Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / AROS / Aros vs. Linux
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Szerző Üzenet
ratman
Kék troll

# Elküldve: 2011. Jún. 21. 22:52


Teny, hogy azert ez is fejlodik. :)
Viszont ne vonjunk le messzemeno kovetkezteteseket. :) JanusAmiga ugy kepes hanyattvagni az egeszet, hogy csak fustol. Mondjuk a koncepcio teljesen jo.
Nem olyan gaz az AROS, mint ahogyan sokan beallitjak - most mar - de azert meg eleg messze van egy hasznalhato rendszertol. :)

amigarules
Tag
# Elküldve: 2011. Jún. 21. 22:52


Csárli ne nekem a Dino kezdte...:-)

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 21. 23:30 - Szerkesztve: TCH


Quoting: dh1
Mintha te nem osztanal allandoan :)
Előfordul, de sose én kezdem az osztást, én csak védem a szaros köreimet. Vagy amim van. :P
Quoting: dh1
Ilyen az elet sajnos ... de mivel ha valakinek kenyer problemai vannak akkor az 500 Ft-os DVD is luxus ... nem? Mert azt a penzt fontosabb dolgokra kell(ene) kolteni.
Vitathatatlan tény. Nem is vettem meg, letorrenteltem. :P

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 22. 10:12


Quoting: amigarules
Simán elsiklunk ezek fölött. Amikor én kérdeztem az is elfelejtődött. Csak én látom, hogy ez jól működik?


Én is igy láttam... ezért is döntöttem a próba mellett.

Amúgy, felraktam egy üres vinyóra a laptopomra. Egyenlőre nem sok mindent csináltam vele, mert csak a kézikönyvet olvasgatom. Nem mondom, hogy beton stabil a cucc, VISZONT Intel 945-ös kártyával tök jól megy, van hang (igaz, hogy fejhallgatón nincs), hálózat is jól műxik. 10 mp alatt beboot-ol. Szóval, eddig ok!!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Jún. 22. 10:28


dekanyz
Mi a konfigja a laptopnak? Varjuk a beszamolot :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jún. 22. 10:36


Quoting: TCH
Vitathatatlan tény. Nem is vettem meg, letorrenteltem. :P


Nem rad celoztam :P

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 22. 10:43


Quoting: dino
Mi a konfigja a laptopnak? Varjuk a beszamolot :)


Egy olcsó 3 éves HP laptop ;)
Intel ICH7 chipset, Intel GMA 945, HDAudio, Intel PRO 100 ethernet.

Vannak érdekes dolgok: pld. Az ethernet chip-et nem állitotta be magától... Prefs->Network->.... kiválasztom. Már működik is. Aztán Wanderer téma választás után meg: Restart computer. :D

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 22. 12:28


Ezt az oldalt ismeritek?

http://www.power2people.org/projects/overview/

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Jún. 22. 12:50


Igen ismerjük. Az ott lévő projektek nagy része sajnos elavult, vagy már teljesült, de az oldal nincs update-elve. De korábban, mikor még az oldalt üzemeltető cég - a Genesi - PowerPC-t nyomott ARM helyett, akkor többünknek lett onnan gépe. Nekem pl. onnan van az Efikám.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 22. 12:53


Quoting: charlie
Az ott lévő projektek nagy része sajnos elavult, vagy már teljesült


Ez mondjuk kevésbé jó hir...
Azért nem értem, mert még adakozni mindig lehet!

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 22. 15:50


Attól, hogy valaki ül a babérjain, attól még lehet neki pénzt adni. :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2011. Júl. 19. 16:45


Úgy tűnik, hogy ez a bounty-s oldal még is csak működik!

A bounty-k között tényleg van elavult, de azért értelmes dolgok is előfordulnak!

Aztán hogy mennyire inspirálja a széles fejlesztői tömegeket munkára, hááát az egy más kérdés. Egyáltalán, mennyi aktiv fejlesztő dolgozhat a háttérben...?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Júl. 20. 12:31


Tobb mint 1 kevesebb mint 10 :)
Kb. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Aug. 13. 01:26


Ha már itt tartunk van ez a csóka aki megcsinálta az FPC-t AROS-ra... Háááát... Érdekes a port, de oké, nyitott gondolkodásmód, segítsünk neki megfixelni.

Felraktam egy AROS-t komplett devcuccot, leszedtem az FPC latest portját és akkor le akartam szedni az FPC SVN-ben lévő AROS-ra... Nos, nem lehet. Nincs SVN kliens. :) Ennyi.

És mivel én nem vagyok hajlandó kézzel másolgatni a megváltozott fájlokat egy host rendszer és az AROS között, ezért itt kb. véget is ért a dolog.

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Aug. 13. 11:42 - Szerkesztve: TCH


És nem lehet az svn klienst leforgatni forrásból? Vagy a "nincs"-et épp így értetted, hogy nem lehet lefordítani sem?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Aug. 14. 12:21


Asszem a meglévő amigás források nem fordulnak le vagy nem működnek valami miatt, és kb. mindenki leszarja. A megoldás (szerintük), hogy használd a hosted AROS verziót Linux alatt, így a Linuxos SVN klienst tudod használni...

Szerintem totális gyász, hogy még a fejlesztői sem használják az AROS-t, és ezzel el is dőlt, hogy *jelenleg* használható-e enduserek számára. (Nem.)

smokey2k
Tag

# Elküldve: 2011. Aug. 14. 13:03


aros :)
ez egy fun project, mindig is az volt, aki komolyan veszi az megérdemli :)
még az OS-9-ben is több relevancia van mint az arosban.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2011. Aug. 30. 07:38


Megjegyzem egy hosted Aros "telepitése" eléggé egyszerű: Bemásolod egy könyvtárba és elinditod... ;)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Aug. 30. 10:49


@dekanyz:
Nem ez a lényeg. Én nem azért használok amigás rendszert, hogy aztán Linuxot használjak inkább.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2011. Aug. 30. 12:17 - Szerkesztve: dekanyz


Szerintem meg nem az a lényeg, hogy most Linux-on inditasz egy Arost, vagy nativan!
Inkább az, hogy mondjuk 10 év múlva mit fogsz használni.... Teszel-e azért, hogy legyen valami alternativa a leépült és elavult géppark kiváltására.... ;)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Aug. 30. 13:11 - Szerkesztve: charlie


Szerintem meg de. Ilyen alapon a hosted AROS-nak sincs értelme, mert akkor már használjon mindenki UAE-t és legyen csak 68k-s OS, hiszen az fut mindenen és még mindig az a referencia pont a sokféle nextgen OS között.

Amúgy meg lehúztam lassan 8 évet egy Pegasos 2-vel, pedig mikor megvettem, már kb. akkor is sípoltak a vészmadarak, hogy dehát ennek nincs jövője és halott és elavult és drága és amúgyis! Én meg nem cserélném el ezt a 8 évet semmire. :) És a gépet sem, amíg működik. (És a rajta futó OS már az első nap jobban működött és többet tudott, mint az AROS évek múlva fog, hosted vagy sem. Ilyen ez.)

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Aug. 30. 13:38 - Szerkesztve: TCH


Quoting: dekanyz
Teszel-e azért, hogy legyen valami alternativa a leépült és elavult géppark kiváltására.... ;)
Hát ezt a legrosszabb embernek hozod fel.

Egyébként szerintem az AROS egy-két éven belül egyszerűen meg fog állni. Néhány kulcsfejlesztő megunja, feláll, oszt kanyec.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2011. Aug. 30. 13:43 - Szerkesztve: dekanyz


Egyszer szivesen megnézném élőben a Pegádat...
MOS van rajta?

Amúgy a linuxos Aros csak a fejlesztői környezet. Legalábbis úgy tűnik. Bár készült olyan aros-os disztribució is, ami Linux+Aros öszvér. Az viszont mindent tud, mert ami az Aros-ból hiányzik az ott van a Linuxban. Na mindegy... ezt nem mesélem tovább, mert gondolom forog a gyomrod tőle (meg én se vagyok olyan nagy szakértője a témának).

Amúgy meg, ki tudja, hogy hova jut az Aros 10 év múlva! Van néhány igen csak lelkes figura a tagok között. Úgy tűnik páran a zsebpénzükből is áldoznak a fejlesztés támogatására. Meglátjuk!

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2011. Aug. 30. 13:46


Quoting: TCH
Egyébként szerintem az AROS egy-két éven belül egyszerűen meg fog állni. Néhány kulcsfejlesztő megunja, feláll, oszt kanyec.

Lehet... majd kiderül!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Aug. 30. 14:19


@dekanyz:
Egyszer szivesen megnézném élőben a Pegádat... MOS van rajta?

Mi más lenne? Gyere el egy AmiCon-ra vagy Amiga klubba... :) Amúgy semmi extra a Pegasosom, régi darab, szétgányolt MorphOS setuppal, a félkész fejlesztések és a hamvába halt bétatesztek eredményeként. Ráadásul az azonos órajelű Macek gyorsabbak is nála, de mondjuk ez nem zavar, mert ez is jól megy.

@TCH:
Egyébként szerintem az AROS egy-két éven belül egyszerűen meg fog állni. Néhány kulcsfejlesztő megunja, feláll, oszt kanyec.

Ez hülyeség. Az AROS pont mostanában kezdett kis lendületet venni, és tény, hogy vannak bajai, meg lassan halad (és még továbbra is a két másik rendszer mögött van a legtöbb területen), de attól még halad... Ha meg pl. az AROS kickstartot komolyan gondolják, akkor muszáj lesz gatyába rázni a rendszer magját és talán a stabilitás is növekszik valamicskét, mint ahogy erre már vannak is jelek. Én aszondom: meglássuk. Jelenleg nem versenyképes - számomra - amigás téren, de ez még változhat. Legalább nincsenek benne olyan alapvető rendszerszintű elkúrások mint (IMO) az OS4-ben, vagy ha igen, akkor azt kipucolták ill. ki fogják pucolni, ahogy a 68k Kickstart bináris kompatibilitás igénye növekszik.

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Aug. 30. 15:56


Egyszer már ketté akart hasadni az AROS is. Az meg, hogy most épp lendületbe jött, az semmit nem jelent. 2006-ban (?) a Linux is kapott egy kis lendületet, de semmire nem mentek vele.
Viszont azt tényleg lehet mondani, hogy meglássuk.
Én arra tippelek, hogy pár éven belül csöngetnek neki.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2011. Aug. 30. 16:44


Ha csöngetnek, hát csöngetnek....
Akkor erre a sorsra volt szánva!

Én viszont azt gondolom, hogy ha csak a székben hátradőlünk, akkor semmivel sem járultunk hozzá, hogy ne igy legyen!

Senki se értsen félre! Nem akarok más idejével/szakértelmével gazdálkodni.... csak egy gondolat volt!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Aug. 30. 16:52 - Szerkesztve: charlie


@dekanyz:
Én viszont azt gondolom, hogy ha csak a székben hátradőlünk, akkor semmivel sem járultunk hozzá, hogy ne igy legyen!

1., Ha valaminek a fejlesztesehez hozzajarulok (igy vagy ugy) akkor az a MorphOS. Megegy rendszer nem fer bele.
2., Ennek ellenere fellapatoltam egy szemetbanyara egy Linuxot otthon, es belereszeltem mar az AROS-os Free Pascalba, mert megkertek ra. Ennel tobbre nem vagyok hajlando bocs. :) (Igy is le kellett kuzdenem a hanyingert, hogy otthon x86 gep ele ulok...)

smokey2k
Tag

# Elküldve: 2011. Aug. 30. 18:15


Quoting: dekanyz
Én viszont azt gondolom, hogy ha csak a székben hátradőlünk, akkor semmivel sem járultunk hozzá, hogy ne igy legyen!


dekanyz a lehetőség adott, ne azt várd hogy más tegyen meg valamit ha te vágysz valamire ...... ez is csak egy gondolat volt :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2011. Aug. 30. 19:11


Quoting: smokey2k
dekanyz a lehetőség adott, ne azt várd hogy más tegyen meg valamit ha te vágysz valamire

Jaja... Pont ezért kezdtem Linuxra hosted Arost pakolni... ;)

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
forum.amigaspirit.hu / AROS / Aros vs. Linux
 
 

Powered by chat forum software miniBB™ © 2001-2024