Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Emuláció / Happiga
. 1 . 2 . 3 . >>
Szerző Üzenet
Szücsi
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 09. 11:32 - Szerkesztve: szucsi65


Raspberry Pi 3 alapon Amiga emuláció.URL Már rendeltem is egy Pi 3-ast :)
video

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Jún. 09. 11:45


szucsi65

de mi ebben az ujdonsag? Eddig is volt raspberry pi re UAE.

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 09. 11:49


Akkor csak nekem új... Elnézést, töröljétek.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Jún. 09. 15:41


Quoting: szucsi65
Akkor csak nekem új... Elnézést, töröljétek.


Semmi gond, nezd csak:
URL
Datum: 2013 Marcius 22, :)
Igaz ez meg nem R3pi, hanem valamelyik elso szerias sztem,de ugyanolyan gumino ez is, csak ezt meg nem lehet olyan gyorsan felfujni, mint a mostanit, mert ez regebbi :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 09. 16:12


Szerintem nem kell torolni, ha van ertelme. Ez is egy fejlesztes.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 09. 22:38


Így van, maradjon csak, jó helyen van itt :-)

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2016. Júl. 04. 11:01


Hétvégére megjött a pi3-as! Sikerült is felpakolnom a happigát, csak a finomhangolás maradt hátra. Érdekes szerkezet ez a raspberry, először azt hittem hogy kifogtam egy selejtet, mert áram alá helyezés után nem csinált semmit. Kiderült hogy mivel ezen egy fikarcnyi bioshoz hasonlító valami sincs alapból, igy meg sem moccan ha a memóriakártyán nincs valami rendszer amit a gépzet felismer. Persze ez csak nekem lehet új, de leírtam hátha van kezdő rajtam kívül is aki ilyenben gondolkodik.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Júl. 04. 16:53 - Szerkesztve: dino


Ha en vennek piiit, akkoo valszinu AROST tennek forendszernek, az ala meg egy UAE t. Kivancsi lennek ra, hogy megy. Nem probalod ki? :)

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2016. Júl. 04. 18:34


Örülök ha ezt sikerül összeraknom hogy működjön rendesen :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Júl. 07. 09:33 - Szerkesztve: dino


Quoting: charlie
AROS-bol van az Icaros Desktop, abbol van (fizetos) RPi verzio es szerintem van belecsomagolva UAE, az majdnem az, de abbol is lehetne valami jobbat, ami nem arrol szol h. a jovo het is bele legyen csomagolva, hanem az alapok, de azok profin.


Hat ezaz, minden ilyen pakkba minden benne van, jo is, meg nem is. Inkabb az olyanoknak valo, akik most ismerkednek az Amigaval, egy amigasnak nem biztos, hogy szuksege van a minden felvarrt rancra :)

Egyebkent tokre megcsinalhatnad, te ertesz is hozza, persze nekem sincs idom semmire, csak arra, hogy itt pofazzake :) az Amigaim meg az idogepbe pihennek..
Lehet kicsit nekem is be kene ulnom par evre, hatha nem oregednek ennyire... :D

de hogy a topikhoz is hu maradjak szucsi65 jo lenne, ha irnal, hogy alakulnak a dolgok.
Mennyire gyors a GUI, ablakok mozgatasa az emun belul, mennyi a boot ido, mennyire jo a kompatibilitas? stb, stb...
Lehet kis video is jolenne, a cuccodrol, ha mar be van love minden.

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2016. Júl. 07. 12:58


Rendben, de az még kicsit odébb lesz :) Az első hsz-ben van egy video link szintén pi3 és elég gyorsnak tűnik. Kb 10 sec alatt feláll a rendszer (2:00-tól nézd, addig csak karattyol valami érthetetlen nyelven :D ) és a sysinfo is elég jó eredményt mutat, érdemes megnézni.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Júl. 07. 13:31


persze ezeket vegigneztem, de szemelyes velemeny erdekelene foleg...koszi :)

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2016. Júl. 11. 12:11


Quoting: dino
Mennyire gyors a GUI, ablakok mozgatasa az emun belul, mennyi a boot ido, mennyire jo a kompatibilitas? stb, stb...

Nakéremszépen, elég gyors a dolog a valóságban is, kb olyan gyorsan bootol be a rendszer mint az ezerkettesem CF kártyáról. Egy alap rendszert tettem fel magic wb-el WHDLoaddal és pár játékkal. Eddig mindegyik működött, az ablakok gyorsan megnyílnak akadozásnak még nyoma sincs. (még 1600x1200 felbontáson sem 16M színnel!). Mivel hdmi kimenetes a szerkezet, így a TFT-n történyő megjelenítéssel nincs gond. A gép hálózaton látszik, így a file átvitel egyszerű. Ha bootolásnál nem látszódna a happiga feliratos kezdőképernyő, lehet nem mondanám meg hogy nem egy felturbózott Amigát látok. Nekem nagyon tetszik.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Júl. 11. 13:39


Koszi, nagy teher lenne, ha dobnal fel videot?
Jolenne, ha bekapcsolastol mutatnad be egy-ket perc erejeig.
Koszi!

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2016. Júl. 11. 13:52


Ok de még hegesztenem kell rajta pár dolgot. Dopust szeretném pl feltenni de valamiért azt az üzenetet kapon hogy nem tuja megnyitni!?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Júl. 11. 14:28


SnoopDos megmondja mi kell neki, azt tedd fel.

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2016. Júl. 13. 22:33


video

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Júl. 13. 23:37


50Hz-en megy a képernyő frissítése?

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2016. Júl. 14. 00:33


A monitor menüje 60.2Hz-et ír.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Júl. 14. 07:27


szucsi65
Nagyon koszi a videot.
Ez egy olcso eloremutato alternativa a magyar parasztnak, hiaba gumino.
El is gondolkoztam, hogy kell nekem is egy ilyen.
No, telen hatha tobb idom lesz...

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2016. Júl. 14. 09:42


Quoting: dino
Ez egy olcso eloremutato alternativa a magyar parasztnak

Köszönöm :)

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2016. Júl. 14. 09:47


Igazából nem látom világosan, hogy mire is jó ez a megoldás. Én sajnos kényszerűségből WinUAE-t használok. Egyszerűen kicsi a ház/szoba/asztal, hogy a valódi Amigáim otthon legyenek. Így valódi Amigát csak hétvégén használok. Hétközben marad az emuláció. Emiatt persze én nem is ódzkodom annyira az UAE-től mint sok Amigás.

Ennek ellenére se értem, hogy miért jobb a rasberry-re tolt UAE mint amikor a PC-men fut egy ablakban. PC-t úgyis muszáj tartani. Ha meg már ott van, akkor miért költene az ember plusz hardverre ami ugyanazt nyújtja?

Talán az az előnye megvan, hogy be lehet tenni a tv alá és akkor játszhat rajta mindenki nagy képernyőn. Van ezen kívül előnye? Nem kötözködésből kérdem, csak szeretném jól átlátni a lehetőségeket. Modern tévére kötős Amiga-pótlék megoldásban én MIST-ben gondolkozom, de az sajnos 2x drágább. Ezért érdekelnek az egyéb alternatívák. (A MIST-azért szimpatikus mert még közelebb visz az eredeti harver működéséhez)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Júl. 14. 10:05 - Szerkesztve: dino


Quoting: Calhoun
Ennek ellenére se értem, hogy miért jobb a rasberry-re tolt UAE mint amikor a PC-men fut egy ablakban. PC-t


Nem vagyunk egyformak, en Macket tartok itthol es sokkal boldogabb vagyok, ha nem UAE fut egy ablakban, hanem a vindzoz :D

Quoting: Calhoun
Amiga-pótlék megoldásban én MIST-ben gondolkozom, de az sajnos 2x drágább.


Hat igen, ezt irtam fontebb,hogy olcso alternativa, raadasul ha a sysinfot nezed, gyorsabb is, mint a Mist.. (szerintem nem csak a Sysinfo szerint)

Azonkivul baromi elonyos, hogy elfer a zsebedben.
Gyors, olcso, kicsi.
Mi kell meg? :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Júl. 14. 10:10 - Szerkesztve: dino


Mondjuk RTG s gamat is megneznek rajta, hogy megy. Quake, Night long, Wipeout stb...
Tenyleg ezen mennek ezek a jatekok egyatalan?

Quoting: szucsi65
Köszönöm :)


Nincs mit, en is az vagyok... :D

szucsi65
Amugy mennyibe volt osszvissz a cucc?
Hazat is vettel a pihez?
Milyen SDkartyaval hasznalod?

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2016. Júl. 14. 12:16


14e volt házzal ventivel és hűtőbordákkal együtt, 32GB micro sd volt itthon class10-es a-data (kiszedtem a telefonomból) de 3e körül kapni, esetleg egy 16-os is elég lehet.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Júl. 14. 12:27 - Szerkesztve: yellowdog


Most kaptam levelet a napokban, hogy ismét elérhető illetve rendelhető a Raspberry Zero, potom 4 font + 4 font a posta, szóval 3eft :-)

Ami viszont az UAE dolgot illeti, ên sem értem miben jobb alternatíva mint a PC, ha ugyanis 60Hz-en jár akkor ugye az Amiga játékok élvezhetetlenek, Workbench-ezni meg a PC-s UAE, akár tv-re kötve is a legjobb alternatíva.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Júl. 24. 20:45 - Szerkesztve: yellowdog


Ma érkezett meg a Pi Zero :-D Kemény 8 fontba (4 + 4 postaköltség) került ;-)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 01. 17:17 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: szucsi65
Nakéremszépen, elég gyors a dolog a valóságban is, kb olyan gyorsan bootol be a rendszer mint az ezerkettesem CF kártyáról.


Honnan lehet(ne) letölteni image-t, mert én mindig a sz.r github-on kötök ki, ahol meg semmi nincs, csak gondolom források, meg egy halom sallang...
Esetleg a működő rendszered nem lehetne elérhető?
Köszönöm

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 01. 23:05


Quoting: yellowdog
Esetleg a működő rendszered nem lehetne elérhető?

Ha megmondod mivel tudom lementeni szívesen megteszem.
Én csak a happiga img-t tettem fel a kártyára ez alapján a fedora ARM installerrel, a többit telepítgettem.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Aug. 02. 00:31


Marmint komplett AOS/WB kene?

. 1 . 2 . 3 . >>
forum.amigaspirit.hu / Emuláció / Happiga
 
 

Powered by discussion forum software miniBB™ © 2001-2024