Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
<< 1 ... 90 . 91 . 92 . 93 . 94 . 95 . 96 .
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2024. Máj. 22. 17:34


https://index.hu/techtud/2024/05/22/microsoft-copilot-pc-snapdragon-x-elite-arm-chip- macbook-air/
Mna, erre vartam, hogy elkezdjek az apple utan m$ok is az ARM ot nyomatni.
Vegre lealdozik az X86 nak, ammen...mar sziveset fődet hánynék rá.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2024. Máj. 23. 14:30 - Szerkesztve: charlie


Én még azért nem lapátolnék olyan nagyon... Itt még évtizedek lesznek, mire az x86 kikopik, ha egyáltalán. Pluszban, továbbra sincs nagyon más workstation jellegű gép, ami felvehetné a versenyt érdemben pl. az AMD Threadripperekkel, vagy szerverben egy-egy nagyobb AMD EPYC-kel. Csak esetleg ilyen Power10 meg ilyenek, alig-darabszámban, a világ összes pénzéért... Persze, ha az energiafogyasztáshoz mérjük, akkor az ARM64 chipek mind picsagyorsak, de ha nyers kraft kell, akkor a high-end x86_64 még bőven elöl van... És nagyságrendekkel többet adnak el belőle.

Nekem egy M2 Prom van ez kb. olyan gyors mint egy Snapdragon Elite, csak éppen majd egy évvel öregebb. A Ryzen 5950X-em single coreban ugyan elmarad mindkettőtől, de multicoreban még mindkettőt megeszi reggelire. És ez egy 4 éves CPU tech, egy 8 éves platformon (AM4), aminél már van újabb, gyorsabb. Szóval ja.

A laptopok fontosak ugyan, de csak egy dolog... Olyan ez, minthogy lassan mindent is Linux hajt, viszont az érdemi desktopon kb. még mindig 1-számjegyű a részesedése, százalékban...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2024. Máj. 23. 17:10


Persze, ertem en hogy benzin, de legalabb kozelebb kerultunk mar, hogy egyszercsak lesz mas valasztasi lehetoseg. Es nem kell, egy atlagmarhanak, hogy picsagyors legyen, csak hogy el lehessen lenni vele a hetkoznapokban...es ezekkel azert mar el lehet lenni.
Foleg, ha a kinaiak leklonozzak es eladjak majd kevesebb, mint fel aron :)

<< 1 ... 90 . 91 . 92 . 93 . 94 . 95 . 96 .
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
 
 

Powered by chat forum software miniBB™ © 2001-2024