Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Scene
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Szerző Üzenet
adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Máj. 14. 12:30


Egyre mélyebbre merülve a nosztalgia bugyraiban, egy érdekességre akadtam. Jesper Kyd interjú (akad aki nem ismeri?), érdekesség a helyszín...

http://www.youtube.com/watch?v=DMMELWpHJ04&feature=related

Lassan kész vagyok a LAL demók archiválásával (két napja ezt csinálom munka helyett :-) ), összedobok egy honlapot még hozzá, aztán lesz nemulass!

Üdv!

DeToX^DT
Tag

# Elküldve: 2010. Máj. 14. 14:14


felhomályosíthatnál mik/kik azok a LAL demók. 15 éve vagyok scener, de foggalmam nincs róla :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Máj. 14. 14:16


Hát ez az, 1996 táján hagytuk abba. Szóval volt egy Los Angeles Lamers nevű, mint a neve mutatja, lamer demó csapatunk. Amigán tevékenykedtünk, 1992-1996-ig.

DeToX^DT
Tag

# Elküldve: 2010. Máj. 17. 22:29


na akkor te ismered a lamers -poko- crewt is talán. ők is csináltak xinvonalas produkciókat :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Máj. 18. 08:05


Lamer Crew, pontosabban. Személyesen nem ismertem Poko-t. Ők viszont egész más jellegű "demókat" készítettek.

DeToX^DT
Tag

# Elküldve: 2010. Máj. 19. 14:51


na akkor -is- kiváncsi lexek a tieitekre :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Máj. 21. 12:26


Quoting: detox
na akkor -is- kiváncsi lexek a tieitekre :)


Izzítsd a gépet!

Elkezdődött. Már csak pár nap van hátra! Addig is ízelítőül:

Los Angeles Lamers "munkák"

Ahogy a meló engedi, folyamatosan pakolom a cuccokat, ha bármi kérdés adódna, egyelőre ide írjátok, mert még nincs semmi fórum, se üzenőfal (csináljak egyáltalán? :-)

Üdv!

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Máj. 25. 14:20


Mit gondoltok, készítsek videókat a demókról a könnyebb nézegetés kedvéért?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Máj. 25. 14:23


Aha. Mehet lyutubra siman. :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Máj. 26. 08:13


Ship Trip - Los Angeles Lamers, 1996.04.13.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Máj. 26. 09:09


Jáááj.... Ez fájt. Jöhet még. :D

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Máj. 26. 09:37


Hamarosan, most éppen játszok:

Retró játékok

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Máj. 26. 12:08 - Szerkesztve: adsr


Ez itt a xénia láz, ez minden őrültséget megmagyaráz...

Fiataloknak, ha nem ismernék az eredeti "művet".

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Máj. 26. 17:03


Jajjjjjj :) Ez fajt :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Máj. 27. 07:54


adsr: rosszabra szamitottam :D

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Máj. 27. 08:49


Quoting: dino
adsr: rosszabra szamitottam :D


Ez a legjobb, vannak sokkal rosszabbak és unalmasabbak. Nem is értem, annak idején ez hogy nem tűnt fel!

DeToX^DT
Tag

# Elküldve: 2010. Máj. 27. 15:17


lehet, hogy többnyire be voltatok baxva mint mi :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Máj. 27. 15:20


ÁÁ, amikor "csináltuk" ezeket, akkor nem, csak a partikon, ahol neveztünk velük :-)

DeToX^DT
Tag

# Elküldve: 2010. Máj. 28. 14:57 - Szerkesztve: detox


hát mi a lamerdemoinkat pld totál kéxen csináltuk és ettől lettek qrva jók + még 1st place néha :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Máj. 31. 12:45 - Szerkesztve: adsr


Na emberkék, újabb remekművek a honlapon: Mesterművek

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Máj. 31. 12:48


Ship trip

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Máj. 31. 15:10


Scene ereklyék

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Jún. 03. 11:03


Egy szakdolgozat a scene diskmagokról

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Jún. 23. 12:31


Épp értekezleten csücsükélek, szerencsére laptop előttem... C64DTV demókat nézegettem, pofaleszakadás kategória. Ezek tényleg 1MHz (nek emulált) gépen születtek? Eszméletlen.
Uncharted Territory (DTV demo)

TRSI Misery III C64 DTV

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2018. Ápr. 04. 11:07


Ugyan Amigás a kérdés, de nem találtam jobb helyet neki.
Charlie, ez a demo hol igényli a 060-at? Hót lammer vagyok hozzá, de valahogy nem érzem úgy, hogy ezt csak 060-on lehetne megcsinálni... Béna volt a kóder, vagy valamit nagyon nem látok?
Esetleg a végén a landscape, vagy a 2.27-től látható effekt?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Ápr. 04. 21:02


Bar nem nekem szolt a kerdes, de belepofatlankodok aztan Csarli elmondja az elest :)

szal...

- eleg nagy objecteket mozgat
- particle (reszecske effekt) eleg elkepeszto, talan eddig ilyen jo nem is volt!
- voxel taj köddel, eleg siman 68k-n es hexagonal (hatszögű)! gondolom (talan) innen a cim is Hexel

de ha ezt egy 030 is hozza akkor levele :D kodhoz nem ertek, csak lesek :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Ápr. 05. 02:58 - Szerkesztve: charlie


Béna volt a kóder, vagy valamit nagyon nem látok?

Igen, a Loaderror hiresen béna kóder... :P

Az utóbbi pár Ephidrena demó ilyen full experimental, és szinte mindent grayscale-ben renderel, meg ditherel amit aztán copperrel szinez ki. Egyébként meg van benne highres, subpixel korrekt és antialiasolt effekt is, meg hát a particle system és a voxel igen. Meg van benne egy újfajta streaming zene technológia is, bónuszban.

De az már igaz, hogy ezek olyan dolgok amit ha nem értesz hozzá, akkor nem jön át, hogy miért mi. Nyilván amúgy van olyan part a demóban, amihez nem kell a nullhatvan, de ugye a demó hardverigényét nem a legalacsonyabb igényű part alapján állapítjuk meg.

De gondolom a fő probléma most megint az, hogy savanyú a szőlő, hogy valami nem megy a Blizzard/IV-n és akkor meg van filozofálva, hogy "ehhezminek" a nullhatvan. Azért mert megtehetjük. Haters gonna hate. :P

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2018. Ápr. 05. 05:13


Hát, én már nagyon régen nem fogkalkozok azzal, hogy jujj 060, jujj. Részemről semmi savanyú szőlő érzés nincs! Pusztán mint tényt szerettem volna tudni, hogy mi az oka! A mai pc demokkal is az a bajom, hogy hiába csilivili, lehet hogy technikailag brillírozik, de semmi nyomot nem hagy bennem...
Így, hogy már "értem" az okokat, egészen más szemszögből nézem a dolgot. Köszi!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Ápr. 05. 11:58 - Szerkesztve: charlie


Nem baj, ha nem erted, akkor neked valo az az 500-as demo, ami nyert. :) Van most ez a nagy 500-as revival, hogy annyira 500-asra irnak emberek mindent, hogy azt sem tudjak mi van azon kivul. Ez olyan mint barmilyen muveszet - ha nem tetszik, ne nezd, nem neked keszult. (En sem gyakran nezek PC-s demokat pl.)

De amugy az 500-as demoval compot nyero kodernek en magyaraztam el, hogy mire jo az XSurf100 amit nyert, erre vagott egy pofat, hogy "most mit fogok ezzel csinalni, de hat olyan gepe senkinek nincs" (marmint dobozos Amiga). Ugyanigy megy a rinya a pouet forumban, ilyen Amigat 20 ev utan eloaso, meg C64-rol kikacsinto koderektol, mert a hulye userek lehuzzak az 500-as demokat amik nem mennek bovitett gepeken, es hat hogy kepzelik ezt - ugy bazdmeg, hogy a fasznak csereled le a sajat kododra az OS-t ha utana baszol rendesen megirni, es a gepek tobbsegen nem megy. A compot nyero demo ugyanez, pl. kurvara nem ment a compogep floppyjarol, mer' irtak hozza valami hiperokos fastloadert ami belehalt a compogep mechanikajaba, es ezen felul olyan ADF-eket adtak le, amik a szabvany szerint brokenek, de a Gotek szar veletlenul kezeli. Szoval kenytelen voltam Gotekrol leadni. Van velemenyem az ilyen kodrol, de inkabb hagyjuk.

Szoval ja. Vannak bajok mindket oldalrol.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Ápr. 05. 13:46


Quoting: charlie
Szoval ja. Vannak bajok mindket oldalrol.

:D meg ilyent (tortenetet)

. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Scene
 
 

Powered by bulletin board script miniBB™ © 2001-2024