Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Emuláció / E-UAE topic
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Feb. 21. 08:00


Na, ilyen topic még nem volt, de most lett. Megírtam hírbe is, Rachy - végre - elvállalta a PowerPC-s 68k JIT emuláció implementálását E-UAE-be, szóval végre lehet majd 060 demókat nézni nextgen gépeken is, ha minden jól megy. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Feb. 21. 11:12


Hat ez szuper :) Rachy beirja magat megint a tortenelemkonybe. Szerintetek meddig tart megcsinalni az elso betat? Nagyon kivancsi vagyok.

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Feb. 21. 21:43


Go Rachy!

amigarules
Tag
# Elküldve: 2011. Feb. 22. 16:03


Tudja valaki hogy az uae miért rak az amigás könyvtáraimba "_UAEFSDB.___" nevű file-t?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Feb. 22. 17:33


Amiga-specifikus attribútumok: s flag stb.

Kikapcsolhato ...

Travis
Tag
# Elküldve: 2012. Jan. 31. 08:43


Sziasztok!

Az AmigaOS4-ben található RunInUAE-ban mit kell beállítani, hogy 060-as demókat lehessen futtatni? Mivel ez egyfajta e-uae, gondoltom hasonló módon kell beállítani.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jan. 31. 09:43 - Szerkesztve: dino


TeleTubbie
Os4 alatt van mar JIT? Mert ha nincs meg, szerintem nem sok ertelme van elinditani.

Travis
Tag
# Elküldve: 2012. Jan. 31. 11:19


Nem tudom, hogy van-e.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Jan. 31. 14:17


Nincs, Rachy csinalja nemde?!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jan. 31. 16:48


Ha elolvastatok volna mindharman a topic nyito hozzaszolasat, meg linkelve is van a fejlesztoi blog, ahol - igen - Rachy dolgozik rajta, es meg nincs kesz. :) Szoval a 060-as demok eleg eselytelenek tovabbra is, barmifele nem-x86-os UAE varianson. Marmint megy, csak kepregeny.

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Jan. 31. 19:10


Megnéztem Rachy blogját, amit erről ír: azt írta, hogy nagyjából a vállalási határidőre lesz meg (2012.02.21), és még nem tart ott, hogy bétát adjon ki.

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2012. Jan. 31. 20:33


Homályosítsatok fel légyszi hogy mi is ez a JIT tkp., mit kell róla tudni?

Én nem sokkal ezelőttig csak linuxos e-uae alatt próbálgattam játékokat, programokat. A500 emulációra van behangolva, Ubuntu alatt szépen műxik.
Win UAE-t csak annyira használtam, hogy megpróbáltam vele beolvasni a CF kártyát, amit Mohican-tól kaptam.(Egyelőre nem sok sikerrel, asszem vmi elég szokatlan file rendszer van rajta.) Szombaton kaptam Amigarules-től sok lemezt rajta játékokkal meg néhány hasznos stuffot, így most már real Amiga hw-en nyomhatom a gammákat.
Köszönöm Mohican-nak, TCH-nak, Amigarules-nek a segítséget.

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Jan. 31. 21:46 - Szerkesztve: siz


Quoting: karesz4613
Homályosítsatok fel légyszi hogy mi is ez a JIT tkp., mit kell róla tudni?

Nem vagyok szakértő, de megpróbálom a homályos ismereteimet átadni.
A JIT a Just-In-Time (nagyjából pont-amikor-kell-t jelent) rövidítése. Arra szolgál (ebben az esetben), hogy ha egy procit emulál, akkor nem szorosan az emulált processzor utasításait fogja lépésről-lépésre végigemulálni, hanem értelmezi a kódrészletet és a futtató (natív) processzorra fordít egy azonos funkcionalitású kódot, amit jóval gyorsabban lehet végrehajtani.
Ebben az esetben PPC-s kódot fordít a 68060-as kódból és azt futtatja.
Quoting: karesz4613
Win UAE-t csak annyira használtam, hogy megpróbáltam vele beolvasni a CF kártyát, amit Mohican-tól kaptam.(Egyelőre nem sok sikerrel, asszem vmi elég szokatlan file rendszer van rajta.)

WinUAE-ben van egy gomb, amivel fizikai eszközt tudsz meghajtóként csatlakoztatni image file vagy könyvtár helyett. Azt próbáltad? Azzal elvileg ugyanúgy látja az eszközt az emulált Amiga, mint az igazi.

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2012. Jan. 31. 21:59


Próbáltam, de így sem jött össze, úgyhogy még kísérletezgetek majd.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Jan. 31. 22:02


Quoting: charlie
Ha elolvastatok volna mindharman


B...szki, miert nem ezt irtam?!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jan. 31. 22:30


Quoting: dino
Os4 alatt van mar JIT?

Quoting: charlie
Ha elolvastatok volna mindharman a topic nyito hozzaszolasat, meg linkelve is van a fejlesztoi blog, ahol - igen - Rachy dolgozik rajta, es meg nincs kesz. :)

Termeszetesen olvastam, csak azt hittem, hogy mar megint "lemaradtam valamirol" :) de nem...

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 10. 01:38


na most egy igencsak laikus kérdésem lesz így fél liter bor után, úgyhogy előre is elnézést érte... :)

Mindenképp csak komplett emuláció útján lehet megoldani azt, hogy agás warék/demók futtathatók legyenek NG rendszereken?

Nem lehetne a rendszerbe szimplán egy aga és egy paula emulációt integrálni valamiképp?
Az legalább még fent tartaná azt a látszatot, hogy nesze, van visszafele kompatibilitás. Sajnos így kissé feelingvesztett a dolog, hogy ugyan azt kell csinálni, hogy fussanak, mint a windózeren... Arról nem is beszélve, hogy a 060as demók nem is élvezhetők még.

YADA
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 10. 02:04


Hat, tehetsz az NG rendszered tetejere egy ezerkettest, aztan nezheted az NG rendszereden. Es megsem emulacio :)
Ha akarod es jo a kezugyesseged bele is integralhatod a gepbe. Es meg a latszat is tokeletes lenne. Lattunk mar hasonlo szornyszulott amiga-pc szendvicseket onjelolt mekk-elek mesterektol. De ne pia mellett dontsd el hogy megcsinalod!

Viszont az esetleges sikeres mutetrol kepeket kerunk!

Esetleg megvarod a Natami elkeszultet, az NG is, nativ is. Addig meg ihatsz is eleg sok uveg bort. Meg volna par lehetoseg, de nehezebben megoldhatoak.

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 10. 08:57


Köszönöm a tanácsát YODA mester! :D
A Natami egy jó hw lesz, ha egyszer lesz...
HW-ban lehet mondani rá, hogy NG, de sw-ben...
Nem hiszem, hogy a piros és kék csapat örömmel fogja portolni rá a saját rendszerét. Attól félek, hogy az AOS 3.9-el bezárnak a lehetőségei, de ne így legyen.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 10. 16:03 - Szerkesztve: charlie


@BrutalDT:
Nem lehetne a rendszerbe szimplán egy aga és egy paula emulációt integrálni valamiképp? Az legalább még fent tartaná azt a látszatot, hogy nesze, van visszafele kompatibilitás.

OS4-hez van valamiféle CIA és Paula emuláció, sőt, még talán planar screenmode-ok támogatása is, azon a szinten, hogy egy pár ware, ami direktben használna planar képernyőt, de amúgy full rendszerbarát, azért az menjen. De ez maximum 1-2 waréhoz jó, és azok sem a 060-as demók... :) Az ennél komolyabb emulációval az a baj, hogy nagyon CPU igényes, és kvázi alig van határ abban, hogy mit és mennyire emulálsz, mindig lenne 1-2 ware, ami a határon van, és éppen nem megy, és akkor amiatt menne a sírás.

Egyébként egy pár 060-as demo megy MorphOS-en, főleg az újabbak közül, Britelite demói, meg az Elude cuccok, mivel az ezeket író kóderek MorphOS-t (is) használnak.

Ja és igen, és emellett kb. OS4-en és MorphOS-en is meg lehet csinálni azt, hogy a demók ikonból induljanak, elstartolsz alá egy UAE-t, akár full screenben és egyből rá a demót, a classic OS-t nem is látod, nincs nagy különbség, hogy most a rendszer emulálná, vagy benne egy ware. OS4-hez most már alapból adnak ilyet, úgy híják, hogy RunInUAE, de MorphOS alá is lehet hasonlót hekkelni (de most ne kérdezd hogyan, demónézésre classicot használok... :).

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 10. 17:47


Értem. Igen van sok 060 demó, ami megvan és fut szépen, csak az a bajom, hogy sok kedvenc meg nem... :)
Például a visszatérő Skarla Massive című demója nem megy, amit sajnálok. A Ride sem, amit szerettem.

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 10. 17:47


Valhalla rábírható, hogy a cgx verzió elinduljon?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 10. 22:05


@BrutalDT:
Szerintem nem. Nem a CGFX miatt, hanem mert CIA-t és/vagy Paulat használ.

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2013. Jan. 31. 12:11


Van valami fejlemény ebben a témában?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Jan. 31. 12:29


Van, de még nem tart ott, hogy letöltsd és örülj neki. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jan. 31. 23:37


Hahaha ... visszanyal a fagyi?! :)

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 06. 13:45


Újra olvastam a topikot. Elvileg akkor a Rachy már egy kicsit elcsúszott az idővel, mert ezek szerint még nincs készen, pedig valami februári időpontról volt szó.

Valaki tudna nekem egy jó leírást linkelni arról, hogy lehet jól beconfigolni az e-uae-t MOS alatt?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 06. 15:26


Mar fut a cucc Rachy-nal :)

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 07. 01:11


Quoting: dh1
Mar fut a cucc Rachy-nal :)


Az fasza, de vajon mikor futhat a mi rendszerünkön is? :)
Én még fizetnék is érte...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Ápr. 07. 01:55


@BrutalDT
Nem a pénzen múlik, mivel nyílt forrású, fent van a forrás a SourceForge.net-en. Egyszerűen még nincs kész. Alapszinten már működik, de nem teljes (és emiatt jelenleg még sok esetben lassabb mint az interpretív emuláció, meg bugosabb is).

Az oka leginkább időhiány gondolom Rachynál is. Meló, család, anyámtyúkja.

. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
forum.amigaspirit.hu / Emuláció / E-UAE topic
 
 

Powered by online community software miniBB™ © 2001-2024