Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / AROS / Aros vs. Linux
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 .
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Okt. 29. 08:45


Mindenesere jobban tetszik meg igy is, mint egy linux.
Dehat izlesek...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Okt. 29. 12:19


A Linux egy gyujto fogalom...
Van belole sok fele... En pont azert szerettem, mert jol testre szabhato! Van kicsi, kover, stb.

Nincs Raspberry-m, szoval nem tudom, hogy milyen lehet az Aros rajta, de ugy gondolom, hogy csodak nincsenek! Magyaran, miert lenne az jobb, mint amit PC-re lehet rakni? A felulete ua. a Wanderer, ami nincs kesz es meg ami kesz van se tokeletes!

Amugy, OS-tol fuggetlenul szerintem az Ambient az egyik legjobban hasznalhato interfesz, es meg pofas is! Linux-on ez az egyik legnagyobb hianyossag: Egy fullos interfesz, ami gyors, szep. stb.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Máj. 23. 10:46 - Szerkesztve: dino


Ooo, hasznal itt valaki Arost?
Haptam a cegtol egy oreg pct ajandekba (pentijumnegy, kettonegyes cerkaval, 5200GFX el) erdemes kinlodni vele?
Idom nemsok van, igy az Icarosdesktop ra gondoltam, hogy megnezem.
http://vmwaros.blogspot.hu/
Van valakinek szemelyes tapasztalata?
Gondolom empeharmat lehet vele jatszani... :D

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Máj. 23. 11:02 - Szerkesztve: dekanyz


Egy probat meger...
Az Icaros konnyeden felmaszik ra! Nem bajlodas!

Azert sok jora ne szamits! ;)

Szerk: Elvileg meg 3D gyorsitas is lesz rajta... ;)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Máj. 24. 15:55


Na, feltettem az ikaroszdeszktop cuccot, hat nem olyan rossz ez, de nem is olyan jo. Sajnos recseg a hang ahi alatt, ac97 alaplapi hangcsipp van a gepben. Lehet meg kene probalnom egy masik pci os kartyaval? De milyennel?

BSzili
Tag

# Elküldve: 2014. Máj. 24. 18:20


Én egy SB Live-al tolom, az nem recseg. Az AC97-tel valószínű az a gond, hogy különböző gyártók chipjei nem teljesen kompatibilisek, és ami neked van azzal pont vacakol a driver. Azért a biztonság kedvéért próbálj ki pár programot, hogy minden ugyanúgy recseg-e.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Máj. 24. 19:02


Épp akartam javasolni, hogy random emu10k1-el no problem. Nálam legalábbis bevált. :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Máj. 24. 19:28


Mik nem derulnek ki... :)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2014. Máj. 24. 21:40


Nálam asztali gépen SB Live!, Lenovo x200 Tablet Conexant CX20561-el tökéletes a hang. Engem inkább az zavar, hogy szerintem nem tuti GMA 4500MHD-al a 3D. Hálózati eszközöket még nem próbáltam, mert nem tudtam mi van benne, de meglepne, ha menne.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Máj. 24. 22:50


Hat ez tenyleg budos pece, nem ment mar legalabb egy eve, termeszetesen azzal kezdtem, hogy kompresszorral atfujtam az egesz cuccot, alaplapot, tapot, ventiket, mindent. Olyan egett por szaga van, olyan mint a szomszedom labszaga, hiaba szelloztetek ha elmegy, ez is beul a sarokba, mint a labszag....kurva pece.
Tovabbi eszrevetel:
Filmnezesnnel, (mplayer) bevag a raszter ;) azert fele annyi orajelen a PPC Mos alatt sokkal gordulekenyebb, de ezen akkor sem lesz sem linux, sem vindoz, meg a garazsomba sem, ahova szanom.
Mama mar nem piszkalom...kocsmaba voltam, tele vagyok...:)
Doglok az agyban a tablettarol itogatok...


Amithlon az milyen? Hasznal valaki itt Amithlont?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Máj. 25. 10:01


P4 2400-on (Cerka celeront jelent nalad vagy CPU-t?) milyen formatumu es minosegu filmnel vag be a raszter?

P4 3000 azert meg boven jo videot nezni 720p-ig, legalabbis Winfossal ... bar 1080p-be mar beletorik a bicskaja leginkabb

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Máj. 25. 15:30 - Szerkesztve: charlie


Ahhoz hogy ne "vágjon be a raszter", nem CPU teljesítmény kell (az ahhoz kell hogy ne szaggasson), hanem mondjuk dupla v. triplabufferrelt bármiféle képernyő frissítési támogatás (videólejátszáshoz akár elég az overlay supportban) és/vagy a videodrivernek képesnek kell lenni a vertikális szinkronhoz való időzítéshez.

A MorphOS ezeket tudja. Az AROS meglepne, ha tudná. Amíg ez nincs, tolhatsz alá akármilyen atomerőművet, fosul fog kinézni... Ez ilyen egyszerű...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Máj. 25. 15:57


Uhhh Csarli nemar ... ezt mindenki tudja ... nem ezert kerdeztem, nem kell neked mindig mindenkinel okosabbnak lenned :P :D

Megjegyzem, hogy winfoson bekapcsolt vsync mellett is tudok mutatni bevago rasteru videot mai modern hardveren

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Máj. 25. 22:57


dh1
Celeron, ami a Icaros Live CD n van MPEG peldafilm, azon is bevag a raszter.
Kindoz alatt nemhiszem, hogy bevagna.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Máj. 28. 10:37


Sajnos ennyi volt!
Tettem fol helyette Lubuntut.
Idegesito volt a Gui frissites is ha megfogtam egy ablakot, aztan idehuztam, odahuztam, a rendszer is huzta a csikot, :DD:DD nem talaltam itthol masik hangkartyat, en meg egy fillert nem koltok erre a szarra.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Máj. 28. 11:17


Nekem az volt igen csak vicces, amikor a MOS alatt hasznalt pendrajvot akartam olvasni Aros alatt. Gondoltam hasonlo elmeny lesz, mert ott vannak az .info fajlok mindenhol, ami Amiga orokseg. Igen am, csakhogy a MOS minden ikont azonos meretben jelenit meg, merettol fuggetlenul. Ezert aztan az ikonjaim a legvaltozatosabb meretuek. Icaroson ugy jelentek meg, hogy vette a legnagyobb ikont, ami eleg nagy volt, majd ehhez igazitva az osszes ekkora helyet foglalt el...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Máj. 28. 11:29


Szerintem kár ironizálni, az AROS a jövő. Nekem csak az a problémám, hogy már az volt 2004-ben is, de a jelen akkor is az egyéb rendszerek voltak. De nekem nem sürgős, kivárom! :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Máj. 28. 11:29


Quoting: dekanyz
Icaroson ugy jelentek meg, hogy vette a legnagyobb ikont, ami eleg nagy volt, majd ehhez igazitva az osszes ekkora helyet foglalt el...

:D en idaig nem jutottam.
Amugy nem lenne rossz, ha kicsit finomitananak a grafikus tulajdonsagokon.
Ilyen kepeket nezegetni, meg filmet nezegetni (maga korlataival), meg empeharmat (ha nem recsegne) fulelni, vele, meg matatni AOs szinten nem rossz, de a Mos el valoban nem lehet osszehasonlitani.

Mar egyszer kerdeztem, de nem valaszolt senki.
Szoval, Amithlont hasznalt valaki?
Valamikor sok eve nekem is volt, de emlekeim szerint csak CD rol tudtam hasznalni, viszont azt leszamitva, hogy nem tudtam HD re rakni sehogy sem, ahoz kepest jobb volt Gui kezelese, mint az Arosnak, de mondom, nagyon reg volt, mar a CD m is elkallodott valahova.
Egy regebbi AmiConon, mintha Lazi laptopjan lattam volna egy feltelepitett peldanyt....

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Máj. 28. 12:26


Quoting: dino
Szoval, Amithlont hasznalt valaki?

En probaltam egyszer, de mar nem igazan tudom, hogy mi volt a bajom vele.
Szerintem ncore-rol meg mindig letoltheto, ha kiserletezni akarsz esetleg vele. De akkor mar miert nem egy Linux+a sajat amigas rendszer?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Máj. 28. 13:04


Quoting: dekanyz
De akkor mar miert nem egy Linux+a sajat amigas rendszer?

Nativabb dolgokat szeretem.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Máj. 28. 13:39


@dekanyz:
De akkor mar miert nem egy Linux+a sajat amigas rendszer?

Sajnos sokminden nem megy egy Linux alatt futó UAE-ben és/vagy nincs classicra. Kezdjük ott hogy 1., modern browser 2., modern médialejátszó 3., az overlay és a 3D support nem megy emuban. Ezzel kb. desktop célokra ki is nulláztunk egy classicot így 2014-ben...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Máj. 28. 13:45


Quoting: charlie
Ezzel kb. desktop célokra ki is nulláztunk egy classicot így 2014-ben...

De Dino kartacsnak csak MP3-ra kellene a garazsba a cucc, ha jol ertelmeztem...

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 .
forum.amigaspirit.hu / AROS / Aros vs. Linux
 
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2024