Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Emuláció / Amithlon
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Okt. 10. 11:22


+1
Leirast a nepnek! :)

RollandCG
Tag
# Elküldve: 2015. Okt. 10. 18:35 - Szerkesztve: rollandcg


Quoting: nemazoty
RollandCG: Szájbarágós leírás tényleg jó lenne. Meg hogy mik a legkompatibilisebb/legtámogatottabb hw összetevők. Bár utána gondolom ezeknek jól felmenne az ára :P


Most jelenleg "kemény" hardver teszt folyik nálam, keresem a Szent Grált :-)

A kompatibilis hardverek ára fel fog menni az tuti :-(
Ezért is csak a "tömeg" áruról van még csak teszt az oldalamon:
Klikk ide : URL

Én így tesztelek és publikálok, de minden ötletet szívesen fogadok!
Lusta vagyok írni ezért van mindig screenshot :-)

Ja! kezdjétek gyűjteni a kompatibilis alkatrészeket, amit publikálok, mert csak így lesz értelme a leírásnak :-)

RollandCG
Tag
# Elküldve: 2015. Okt. 10. 21:11 - Szerkesztve: rollandcg


Quoting: peachman
Aga emuláció nincs, igaz?


Ha a játékokra gondoltál akkor van!

Szépen futnak az AGA játékok is EMULÁTORON belül!!!
Gondolom ez most meglepetés lehet egyeseknek:-) Igen Amigára is van Amiga emulátor :-)
Aminet: http://aminet.net/package/misc/emu/UAE-828-AOS68k

WHDLoad AGA játékok működés UAE közben:



Sima WHD játékok UAE alatt:



ADF-ek futatása UAEgfx emulátorral rhLaunch frontenden keresztül, ahogy a képen is látszik konfigurálható az emu
Több mint 30000 ADF fájl!!!!



Floppy verzióknál legalább van örök élet :-)



...és a játék működés közben



RollandCG
Tag
# Elküldve: 2015. Okt. 10. 21:24 - Szerkesztve: rollandcg


Quoting: Calhoun
RollandCG: Köszi az infokat. Nagyon érdekesen hangzik. És én is szívesen kipróbálnám. Nem tervezed step-by-step leírás készítését?


Quoting: nemazoty
RollandCG: Szájbarágós leírás tényleg jó lenne.


Quoting: dekanyz
Akar az Amiga Maniaban is...


Quoting: dino
+1
Leirast a nepnek! :)


Valami olyat kellene írnom, hogy ne mennyen el a kedvetek, mert ha nem megfelelő hardver az alap, akkor nagyon nagy szívás van :-(
Olyan lesz majd mint egy receptkönyv, leírom a hozzávalókat utána főzhetünk azaz telepíthetünk :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Okt. 10. 23:39


Nah ird le mi a legjobb konfig amit ossze lehet szedni? Tetelesen plz!

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 12. 09:49


Roland:
Nem pontosan ertem, hogy ki kivel is van, de Linux kernel hekkelessel (ertsd ugy, hogy egy friss Linux kernel) nem lehetne kiboviteni a hardverek listajat?

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 12. 12:29


dekanyz: Ha jól értettem amit Roland mondott, akkor a hardware problémákat két részre kell bontani:
1. Ha olyan alaplapod van, amelynek a chipkészletei az Amithlon linux kernelében nem támogatott, akkor nem tudsz Amithlonozni, mert a linux el sem indul az alaplapon. Ez az amit írtál is, hogy egy okos szakember kernelt cserélhetne benne és akkor ez a rész valóban meg lenne oldva.

2. Ez ami nehezebben megoldható. Hiszen ha jól értettem az Amithlon kihasználja, hogy léteznek olyan natív Amiga driverek, amelyek pl a Mediator boardhoz (vagy ATEOhoz vagy bármihez) készültek. Így az Amithlon nem emulál csak CPU-t (linux kernelen keresztül) de a hangot és videót úgy használja hogy valami trükkel összeköti az Amiga rendszerrel és így az mindenféle linuxos emuláció nélkül direktben hajtja meg őket. Itt viszont nehézséget jelent hogy kevés eszközhöz készült ilyen Amiga oldali meghajtó. Tehát vagy ebből a kevés eszközből kell valamit beszerezni vagy találni olyan újabbat ami lefelé kompatibilis és 100%-osan helyetesítheti a régebbi eszközt.

Vagy ha rosszul értettem, Roland majd kijavít. :-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Okt. 12. 13:27


rollandcg
Hat nekem az E-UAE rol nincs jo velemenyem, igaz AmigaOne alatt G3/800Mhz hasznaltam evekkel ezelott, de az akadozott rendesen, ha hangot is kellett emulalni a jatekok alatt. Nyugtass meg, hogy ez mar itt nem igyvan :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 12. 13:41


Calhoun:

Koszi a felvilagositast!
Mondjuk ez igy mar kevesbe vonzo, legalabb is ami engem illet.

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 12. 18:17


dekanyz: szerintem annyiban vonzóbb, mint amikor újdonság volt, hogy most nagyon kevésből össze lehet dobni egy futtatáshoz megfelelő gépet. Akkoriban meg ha nem ilyen konfigod volt, akkor esély sem volt hogy kipróbáld, mert ahhoz építeni kellett volna egy új masinát akkori árakon. Megfelelő hang- és videókártya pl. kapásból van a fiókomban, csak egy olcsó alaplap kell és kész.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 12. 18:58 - Szerkesztve: peachman


Amithlon telepítőt honnét lehet beszerezni? Vagy ez is fizetős cucc volna?

Update: Beszerezve :)

Update2: Jó lenne egy "How to Install ...", mert boot közben bármit csinálok, bármelyik géppel, a kernel betöltése után fekete képernyővel jutalmaz :-)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 13. 17:01


Na, ma nekiugrottam a telepítésnek. Kerestem itthon egy P4 procit+lapot+matrox vga-t és arra toltam fel. Még nem tökéletes, mert ugyan szépen felosztottam egy 80GB-os hdd-t 4 particióra és boot-ol is az elsőről és használható a dh0, dh1, dh2, de valamiért ott maradt egy amithlon_hd nevű is. Nem tudom eltüntetni. Illetve még nem tiszta, hogy milyen eszközzel lehet megoldani, hogy adatokat vigyek rá. Olyasmire gondolok, mint real vason a cf-kártya a pcmcia porton.

A lényeg, hogy kellene majd az a leírás :)

RollandCG
Tag
# Elküldve: 2015. Okt. 13. 20:45 - Szerkesztve: rollandcg


Quoting: dekanyz
Roland:
Nem pontosan ertem, hogy ki kivel is van, de Linux kernel hekkelessel (ertsd ugy, hogy egy friss Linux kernel) nem lehetne kiboviteni a hardverek listajat?


Ezt Milanca fejleszti, 2012-ben volt az utolsó frissítés
Elég sok hardvert belenyomott a kernelbe, + írt drivereket AmigaOS alá is:-)

RollandCG
Tag
# Elküldve: 2015. Okt. 13. 20:50 - Szerkesztve: rollandcg


Quoting: Calhoun
Vagy ha rosszul értettem, Roland majd kijavít. :-)


Jól értelmezed :-) Személy szerint az Amiga drivereket használok, de van "univerzális" Amithlon driver is. pl ami felismeri a többi kártyát :-)
Az nvidiát azt amithlon driver hajtja hardveresen!

RollandCG
Tag
# Elküldve: 2015. Okt. 13. 20:54


Quoting: Calhoun
Megfelelő hang- és videókártya pl. kapásból van a fiókomban, csak egy olcsó alaplap kell és kész.


Igen filllérekből van brutális félig hardveres géped :-)

itt az openpci 68k Radeondriver fejlesztik !!!
Kötelező megnézni!!!
https://youtu.be/HWax2_r0cDg

RollandCG
Tag
# Elküldve: 2015. Okt. 13. 21:05 - Szerkesztve: rollandcg


Quoting: dino
rollandcg
Hat nekem az E-UAE rol nincs jo velemenyem, igaz AmigaOne alatt G3/800Mhz hasznaltam evekkel ezelott, de az akadozott rendesen, ha hangot is kellett emulalni a jatekok alatt. Nyugtass meg, hogy ez mar itt nem igyvan :)


Az a gáz, hogy egy régi elavult alaplap megaláz egy G3 600Mhz PPC-t :-)
Ahogy a képen is látszik :-)



A rendszeremről van egy "rövidfilm" a link az Amithlonál kezdődik, játékbemutatók, demók lesznek benne, rád bízom a kérdést majd utána! (ilyen volt G3 800-on?)

Amithlon rajongóknak kötelező megnézni:-)
[url=https://youtu.be/ft14ZgE5W6w?t=9m8s]
https://youtu.be/ft14ZgE5W6w?t=9m8s[/url]

RollandCG
Tag
# Elküldve: 2015. Okt. 13. 21:07


Quoting: peachman
Update2: Jó lenne egy "How to Install ...", mert boot közben bármit csinálok, bármelyik géppel, a kernel betöltése után fekete képernyővel jutalmaz :-)


Fontos!!! Amithlon ha 1GB ramnál többet észlel nem indul !!!!!!

RollandCG
Tag
# Elküldve: 2015. Okt. 13. 21:12


Quoting: peachman
Kerestem itthon egy P4 procit+lapot+matrox vga-t és arra toltam fel


Fontos !!! Az Amithlon név az Amiga és az Athlon (AMD) névből született!
Ha lehet akkor csak AMD CPU-t használni!!! Intelre létezik patch de én nem használok Intelt :-(
De azért Iintelen is elindul :-)

RollandCG
Tag
# Elküldve: 2015. Okt. 13. 21:13


Quoting: peachman
de valamiért ott maradt egy amithlon_hd nevű is.


Miről bootolsz? CD-ről?

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 14. 11:13


Quoting: rollandcg
Fontos!!! Amithlon ha 1GB ramnál többet észlel nem indul !!!!!!

Na, ezt nem tudtam. Kipróbálom kevesebb RAM-al, hátha :)

Quoting: rollandcg
Fontos !!! Az Amithlon név az Amiga és az Athlon (AMD) névből született!

Egyetlen AMD lap+procim van, de az aktív chipset hűtés miatt nem szimpatikus a célra. Így marad az Intel. Amennyi köze van az Amigához, annyi van az AMD-hez is :) (nem megsértődni)

Quoting: rollandcg
Miről bootolsz? CD-ről?

Természetesen HDD-ről boot-olok. Gyakorlatilag a teljes isolinux könyvtárat átraktam a HDD első (fat16) partíciójára.

Más: Milyen megoldással lehet cuccot pakolni a rendszerre? Gondolok itt többek között az USB használatára pendrive-hoz például. Egyelőre a CD-t tudom csak használni, de a tegnap megírt dvd-t már nem tudta olvasni valamiért.

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 14. 11:32


Roland: van egy 7 éves alaplapom GIGABYTE GA-M61PME-S2 hogyan tudhatnám meg hogy AMITHLON képes-e? (Így egy fillérembe sem kerülne a teszt.)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 14. 13:08 - Szerkesztve: dekanyz


Altalanosan, honnan lehet tudni, hogy mi alkalmas?

Szerk.: En egy ilyet neztem ki: http://hardverapro.hu/dl/upc/2015-10/143819_compaq.jpg
Ez jo lehet?

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 14. 14:31


dekanyz: Szerintem ebbe nem tudsz teljes magasságú kártyákat állítani. Eredeti driver ahogy olvastam AC97, Blaster 128 és Blaster Live! hangkártyákhoz van. Az utóbbi kettőből nem készült fél magasságú. Riva TNT és MX440 videók vannak félmagasságban és könnyű őket szerezni (megint csak azért mert ahogy olvastam, azok is natív amiga driverrel mennének). Szóval a kártyák miatt kockázatos.

Az alaplap amit túrtam AMD-s, de sajnos annyi infót találtam csak hogy 2010-ben lett utoljára a kernel babrálva. Viszont nem sorolta fel a link a támogatott chipkészleteket. 2008-as alaplap, de ez sem garancia hogy menne vele. Mindenestre én mindenképpen AMD-re tenném.

Ez pl esélyes lehetne, de zsákbamacskának drága egy kicsit:
http://szamitastechnika.vatera.hu/pc_asztali_szamitogep_alkatresz/alaplap/amd/asrock/ asrock_k8a780lm_alaplap_amd_athlon_64_3200_cpu_2133969797.html

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 14. 14:37


Calohun: Nekem van egy 939-es AMD lapom, 3000-es procival, hűtéssel. Ha nem zavar az aktív chipset hűtés vagy lecseréled passzív bordára, akkor megnézem neked, hogy megy-e Amithlon-al. DDR1 ramos. 4k-ért odaadom, ha megy.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 14. 14:44 - Szerkesztve: dekanyz


Ez nem valami 64 bites cucc, amit linkeltel?

A Compaqba szeritem bele mennek a nagyobb kartyak is... Fektetve allnak egy adapter segitsegevel. De meg nem talaltam infot errol. Moindjuk, nem a leggyorsabb vas. Az szimpatikus bene, hogy picike!

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 14. 14:49


Quoting: dekanyz
Szerk.: En egy ilyet neztem ki: http://hardverapro.hu/dl/upc/2015-10/143819_compaq.jpg
Ez jo lehet?

Sanszos, hogy ebben nincs külön AGP port.
Már ha erről van szó.

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 14. 14:52


De igen. 10 éve már javában mentek a 64-es athlonok. A linux kernel ismerhette őket. Csak azt nem tudni hogy az Amithlon kernel is ismeri-e?

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 14. 15:01


PeachMan: Sanszos, hogy nincs benne AGP.

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 14. 15:04


Tényleg. Ez is szempont. Na akkor az én alaplapom is bukó.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Okt. 14. 15:07 - Szerkesztve: charlie


Nekem van egy ilyen Compaqom. Vicces lenne, ha jo lenne Amithlonhoz (nem mintha Amithlonnal akarnek szopni, de gondolkodtam h. mi a faszt tegyek ra, mert DOS-os regi gepem mar van)... Megmentettem a kukatol, mert az anyosom ki akarta baszni Szegeden. Ez volt a felesegem regi gepe, amit 10 eve vettem neki, a 16MB-os P120 utan, amivel korabban szendvedett, limitalt budgetbol. (Elso ajandeka tolem. Hat nem romantikus?)

440BX chipset, max. 256MB RAM-ot kezel, ATi Rage valami van az alaplapon asszem 4MB RAM-mal. AGP slot nincs benne (a Rage van az AGP-re drotozva fixen), fektetve 1 ISA es talan 2 PCI eszkozt tud fogadni. Es ami jo hir, ami nekem van az nem Celeron 400, hanem P3/600... :) Van alaplapi ethernet rajta, a hangja ISA-s SB Pro compatible, nativ modban persze tud 16bitet meg mindent.

Anno a 6.06-os Ubuntu repult rajta. Aztan azok az idok elmultak es ma mar egy "lightweight" Linux is csak szenved rajta. De nem volt szivem kibaszni, pedig mar 10 eve is valami 4500 forintert vettuk, akciosan. Csak egy intel alapu fostomlo, de nem szivesen dobok ki mukodo hardvert... Ennel most biztos tobbet kapok erte eBayen mondjuk, plane telerakva regi DOS-os jatekkal, retro gepnek... :)

Amugy 4 ilyen gep volt, 3-at mar kibasztunk vagy 3-4 eve, mert ment a rinya h. foglalja a helyet... Tokeletesen mukodott mindegyik... Az utolsot megmentettem...

<< . 1 . 2 . 3 . >>
forum.amigaspirit.hu / Emuláció / Amithlon
 
 

Powered by free forum software miniBB™ © 2001-2024