Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs AmigaOS / Project TIMBERWOLF
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 .
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Dec. 13. 07:57


reynolds

Peace!
Hasznalj olyan rendszert ami jo neked, en is azt teszem :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 13. 10:05


Quoting: dino
Hasznalj olyan rendszert ami jo neked, en is azt teszem :)


Szeretnem metgjegyezni, hogy nincs atfogo keped a jelenlegi OS4-rol. En mindkettot hasznalom most es mindketton van amitol hanyni tudnek :) de OS4 eleg hasznalhato lett, nalam pont annyira stabil es jo mint a MOS ... MOS bongeszoben nagyon elhuzott, ez teny!

TimberWolf egy rakat szar, foleg SAM440-en ... mintha Lightwave-el renderelnem az oldalakat ... ezt nyilvanosan is elmondtam egy kulfoldi forumon, majdnem bannoltak erte, csak hossza privat elnezeskeresek miatt nem rugtak ki :)

Ami szar az szar. A Timber szar. Legalabbis jelenlegi allapotaban. Pont.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Dec. 13. 14:23 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
Szeretnem metgjegyezni, hogy nincs atfogo keped a jelenlegi OS4-rol.

Ez teny, de ennyi penzert nem is lesz,(hardverrel egyutt). amit partyn meg lattam, az nem hozta meg nekem a kello attorest, hogy megerje vennem egy ilyen akarmit. Mind a ket rendszer felkesz rendszer, ezen nem vitatkozonk, viszont ha mar fel kesz rendszer ilyen olyan hianyossagokkal, akkor inkabb mar az olcsobb, es amennyivel olcsobb annyival egyatalan nem jobb a masik draga. Mielott meg belemkot ujra valaki, azzal is tisztaban vagyok, hogy ez a relativ olcsosag a lerugott mekkeknek koszonheto. Megint csak nekem, jovan a lerugott mekk is, mer jo is, meg occco mint a budosszar. Pont. :)

Es, hogy topiktemanal maradjunk, szerintem sertodes ne essek, mit lehet varni egy olyan bongeszotol, amiben elavult az egesz motor? Csak ha uj motort kap, akkor lesz talan valamire hasznalhato. Kap uj motort valamikor is? Csak en erzem zsakutcanak? Nem az OS4 rol van most szo, hanem a TimberWolfrol. Megegyszer mondom, nem rosszindulatbol kerdezem.

pazso
Tag
# Elküldve: 2014. Okt. 27. 12:40


Help Please!

Feltelepítettem a Timberwolfot, de sajnos nem indul. Csak egy Guru üzenetet kapok.
A leírás szerint beraktam a Devsbe a RANDOM devicet. Majd töröltem a font cachet és és újra építettem volna, de már itt elfagyott.

Van valakinek ötlete?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Okt. 27. 15:16


Szerintem ezt mar senki nem hasznalja, miota OWB megjelent...
Minek ez amugy? Semmire valo, bugos, hasznalhatatlan.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 27. 15:49


Quoting: pazso
Feltelepítettem a Timberwolfot, de sajnos nem indul. Csak egy Guru üzenetet kapok.
A leírás szerint beraktam a Devsbe a RANDOM devicet. Majd töröltem a font cachet és és újra építettem volna, de már itt elfagyott.

Van valakinek ötlete?

Esetleg ez segíthet:
http://www.amigans.net/modules/xforum/viewtopic.php?topic_id=6123&forum=3

Amúgy meg amit dino mondott, X1000 alatt marha lassú lesz a TimberWolf.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Okt. 27. 19:45


de milyen gep, milyen OS, mik a parameterek ... ez igy eddig: nem megy a kocsim, segitenetek? :D

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Okt. 27. 20:33


Quoting: dh1
nem megy a kocsim, segitenetek?

Így már könnyû. :)

Inkább ez: "Nem megy a jármûvem, segítsetek!"

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Okt. 28. 00:00


Bocs, egy Timberwolf szintű userwarénak miért nem mindegy, hogy milyen gép pl.? :) MorphOS-en pl. az Efikát leszámítva (a kevés RAM miatt) kb. tökmindegy min akarsz egy felhasználói programot elindítani... Amúgy a baleset egy Pegasos II/G4-en történik, lévén Pazsonak az van.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Okt. 28. 10:34


Timberwolf ilyen. Tessék OWB-t használni. Az is jól le van maradva, de legalább nem fagy azonnal. :)

(Hint: egyébként az ikonban kell a stacket feltolni a francba, úgy nem repül szét azonnal, csak mondjuk úgy a harmadik oldal után).

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Okt. 30. 14:02 - Szerkesztve: charlie


Az AmiWestes hisztit követően, kijött a Timberwolf forrása:

https://github.com/tfrieden/timberwolf

Remélhetőleg mostantól többen buildelni tudják, kijavítani a hibáit, frissíteni a jelenlegi Mozilla kódbázisra, valamint a másik két NG rendszer is kap portot...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 30. 14:08


Csak kerdes, hogy erdemes-e vele bibelodni...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Okt. 30. 14:21 - Szerkesztve: charlie


Ez majd kiderül. Valamennyi kód biztos újrahasznosítható az amigás dolgok közül, még akkor is ha inkább egy tök új portnak áll valaki, csak kérdés mennyi.

Szerk: Én még nem néztem bele, de az alap MPL-es licencen kívül állítólag vannak benne olyan fájlok, aminek a licencelése csak AmigaOS-en való használatot enged meg... Ha igaz akkor ez elég szánalmasan kisstílű...

Szerk #2:
https://github.com/tfrieden/timberwolf/blob/master/nsprpub/pr/src/md/amigaos/amigaos_ atomic.c#L7

Nyilván igaz:
* Since this code was originally developed under an AmigaOS related bounty, any derived
* version of this file may only be used on an official AmigaOS system.

Na, ennyit arról, hogy "mi amúgy nagyon akarunk kooperálni más amigás rendszerekkel, csak ők utálnak minket, pedig mi jó fejek vagyunk, brühü"!

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 30. 14:48


Quoting: charlie
Na, ennyit arról, hogy "mi amúgy nagyon akarunk kooperálni más amigás rendszerekkel, csak ők utálnak minket, pedig mi jó fejek vagyunk, brühü"!

Ezt eddig is tudtuk! ;)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 30. 18:32


Szerintem akkor lenne jogos a kifogás, ha nem említik meg, hogy ez a kód bounty keretén belül jött létre és OS4-es felhasználók akik pénzt áldoztak rá!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Okt. 30. 19:08 - Szerkesztve: charlie


Az eredeti bounty leírásban semmi nincs, ami ezt a kitételt előírná. Csak annyit ír, hogy nincs tervben más rendszerekre a port, azt nem, hogy nem is lehet.

Ezen kívül az OS4 felhasználok 7000 EUR-t fizettek egy szoftverért, amiből sosem lett stabil verzió, szóval ha az OS4 felhasználók érdekeit nézzük, akkor máshol kellett volna elkezdeni. (És most jön Lázi aki mindjárt beszól - teljes joggal -, hogy mi nem is használunk OS4-et, mit foglalkozunk a felhasználók dolgaival.)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2015. Okt. 31. 12:32


/ironia ON

Már megint nem értem mi itt a probléma!
Most olvasom, hogy az A-EON keres fizetett fejlesztőket.
Most, hogy a forrás kint van a Thomas Frieden jelenkezhet jó pénzért a Timberwolf kifixelésére.

/ironia OFF

Quoting: Chain-Q
És most jön Lázi aki mindjárt beszól - teljes joggal -, hogy mi nem is használunk OS4-et, mit foglalkozunk a felhasználók dolgaival.


De kár, hogy nem szponzoráltam azt a projektet, szóval ezt most kihagyom :-)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2015. Okt. 31. 12:54


Quoting: lazi
/ironia ON

Már megint nem értem mi itt a probléma!
Most olvasom, hogy az A-EON keres fizetett fejlesztőket.
Most, hogy a forrás kint van a Thomas Frieden jelenkezhet jó pénzért a Timberwolf kifixelésére.

/ironia OFF

Úbazz, ez ütött minta' zállat :-D.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Okt. 31. 13:30 - Szerkesztve: charlie


@Lazi:
Most olvasom, hogy az A-EON keres fizetett fejlesztőket.
Most, hogy a forrás kint van a Thomas Frieden jelenkezhet jó pénzért a Timberwolf kifixelésére.

Erre szoktam mondani, hogy "most még röhögsz ezen"... :) Amúgy ha nem is TF-fel, de szinte biztos vagyok benne, hogy ez is rajta lesz azoknak a szoftvereknek a listáján, amibe az A-Eon még pénzt fog pumpálni...

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2015. Okt. 31. 17:22


Mondjuk addig nem kéne piszkálni, amíg valaki elő nem áll működő JIT javascripttel PPC-re.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Okt. 31. 22:19 - Szerkesztve: charlie


A PPC OSX-es Firefox fork TenFourFoxban van PPC JS JIT, IIRC.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2015. Nov. 01. 08:18


Ez nekem is eszembe jutott, de akkor miert nem probalta meg senki atemelni az OWB-be?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Nov. 01. 11:18 - Szerkesztve: charlie


Ez egy "a Linux kernelben van memóriavédelem, miért nem emelitek át egyszerűen az AmigaOS-be" szintű kérdés... :)

Vagyis a JS motor nyilván ezer szállal kötődik a web motorhoz amihez készült. Tehát a TenForFox JS motorját jó eséllyel át lehetne emelni a Timberwolfba. Az OWB-hez viszont egy WebKithez készült JIT motor kéne, viszont ott az összes komolyabb implementáció úgy van megírva, hogy bigendian processzoron kb. rémálom implementálni, mert az eredeti architektúra a bigendian procikat direkt figyelmen kívül hagyva készült... Bigfoot megpróbálta, el is jutott valameddig (végtelen hackek és szentségelés árán), aztán beleütközött pár bugba, amit reportoltak, de mire azokat kijavították volna, az egész kócerájt eltörték big endianon (már interpretív módban sem megy) szóval erről ennyit.

Nyilván amúgy lennének olyan kódrészletek, amiket át lehet venni a TenFourFoxos PPC JIT-ből, de 1:1-ben erősen kétlem.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Nov. 02. 09:51


Quoting: lazi
Most olvasom, hogy az A-EON keres fizetett fejlesztőket.
Most, hogy a forrás kint van a Thomas Frieden jelenkezhet jó pénzért a Timberwolf kifixelésére.

Mar, ha felveszik ra! ;)

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 .
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs AmigaOS / Project TIMBERWOLF
 
 

Powered by open source forum script miniBB™ © 2001-2024