Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / A-EON
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Szerző Üzenet
motorhead
Tag
# Elküldve: 2010. Jan. 22. 14:31 - Szerkesztve: motorhead


Bár évek óta figyelem az oldal működését és mivel anno lelkes amigás voltam, ritkán de előveszem az emulátort és elnosztalgiázok. Nem szóltam még hozzá a fórumhoz.De most megteszem, mert ez már tényleg a vicc kategóriába sorolható ami évek óta folyik ezen a nagyon betegesen mozgó plattformon. Ismételni nem akarom amit e hosszú ideje a nálamnál lelkesebb ma is valós tulajok (létező amigával rendelkezők...) sokezerszer leírtak. Gondolom általában hasonló véleményen vannak, néha meg nem de osztom én is amiket itt olvasok évek óta.

Mivel itt időközben mindenki felnőtt, köztük én is,nagyon másként kezeljük ezt a kérdést mint ezelőtt 10 éve. A 90-es évek alatti totális lelkesedés ugye a "halál" óta értelemszerűen alábhagyott, sőt, éppen hogy csak van valami parázs még a nálamnál jóval naprakészebb amigásokban is.
És akkor jön megint ugye egy ilyen vakmerő, számomra marketing szempontjából totálisan agyament bejelentés. És akkor el is érkeztem a mondandómhoz.

Miféle bejelentés az,amiről az "amigásokon" kívűl senki nem tud? Merthogy, ha csak azok tudnak erről, nos abból nemigen lesz életképes vállalkozás. Ráadásul még nekik is csak elhintenek valamit, amin még én is belelkesedem, pedig tudom, hogy kivitelezhetetlen dolog. Totál sötétségbe burkolózva dolgozik valami "cég" egy olyan dolgon ami egykor százezreket éltetett és érintett?
Egy ilyen weboldalt bárki össze tud rakni aki kicsit jártas a témában. Egy fotó egy alaplapról, valljuk be őszintén nem nagy kunszt. Ez még csak azt sem bizonyítja, hogy eggyeltalán létezik valami amit majd amigának akar nevezni egy eddig ismeretlen "cég".
Ha ma elakar majd adni valaki AMIGA néven bármilyen számítógépet akkor azt kinek szeretné eladni? A mai legaktívabb korosztály max.hírből hallott arról mit is rejt a név. Nekem akarja eladni? Szívesen veszem ha legalább annyit nyújt mint a mai PC-m, vagy ha ütni akar akkor még többet is, és szívesen veszem majd, ha azt a feeling-et hozza vissza mint amikor az 1200-esemre tettem a kezem amikor a floppy lemezt olvasta.
És végighúztam az ujjaimat az AMIGA feliraton. Na nekem az volt az amiga. Nem egy alaplap, nem egy összeépíthető kit számítógép. Hanem egy komplett, minden téren kielégitő plattform.
Na ehhez körülbelül ma olyan ipari háttér kell mint ami az Apple-nek van.És legalább annyi pénz mint ami nekik van. Annál kisebb volumenű project totális bukás. Bukás, mert már nem jut el akkor csak egy olyan szűk réteghez, ami nem fog eltartani egy céget aki számítógépeket épít, és oprendszerrel adja el. És ha csak oda jut el, akkor már én sem veszem meg, meg sokezer volt amigás sem, mert csak hobbygépnek nem biztos hogy kell majd. Akkor ugyanott fog tartani mint most, hogy összetudok építeni egy gépet amin fut az os4, de nem fogok.Nem érdekel.

Figyelem az eseményeket és ha feltételezem,hogy tényleg csináltak már legalább egy ilyen alaplapot, ahhoz kellett ipari háttér ez tény. De ha van ipari háttér akkor aki ebbe beruház azzal valahogy el kellett hitetni, hogy életképes és érdemes pénzt tenni bele. Ha meg volt miből pénzt beletenni, akkor lenne aki üzemeltet egy weboldalt is ahol a megmaradt user-ek hírt kaphatnak minden fejlesztői lépésről, ne adj isten még ötletet is adhatnak, hozzászólhatnak a nagy projecthez, és ezen oldalon még a ma élő legaktívabb korosztály is tájékozódhat egy új alternatíva felől és.....és..... a bilibe lóg a kezem.
Minden oldalról érthetetlen ez a kezdeményezés.Viccnek rossz, komolytalannak komolytalan, érthetetlen számomra.
20 éve ülök a számítógépeim előtt, sok mindent láttam, de ezt akkor sem értem.
Megviccelni pár mai usert értelmetlen. Ha viccet akarok akkor azon legalább mindenkit szívassak meg akit csak tudok.Ne ezt a maréknyi embert.
Ha nagyot akarok alkotni, hát az már más kérdés. Lehet azt mondani, hogy direkt nem keltek senkiben olyan reményt ami a végén pofára esés, hanem leteszek az asztalra tök váratlanul valami iszonyat nagy ütős dolgot. De azt miért így harangozom be?
Ki ez az ismeretlen cég, mit akar, miért nem ír semmi újat, hol voltak eddig, mikor történik tényleg valami? A nyár nemsoká eljön, pár hónap és akkor le kellene tenni az asztalra amit ők igértek. Hol vannak a project tervei? Hogyan fognak kinézni a gépek? Kinek akarják majd eladni?
Eggyeltalán miért érdekel ez még engem?

Vannak olyan nagynevű cégek, akik szószerint a halálból építettek újra ma is nagyon sikeres vállalkozásokat. Világhírűeket. De irdatlan komoly marketingel, és feltételezhetően kellő anyagi háttérrel rendelkeztek. Tehát lehet csodát tenni ma is, csak nehezebb mint 10-20 évvel ezelőtt.És ha akkor kellet x pénz ehhez, ma 100x kell hozzá. És kell hozzá egy eszméletlen ütős dolog. Ami nagyon sok embert kell, hogy érintsen..
Innentől fogva már csak ismételném magam.

smokey2k
Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 22. 15:11


Több rációt látok a Natami-ban, ebben van copper is :)

motorhead
Tag
# Elküldve: 2010. Jan. 22. 15:22


68060-al mit akarunk 2010-ben? Futtatni a 90-es években írt demókat és más programokat. Szerintem ez is egy kis aranyos dolog, de ez nem az aminek ma van értelme. Maroknyi ember hobbiból,kedvtelésből amiga kompatibilis gépet épít. Ennyi. Ez ugyanaz a meder amiben hasonszőrű próbálkozók már eveztek. Nem mondom, nagy dolog ilyet készíteni, de ez sem érdekel csak néhány embert. Nem értem, mért van ennyi kis csapat aki próbálkozik.. Nem lehet ezeket egybeolvasztani? x csapat csinál x féle saját amigát. De minek?

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 22. 15:29 - Szerkesztve: alivemoon


Szerintem igen is jó poén volt, nekem tetszet, arról szólt, hogy a maradék user ki bírja-e találni, mi lesz a gép speckója, és nagyábból sikerült is.
Azonban tisztában vannak vele ebbe több pénzt és időt ölni nem volt értelme. Mindenki tisztába lehetne vele, hogy egy bombasztikus berobbanó visza térésre nem is kell várni, mert már visza tért. A fejlesztés folyik.

motorhead
Tag
# Elküldve: 2010. Jan. 22. 15:36 - Szerkesztve: motorhead


Akkor én is csinálok egy ilyen oldalt. Y project néven. Két hét múlva meg Z project néven, de lófaszt sem fogok csinálni, és cég sem lesz mögötte. De ha ez kielégíti a maradék userek étvágyát, akkor engem pláne nem zavar..

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 22. 15:48 - Szerkesztve: alivemoon


Ja csak a Hyp, ACube, MorphOS valóban fejleszt. Gyanitóm egyébként, hogy SAM-et nem csak AMIGA OS futtatására hsználják, biztos van egy két ipari gép amiben müködik, és az új alaplap is nem csak AOS-nek szánják.

motorhead
Tag
# Elküldve: 2010. Jan. 22. 15:52


Fejlesztenek, ez tény. Lassú ütemben ez is tény hiszen nincs akkora létszám meg lóvé mögötte. Ettől független elismerésem, hogy ilyen kitartása van egyes embereknek. Bár lenne értelme. De véleményed szerint mi lesz a végeredménye ezeknek a törekvéseknek? Ilyen ütemű fejlesztés a számítástechnikában...

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 22. 16:43


SAM mellett lesz egy erősebb alaplap is amit választani lehet, aki edig azért nem vett SAM-et mert gyengének tartotta, annak kitünő választás. Értelme lesz lecserélni az öregedő AONE-t, Pega-t. Énszerintem a SAM-sem olyan rossz gép, még PC viszonylatban sem. Mostanában ipari szoftvereket fejlesztek és nem használok buzi nagy gépet, most egy kis ION-os gépen dolgozom, ha AMIGA OS-en Pixel és Vertex shadereket el tudnám érni HLSL-el azon is szivesen dolgoznék. De most érdekel ez az XMOS is XORRO is biztos lehetne valami mérő, vezérlő alaklmazást készíteni rá. SZerintem ha marad a stabil platform támogatás, meg lesz a gyümölcse. Szerintem ezt látja a Hyp platform támogatásában és használhatóságában kell fejlödni és nem buzi nagy gépben.

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 22. 17:44


Quoting: motorhead
Nem értem, mért van ennyi kis csapat aki próbálkozik.. Nem lehet ezeket egybeolvasztani? x csapat csinál x féle saját amigát. De minek?

Megmondom én, azért van, mert 1. a Commodore halott. 2. az Amiga Inc. halott. 1994 után megszűnt létezni az "anyahajó", a community és az abból kinőtt cégek tartották életben a platformot. Központi irányítás, roadmap, stratégia, nevezzük ahogy akarjuk híján pedig mindenki arra ment amerre jónak gondolta. Mivel nem vagyunk egyformák, mindenkinek más a fontos, sőt, még az "amiga" szó is mást jelent.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Jan. 22. 18:37


"komoj" - ez meg viccnek is rossz! :( :P

motorhead
Tag
# Elküldve: 2010. Jan. 22. 21:48


Hát bazzz... és nem lehet esetleg beszélgetni egymással? Józsi a garázsban csinál egy alaplapot, Pista meg egy másikat az övében és még csak nem is hallanak egymásról? De mindketten ráírják, hogy ez márpedig amiga.Már bocs de ez nem magyarázat semmire.
Van internet, meg számtalan 21. századi jól működő lehetőség megosztani a terveket, ötleteket, célokat stb.. Olyan nagy dolog lenne ezt a néhány pár lelket számláló fejlesztő-tervező csapatot akik a saját amigájukon dolgoznak, összehozni? Ennél komolyabb dolgokat is csinálnak úgy, hogy a világ több pontján megy a fejlesztés.. Azok is csak megoldották ezt. Amúgy meg ott a Hyp, miért nem fogja össze a fejlesztőket? Inkább ő is belekezdett valamibe a saját elképzelése szerint. Pont nekik lenne lehetőségük egy mederbe terelni mindenkit, nevezzők őket az anyahajónak. Közös lenne a fejlesztésre szánt összeg, közös lenne a tudás amit beleadnak stb. Én ezt tartom ésszerűnek. Most ki dönti majd el, ha véletlen lesz két tökéletes megoldás amit lehet amiga néven forgalmazni? Persze kicsi az esély, de mi van ha...

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2010. Jan. 22. 21:57


@motorhead

Miféle bejelentés az,amir?l az "amigásokon" kív?l senki nem tud?


Ugy latom nem nagyon neztel korbe a nemzetkozi portalokon, ez a dolog nagyon hosszu ido utan az elso olyan Amigas hir, ami rengeteg nem Amigas hirmagazinban es hiroldalon megjelent, egy csomo helyen "Az Amiga visszater" es hasonlo cimmel.

Ha ma elakar majd adni valaki AMIGA néven bármilyen számítógépet akkor azt kinek szeretné eladni? A mai legaktívabb korosztály max.hírb?l hallott arról mit is rejt a név.


Nos, egesz konkretan az Amigarol a legtobb szamitogepet hasznaloknak meg az Amiga fenykoraban is az volt a velemenye, hogy szar, es a PC a kiraly, meg minden. Ennek ellenere eleg szep szamban voltak Amiga felhasznalok. Az atlag felhasznaloi reteget nem lehet megcelozni, mert ok elvannak a pecejukkel, skypeolnak, twittereznek, stb.

Ha nagyot akarok alkotni, hát az már más kérdés. Lehet azt mondani, hogy direkt nem keltek senkiben olyan reményt ami a végén pofára esés, hanem leteszek az asztalra tök váratlanul valami iszonyat nagy üt?s dolgot. De azt miért így harangozom be?


Azert ez nem csak fekete-feher, arra az eshetosegre nem gondoltal, hogy van par ceg, akik osszefogtak, es a kis korlatozott koltsegvetesukbol megprobaljak a legjobbat kihozni, amit tudnak? Elkepzelhetetlennek tartod, hogy egy vapor bejelentes ami mogott nincs semmi, es az uber-utos mindent visz cucc kozott is lehet valami, aminek lehet piaca?

Vannak olyan nagynev? cégek, akik szószerint a halálból építettek újra ma is nagyon sikeres vállalkozásokat. Világhír?eket. De irdatlan komoly marketingel, és feltételezhet?en kell? anyagi háttérrel rendelkeztek.


Vannak olyan cegek is, akik eleinte nem rendelkeztek hudenagy anyagi hatterrel kezdetben, megis fel tudtak epiteni egy sikeres vallalkozast. Sot ez a fajta a gyakoribb..

Akkor én is csinálok egy ilyen oldalt. Y project néven. Két hét múlva meg Z project néven, de lófaszt sem fogok csinálni, és cég sem lesz mögötte.


Csinalj, csak annyi a kulonbseg, hogy az X mogott van is valami, az Y es Z mogott pedig nem.

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2010. Jan. 22. 22:01 - Szerkesztve: Cobra


@motorhead

Van internet, meg számtalan 21. századi jól m?köd? lehet?ség megosztani a terveket, ötleteket, célokat stb.. Olyan nagy dolog lenne ezt a néhány pár lelket számláló fejleszt?-tervez? csapatot akik a saját amigájukon dolgoznak, összehozni?


Ez kb. olyan, mint amikor valaki egy mosogepet fejleszt, egy masik egy hutoszekrenyt, es akkor hozzuk oket ossze, hogy csinaljanak egy hutoszekrenyt. Valszeg aki mosogepet csinal, nem akarja kidobni az eddigi fejleszteseit, hogy a masik hutoszekrenyen dolgozzon, mert o eleve egy mosogepet akar es nem hutoszekrenyt. A natami fejlesztoje (aki egy db. ember egyebkent) egy retro gepet akar csinalni, aminek akar lehet egy kicsi piaca is. Ot mas nem erdekel. De van internet, irj neki E-Mailt, es gyozd meg arrol, hogy fejlesszen valami egeszen mast, szolj ha sikerrel jartal ;)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 23. 02:10 - Szerkesztve: alivemoon


Én úgy gondolom X1000 a modern elérhető mai barom, de gazdaságilag rentábilis technologiai zürzavar kibogozása. Natami viszont egy megszakadt architektúra, újra élesztgetése, egy visza lépés, de közép iskola után én rajzfilmekben is dolgoztam, így tanultam rajzolni, egy jó rajz miatt meg kell tanulni radirozni, vagy kukába dobni egy egész rajzot, format c:, stb.. Ha már az elején rontasz valamit és beleszeretsz, igénytelen vagy, azt végig fogod hurcolni(harcolni) a végéig, így szar lesz a végén az egész, na pont ez van a mai számítogépekkel, senki nem mer radirozni. Vagy ha visza lép néhány lépést, mindenki hülyének nézni, ma már GHz. Én leszarom hány GHz-en megy egy gép, ha dolgozom, akár rajz, akár program, akor is papíral és ceruzával kezdek dolgozni.

motorhead
Tag
# Elküldve: 2010. Jan. 23. 08:28


Az AMIGA visszatér már azért elhangzott néhányszor... De legtöbbje a hírnél tovább sajna nem jutott. Például 2007 májusában, Prohardver-en az új amigákról volt egy cikk. Az hova lett? De korábban máshol is voltak bejegyzések a dologgal kapcsolatban.De nem is ez a lényeg. Tényleg nem tudtam arról, hogy több helyen is említették a dolgot.
Nem, nem tartom elképzelhetetlennek a dolgot, hogy tényleg összefogott néhány kisebb cég és összehoznak egy olyan dolgot ami a mai piacon megállja a helyét.
Lehet az én elképzelésemmel van baj, hogy valami nagy dolgot akarok látni, közben meg ma ez szinte kivitelezhetetlen.És ezt azok tudják akik ma dolgoznak valamin, hogy nem az ütős cucc lesz ami felébreszti a nevet. Majd lehet később eljő... Kicsit olyan ez most, mint a számítógép születésekor, hogy mindenki építi a saját elképzelései szerint a személyi számítógépet. Még izgalmasnak is mondható.
De ettől független mindenképpen kell egy vezető cég aki AZ amigát gyártja. Más kérdés, hogy lesznek emellett az új amiga vonal mellett alternatív megoldások, minimig és társai.
Tudja valaki pontosan egyébként, hogy mikorra datálják a megjelenésüket az új gépeknek?

motorhead
Tag
# Elküldve: 2010. Jan. 23. 08:42


Quoting: Cobra
Ez kb. olyan, mint amikor valaki egy mosogepet fejleszt, egy masik egy hutoszekrenyt, es akkor hozzuk oket ossze, hogy csinaljanak egy hutoszekrenyt. Valszeg aki mosogepet csinal, nem akarja kidobni az eddigi fejleszteseit, hogy a masik hutoszekrenyen dolgozzon, mert o eleve egy mosogepet akar es nem hutoszekrenyt.


Naaaa... ez azért nem éppen jó hasonlat. Itt mindenki hűtőszekrényt csinál, hiszen mindenki számítógépet épít.
Inkább úgy mondanám, hogy X ilyen megoldással képzeli el a hűtési rendszert, Y meg olyan megoldással. De mindkettő hűteni fog. De a végén kiderül, hogy X hűtője minden tekintetben alkalmasabb mert teszem azt gyorsabban hűt meg akármi, Y hűtője meg esetleg energiatakarékosabb. Csak hogy ne mondjak egyikről sem rosszat. Na ezt a kettőt nem ártana összegyúrni. Szerintem.
Nem hiszem, hogy ennyire mások lennének az elképzelések.
Annyit látok én az egészből, hogy valaki valóban a régi vonalat akarja tovább vinni retro megoldásokkal, valaki újat akart mondjuk a PowerPC megoldással, megint más meg merőben újat minden tekintetben. Na ezt tényleg nehéz összegyúrni.

Mondjuk pont ezért nem ártana belőni a középutat, hogy ki mit akar amiga-ként maga előtt látni. Egy ma kapható 100% új köntösbe zárt, de 100% régi rendszert moto68x alapon, lévén eredeti amigákat már nem gyártanak, csakis használtan tudok hozzájutni. Hát akkor legyen nekem alternatíva ha nosztalgiázni akarok.

Vagy egy ma kapható, mai szemmel is modern gépet,ami ha kell megbirkózik az összes régi szoftverrel, és amennyire lehet, kompatibilis lefelé.Mondjuk a régi hardverekkel nem kell annak lennie, tehát nem fogom tudni hozzáilleszteni a régi hangdigitalizálómat.

Én ha lehet az utóbbira voksolnék.. A polcra meg majd kiteszek ha úgy gondolom egy 1200-est, mert az nekem kedves volt.

rachy
Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 23. 08:56


@motorhead

Annak ellenere, hogy ugy kezdted: evek ota csendben figyelsz, a leirtak alapjan nekem inkabb ugy tunik, hogy az alapveto szituacioval se vagy tisztaban.

Mindenesetre, ha egy "modern gepet" akarsz, ami "megbirkozik az osszes regi szoftverrel es kompatibilis lefele" akkor erre az a valasz, hogy vegyel egy PC-t es futtass rajta UAE-t. Ennel "modernebb" es "kompatibilisebb" nem lesz semmi mas, es foleg olcsobb nem lesz.

Amit nagyon nem latsz: a ket opreacios rendszer fejlesztoinek NEM az az elsodleges celja, hogy konzervalja a multat, hanem hogy tovabbfejlessze az operacios rendszert. Ha nem akarsz fejlodest, akkor minek kellene uj gep, uj oprendszer?
Mert a megjegyzeseidbol nekem annyi jott le, hogy szemely szerint arra vagysz, hogy a fenykor-beli helyzet jojjon vissza, amit a legtobb ember az Amiga nev alatt ert (mert nem foglalkozik azzal, hogy hol tart az Amiga MOST). Nos, erre hiaba varsz.

Ha azt a kitekert hasonlatot nezzuk, akkor helyesen kb. igy nezne ki: ket ceg, aki hutot fejleszt. Az egyik a kerti tavat hasznalja a huteshez, a masik tehenfingot eget el, hogy hajtsa a kompresszort. Mindket huto arra jo, hogy hutson, megse fog a ket ceg egyesulni. Az egyiknek nagy haza van kerti toval, a masiknak istalloja tehenekkel. (Hogy melyik tarsasag melyik azt mindenkinek az elmes fantaziajara bizom... ;)

motorhead
Tag
# Elküldve: 2010. Jan. 23. 09:36 - Szerkesztve: motorhead


Quoting: rachy
Annak ellenere, hogy ugy kezdted: evek ota csendben figyelsz, a leirtak alapjan nekem inkabb ugy tunik, hogy az alapveto szituacioval se vagy tisztaban.


Mivel minden eddigi rezdülést ami történt elolvastam, azért csak van valami fogalmam. Legfeljebb másként látom mint te vagy más.Ennek ellenére sokkal fontosabb, hogy van x ember aki az amigáról beszél, minthogy a véleményük egyezzen. Már ennek is örülni kell :)


Quoting: rachy
Mindenesetre, ha egy "modern gepet" akarsz, ami "megbirkozik az osszes regi szoftverrel es kompatibilis lefele" akkor erre az a valasz, hogy vegyel egy PC-t es futtass rajta UAE-t. Ennel "modernebb" es "kompatibilisebb" nem lesz semmi mas, es foleg olcsobb nem lesz.


Már bocs, de mire vágynék ha nem egy modern gépre? A lefelé kompatibilitás meg legyen egy korlátozott módon elérhető lehetőség, nem kell erre kihegyezni a redszert. De ne kelljen már egy PC emulátorral, ha régi dolgot akarok megnézni. Akkor megint nem csináltunk semmit. Mert a mai PC-men egy winUAE hasít mint a szél.

Quoting: rachy
Mert a megjegyzeseidbol nekem annyi jott le, hogy szemely szerint arra vagysz, hogy a fenykor-beli helyzet jojjon vissza, amit a legtobb ember az Amiga nev alatt ert


Naná! :)

Mert ha nem akkor a fent említett emulátoros játszadozás minden igényemet kielégít. EGY VAS KELL. Ahogyan azt más is említette már itt korábban. Amíg nincs kézzel fogható elkészült gép, addig szerény véleményem szerint nem lesznek elégedettek az amigások. Akár akik még most is aktívak, akár olyanok mint én akik régen nem rendelkeznek géppel, csak csendben figyelnek.

Természetes, hogy te mint aktív user, másként látod ezt. De akkor megint visszakanyarodtunk a dolog elejére. Hogy ez még kisebb tábor, mert ebben már a volt tulajdonosok sincsenek benne, akik még esetleg piac lehetnének. Akkor ez nem zsákutca?

De ha már beszélgetünk. Te személy szerint milyen kézzel fogható megoldást szeretnél?

rachy
Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 23. 10:20


@motorhead

Ha mar beszelgetunk, akkor elmondom a nem tul meglepo elvarasaimat: en azt a kezzel foghato megoldast szeretnem, ami eddig is hozzaferheto volt. Kijott mar sok hardver (nekem is van belole), amin az uj oprendszerek futnak (nekem is van belole ;), amikre jottek ki uj programok is es a regiek is futtathatok (ha csak nem akarjak hazavagni az egesz rendszert, a'la '90-es evek jatekai).
En pontosan ezt szeretnem, csak annak orulnek jobban, ha tobb uj szoftver jelenne meg. Nekem a 20 eves szoftverekre nincs szuksegem, ha megis nosztalgiazni akarok, akkor elinditom az UAE-t, ezen ne muljon.

Viszont amiket megint leirtal azok utan felmerul bennem a kerdes: lattal egyaltalan valaha uj hardvert, amin az uj OS fut? Mert nekem nagyon ugy tunik, hogy inkabb valami kodos elkepzeleseid vannak arrol, hogy ezek milyenek. Peldaul azok alapjan, amiket a kompatibilitasrol irtal. Nem ertem miert gondolod, hogy nem futnak az uj OS-eken a regebbi programok (bizonyos esszeru hatarok kozott termeszetesen).

Az sem vilagos, hogy szerinted miert nem eleg modern a most bejelentett uj gep? A 2 Ghz-es processzor nem eleg modern? A DDR2 RAM? A Sata csatlakozo? A PCI Express? Ha ezek nem eleg modernek, akkor pontosan mit jelent neked a modern?

Azt ertem, hogy ketelkedsz a megjelenesben, ez az eddigi Amigas tortenesek alapjan egyaltalan nem meglepo. Csak azt felejted el, hogy a Hyperion eddig mindig teljesitette az igereteit. Ok nem az Amiga inc vagy ACKControls, akik igertek mar ennel meredekebb dolgokat is, hogy aztan semmi ne legyen belole. Talan kibirjuk most mar nyarig, hogy kijojjon az uj hardver.

Persze azt is tudom, hogy mit fogsz majd mondani, amikor kijott (ugyanazt, mint a tobbiek, akik pontosan ugyanezekkel a szovegekkel alltak elo, mint amiket mar leirtal): draga, ennyit nem fogsz ra kolteni.

Tehat akkor megtenned, hogy pontosan osszegzed mi lenne az a bizonyos gep es szoftver kombinacio, amit megvennel es milyen arat fizetnel erte?

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2010. Jan. 23. 11:00


@motorhead

Az AMIGA visszatér már azért elhangzott néhányszor... De legtöbbje a hírnél tovább sajna nem jutott. Például 2007 májusában, Prohardver-en az új amigákról volt egy cikk


Melyik uj Amigakrol volt cikk 2007-ben? Csak azert erdeklodom, mert akkor az AmigaOne mar reg kijott, azon kivul a Sam440 volt keszuloben, ami aztan meg is jelent, de az soha nem uj Amigakent volt bejelentve, sokaig nem is arultak el, lesz-e ra OS4 vagy sem, a per miatt, mert tartottak tole hogy az AInc valamit bekavar.

Lehet az én elképzelésemmel van baj, hogy valami nagy dolgot akarok látni, közben meg ma ez szinte kivitelezhetetlen.


Talan induljunk ki abbol, milyen elkepzelesed lenne, ha teszem fel korlatlan mennyisegu koltsegvetes allna rendelkezesre a kivetelezesere? Mi az, amit ma ki lehetne hozni a mostani technologiaval, ami akkora nagy durranas lenne egy PC-hez vagy Mac-hez kepest?

De ett?l független mindenképpen kell egy vezet? cég aki AZ amigát gyártja.


Miert kell EGY ilyen ceg? Miert nem lehet tobb ceg, akik kulonbozo hardvereket gyartanak? Peldaul ACube a low-end reszet, A-EON a high-endet? Az OS-t pedig a Hyperion. A PC-nel eleg sikeres ez a modell, nem? Egy ceg az OS-t fejleszti, a hardvert pedig sok masik ceg, akik versengenek is egymassal, ezaltal lenyomva az arakat, es sokkal nagyobb valasztek van.

Tudja valaki pontosan egyébként, hogy mikorra datálják a megjelenésüket az új gépeknek?


2010 nyarra igertek, bar en a szokasos csuszasra felkeszulnek, szoval lehet hogy inkabb osz lesz belole. Mindenesetre itt ahol most vagyok 2010 van es nyar van :P

ez azért nem éppen jó hasonlat. Itt mindenki h?t?szekrényt csinál


Igazad van, nem a legjobb hasonlat. Mondjuk akkor hogy az egyik hobbybol egy regi Oldsmobile-t epit uj alapanyagokbol kicsit felspecizve, mikozben egy masik csapat egy modern jarganyt fejleszt, ami sokkal jobban gyorsul, nagyobb a csucssebessege, kenyelmesebb is es meg kevesebbet is fogyaszt, es stilusban tartalmaz elemeket a regibol. Aki viszont az eredeti modell masolatanak epitesen dolgozik baromira elvezi amit csinal, es kulonben is van mar egy modern Ford-ja ami jol fogyaszt es eleg gyorsan is megy, es neki nagyobb elvezet a garazsaban a regit butykolni.

A Natami es a next-gen Amigas hardverek nem helyettesitik egymast, teljesen mas celra van a ketto. a NatAmi-t nem atlagos felhasznalasra csinaljak hanem retro jatekok/demok/stb. futtatasara illetve esetleges retro-fejlesztoknek akik erdekesnek tartjak az eredeti Amiga architekturanak egy felspecizett valtozatat. Az OS4 pedig abba az iranyba torekszik, hogy behozza a lemaradast a modern gepekkel szemben es alternativat jelentsen a modern szamitastechnikaban a tobbi mellett, de egyben legyen is benne par erdekes ujdonsag ami a tobbiben nincs meg.

motorhead
Tag
# Elküldve: 2010. Jan. 23. 11:38 - Szerkesztve: motorhead


Quoting: rachy
En pontosan ezt szeretnem, csak annak orulnek jobban, ha tobb uj szoftver jelenne meg. Nekem a 20 eves szoftverekre nincs szuksegem, ha megis nosztalgiazni akarok, akkor elinditom az UAE-t, ezen ne muljon.


Na ezzel 100% egyetértek, pedig nincs semmilyen amigám jelenpillanatban. De még ha lesz új gép, akkor sem ér semmit programok nélkül. Ezen áll vagy bukik szerintem. De amit most látok, a Hyp OS-én kívül csakis aprócska magánszemélyek által készített programok vannak. Vagy pl. a játékprogramok amiket portoltak os4-re... Ki a fene akar 10-15 éves PC játékokkal játszani? Egyetlen nagyobb dolog amit most látok, hogy megjelent, vagy megjelenik a Blender os4 alá.Na ez már szerintem valami. De ez még édeskevés. 100 meg 100 ilyen portolás kellene, de gondolom ezzel te is egyetértesz.
Annak idején Real3D-vel, Imagine-el játszadoztam igen sokat.. Ma egy 3DSMax után még a Blender sem nagy dolog, de mégis közelebb áll egy mai elvárásnak mint egy ősrégi Real3D. (Mellesleg ezt még most is fejlesztik, kivéve amiga os-re...)

Quoting: rachy
Viszont amiket megint leirtal azok utan felmerul bennem a kerdes: lattal egyaltalan valaha uj hardvert, amin az uj OS fut?


Az új rendszer futását élőben nem állt módomban látni, youtube videókon nézegettem rengeteg tesztet róla. Másabb de még amikor a morpOS megjelent is láttam működés közben és azt mondtam, hogy igen a PowerPC kurva gyors, egy egérkattintás és ott az elindított program stbstb... De ki ír majd rá programokat???
Visszakanyarodva az OS4 felé, láttam a prezentációkat amiket rögzítettek róla. Néhányat. Azt gondolom elegendő, hogy valami képet kapjak a mai OS állapotról. Nem estem hanyatt tőle, de tetszett mert Amiga OS volt. Ennyi. De visszakanyarodva a fenti gondolatra, nekem nem elég az ikonokat rendezgetni, meg nehézkesen internetes oldalakat olvasgatni,és a színeket állítgatni a WB alatt. Hány cég fejleszt ma szoftvereket OS4 alá? Őszintén...

Quoting: rachy
Nem ertem miert gondolod, hogy nem futnak az uj OS-eken a regebbi programok


Nem gondolom.. Nem is mondtam ezt. Azt mondtam, hogy kismértékű elvárás de nem erre kell fektetni természetesen a hangsúlyt. Sokkal nagyobb elvárás új használható programokat látni az új OS-en. PC-n sem megy minden régi dolog, főleg nem az új Win-ek alatt de ez más tészta.

Quoting: rachy
Az sem vilagos, hogy szerinted miert nem eleg modern a most bejelentett uj gep? A 2 Ghz-es processzor nem eleg modern? A DDR2 RAM? A Sata csatlakozo? A PCI Express? Ha ezek nem eleg modernek, akkor pontosan mit jelent neked a modern?


Ez a gép teljesen modern, csak éppen nem létezik. Max. azok számára akik csinálják, ha csinálják. Semmi baj az új gép specifikációjával. De megemlítem még egyszer, hogy ha meg is jelenik ez az új alaplap, ez nekem személy szerint édeskevés. Ha nem lesz meg a megfelelő körítés mellé, akkor SZÁMOMRA halott dolog ez is. A hozzád hasonló még ma is lelkes fanatikusoknak természetesen kurva nagy érzés lesz ha hozzájutnak de én és a hozzám hasonlóak akik sajnos 10000x annyian vagyunk, nem fognak venni ilyet. És tízezerszer annyival kevesebb fog elkelni belőle. Egy Apple színvonalú dizájn lehet a mérce, de ez megint csak az én személy szerinti vágyam.Most persze jöhet a kérdés, miért nem veszek Mac-et sem.
Jah és persze a fent említett modern gép éppen fél év múlva már kicsit sem lesz modern. Persze amigás szemmel nem rohan úgy a fejlesztés, de a számítástechnika világában sajnos igen. Maradjunk annyiban, hogy igen ez modern.

Quoting: rachy
Talan kibirjuk most mar nyarig, hogy kijojjon az uj hardver.


Hidd el én is kíváncsi vagyok mindezek ellenére, máskülönben bele sem kezdtem volna ebbe a beszélgetésbe ha nem a Hyp-nek lenne köze a dologhoz.De viszont ha ez is humbuk és nem lesz belőle semmi, na akkor aztán totál vége a dolognak.

Quoting: rachy
Persze azt is tudom, hogy mit fogsz majd mondani, amikor kijott (ugyanazt, mint a tobbiek, akik pontosan ugyanezekkel a szovegekkel alltak elo, mint amiket mar leirtal): draga, ennyit nem fogsz ra kolteni.


Nézd. Ha számításba vesszük hogy a fénykorában is inkább réteg gép volt az amiga, mintsem világszinten elterjedt egyszerű PC akkor nem lesz meglepő még az sem, ha én elállok a vásárlástól aki kicsit is érdeklődik a téma iránt. A mostani PC-m is drága,tehát elvileg tökmindegy lenne miben áll a ráfordított pénz. De nem lenne mindegy ha elé ülök milyen érzés fog el. Csak félnék, hogy a kezdeti lelkesedésem az új gép iránt, rövidesen alábbhagyna mikor a megszokott szoftvereimet nem tudnám használni. És ez még nem is lenne baj. De nem találnék alternatívát rá. Ez meg aztán még nagyobb baj lenne.

Quoting: rachy
Tehat akkor megtenned, hogy pontosan osszegzed mi lenne az a bizonyos gep es szoftver kombinacio, amit megvennel es milyen arat fizetnel erte?


Vegyük alapul a fenti képzeletbeli konfigot, ami lehetőség szerint legyen rugalmasan bővíthető (RAM, Videókari stb...) Az OS fedje le minden olyan igényemet,már bocs a hasonlatért, amit ma nyújt nekem a WIN7 pl. Most éppen ezt használom.. Legyenek elérhetőek a legújabb szoftverek amigás verziói. Mind szórákozás (játék, zökkenőmentes HD videó lejátszó programok az összes létező codec támogatással) komolyabb programok, mint pl. a fent említett 3DSmax, Office programcsomag 100% MSoffice kompatibilitással, Skype, Internetböngésző ami megbirkózik a flash-el, Java-val stb.Letöltésverzérlő.. stbstb...
Ugyanazt az árat kifizetném érte mint a mai PC-mért.Sőt még többet is. Nem a gép ára érdekel elsősorban. A használhatósága. Még ha drágább sem érdekel, csak legyenek meg a fenti elvárásokra a megoldások.

Egyébként meg tök jó, hogy megkérdezted. Mert ilyenkor mindig ráébredek, hogy nekem valószínű ezért nem lesz már soha amigám, mert ezeket teljesíteni... Hát nemtom... De sajnos a mai ember igényei ezek.Legalábbis az én igényeim.
De még ha csak a töredékei is lennének a fenti igényeknek, azzal sem tudom, hogy megbírna e megbirkózni az OS4 és új gép kombó.

Talán évek múlva újra beszélhetünk erről, mikor kirajzolódott ki ír programot az új gépre és oprendszerre, de félek még akkor is csak valami lelkes német vagy akármilyen nemzetiségű fanatikus programozó fog előrukkolni egy újabb PD programocskával.
Igazad van, ez engem nem érdekel.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2010. Jan. 23. 14:52



Mind szórákozás (játék, zökken?mentes HD videó lejátszó programok az összes létez? codec támogatással) komolyabb programok, mint pl. a fent említett 3DSmax, Office programcsomag 100% MSoffice kompatibilitással, Skype, Internetböngész? ami megbirkózik a flash-el, Java-val stb.Letöltésverzérl?.. stbstb...


Ha csak ezekre van szukseged, van egy jo hirem, ilyen mar van. Ott van az asztalodon, nem?

En koszonom szepen megvagyok az osszes letezo kodek nelkul is remekul.
Azonban nem szeretnem, ha az en szamitogepem eroforrassainak, valamint az azt mukodteto energianak egy jelentekeny resze adatbiztonsagi folyamatokra, egyes tarsasagok anyagi erdekenek kiszolgalasara valamint ho termelesere forditodna.

Velemenyem szerint uzleti strategiai szempontok alapjan is (nem mintha ertenek hozza) ott erdemes erosnek lenni, ahol a versenytars gyenge. Az ellenfel eros oldalan ugyis megsz***t.
Eppen ezert felek a portoktol is (pl. a firefox). Ha nem sikerul elegge kulonbozni az eredetitol, akkor az csak annak orom, aki mar hasznalja a rencert, de neki is nehez emiatt megmagyarazni, miert is hasznalja. (Ertsetek jol.)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Jan. 23. 18:05


motorhead: szemellenzos vagy mar bocs ... keves amiga ismerettel ...

Egy dologban van igazad ... nincsenek szoftverek ... es ez a gaz ... nem lehet 10 eves programokbol megelnie egy platformnak ...

motorhead
Tag
# Elküldve: 2010. Jan. 23. 19:44 - Szerkesztve: motorhead


Quoting: dh1
... keves amiga ismerettel ...


Már bocs, de ezt honnan veszed? Több évig amigáztam, zenét írtam, jelen voltam a power lemezújság működése közben. Persze ma ez mit sem számít, de akkor is erős a kevés ismeret. A mai ismeretem lehet kevés, na de... az os4-en kívül sokmindenről nem maradtam le max. erőlködésről meg ígérgetésekről. Persze éppen ezért nem is amigáztam, ez is tény.

motorhead
Tag
# Elküldve: 2010. Jan. 23. 20:00 - Szerkesztve: motorhead


Cobra

Quoting: Cobra
Melyik uj Amigakrol volt cikk 2007-ben?


Erről: http://prohardver.hu/hir/reszletek_az_uj_amiga_szamitogepekrol.html

Quoting: Cobra
Talan induljunk ki abbol, milyen elkepzelesed lenne, ha teszem fel korlatlan mennyisegu koltsegvetes allna rendelkezesre a kivetelezesere? Mi az, amit ma ki lehetne hozni a mostani technologiaval, ami akkora nagy durranas lenne egy PC-hez vagy Mac-hez kepest?


Ezt már egyszer egy cég megtette, az akkori zseniális megoldásával és kihozta az amiga 1000-est. Abban sem volt benne a kezem. De azt gondolom talán ma is vannak ilyen zseniális emberek akik nagyot tudnak alkoti a mai PC-khez és Mac-ekhez képest. Lehet nem lesz akkora kölünbség mint anno, de én nem hiszem el, hogy ma nem lehet újat és mást alkotni. Vagy elértünk a technológia és/vagy design csúcsára talán??


Quoting: Cobra
Miert kell EGY ilyen ceg? Miert nem lehet tobb ceg, akik kulonbozo hardvereket gyartanak? Peldaul ACube a low-end reszet, A-EON a high-endet? Az OS-t pedig a Hyperion. A PC-nel eleg sikeres ez a modell, nem? Egy ceg az OS-t fejleszti, a hardvert pedig sok masik ceg, akik versengenek is egymassal, ezaltal lenyomva az arakat, es sokkal nagyobb valasztek van.


Nos ezzel meggyőztél, valószínű a mai számtech.iparban ez a lehetséges út nem az egy anyacég mint gyártó. PC-n valóban bejött.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Jan. 23. 21:09


Ezert mondtam amit mondtam ...
Az Amiga kezdeteknel az a kezdetek volt ... volt lehetoseg ... messze nem ekkora penzekben kellett gondolkodni.

Most mi van?
Kinek van penze a mai szamtechpiacra betorni???

Vajon miert nem uj es forradalmi Amigakat latunk?
Egyaltalan miert nem latunk semmi forradalmit?

Mert a gigacegeket nem lehet keves penzbol legyozni ...

Lasd iPhone ... amig az nem jott a szolgaltatok mondtak meg a telefonygyartoknak, hogy milyen telefonra van szukseguk es azt kaptuk amit ok akartak. Erre jott egy ceg aki a pofajukba rohogott es kihozott egy forradalmi telot ... most mindenki rohan utanuk ... DE ezt nem kis zsevel a hatterben hoztak ossze ... persze itt sok Mac gyulolo van szal lehet nem a legjobb pelda, de akkor is igy van.

Egy Hyperion meretu cegtol csoda es csodalatos, tiszteletre melto, hogy ezt az sw es hw hatteret ossze tudjak hozni!

En tisztelem a Poweres es egyeb Amigas munkaidat! Vannak azonban dolgok, ugyek, uzletek ami mellett elrohan az ido es a penz ... az Amiga jelenleg ilyen, es lassuk be, amig(a) nem hoz valami forradalmi ujitast a platform addig a regi userek fogjak venni es eltetni ...

Csak csendbenkerdezem meg, hogy ha mi regiek kihalunk akkor mi a fax lesz? :)

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2010. Jan. 23. 21:37


@motorhead



Jaj, Amiga Inc. es ACK Controls... komolyan nem ertem hogy lehetett ezeket komolyan venni anno... mindenesetre ahogy elnezem, az Amiga Inc. epp eleg kart tett az Amigaban, ami meg most is megneheziti a Hyperion dolgat... Egyebkent nem tudom mennyire tunt fel, hogy az X1000 specifikacioja mennyire hasonlit az altalad linkelt oldal egyik gepehez, a Sam440 pedig a masikhoz (kiveve a proci pontos tipusat, de teljesitmenyben kb. passzolnak). Szoval ha nem is azoktol akik beigertek de kisebb elteressel tulajdonkeppen meg lesznek a "beigert" uj gepek.

Ezt már egyszer egy cég megtette, az akkori zseniális megoldásával és kihozta az amiga 1000-est. Abban sem volt benne a kezem. De azt gondolom talán ma is vannak ilyen zseniális emberek akik nagyot tudnak alkoti a mai PC-khez és Mac-ekhez képest. Lehet nem lesz akkora kölünbség mint anno, de én nem hiszem el, hogy ma nem lehet újat és mást alkotni. Vagy elértünk a technológia és/vagy design csúcsára talán??


Haaat izeee... nem tudom mennyire vagy kepben az elektronikaval, illetve a szamitastechnikaban a technikai reszletekkel, de... amikor az A1000 kijott, akkor szinte barki egy garazsban ossze tudott hegeszteni meglevo logikai IC-kbol egy olyan hardvert ami tobbezer szint produkalt. Talan lattad az eredeti Amigas custom chipek prototipusat, ami egy sor prototipus NYAK-ra forrasztgaott, drotokkal osszekotott ize volt. Az egy olyan ido volt, amikor a technologia eljutott egy szintre, csak az ipar meg nem igazan tudta kitalalni, mit is kezdjen vele. Szoval akkor meg az hogy az A1000 320x512-es felbontasban meg tudott jeleniteni 4096 szint, nagy szam volt, es egy csomo uj lehetoseget jelentett. Ma viszont barmelyik akar 10 eves videokartya is kepes 16 millio szin megjelenitesere, 3D-re meg minden. Ha 3D gamekat akarsz nyomni, akkor vehetsz valami hihetetlen utos kartyat, ha csendes gepet akarsz vehetsz egy passziv hutesut, mindenkinek az igenyeit kielegitik a piacon levo termekek, es a multimilliomos gyartok mindig a maximumot sajtoljak ki az elerheto technologiabol. PC-n mindenre talalsz programot, ami csak az eszedbe jut, sot mindenre kapasbol legalabb 20 felet, melyeknek a fele ingyenes.

Szoval felteszem ujra a kerdest: mi az amivel szerinted MA (nem 25 evvel ezelott) elo lehetne jonni, ami olyan nagy durranas lenne mint anno az A1000, ha teszem fel korlatlan mennyisegu penz allna a rendelkezesre?

A valasz eleg egyszeru: semmi. Nem veletlen all egy csomo fejlesztoi ceg a csod szelen, gazdasagi valsag van, a piac telitett, mindenbol van 20-fele (ha nem 100-fele), es mar nem tudnak olyan uj dolgokat kitalalni, aminek a fejlesztese meg is terul. Az ingyenes szoftverek is egyre jobban kezdenek elterjedni, es ez tovabbi vesztesegeket jelent a fejlesztocegeknek.

Es igen, a szoftver az OS4-nel komoly problema, es ez nem fog egyik naprol a masikra megoldodni. Persze jon a Firefox, meg elobb-utobb az X11-es kornyezeten keresztul elerheto programok (AbiWord, GNumeric, GIMP, Pidgin, stb.) elerhetok lesznek nativ GUI-val is, de peldaul Skype jo esellyel soha nem lesz, mert zart protocolja van es egy cegnek nem terul meg egy kisebb platformmal foglalkozni, az Amiga meg a fenykoraban is csak egy jelentektelen makszem volt a PC-hez kepest, 3DStudioMax akkor se volt ra amikor evi 5 millios eladasok voltak, se Photoshop, es meg sorolhatnam, a nyomtatokkal akkor se jott Amigas driver alapbol, annak ellenere hogy az Amiga egy idoben sokkal jobban kezelte a grafikus feladatokat mint a tobbi, szoval egesz biztos hogy ez sem fog valtozni, akkor se ha tobbmilliot adnak el az uj gepekbol.

Megmondom mi varhato: Meg iden lesz egy uj high-end vas, egy komplett konfiguracio sajatos design-al, nem csak alaplap mint ami korabban volt, es valoszinuleg nem lesz olcso. Ezen kivul szerintem az ACube is kihoz egy even belul egy ujabb low-end gepet ami hasonlo aron lesz elerheto mint most a Sam440, csak mar 1GHz folotti teljesitmennyel, PCI Express-el, L2 cache-el, stb. Azt is valoszinunek tartom, hogy valaki osszehoz majd egy Notebook-ot, mivel ezek a PPC SoC-k minimalis hotremelessel es energiafelvetellel idealisak erre, az OS4 alacsony eroforrasigenye szinten idealis egy hordozhato eszkozre. Ami a hardvert illeti, en erre szamitok. Ami az OS-t illeti, sok eroforras el fog menni az uj gepekre portolasra es tesztelesre, uj driverek megirasara (pl. az uj PCIExpress-es Radeon kartyak), valoszinu, hogy amikor kijon az X1000, meg sok kepessege a hardvernek nem lesz kihasznalva (lehet, hogy az SMP csak kesobb jon, mint ahogy az Altivec support se volt benne az elso AmigaOne-ra kiadott OS4-ben). Ezen kivul lesz Firefox, varjuk a flash plugin (Gnash) elkeszuleset az OWB-re (es kesobb a Firefox-ra), illetve mivel az uj MiniGL mar eleg jol ossze van rakva (a Blender port miatt sokat fejlodott), valoszinuleg megno a 3D-s OpenGL alkalmazasok es jatekok portjanak a szama.

Ami a nem portolt programokat illeti, nem hiszem hogy a kozoeljovoben cegek kezdenek el fejletszteni komoly programokat erre a platformra, viszont azt valoszinunek tartom hogy az a par tucat programozo akik vettek a faradtsagot es irtak uj szoftvereket, aktivabbak lesznek ha lesz uj gep, es azt is hogy az uj gep uj fejlesztoket vonz majd, de az olyan dolgokra mint peldaul office csomag az opensource programok portolasa az egyetlen megoldas rovid tavon.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Jan. 23. 22:17


Hat, ha lett volna eszuk egy tablet pc t csinalhattak volna inkabb eloszor az X1000 helyett. Mekkora lenne mar Os4 el. Es az Os4 mindent tudna hozza. PDF, Tex, video stb.
Kis helyigeny, furge rendszer ami sajat pofara szabhato...hm. Megint csak almodozom. A bevetelekbol meg kesobb lehetne nagyobb volumenu gepet csinalni. Ejnye fiuk...aszem ez a hajo is elment :((((

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Jan. 23. 22:19


Amen! :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Jan. 23. 22:21


Tablagep szerintem nem jo piac meg ... meg mindenki csak probalkozik vele a masodik korben, mert az elso kor megbukott ... elvileg napokon belul kiderul van-e Apple tablavas ... majd mindenki rohan megint utanuk ...

Asztali vasak legyenek eloszor ...

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / A-EON
 
 

Powered by PHP forum software miniBB™ © 2001-2024