Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / AROS / Aros vs. Linux
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Szerző Üzenet
amigarules
Tag
# Elküldve: 2011. Jún. 18. 21:46


Kérdezted, hogy mi kellene MorphOS-hez még. Én nem vagyok most felhasználó (MorphOS) de leszek. Szerintem 68xxx es amiga emu (UAE) valahogyan küzdés nélkül menne (esetleg integrálva lenne egy Igame-mel) az szerintem hatalmasat dobna. Merjünk nagyokat álmodni pld: Ikon, klick, játéklista (mint az ubuntu szoftverközpontnál), letöltődik (automatikusan a megfelelő helyre), ha klikkelek az ikonra akkor nyitja az emut és indul is. Sőt maga az emulátor ne is látszódjon csak a game...Ennek örülnék...mármint ha nem kellene vele heteket szopni...

amigarules
Tag
# Elküldve: 2011. Jún. 18. 21:48


TCH-nak nem tudunk összekukázni valamilyen MorphOS varét?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Jún. 18. 23:54


Quoting: charlie
Ha már itt tartunk, a Google jól mutatja, mire keresnek az emberek leggyakrabban a MorphOS-sel kapcsolatban... :) Vagyis kéne az, csak fizetni büdös... :P (Ugyanaz AmigaOS-re keresve, ez is no comment...)

Jaj, ugyan ez van minden masnal, legyen az film,zene, akarmilyenOs, ezen szerintem nem kell csodalkozni. Mindenki lop,csal hazudik. No meg szemetel, foleg a magyar. Nemtudom, hany generacionak kell meg kipusztulni, hogy ez maskent legyen. Micsoda bunko szokas szemetelni...ehh

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Jún. 19. 00:02


Quoting: amigarules
(automatikusan a megfelelő helyre), ha klikkelek az ikonra akkor nyitja az emut és indul is. Sőt maga az emulátor ne is látszódjon csak a game...Ennek örülnék...mármint ha nem kellene vele heteket szopni...

Hahaha, ez jo! Az Amiga sosem volt ilyen, hogy kattintottal aztan ment. Ebben van a varazsa, hogy pakolgatsz ideoda :DD:DD egyebkent meg lehet csinalni most is, hogy ikonrol induljon az EUAE, csak egyszer kell szepen beloni. Nekem az AmigaOne omon (mikor meg volt idom) be volt love. Hang kicsit akadt, de amugy jo volt. Sztem G4 Ghz folott mar tuti...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 19. 09:20 - Szerkesztve: dekanyz


Hogy kicsit az AROS-ról is essen szó, van itt 3 video:

http://www.youtube.com/watch?v=FziV2z_uxnQ
http://www.youtube.com/watch?v=xs37_nfa5CI&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Bn59_VvbQR0&feature=related

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 19. 11:56 - Szerkesztve: TCH


Quoting: dino
Jaj, ugyan ez van minden masnal, legyen az film,zene, akarmilyenOs, ezen szerintem nem kell csodalkozni.
Meg ne sajnáljam halivúdot a sokmilliárd dolláros bevételeiért, amit azért kapnak, hogy 99%-ban nézhetetlen szart öntenek ki a világra. (vö. szpillberg)
Meg ne sajnáljam a multimilliomos, magánrepülős, kocsiflottás, villás, saját szigetes zenekarokat (pl. tokijóhotel vagy briklispricc), akik amúgy is a koncerteken akasztják le a legnagyobb lét, de azért rinyálnak a letöltések ellen, nehogy elessenek pár dollár haszontól és közben meg a zenéjük egy nagy halom kula.
Meg ne sajnáljam azokat a milliárdokat kereső, szemétgyáros szoftvercégeket (pl. mikrofos, adobí), akik überdrágán adnak ki félkész, bugoktól hemzsegő, erőforrászabáló, jórészt használhatatlan szarokat.

Ez van a mainstreamben, ezt látják az emberek, hogy aranyárban adják nekik a fost, hát nem kell csodálkozni, ha azt mondja egy idő után a paraszt, hogy hülye aki ezért fizet, amikor lehet, hogy még ellopni sem érdemes, mert még ingyen sem biztos, hogy nézhető/hallgatható/használható.
És ha ez megy a "nagyoknál", akkor nem kell csodálkozni azon, hogy aztán a bevett viselkedés lecsapódik a "kicsiknél" is, akik esetleg tényleg olyat adnak, ami jó.

Quoting: dino
Mindenki lop,csal hazudik.
Nagyon bírom ezeket az általánosító marhaságokat, érted "mindenki". Te is?
Egyébiránt is olyan országban (világban?) élünk, ahol az emberek többsége rá van kényszerítve a kisebb nagyobb stiklikre. (Nem a szemetelésre, az tényleg bunkóság.) Az emberek jórésze csóró, úgy él meg ahogy tud, úgy próbál javítani az életkörülményein, ahogy tud.
Ez a "ha nincs rá pénzed, akkor ne használd", ez ilyen "nincs pénzed, dögölj meg" stílusú hozzáállás, álá mikrofos, vagy a mindenkori magyar kormány vagy bankszféra.

És ez most nem neked szólt, hanem annak a szemléletnek, amit te és előtted ketten-hárman hangoztattak, csak te zanzásítottad össze a legjobban. :P

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Jún. 19. 14:15 - Szerkesztve: charlie


@TCH:
Ez a "ha nincs rá pénzed, akkor ne használd", ez ilyen "nincs pénzed, dögölj meg" stílusú hozzáállás, álá mikrofos, vagy a mindenkori magyar kormány vagy bankszféra.

Ez egészen addig tényleg köcsögség, amíg nincs - pénzben - ingyenes alternatíva. Viszont ha nincs pénzed Vindózra meg OSX-re ott a Linux, ha nincs pénzed MorphOS-re vagy OS4-re (és az alatta futó HW-re) ott az AROS. Más kérdés, hogy azért is megfizetsz, csak esetleg nem pénzben, hanem az időddel, amíg összereszeled, hogy ugyanazt tudja - vagy legalább közelítőleg azt...

Az életben ugyanis mindig fizetsz, ha akarsz valamit, csak te döntöd el, hogy az időddel, vagy pénzzel (vagy mindkettővel...).

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 19. 14:38


Ez igaz, de én nem is ezen akadtam fennt, hanem azon, ahogy egynémelyik Amigó előadja a warezkérdést, mintha ettől lenne szar a világ, holott épp nem azoktól fos, akik ilyen cuccokat lenyúlnak, hanem azoktól, akiktől lenyúlják.
Most természetesen nem a "nextgenamiga(hw/sw)" féle kisszériás cuccokról van szó, hanem a "nagy" cégekről, akiktől jóesetben az irdatlan developer és userbase után el lehetne várni, hogy a cuccaikért érdemes legyen fizetni, mert ugye lopni elsősorban tőlük szoktak, nem a kicsiktől.
Ezért látom én máshogy ezt a "lopás" kérdést.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Jún. 19. 14:49


Quoting: TCH
Meg ne sajnáljam halivúdot a sokmilliárd dolláros bevételeiért, amit azért kapnak, hogy 99%-ban nézhetetlen szart öntenek ki a világra. (vö. szpillberg)
Meg ne sajnáljam a multimilliomos, magánrepülős, kocsiflottás, villás, saját szigetes zenekarokat (pl. tokijóhotel vagy briklispricc), akik amúgy is a koncerteken akasztják le a legnagyobb lét, de azért rinyálnak a letöltések ellen, nehogy elessenek pár dollár haszontól és közben meg a zenéjük egy nagy halom kula.


En altalanosan beszeltem a lopasrol. Kivancsi lennek ra, ha te fejlesztenel valamit es csak ugy lenyulnak es "szabadda" tennek, hogy mit szolnal hozza. Foleg, ha nem keves munkad lenne benne, es ez most lehet film,zene, game akarmi. Mondok egy peldat. Van egy grafikus baratom, jo sok,nagyon sok evvel ezelott fejlesztettek egy gamat, aztan meg eladas elott valahogy kikerult a nagykozonseg ele. Nem az o hibajabol, viszont rengeteget dolgozott rajta. Kereshetett volna rajta penzt, ha mar rengeteg melot olt bele nem??? Mellesleg ez egy Amigas jatek volt, de lehetett volna barmi mas is. Direkt nem mondok nevet, majd o elmeseli, ha el akarja, mert itt van koztunk.:) Szoval nem minden a majkroszoft meg szpilberg. ezt elenpeldakent hoztam fol.

Quoting: TCH
Meg ne sajnáljam azokat a milliárdokat kereső, szemétgyáros szoftvercégeket (pl. mikrofos, adobí), akik überdrágán adnak ki félkész, bugoktól hemzsegő, erőforrászabáló, jórészt használhatatlan szarokat.


Ha tudod, hogy szar, nyilvan nem veszed meg. Aki meg megveszi a szart, az meg is erdemli...

Quoting: TCH
Nagyon bírom ezeket az általánosító marhaságokat, érted "mindenki". Te is?
Egyébiránt is olyan országban (világban?) élünk, ahol az emberek többsége rá van kényszerítve a kisebb nagyobb stiklikre. (Nem a szemetelésre, az tényleg bunkóság.)


Ra bizony, mert a hal a fejetol buzlik. Nagyban megjobban megy, mint kicsiben. Majd ha idossebb leszel talan megerted mirol is akartam beszelni., de tenyleg nem akarok en itt magasroptu filozofiai eszmecseret futtatni. Inkabb Amiga Rulez! :)

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 19. 15:01 - Szerkesztve: TCH


Leírtam, hogy nem arról beszéltem, amikor egy kisember beleöl valamibe munkát és szeretne belőle megélni. Azt nekem sem lenne pofám ellopni.
Éppen az a baj, hogy általánosan beszéltél a lopásról, de úgy adtad elő, mintha mindenki a másik csórótól lopna, holott általánosságban lopni nem a csóróktól szokás. :P
Quoting: dino
Ha tudod, hogy szar, nyilvan nem veszed meg. Aki meg megveszi a szart, az meg is erdemli...
Ne haragudj, de ez így egyáltalán nem igaz. Ha az embernek valamire föltétlen szüksége van, akkor olyat vesz belőle, amire pénze van. Ha egyszer szükségem van cipőre és nem tellik másra, akkor kínait fogok venn, hiába tudom, hogy szar.
Ha meg itt a nagy cégek termékeire céloztál, az sem stimmel, lévén az ember hihetné, hogy egy nagy cég azért "garancia" a minőségre. Aztán persze rájön, hogy nem és legközelebb már nem veszi meg ("ezér a szarér egy fillért se"), de egy újszülöttnek minden vicc új, nem véletlenül lett übergazdag az adobí vagy a mikifos.
Viszont ha az embernek szüksége van valamire és ha nincs rá ingyenes, vagy akár fizetős alternatíva (pl fotosop), akkor le fogja nyúlni. Így megy ez.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Jún. 19. 15:09


TCH
Tehat nem veszed meg a szart. Ennyi. :D

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 19. 18:59


Nem énrólam volt szó konkrétan. Épp ezt magyaráztam, hogy van aki bedől neki, van akinek muszáj, stb.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 19. 23:39


Ha ezt tudom, hogy ekkora flame-et gerjesztek a bűnös gondolataimmal... :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jún. 20. 11:03


Uj OSX 29 dollar lesz ... megveszem ... XP vagy Win7 - 40000 Ft - nem veszem meg ... evidens

Travis
Tag
# Elküldve: 2011. Jún. 20. 16:25 - Szerkesztve: TeleTubbie


Quoting: dekanyz
Ha ezt tudom, hogy ekkora flame-et gerjesztek a bűnös gondolataimmal... :)

Fel se vedd, én egy amigás program beállítására kérdeztem rá és azzal generáltam flame-t.

Quoting: TCH
Épp ezt magyaráztam, hogy van aki bedől neki, van akinek muszáj, stb.


A filmletöltés esetén ők lennének a megélhetési filmnézők? :-)

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 20. 21:53


Quoting: dh1
Uj OSX 29 dollar lesz
Plusz az Apple gép ára. Máris nem olyan evidens. Csak a winfos meg túl szar ahhoz, hogy fizessen az ember érte. Marad a lopás. Vagy a Linux.
Quoting: TeleTubbie
A filmletöltés esetén ők lennének a megélhetési filmnézők? :-)
Nem. De azért lássuk be, hogy nem a DVD-n vagy akármin kiadott filmeken kaszálnak nagyot a stúdiók, hanem a mozikon. Kiadni egy filmet akkor szoktak, amikor már lefutott a moziszezonja.
Namármost, a mai filmek és a "körítéseik" viszont olyan okádékok, hogy nem kell csodálkozni, ha az ember sem mozijegyet, sem DVD-t nem vesz.
http://i.imgur.com/GxzeV.jpg
Úgyhogy a kalózkodás elleni rinyálás az esetek többségében felesleges és indokolatlan.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 20. 22:05 - Szerkesztve: alivemoon


Quoting: TCH
De azért lássuk be, hogy nem a DVD-n vagy akármin kiadott filmeken kaszálnak nagyot a stúdiók, hanem a mozikon.


Ez tévedés, a mozi vetítéssel csak pár kasszasiker keres, a filmek tömege, az egyébb terjesztésekkel. A nézettség szerintem marketing része, van benne szerintem felfele kerekítés, minél jobb színben tűnjenek fel a stúdiók. Szerintem akkor keresnek mikor a Tesco-ban budget áron nyomják. Egyszerüen szerintem amikor egy film 500 forintba kerül és tokot, lemezt kapsz, nem fogsz szarakodni a letöltéssel.

Filmek is egyre szarabbak, majd megnézem, ha adják a TV-ben ingyen, míg reklám van meg dohányzok :)

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 20. 22:08


500 forintért ofcoz nem, annyiért a hülyének is megéri, még akkor is ha szar, esetleg eladom 600 ft-ért egy másik hülyének, ha annyira szar. :P
De egy felkapott okádék, pl T3, az nem 500 ft, hanem 8-10 ezer, azt nem szokták csak úgy megvenni az emberek.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jún. 21. 01:15


Quoting: TCH
Plusz az Apple gép ára.


Nem jatszik, mert nekem is hasznalt vasam van es rohadtul nem annyiba fajt min egy uj :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jún. 21. 01:17


Elmegyek moziba, kifizetem a film arat ... miert nem kapok egy kodot amivel ezutan le is tolthetem? Hiszen kifizetem mar?!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jún. 21. 01:19


500 Ftert olyan filmek vannak amit ennyierzt se vennek meg ...

Amugy azert sem vasarolok optikai adathordozon filmet mar, mert csak ezert nem tartok fenn egy kulon szobat ...

MKV-ban egy DVD tok mereten elfer mocskos sok film is ...

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Jún. 21. 08:01


Gyerekek!

AROS VS. LINUX a téma :-D...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Jún. 21. 08:33


Joreggelt kivanok! Flame es offtopic gerjeszto vagyok. Johelyen jarok? :)

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 21. 09:15


Quoting: dh1
nem annyiba fajt min egy uj
De azért nem is 30 dollár volt, gondolom.
Quoting: dh1
Elmegyek moziba, kifizetem a film arat ... miert nem kapok egy kodot amivel ezutan le is tolthetem? Hiszen kifizetem mar?!
Tulképpen igazad van. De ezek szeretnek minél többször pénzt kapni ugyanazért...
Quoting: dh1
500 Ftert olyan filmek vannak amit ennyierzt se vennek meg
Téves. Szoktak lenni régi jó filmek. Pl. BSTH filmek, eredeti szinkronnal. Na azért megéri az az 5-6-700 Ft, mert eredeti szinkronnal vajmi kevés eséllyel találod meg.

De adsrnek igaza van, ez kezd kurwára off lenni. :) Tegyük át egy kalózkodással foglalkozó topicba, vagy hagyjuk a picsbe?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jún. 21. 12:39


Quoting: TCH
BSTH filmek, eredeti szinkronnal.


Egy rajongonak azok mar reg megvannak :P

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Jún. 21. 13:48


mijafasz az a BSTH?

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 21. 14:43


Quoting: dh1
Egy rajongonak azok mar reg megvannak :P
Nagyon bírom ezeket az osztásokat. Van akinek SEMMIRE nincs lehetősége, így aztán semmije sincs, bármi kéne is.
Quoting: dino
mijafasz az a BSTH?
Bud Spencer - Terrence Hill.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jún. 21. 21:22


Quoting: TCH
Nagyon bírom ezeket az osztásokat. Van akinek SEMMIRE nincs lehetősége, így aztán semmije sincs, bármi kéne is.


Mintha te nem osztanal allandoan :)
Ilyen az elet sajnos ... de mivel ha valakinek kenyer problemai vannak akkor az 500 Ft-os DVD is luxus ... nem? Mert azt a penzt fontosabb dolgokra kell(ene) kolteni.

amigarules
Tag
# Elküldve: 2011. Jún. 21. 22:48



Simán elsiklunk ezek fölött. Amikor én kérdeztem az is elfelejtődött. Csak én látom, hogy ez jól működik?

amigarules
Tag
# Elküldve: 2011. Jún. 21. 22:51


Quoting: dino
bunko szokas szemetelni

Pont most vitettem el 60köbméter szemetet az érdi önkormányzattal:) Azt mondták, hogy ha megszervezem a pakolást (kézi erő+gép) akkor biztosítják az elszállítást. Én meg felhívtam az egyik haveromat, hogy mekkora a legnagyobb markolója?...Még az érdi újságban is benne voltunk annyira sok szemetet szedtünk össze :D

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
forum.amigaspirit.hu / AROS / Aros vs. Linux
 
 

Powered by online community software miniBB™ © 2001-2024