Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / A-EON
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Szerző Üzenet
Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2010. Jan. 03. 03:13


dh1: Lassuk be, Mac-et mindenkepp vettel volna, mert ahogy emlitetted, kell munkahoz. OS4-re nincs Photoshop meg meg amiket hasznalsz, szoval nem vettel volna ebbol a cuccbol se a Mac helyett ha mar kijott volna. Ha nagyon akarnal OS4-et futtatni, reg vehettel volna pl. egy hasznalt Peg2-t kb. 60-80 ezer forint osszegben, asszem annyier mennek mostansag, es nem haltal volna bele anyagilag.

Ez a titokzatos feltarasa a dolgoknak pedig sokkal nagyobb erdeklodest kelt mint egy atlagos bejelentes, szerintem nem csak hogy jo marketing strategia, de kevesbe unalmas is, mintha siman feltennenek egy hirt a weboldalukra aztan jolvan. Egyebkent annakidejen az Amiga 1000 bemutatasa nem volt hasonloan meglepetesszeru? Nem tudom pontosan hogy tortent annakidejen, csak kerdezem, hatha tudja valaki.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Jan. 03. 04:07


Nem, az A1000 bemutatoja meghirdetett dolog volt s ha jol tudom a Commodore joelore beharangozta ... s amugy sem volt titok hiszen a Hitoro csomo ceggel targyalt a fejlesztes megvasarlasarol ...

Hasznalt Pega2??? Ez most hogy jon az uj gepek vasarlasahoz? Ha jol tudom a Pega2 egy evek ota nem gyartott es nem supportalt (max OS szinten) gep ...

DE vettem volna, ha lenne :)
Mert elmegy a melo asztali gepen is ...

DE mivel egy kihagyhatatlan ajalnatott kaptam igy egy MBP-re koltottem azt a penzt amibol talan vettem volna ...

Tovabbra se ertem az olyan marketinget ami titkolozik ... ugyanis ha valamit titkolnak (most nem a pontos parameterekre gondolok) akkor az nincs es abbol vasarolok ami van ... Egy olyan kis piacon mint az Amiga nincs ertelme titkolozni ... tolni kell az infot mert a kiehezett kozonseget ezzel lehet eletben tartani. Ipari kemkedes meg hasonlok itt nincsenek es mar nem is lesznek, nameg talan ellenfel se nagyon ... Bar erdekeslesz ha ez az uj gep/alaplap jobb lesz mint a Samantha akkor azt ki fogja majd venni?!

Az MBP majd kitermeli megint azt a penzt amibol talan megint amigat fogok venni ...

Az Amigaval mikor fogok megint penzt keresni? Mert regen azt is tudtam vele? Max. ha arulom? :)

rachy
Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 03. 08:52


@dh1

Ha elore beharangoz egy ceg Amigas korokben valamit, akkor meg az a szoveg jon, hogy az ugy is vaporware es "hiszemhalatom". Szoval nem kell a mellebeszed. Egyebkent is senki sem hibaztat, hogy vettel Mac-et es nem arra vartal, hogy majd a munkadhoz jol (vagy egyaltalan) hasznalhato Amigat fogsz venni. (Hogy sok penz ment el ra, az meg annak koszonheto, hogy Mac-et vettel ugye, nem felearban ugyanolyan pocet... ;)

Bar nem tudom elkepzelni milyen csodara vartal. A munkadhoz linuxot se tudnal megfeleloen hasznalni, pedig annak mennyivel nagyobb a fejlesztoi- es felhasznaloi bazisa. Akkor pontosan mit varsz az Amigatol? Mert szerintem az egy hobbi gep. Igaz bizonyos munkakat is lehet vele vegezni, de semmikepp nem lehet osszehasonlitani egy pocevel vagy Mac-el ezen a teren. Es nem is valoszinu, hogy ez egyhamar valtozna, ha valaha egyaltalan.

De mar elore batran kijelenthetjuk, hogy a hardvert, ami jon, azt itt nem sokan fogjak megvenni (ertsd: 2 ember legfeljebb).
Miert? Mert ha nem eleg nagy teljesitmenyu (ld. SAM, uA1, vagy akar EFIKA) akkor "szarlassukellafenenekelavultfuj", ha meg turheto teljesitmenyu akkor "dragaennyierneveszekbaszki". Roviden osszefoglalva ennyi, meg szerencse, hogy a magyar piac teljesen mellekes itt (is).

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Jan. 03. 10:06 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
OFF.
a Pega2 egy evek ota nem gyartott es nem supportalt (max OS szinten) gep ...

Rosszul tudod. A gyartasnak persze vege, de a bPlan mai napig tamogatja a gepeket (pl. javitja oket). Tekintve, hogy az elso Pegasos 2-m, mar betoltotte a 6. eletevet, ez legalabbis figyelemremelto. Szerintem.
ON.

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2010. Jan. 03. 12:48


Rachy: rajtam kívül ki lesz a másik? ;)

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2010. Jan. 03. 12:55


dh1:

"Tovabbra se ertem az olyan marketinget ami titkolozik ... ugyanis ha valamit titkolnak (most nem a pontos parameterekre gondolok) akkor az nincs es abbol vasarolok ami van"

Mivel a Hyperion altal most bemutatando termek meg nem kaphato, az sincs es tovabbra is abbol fogsz vasarolni ami van. Ha mar a boltokban lesz es kaphato, akkor 'lesz' es akkor tudsz majd vasarolni olyat is amit akarsz. De addig amig ez bekovetkezik nem ertem miert baj ha a Hyperion bevet par marketing huzast amivel felcsigazza az embereket es felkelti az erdeklodesuket.

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2010. Jan. 03. 12:56 - Szerkesztve: Cobra


Reynolds: azt se tudod meg hogy mi is ez :) Jelenleg itt all a dolog: http://a-eon.com/4.html

A hianyzo reszekrol lehet talalgatni :)

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 03. 13:12


Quoting: Cobra
Jelenleg itt all a dolog

Ok, már azt is tudjuk, hogy PowerPC van az egyik hiányzó kocka alatt, nem x86.

rachy
Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 03. 13:16 - Szerkesztve: rachy


Nos, azt hiszem a kepbol mar eleg sok minden kiderul. Foleg az, hogy ez nem egy lowend gep lesz... :)

(Nna, akkor johet a "dragaennyierneveszekbaszki", vagy megvarjuk amig bejelentik hanyszazezer?)

@Reynolds

Szavadon foglak! ;)

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2010. Jan. 03. 13:20


Par rejtett kep:

http://a-eon.com/gfx/boing.jpg

http://a-eon.com/gfx/hidden.png

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Jan. 03. 13:40 - Szerkesztve: charlie


Kizarasos alapon vagy AMCC vagy Freescale proci lehet alatta. AMCC-bol en nem latok dual core-t (8x25% = 200% = 2x100% = dual core), es meg a leggyorsabb is (ami kintvan a honlapjukon) 1.4Ghz-ig skalazodik. Ha nem is lowend (de az), de azert highend se... A masik meg a Freescale 8641D. Na ez kene, de ez nem is titok asszem. Meg Linuxozni is. A harmadik lehetoseg, amit valoszinutlennek tartok az valami Cell-es kutyu az IBM-tol. Mindenesetre a 4db RAM foglalat eleg beszedes. Es az egyetlen ethernet farok is.

A masik kocka alatt szerintem egy FPGA-van, amibe classic compatibility cuccot (es mas egyebeket) lehet tolteni. Vagy nem. :)

Mindenesetre lehet tippelni arat, ha a Samantha annyiba kerult, amennyibe. (Ne legyen igazam.)

En egyebkent azert tippelek 8641D-re, mert a neten levo doksija leirja, hogy van olyan modja hardveresen a cuccnak, ami asymetric MP, vagyis ket OS mukodik parhuzamosan, amik kommunikalni tudnak. Ez osszecseng azzal, hogy a Hyperion elkezdett multiprocesszinget igerni az OS-be... :) Merthogy AmigaOS-be a kompatibilitas elhajitasa nelkul nem lehet "rendes" SMP-t, az is biztos. Viszont "PowerUP" (sic!) szeru cuccot, siman lehet. Es itt meg a hardver is tamogatja.

Szerk: Itt egy kep, 2007 elejerol, a Genesi altal osztogatott Pegasos 8641D protorol (ami igazabol inkabb egy Freescale referencia lap). Ott a 4db RAM foglalat...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Jan. 03. 14:06 - Szerkesztve: charlie


Na, a masik lehetoseg, pedig megis csak az AMCC, ami a Titan nevu kepzodmennyel van "versenyben", amibol a Wikipedia szerint 2009 oktobereben(!) kuldtek szet a sample-eket. Ez is tobb mint erdekes, es osszevag. 2 mag, 2Ghz, 15W koruli fogyasztas (lasd a fenti "answer" reszt a hidden.png-n), plusz az ACube tapasztalata az AMCC cuccokkal... Sokat nyom a latban... Mindenesetre vagy ez, vagy 8641D. Viszont most meg inkabb erre fogadnek, figyelembe veve Cobra fenti megjegyzeset a "meg nincs kesz"-rol... :)

Szerk: viszont itt van egy reszletes PDF 2007-bol, a Titanrol. Ez alapjan igeretes, bar ha jol ertem, tovabbra is csak (modositott) 440-es magokrol beszelunk, amikben megnyujtottak a pipeline-ot, hogy elerhessek a 2Ghz-t vele. Tehat pl. Altivec-et nem tud...

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 03. 14:39 - Szerkesztve: alivemoon


Jó kis játék ez, végre értelmes témák vannak :)
Gondolom nem sok esély van valameik kocka alatt egy NVIDIA Ion-lenne.
Ütös konfig lenne :)

rachy
Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 03. 14:47 - Szerkesztve: rachy


Lesznek meg itt meglepetesek.

@csarli

A 4 ram foglalat mennyibol is kapcsolodik akarmihez is? Mert ezen a gepen 4 slot van az azert nem akkora meglepetes szerintem mostanaban, fuggetlenul a processzor konkret tipusatol. (Bar nemsokara a 3^n db slot lesz a meno, lasd ujabb intel procik... ;)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Jan. 03. 14:59


Jo kis cucc ez, igy takargatva is, vegre mar tortenik valami,ami nem halott gepekre epit,meg nem oreg G3 cpura :D, bar kb olyan dolognak kellene tortennie mint amikor A1000 bemutattak. Remelem, valami nagyon,de nagyon utos cuccal keszulnek, ami tenyleg melto az Amigahoz. Csak ugyesen sracok, addig meg talalgatunk... :)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 03. 15:00 - Szerkesztve: alivemoon


az alaplapon négy kocka van kettö nincs letakarva mert úgy is szerul látszik, de az egyik, egy FPGA, amásik a zöld, fémkupakkal az aksi mellett, az mi?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Jan. 03. 15:04


Quoting: alivemoon
az alaplapon négy kocka van kettö nincs letakjarva mert úgy is szerul látszik, de az egyiken, egy FPGA, amásik a zöld, fémkupakkal az elem mellett, az mi?


ilyen csak PPC alaplapokon van! :)

rachy
Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 03. 15:14


@dino

Azert az A1000-es szintjet manapsag mar nehezen lehetne akar csak megkozeliteni is, ugyhogy ebben feleslegesen remenykedsz. De egy kelloen izmos asztali gep, illetve alacsony fogyasztasu es mellette eros kioszk/infodoboz gep teljesen jol kijohet belole.

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 03. 15:43


aw.net lol:
"-Which OS will use?
-Duh, guess ;)
-MorphOS?" :D

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 03. 17:29 - Szerkesztve: alivemoon


Sajnos kevés ismeretem van az AmigaOS kerneléről, de miért is olyan nehéz töbmagosra tovább fejleszteni? Régan SAS-C-ben már írogattam egy kis progit, allockálni memoriát szabványosan kell, librarykat is szabványosan kellett kérni, eléggé úgy tünt mint egy fekete doboz lenne, anyi probléma volt, hogy a kutyát nem érdekelte, ha kicímeztél,emiatt ha szarul írtál meg valamit, fagyott. De most már virtualizálva van a memoria kezelés. Én úgy selytem csak szígorítani kell bizonyos dolgokon? Ne lehessen kicímezni, vermet tulcsordítani? Több core-nél, az ütemezöt kell átírni, vagy töbszörözni?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Jan. 03. 17:52 - Szerkesztve: charlie


Quoting: rachy
Lesznek meg itt meglepetesek.


"A maláj megvillogtatta fehér fogait. Ismét mosolygott.

- Mit ez akar gyenge fehér... Én megenni őt...
- Hát csak fogj hozzá - mondta José.
- Én nem ütni! Hindu önvédelem... Te üss oda teljes erődből. Én csak kivédeni.
- Az nem lesz jó... - szabadkozott José.
- Te ütni! Fogás biztos, gyors, úgysem találni.
- Hát jó. Mehet?
- Mehet.

Fülig Jimmy kíváncsi volt a fogásra. Biztos dzsiudzsicu.

- Na ütni! - sürgette a maláj. - Lesz meglepetés!

Csakugyan nagy meglepetést okozott. Mert hogy valaki egyetlen pofontól valóságos szaltót csináljon, négy utast és több kisasztal málnaszörpöt felborítson, az igazán meglepő. A maláj orrán, száján, fülén dőlt a vér, és a jobb szemétől a szája széléig felrepedt a bőre. Így pihegett kissé elterülve, miközben a négy utas állandóan sürgette, hogy keljen fel róluk. Ezalatt José aludt egy keveset. Állva. Mint egy idős paripa."

/Rejtő Jenő: Piszkos Fred, a kapitány/

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 03. 18:22 - Szerkesztve: alivemoon


"Mint egy idős paripa"

Én mindigis azt mondom, elöbb utóbb OS4 és MorphOS team-nek összekéne butoroznia :), ha mind öszedugják a buksiukat, még mindig kevesen lennének másplatformhoz képest. Lenne mit csinálni :)

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2010. Jan. 03. 21:08 - Szerkesztve: Cobra


ChainQ: Azert probalj meg kicsit talalgatni a CPU-t illetoen :P Segitek: AW.net-en a Friedenek kikotyogtak par dolgot:

"It's two PCIe x16, three PCIe x1, two legagacy PCI 33 Mhz, and Xorro."

Az altalad fent leirt ket SoC kozul melyik tud PCIe x16-ot? :)

rachy
Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 03. 22:44


@Cobra

Az AW.net-es forumon mar lelodoztek ezeket a tenyeket, ha jol lattam csarlsz baratunk is aktivan reszt vett a csevegesben. ;)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 03. 23:26 - Szerkesztve: alivemoon


Kicsit szorakoztam GIMP-el,meg egy kis "telemetriával":)
De lehet hogy egy kicsit elméregettem.

http://www.grandpace.com/images/aeon.jpg

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2010. Jan. 04. 00:13


@alivemoon

Nem rossz, de az MPC8572 tud PCIe 16x-t? Rogue AW.net-en elarulta, hogy a ket nagy PCIe slot kulon-kulon full 16-lane, ha mindkettobe teszel kartyat akkor megfelezodik 2db 8-lane-es buszra. Amennyire en tudom a Freescale SoC chipjei max PCIe x8-at tudnak?

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 04. 00:26 - Szerkesztve: alivemoon


Igazából nem találtam rendes PCIe csati méreteket, egyet x16-ost lemértemde az 98mm. Nem probléma, akkor nem 14x14 es hanem nagyobb ic-t kell keresni. Bár a 8572 33mmx33mm.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Jan. 04. 00:34 - Szerkesztve: charlie


@Cobra:

Hát, egyedül a P.A. Semi chipjéről (PA6T-1682M) találtam ilyet, hogy a különféle I/O vonalai összekombinálhatók 16x PCI Express-szé... És a kikandikáló tokozás alapján is lehet a P.A. Semi cucca. (Kép pl. itt.)

Végülis ez méltó lenne az Amigához: sosem volt cég, sosem volt processzora. :)

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2010. Jan. 04. 00:38


ChainQ: Kar hogy a P.A. Semi azota eltunt (kocsog Apple felvasarolta), gyartjak meg egyaltalan azokat a chipeket?

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2010. Jan. 04. 00:45


P.A. Semi-t úgy vehette meg az Apple, hogy gyártja a procit, mert csomo amerikai fegyverben használják :)

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / A-EON
 
 

Powered by forum script miniBB™ © 2001-2024