Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Emuláció / Happiga
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Szerző Üzenet
Szücsi
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 02. 14:07 - Szerkesztve: szucsi65


Új Happiga verzió jelent meg 07.29-én 1.3.1 verziószámmal, majd erre 3 nappal rá egy frissítés (1.3.2). Letölthető happi-game-center weboldaláról.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 02. 17:47


Quoting: dh1
Marmint komplett AOS/WB kene?

Gyakorlatilag igen, szeretném kipróbálni, ehhez volna jó egy kész image amit fel tudnék rakni egyszerűen.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Aug. 02. 22:26


Quoting: yellowdog
Gyakorlatilag igen


http://classicwb.abime.net/

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 03. 13:24


Nem erre gondoltam ;-) Ilyenem, vagyis működő rendszerem van, Raspberry image-re gondoltam, amelyet felmásolok az SD kártyára, beteszem a kütyübe és működik, amilyent Szücsi65 is készített.

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 03. 13:43


Tedd fel a fedorával sd-re a happigát, és utána a dh1 által javasolt kész rendszert. Ezt így még nem próbáltam szóval nem tudom hogy menne-e, mert ez nem win uae. A pc meg nem nagyon látja normálisan a happigás sd-t a kártyaolvasóban.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 03. 13:49


Jól értelmezem, Fedora látja az SD-re másolt image tartalmát?

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 03. 14:51


Image-t ír SD-re.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 03. 15:20


Értem, image-t Windows alatt is ki lehet írni, a Win32DiskImager programmal, de azt nem tudom, hogy hogyan tudom "beleírni" az image-be, az Amiga dolgokat? Tehát felrakom a happiga image-t az SD-re, beteszem a Raspberry-be, de onnantól hogyan tovább? Hogyan tudom felmásolni rá mondjuk egyéb Amiga dolgokat?

Bocsánat az értetlenkedésem miatt, de eddig egyáltalán nem foglalkoztam ezzel a kis kütyüvel ;-)

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 03. 15:38


Én hálózaton keresztül létrehoztam egy mappát a szükséges file-okkal, amit bemountoltam a happigán.
Nincs gond, amire tudok arra válaszolok, én sem vagyok olyan nagy tudor :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 03. 16:19


Köszönöm :-)

Már csak annyi a gondom, hogy a Zero nem tartalmaz ethernet portot... :-( Kici isz óccó isz, de akkor ezzel így meg vagyok lőve, gyakorlatilag csak kész image-t tudok feltenni rá, a külvilággal viszont nem tudok kommunikálni. Vagyis USB-n keresztül pendrive vagy külső vinyó látszik a rendszerben? Egy USB portja van, arra kell tennem egy hub-ot, amire mehet a billentyű és egér és talán ide tudnék kötni valamilyen tárolót. Vagy rossz úton járok?

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 03. 20:04


Kezd érdekelni ez a dolog engem is. Ezt is úgy kell feltenni, mint a raspbian-t? Az img-t kiírni az sd-re mondjuk winfos alatt win32diskimager-el és bebootolni róla? És hogyan és hova teszem mondjuk a kick fájlokat és a rendszer image-t?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Aug. 03. 21:45


Quoting: yellowdog
Nem erre gondoltam


kerdeztem, hogy Marmint komplett AOS/WB kene?

valasz igen ... most akkor a keres/kerdes nem volt egyertelmu

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Aug. 03. 21:46


Ezaz, occo guminot mindenkinek...a telen en is veszek egyet :)

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 03. 22:13


Quoting: peachman
Ezt is úgy kell feltenni, mint a raspbian-t?

Végül is igen, egy egyszerűbb uae felületen mindent úgy kell beállítani mint a win uae-ban. A kickstartot tartalmazó mappát hálózaton keresztül átcibálod a happigára, és a happigás uae-n beállítod ahogyan win alatt tennéd.

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 03. 22:20 - Szerkesztve: szucsi65


Zero nem tartalmaz ethernet portot...

Hát ez valóban gond lehet. Szívesen csinálnék egy sd imagét a rendszeremről és át is dobnám valahogy neked, de nem tudom hogy lehet-e egyáltalán. (pedig nekem sem ártana egy biztonsági mentés)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 04. 09:18


Kaptam egy jó ötletet, Windows alatt QEmu-val lehet futtani a Raspberry-t :-) Gondolom így lehetőség nyílik egyéb mappa hozzáadására, mint mondjuk meghajtóként, onnan át tudom húzni a szükséges dolgokat, és amikor kész az egész, akkor írom ki az SD-re at image-t.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Aug. 04. 11:16 - Szerkesztve: dino


Quoting: yellowdog
Windows alatt QEmu-val lehet futtani a Raspberry-t :-)


Emulator alatt, emulatorban az emulator futtatva :D :D
Windows>RPi>Linsux(kernel)>AmigaOs
Emeletes gumino :D
Nagyonjo :) szukseg nagy ur!

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 04. 18:07


Csak, hogy legyen sport értéke... mehetne az egész mondjuk VirtualXP-n Win7 alatt :-P

Quoting: dh1
kerdeztem, hogy Marmint komplett AOS/WB kene?

valasz igen ... most akkor a keres/kerdes nem volt egyertelmu

Én kérek elnézést :-) Rosszul értelmeztem, vagyis figyelmetlenül olvastam el a kérdésed, én komplett-komplett :-) rendszerre gondoltam, ami már mindent tartalmaz a futtatáshoz, csak rá kelljen másolni az SD kártyára. Mint fentebb írtam, a telepítési gondok miatt, de talán emulátor alatt meg tudom oldani.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 04. 21:25 - Szerkesztve: peachman


Felraktam a Happiga image-t, de boot után azon kívül, hogy a billentyűzet kurzorral jobbra-balra lapozgatom a 3 ikont, nem történik semmi. Mit kellene csinálni ez után? Valami UAE felületre számítottam.
Illetve az SSH kapcsolat login/pass párost sem találom sehol az oldalon.

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 04. 23:46 - Szerkesztve: szucsi65


Quoting: peachman
billentyűzet kurzorral jobbra-balra lapozgatom a 3 ikont, nem történik semmi

3 ikon? Nekem először egy kék képernyős/menüs cucc jött be, majd a beállítások mentése és a restart után az uae felület. Mivel tetted fel a happiga image-t az sd-re?

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 05. 10:50


Véletlenül másik image-t töltöttem le. Happi v3.6.1-et. :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 05. 11:05


Quoting: peachman
Happi v3.6.1-et.

És az miért gond?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Aug. 05. 11:55


Quoting: yellowdog
Én kérek elnézést :-)


:)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 05. 13:53


Quoting: yellowdog
És az miért gond?

Egyrészt, mert nem tudok kezdeni vele semmit. gondolom kellene valami kompatibilis kontroller hozzá.
Másrészt úgy nézem, ez valami konzolos/retrogépes gyűjtemény. Igazából csak amiga emu érdekelne engem.


Amúgy a Happiga miben lenne más, mint hogy feltennék raspbian-ra egy uae4all-t?

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 05. 14:11


Szerintem a happiga a bekapcsolástól kezdve jobban hasonlít egy Amigára bár tudom, guminő... :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Aug. 05. 15:01


Quoting: peachman
Amúgy a Happiga miben lenne más, mint hogy feltennék raspbian-ra egy uae4all-t?


Hogy nem Amiga? :D

Na bekapcsolom az A500-at, A600-at, A1200-t, az A2000-et, az A3000-et, a desktop es a torony 4000-est es a ket CD32-t :) :P

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 05. 15:01 - Szerkesztve: peachman


Giminő, guminő ... :)

Van egy A1200-am, aminek video problémája van. RF+Composite ok, de rgb-n nincs kép. Dezz mesternél van egy ideje, de hogy lesz-e belőle valami fene tudja. Egyelőre még nem jó.
Arra gondoltam, hogy abba a gépbe az alaplap helyett egy rpi 3 + keyrah kerülne. Én konkrétan emiatt próbálnám az emu-t.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Aug. 05. 15:28 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
Na bekapcsolom az A500-at, A600-at, A1200-t, az A2000-et, az A3000-et, a desktop es a torony 4000-est es a ket CD32-t :) :P


Pakson meg dobnak ra meg ket lapattal, hogy birja a halozat.. :)

Bocs az OFF ert, de gumino :D

Két aggastyán, miután kissé beittak, elhatározták elmennek a kupiba. A
madám, látván kikkel van dolga,
végignézi őket, elmegy a szobalányhoz és utasítja:
-Menj tegyél be két felfújt guminőt egy-egy szobába az ágyba. Ezek jó
részegek, nem veszik majd észre
a különbséget, meg minek fárasszam a lányaim hiába.
Ezek után betessékeli az aggastyánokat a szobákba, tegyék kedvükre,
amiért ide jöttek.
Haza menet az úton megszólal az egyik öreg:
-Azt hiszem az én nőm már halott volt.
-Hogy-hogy, halott?! Honnan képzeled ezt?
-Hát, meg sem mozdult szeretkezés közben!
-Lehetett volna rosszabb is! Azt hiszem az enyém egy boszorkány volt!
-Boszorkány?! Honnan veszed ezt?
-Tudod, még a bemelegítés alatt picit beleharaptam a fenekébe, erre
szembefingott és kiszállt az ablakon! Ráadásul magával vitte a
műfogsorom is!

Szoval sracok, csak ovatosan a guminokkel, el ne vigye valamelyik a fogsorotokat :D

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 06. 08:35 - Szerkesztve: peachman


Quoting: dh1
Hogy nem Amiga? :D

Mert ez aztán Amiga. Első indításnál is franciául karattyol. Nehéz lett volna angolul indítani? Nincs kedvem kibogarászni, hogy mi a francot akar. Töröltem le a fenébe és megy fel a raspbian lite+uae4all+ssh+samba

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 06. 09:07


Amit én letöltöttem kb 2BG, kitömörítve pedig 6GB! Ez nekem is gyanus, ennyi minden kell egy UAE emulátorhoz?

<< . 1 . 2 . 3 . >>
forum.amigaspirit.hu / Emuláció / Happiga
 
 

Powered by community script miniBB™ © 2001-2024