Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs AmigaOS / Új ASL javaslat
Szerző Üzenet
Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Máj. 30. 00:09 - Szerkesztve: lazi


Régóta foglalkoztat egy hiányzó lehetõség elsõsorban fájlok megnyitásakor. A programok java része által használt ASL fájlrequester bár sokak által megérett a teljes cserére, én mégis kedvelem egyszerûségét.

Több programmal párhuzamosan dolgozva azonban sokat segítene egy lehetõség, ami megjegyezné a file requesterben korábban megynitásra, vagy mentésre kijelölt fájlokat. így például egy grafikus programból elmentett képet, mondjuk a levelezõ melléklet beszúrásánál szinte azonnal megtalálnánk, akármilyen mélyen is lenne a helye a fájlrendszerben. Számos további példát is fel tudnék hozni, de csináltam egy mock-up-ot, amivel meg is lehet nézni az elképzelésemet. Ide kattintva letölthetõ egy mui-s 68k program (Classic, MOS, OS4 megeszi).

asl mockup

Kiváncsi vagyok a véleményetekre, mielõtt OS4, MOS fejlesztõknek is elküldeném javaslatomat.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Máj. 30. 03:43


@Lazi:
Szerintem ez egy tokjo otlet! En tamogatom. Nem biztos, hogy a hozza valo UI-t igy oldanam meg, de maga az otlet remek!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Máj. 31. 00:50


Like!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Máj. 31. 18:42


Én közben ezt felterjesztettem mint feature requestet a MorphOS bugtrackerbe, majd a MUI és az ASL körül szorgoskodók eldöntik, hogy hasznos-e annyira. Egyelőre senki nem mondta, hogy "ááá nem, ez hülyeség". :)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Máj. 31. 23:22


@Charlie:

Cool, Kozben gondolkoztam meg rajta, szal lesz egy uj elkepzeles a UI-rol.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Jún. 29. 12:01


Talán a megnyitásra és mentésre kiválasztott fájlokat nem érdemes megkülönböztetni, mert gyakran lehetnek átfedések, viszont a fiókok önmagukban is hasznosak lehetnek.
Szoval itt egy újabb változat ugyanarról az elképzelésrõl:

asl mockup v3

A futtatható cucc az eredeti linken (1.post)

forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs AmigaOS / Új ASL javaslat
 
 

Powered by community script miniBB™ © 2001-2024