Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / A Commodore USA ügy, avagy McEwen strikes back
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Szerző Üzenet
motorhead
Tag
# Elküldve: 2010. Dec. 15. 10:52


Csak, hogy legyen egy különc is, az a bizonyos fekete bari.Nekem tetszenek ezek a házak! Modern kinézetű és anyagú desktop házak. Semmi baj ezekkel..

Az meg, hogy ide jutott a Commodore/AMIGA márka, nos a tizenx éves "töketlenkedésnek",marakodásnak,jogi vitáknak blablabla ez lett az eredménye. Jön a pénzes arc, nála a név meg a jogok, és pusztán a névvel is majd bevételt fog szerezni. Kurvára senkit nem fog érdekelni mi van benne,milyen oprendszer fut rajta, ha futnak rajta a régi amigás és/vagy c64-es cuccok az emulátorról megy. Retro divatból majd meg fogják venni akik lehet soha nem ültek c64 vagy amiga előtt. És ez jóval nagyobb piac mint aki még tudja mik voltak ezek a gépek.
Úgyhogy, this is the end beautiful friend(s)...
Mindemellett ezzel a lépéssel úgy keresztbe tesznek az x1000-nek is mint a pinty. Azt sem tudja majd a paraszt mi micsoda.Most akkor mi az amiga meg mi nem. De nagy valószínűséggel a commodore usa amigája lesz a mai értelemben vett valódi amiga.
Minden esetre elég érdekes vége lett a dolognak..

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Dec. 15. 10:56 - Szerkesztve: dino


motorhead
Es ami meg neked johir lehet, hogy ezen bizony nativan megy a vin7 :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Dec. 15. 11:23


Quoting: motorhead
Azt sem tudja majd a paraszt mi micsoda.Most akkor mi az amiga meg mi nem.

Én tudom mi az Amiga. Az Amiga 2000 az asztalomon, amiről azt nyilatkozta Jay Miner, hogy pont ilyesmi gépet akartak eredetileg csinálni, az Amiga. Plusz bármilyen classic gép, amiben az eredeti chipset van, mondjuk AGA-val bezárólag. Az Amiga.

Az összes többi, meg nem az. Akkor sem, ha valami önjelölt belga/német/angol/amerikai (nemkívánttörlendő) nekem jogom van rá felkiáltással megvett valami hulladékot kilóra, majd rányalt valami matricát, amin szerepel az Amiga szó, akár szóösszetételben, akár önállóan. Ez ilyen tök egyszerű.

motorhead
Tag
# Elküldve: 2010. Dec. 15. 11:29


Nem. Az a jó hír, hogy ezen minden megy.

Amúgy ha tegyük fel, téged leültetnek egy natúr billentyűzet elé, előtted egy monitor,mellette egy amigának látszó tárgy netán ez az új COMMUSA gép és azon fut mondjuk egy OS4 akkor meg tudod állapítani, hogy emulátoron megy vagy natívan ha ez például a sebességen nem látszik ill. minden emulátoros funkció le van tiltva (nem lehet semmiféle művelettel kideríteni...). Remélem érthetőek a feltételek. 100%-os az emuláció, a gép totálisan úgy viselkedik mint egy classic gép.
Meg tudod állapítani milyen hardveren megy??

motorhead
Tag
# Elküldve: 2010. Dec. 15. 11:32


charlie

Én ezt le is írtam. "Azt sem tudja majd a paraszt " Ezalatt olyan embereket értek akik nem úgy mint te vagy én vagy akárki aki látott amigát, hogy mi ez az egész. Csakhogy ezen emberek száma többszöröse a nem parasztokénak. Hogy maradjunk emellett a jelző mellett.

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Dec. 15. 11:43 - Szerkesztve: TCH


Quoting: sadddam
a gyönyörű új világ. a c=amiga szerint az lesz:)
Mármint szép új világ, nem?
Quoting: dino
A heten vettem egy par urancentrifugat, en keszulok...
XDDDDD
Quoting: motorhead
Semmi baj ezekkel..
Quoting: motorhead
Mindemellett ezzel a lépéssel úgy keresztbe tesznek az x1000-nek is mint a pinty. Azt sem tudja majd a paraszt mi micsoda.Most akkor mi az amiga meg mi nem.
Tényleg semmi baj sincs ezekkel. Azt már hozzá sem teszem, hogy a sux86-os winfost futtató Amiga a legsúlyosabb istenkáromlás, amit el tudok képzelni, mert ennek a miértjét eddig sem értetted.
Quoting: dino
Es ami meg neked johir lehet, hogy ezen bizony nativan megy a vin7 :)
Ja, csak ez mindenki másnak rossz hír.
Quoting: charlie
Az összes többi, meg nem az.
Ideértve az összes nextgen oprendszert és vasat is. :P Bár még mindig százszor inkább valami PPC-s vas + egy nextgen OS, mint sux86 és winfos.
Quoting: motorhead
Nem. Az a jó hír, hogy ezen minden megy.
Nem, ezen csak a winfos megy, a többi az emuláció.

amigarules
Tag
# Elküldve: 2010. Dec. 15. 11:51


Jaj...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Dec. 15. 11:51 - Szerkesztve: dino


Quoting: motorhead
Amúgy ha tegyük fel, téged leültetnek egy natúr billentyűzet elé, előtted egy monitor,mellette egy amigának látszó tárgy netán ez az új COMMUSA gép és azon fut mondjuk egy OS4 akkor meg tudod állapítani, hogy emulátoron megy vagy natívan ha ez például a sebességen nem látszik ill. minden emulátoros funkció le van tiltva (nem lehet semmiféle művelettel kideríteni...). Remélem érthetőek a feltételek. 100%-os az emuláció, a gép totálisan úgy viselkedik mint egy classic gép.
Meg tudod állapítani milyen hardveren megy??


No ezt a tesztet bevallalom! Meg olyan emulaciot nem lattam ami tokeletes,
roccenes nelkul megy. Hiaba a gigaherc,RAM hegyek. Csak roccen, akad neha picit. Persze egy "nem Amigas" ezt eszre sem veszi, mert pcn ehez teljesen hozzaszokott.(jovanaaa..) Egy 7.14Mhz s A500 as t meg mindig nem lehet 100% osan emulalni x86 oson.Nekem NEM JO emulatorozni!

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Dec. 15. 11:54


Quoting: dino
Egy 7Mhz s A500 as t meg mindig nem lehet 100% osan emulalni x86 oson.
Így van! Toni Wilen évek óta ezzel szopik, hogy perfekt legyen az A500 cikluspontos időzítés! És még mindig nem sikerült, pedig Toni eléggé jól tud programozni.

motorhead
Tag
# Elküldve: 2010. Dec. 15. 12:03


TCH

Tőled már korábban megszokhattam, meg sem érted amit leírok. A semmi baj ezekkel ugyanis a házakra értettem. Mondjuk ezt egy 4 éves gyerek megérti, neked azért le írtam még egyszer.

"Tényleg semmi baj sincs ezekkel. Azt már hozzá sem teszem, hogy a sux86-os winfost futtató Amiga a legsúlyosabb istenkáromlás, amit el tudok képzelni, mert ennek a miértjét eddig sem értetted."

Nah ezen is jót nevettem. Gyűjteni kellene az elszólásaidat. Hátha a korábbiakat megértem. De azért megsúgom, hogy a classic amigákhoz a kezdetek óta voltak PC-kártyák, hogy futtatni lehessen a win-t vagy DOS-t. Tehát az istenkáromlás elég nagy multal bír.

"Ja, csak ez mindenki másnak rossz hír."

Mármint ennek a megmarad amigás tömegnek? Erre gondolsz? Milliók mennek majd az utcára tüntetni.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Dec. 15. 12:09


Quoting: TCH
Ideértve az összes nextgen oprendszert és vasat is. :P

Az. Én nem is használok olyat, ami Amigának hazudja magát. :P

Quoting: motorhead
Csakhogy ezen emberek száma többszöröse a nem parasztokénak.

Csakhogy a parasztok száma nem számit. A paraszt be fog menni a Médiamárktba meg a Saturnba, meg a Wallmartba, és vesz laptopot és nem fog neten utánanézni, hogy vajon ezen a héten éppen ki árul Amiga matricás fostömlőt, emulátorral.

Nem ez az első cég, aki próbálkozik, a C64-ről már a sokadik bőrt próbálják lehúzni, de nyilván a C64-nél nagyobb legenda kevés van, ezért nem csoda. Az Amigáról ilyen szinten ez az első, de ahogy a tényleges C64 életben kevés változást hoztak ezek a C64 remake-ek (még a DTV sem, pedig az hardveres C64-szerű gép!), így az amigás életben is elhanyagolható lesz a hatása. Leszámítva, hogy mi kevesen, akiket még érdekel az egész, egy kicsit még szarabbul érezzük magunk tőle, de ezt meg már megszoktuk.

Aki meg mégis vesz ilyet, az hamar rájön, hogy érdemi célokra useless, vagy durva kompromisszumokat kíván. Tehát a gépre felkerül egy Windows, mint a Linux-szal eladott netbookok többségére, hogy anyuka is netezni tudjon. Onnantól meg olyan mindegy, milyen matrica van az elején.

Ez a jóslatom. Egy-két év múlva térjünk rá vissza, hogy igazam lett-e. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Dec. 15. 12:15 - Szerkesztve: charlie


Quoting: dino
Meg olyan emulaciot nem lattam ami tokeletes, roccenes nelkul megy.

Pedig egyébként lehet csinálni, még ha nem is egyszerű. De erre mindig azt szoktam visszakérdezni, hogy ha lenne egy tökéletesen átműtött transszexuális "nő", akiről ha tudnád, hogy transszexuális, és eredetileg férfi volt, akkor is olyan örömmel gyömöszölnéd-e esténként? :)

Lehet, hogy jobb a "puncija", mint egy igazi nőnek, hiszen orvosilag tervezett remekmű. De nem nő, akkor sem, ha annak látszik, érződik, és ez probléma. Nekem. De én elég vaskalapos vagyok. Akinek nem, és bevállalná, az persze rohanjon ilyen hulladékot venni nyugodtan. :)

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Dec. 15. 12:23 - Szerkesztve: TCH


Quoting: motorhead
Mondjuk ezt egy 4 éves gyerek megérti, neked azért le írtam még egyszer.
Megint kezded a személyeskedést. Erre én is írhatnám, hogy te sem értetted meg amit én írtam, pedig ezt egy 4 hónapos Amigás is értené: le van szarva a ház, INTEL OUTSIDE! (winfos pláne)
Quoting: motorhead
Nah ezen is jót nevettem. Gyűjteni kellene az elszólásaidat.
Gyűjtsed. Én inkább nem gyűjtöm a tieidet, mert csak felbaszom az agyam.
Quoting: motorhead
De azért megsúgom, hogy a classic amigákhoz a kezdetek óta voltak PC-kártyák, hogy futtatni lehessen a win-t vagy DOS-t. Tehát az istenkáromlás elég nagy multal bír.
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁRGGGGH!!! Egészen más dolog az ha az Amiga emulálja a pécét, mint az ha a pécé emulálja az Amigát! Kurvára más!
Quoting: motorhead
Milliók mennek majd az utcára tüntetni.
Nem, csak én, de az rosszabb, mintha a tömeg menne ki...
Quoting: charlie
De erre mindig azt szoktam visszakérdezni, hogy ha lenne egy tökéletesen átműtött transszexuális "nő", akiről ha tudnád, hogy transszexuális, és eredetileg férfi volt, akkor is olyan örömmel gyömöszölnéd-e esténként? :)
LOL! Pont ugyanezt akartam írni motorheadnek! Azt hiszem, akkor ugyanarra gondoltunk: az Amiga logós winfospécé buziknak való!

Travis
Tag
# Elküldve: 2010. Dec. 15. 12:28


Quoting: charlie
akkor is olyan örömmel gyömöszölnéd-e esténként?

Ez tetszett! Tehát az igazi Amigásnak a belső is fontos :-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Dec. 15. 12:49


Hahaha, Mr. President: http://www.youtube.com/watch?v=i2bofFSjPEc&feature=related

motorhead
Tag
# Elküldve: 2010. Dec. 15. 13:00


TCH

Az az egészben a nevetség, hogy te magadra veszed, mintha kötelező lenne neked ilyen gépet venni. Azért mert rá lesz írva, hogy amiga.
A ház meg igen is tetszik nekem, és nem érdekel mi lesz bele építve mert se így se úgy nem fogok venni ilyet. Számomra ez nem személyes ügy. Neked lehet,hogy az, de sajnos kurvára nem tudsz ellene mit tenni ,hiába vergődsz. Attól te nem vagy jobb vagy nagyobb amigás (még nálam sem...) mert ezt nem látod be és itt szentségelsz, meg intel outside-ozol meg winsux-ozol. Ezzel csak nevetségessé teszed magad, és a kulturálatlanságod bizonygatod. Ettől az amigás kultúra lefelé csúszik nem emelkedik ki a többi közül. Vagy szerinted az efféle viselkedéstől majd felemelkedik az amiga?

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Dec. 15. 13:06


Naná, hogy magamra veszem, mert nekem szent az Amiga és számomra ennél nagyobb gyalázat nincs, mint az intel és a winfos nevének egy lapon való említése az Amigáéval.

Jobb meg nagyobb Amigás nincsen, csak Amigás. Ez nem lóverseny. Nem a faszomat verem, hanem gyűlölöm a wintel globalizációt. Ha te ezt nem érted, sorry.

Az én viselkedésem egyébként sem nem ront, sem nem javít az Amiga helyzetén, mert én nem vagyok senki sem.
Viszont a hozzád hasonlóak, akik a komodorusában ülnek, sikerrel basszák szét két és fél évtized munkáját és mocskolják be az Amiga nevet.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Dec. 15. 13:09 - Szerkesztve: dh1


motorhead: draga baratom vegyel vissza az arcodbol itt ezen a helyen, mert ugy leszel kipenderitve, hogy ... kicsit sok vagy mar te a szemelyeskedo hozzaszolasaiddal. Nem a velemenyeddel van gond (az mindenkinek szive joga), hanem a minden intelligenciat nelkulozo szemelyes serteseket tartalmazo koritessel. Szoval fogd vissza magad legyel kedves ...

Privatban lehet ezt intezni! OKE?!

dh1 admin!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Dec. 15. 13:22 - Szerkesztve: dh1


A hazak europai arai (ev eleji adat):

TF5 = Euro 130.00
TF8 = Euro 149.00
TF11 = Euro 164.00
TT = Euro 278.00
Oled = Euro 76.00
IR = Euro 31.00
Plus shipping cost

Es egy kep hogyan is nez ki valojaban, mukodes kozben:

http://www.avforums.com/forums/attachments/cases-power-supplies/174691d1271190429-eu- supplier-omaura-karma-aumro-products-capture.jpg

Konfig belulrol:

http://picasaweb.google.com/rkgriffin/HTPC#

OLED panel:

http://www.morleydigital.com/wp-content/uploads/2008/05/omaura-064-small.jpg

IR cucc:

http://www.morleydigital.com/wp-content/uploads/2008/06/irkit2.jpg

EU HQ:

http://www.aumro.co.uk/contact.html

Elolap vilagit:

http://www.morleydigital.com/wp-content/uploads/2008/03/0052.jpg

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Dec. 15. 13:33


@dh1 admin Úr: :)))

Ja, néztem, gondoltam tökjó ház lenne a Pegának, még filmet is lehetne nézegetni meg minden, távrecsi, tok vonó. Csak a távirányitón lévő bazinagy Windows logót nem vette be a gyomrom.

Egyébként minden vitához két ember kell. Szóval TCH ugyanúgy nem kéne hogy felvegye a kesztyűt ilyen hülyeségeken.

motorhead
Tag
# Elküldve: 2010. Dec. 15. 13:36


dh1

Nem vagyok a barátod, és nem is akarok az lenni. Nyugodtan kipenderíthetsz, úgy sem voltam még fórumról kitiltva. Azzal is csak bizonyítást nyer, hogy az a fasza gyerek aki winsux-ozik meg intel outside-ozik. Soha nem gondoltam volna, hogy amire valaha büszke voltam (hogy amigás lehettem..) azt ma inkább nem hangoztatom mert ilyen emberek a mai amigások. Korábban tetszett ez az egész dolog, hogy vannak ilyen lelkes megmaradt tagok, de akkor azt gondoltam ez egy szerény nosztalgikus csapat. Erre azt látom, hogy egy mellveregető, habzószájú, a világ változásait nem elfogadó (szépen fogalmaztam...) és tolerálni képtelen emberekkel van tele.

De ha már itt tartunk. Sok veterános (autós,motoros) ismerősöm van. Nem ölik egymást mert valaki új autóval, vagy motorral jár. És elfogadják a fejlődést, max poénból mennek a "fikázások" amit mindenki ért. (amúgy japán motor-autó SUXXXX!)
De itt amit pl. a TCH csinál az nem egy jópofa dolog aminek mindenki tudja és érti a valós mondandóját. Pedig aki tudja vagy tudta mi az amiga annak nem kell 500x leírni, hogy win sux meg intel outside. Ha bemegy dolgozni úgy is ezzel találkozik, csendben magában tudja nem ez az élet krémje. Biztos érdekesen néznének rá a munkahelyén ha fikázná a win-t. Mivel nem értenék, ugyan mivel lehetne még dolgozni?
Száz szónak is egy a vége totál értelmetlen és betegesen, gyerekesen béna dolognak tartom az ilyen véresen szélsőséges gondolkodást.

Megkérlek, "penderíts ki" töröld a regisztrációm.

Kénytelen vagyok kizárólag PC fórumon jelen lenni, ott kevesebb a "balhé" pedig huszezerszer ennyi ember van rajta. Nagy számok törvénye ide vagy oda...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Dec. 15. 13:38


ChainQ admin Ur! :)

Valahogy hatni kell rajuk :D

2 ember persze, ezert "javasoltam" a privat elintezest ...

De ettol meg motorhead kezdi a szemelyeskedest es ez bantja a kis admin lelkemet :D

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Dec. 15. 13:44


Quoting: charlie
Szóval TCH ugyanúgy nem kéne hogy felvegye a kesztyűt ilyen hülyeségeken.
Ebben van valami, de én a véleményét támadtam, ő meg engem. A személyeskedést ismét ő kezdte, ahogy a múltkor is. Én a komodorusát és a kamuamigáit (kamuga, haha :P ) fikáztam, nem őt.

És igazából nem is az volt a bajom vele, hogy mit mondott rám (mondtak nekem már ennél durvábbat is), hanem, hogy miért, pontosabban mivel kapcsolatban mondta. Nem igazán értem, mi motivál egy állítólagos Amigást arra, hogy egy Amigás portálon nekiálljon pécét és winfost éltetni.

Az, meg hogy ki miért veszi fel a kesztyűt... Saját bevallásod alapján, okleveles kék troll vagy, a nextgen-war kapcsán mindig felvetted a kesztyűt, ha az OS4-es tábor baromságot mondott, vagy ha a Hyperion vagy related cég fasságot csinált.
Akkor én miért ne vegyem fel a kesztyűt, amikor valaki arról akar meggyőzni, hogy a jövő a winfos?
Mindenkinek van egy "jihadja". :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Dec. 15. 13:46


motorhead: szerintem neked nincsenek barataid ... akar a halal a te baratod lenni ...

szerintem magas a vernyomasod vagy mas gond bant teged ...
avagy erosen unatkozol ...

utobbi hozzaszolasod is errol tanuskodik ...

koszonjuk eddigi faradozasodat es tovabbiakban ott keress esetleg baratokat!

a velemenyeddel nincs baj tovabbra sem

win az eletunk resze, ugy mint az OSX meg sok mas rossz dolog (tenyleg annyira rossz?) ... de nem kell szemelyeskedni, TCH tud idegesito lenni (ki nem?) de el lehet mondani a velemenyunket ugy is, hogy nem bantjuk a masikat ... neki meg nem kene felvenni a kesztyut ... szamar enged ha mar szenved ...

en pedig a tobbi forumozot kepviselem es mivel nem az elso admin keres arra, hogy szepen viselkedjetek igy nyomatekosabban adtam ennek a "keresnek" hangot ... nem kell ez ide!

aki nem tud viselkedni tavozzon csendben ...

nincs kirugva senki sem, de viselkedjunk mar!
KOSZONOM!

amigarules
Tag
# Elküldve: 2010. Dec. 15. 13:47


...véletlenül nem békéscsabai vagy?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Dec. 15. 13:49


Ezt a kerdest kinek szantad?
Nekem?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Dec. 15. 13:49


@motorhead:
Szerintem itt sokféle vélemény elfér, a tied is, meg TCH-é is, csak túlreagáljátok egymást. TCH előadja a túlzott Amiga valláskárosodás összes tünetét, ami ebben a formában utoljára tizenéve volt menő, pedig én is rühellem az x86-ot, meg a vindózt, de azért legyünk már objektívak. Szóval ebben szerintem sincs igaza.

De te meg feltétlenül meg akarod győzni arról, hogy hüje (és vica-versa), ami pedig nem fog menni. :) Szóval én mint főadmin aszondom, hogy senki nem lesz törölve, de mindenki megpróbál kicsit visszavenni és jobban elfogadni a másik véleményét (vagy legalább nem BHHHÁZMEGAKHÚÚRVAANYÁÁDPÉCÉSGECI stílusban reagálni rá).

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Dec. 15. 13:50


Quoting: motorhead
hogy az a fasza gyerek aki winsux-ozik meg intel outside-ozik.
Mondom, hogy nem érted. Nem faszverésből csinálom, hogy mekkora Amigás vagyok, hanem gyűlölöm a wintelt.
Quoting: motorhead
Erre azt látom, hogy egy mellveregető, habzószájú, a világ változásait nem elfogadó (szépen fogalmaztam...) és tolerálni képtelen emberekkel van tele.
Szépen. Szépen hangzik egy olyan ember szájából, aki a vitákban mindig elsőként kezdett el személyeskedni.
Quoting: motorhead
Ha bemegy dolgozni úgy is ezzel találkozik, csendben magában tudja nem ez az élet krémje. Biztos érdekesen néznének rá a munkahelyén ha fikázná a win-t. Mivel nem értenék, ugyan mivel lehetne még dolgozni?
LOL, LOL, LOL!!! Egy korábbi postomban leírtam, hogy a főnököm rugalmasan kezelte a kérdést, szóval: IGEN, FIKÁZOM IDEBENNT, MELÓ KÖZBEN A WINFOST! Ezt is Linux alól írom, mert a főnököm és a programozó kollegám 100%-ig egyetértenek abban, hogy a winfos szar! Megint látatalanban kitaláltál valamit rólam, aminek semmi valóságalapja nincsen!
Quoting: motorhead
Kénytelen vagyok kizárólag PC fórumon jelen lenni, ott kevesebb a "balhé" pedig huszezerszer ennyi ember van rajta. Nagy számok törvénye ide vagy oda...
Bocs, de itt a balhé kizárólag miattad volt, meg a személyeskedéseiddel. Dh1 is leírta, hogy nem a véleményeddel vívtad ki az ellenszenvét, hanem az arrogáns hozzáállásoddal és a beszólásaiddal. Nem értem mi nem világos benne.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Dec. 15. 13:50


Ohhhh nagy Foadmin! Koszonjuk hogy figyelsz rank! :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Dec. 15. 13:51


Ja és egyébként ontopic: kitettem egy szavazást a főoldalra, ott mindenki bitekbe vésheti a véleményét a kérdésben az utókor számára.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / A Commodore USA ügy, avagy McEwen strikes back
 
 

Powered by light forum script miniBB™ © 2001-2024