? :)
Viszek Megadrive-ot meg Master System-et is, de sajnos MD-hoz csak 3 gombos joy-om van, azzal nem nagyon lehet versenyeztetni (Bár arra is van minden Mortal-om, Sonic, stb), valamint N64-re tuti lesz Killer Instinct Gold, meg SNES-re KI1.
Ha gondoljátok, írok egy retroware listát, és ki lehet választani, miket vigyek (a "mindent" kicsit sok lenne).

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 17. 21:02


Ok, hozok Road Fightert, amennyiben van értelme, azaz lesz olyan compo.
MegaDrive-hoz elég a 3 gombos pad is. Akkor már legyen Sonic 2 compo is. :)

Anubys
Tag
# Elküldve: 2011. Jan. 19. 13:25


No, összeszedtem pár cuccot, sajnos, mint kiderült, Megadrive-os Sonic-om nincs, lesz Master System-es helyette, de lesz MD-ra is pár cult classic SEGA cucc - Revenge of Shinobi, Golden Axe 2, stb...

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 19. 20:41


Akkor MegaDrive Sonicokat vigyek én? Nekem (majdnem) mind megvan.

sadddam
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 20. 03:26


tch: simán hozhatsz! mégiscsak arra az igazi:)
amugy test drive bajnokság biztos, hogy nem lesz! ha már autós, akkor én a következőkből válogatnék: lotus, supercars, micromachines vagy super skidmarks. azt még elvileg 4-en is lehetne nyomni (két géppel meg 8-an, de szép is lenne:), de 4 joy adapter az nincs.

még a héten felkerül a pontos lista a gépekről meg a játékokról, amik lesznek (konzolra, számítógépre csak az erdetiek lesznek listázva, aztán a többi meg ami van a hdd-ken, kazettákon, lemezeken)

ja, ha valakinek van c64-re lemezen játék (pl. a bomerman meg a giana) és el tudna hozni/kölcsönadni, azt megköszönném. ugyanis csak üres 5negyedes lemezeim vannak a 64-hez:)

ja lesz kint egy powermac is morphos-sel, rajta mame + xbox 360 style gamepad ill. ha működik morphos alatt, akkor egy igazi, fullos arcade gamepad, beat'em up zuzasra:)

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 20. 23:23 - Szerkesztve: TCH


Jó, akkor a Road Fighter mellé viszek Sonic 1, 2, 3, & Knucklest, oszt jóvan.
Kár, hogy TD2 nem lesz, az a legjobb, szerintem fontold meg.
Joy adapter alatt mit értesz? Elosztót, hogy egy porton két joy megy? Mert nekem olyanom van, ha kellene. (Pyramidos)

A Bombermant meg a Gianát én ki tudom neked írni Amigáról C64 floppyra. Mi legyen? Vigyek Gianát és Bombermant is és ott lemásoljuk, vagy összefutunk valahol a jövőhéten, adsz lemezt és kiírom neked szombatra?

sadddam
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 21. 00:29


a jövőhetes tali jobb lenne, köszi:)
van 5negyedes meghajtód amigához? egyszer az ősidőkben még én is láttam egyet.
megablunt vagyok vipmail hu-n, oda irhatsz pl. telszamot, amin megbeszelhetunk egy összefutást.

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 21. 20:44


Nincs Amigához való 5,25-ös floppym, egy 1541-es van ráaggatva a párhuzamos portra.
Levél elment, ha meg nem érkezett, akkor szólj itt.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jan. 24. 11:02


Nekem van 5,25"-s driveom Amigahoz, szinte uj allapotu ... :)

sadddam
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 25. 05:48 - Szerkesztve: sadddam


Frissült az esemény honlapja, részletesebb program, gépek listája stb... (a compolista nem végleges és nincs kőbe vésve!)

lustáknak: http://retrobolt.uw.hu/retrobanzai.html

ide kívánkozik még egy nagy kérés is: még mindig szűkében vagyunk megjelenítő eszközöknek, egy pár darab még hiányzik, hogy minden géphez legyen. aki esetleg tudna kölcsönözni egy tv-t, vagy videomonitort, az kérem jelentkezzen! előre is kösz!

illetve páran jelezték, hogy hoznának gépet, nos, az említett tv/monitorhiány miatt ez csak akkor jó, ha hoz magával megjelenítőt is, különben hiába hozza, ill. kiderült, hogy asztalból sincs túl sok, ezért kérném, hogy mindenképp szóljon előre, aki ilyesmit tervez!

tch: bocs, hogy nem hívtalak, nagyon nem értem rá. héten jó még neked vmikor szombat előtt? + beírtam a listába a sonicot, meg a roadrage-et (a bomberman+gianaval együtt) remélem nem baj.

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 25. 22:18


Valamelyik este jó lenne, megpróbálok előbb szabadulni a melóhelyről. Mondj egy napot, egy órát, meg egy helyet.

A Road Rage nekem nincs meg, ha azt nekem mondtad. Road Fighter van meg de az NES-re.
A Sonic meg ne csak a Sonic 1 legyen már MegaDrive-ra, az amúgyis bugos, mert nincs benne megoldva, hogy azonos sebességen fusson PAL-on és NTSC-n is, PAL-on lassssssú. Persze ha a te gépedben is van PAL/NTSC üzemmód váltó, akkor oké. De legalább a Sonic 2 legyen már még a listában.

. 1 . 2 . 3 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Retrobanzai 2011. január 29.
 
 

Powered by simple bulletin board miniBB™ © 2001-2024